FATİH ÇAPRAZ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Karabük Belediye Meclis Üyesi Fatih Çapraz, Encümene başkanlık yapması için Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Manşet 11.11.2020, 18:17 11.11.2020, 18:31
8706
FATİH ÇAPRAZ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
banner36

Karabük Belediye Meclis Üyesi Fatih Çapraz, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı oldu.

MHP’li Belediye Meclis Üyesi Fatih Çapraz, Encümen’e başkanlık yapabilmesi için, Karabük Belediye Başkan Rafet Vergili tarafından Başkan Yardımcılığı görevi verildi.

Edinilen bilgilere göre, Karabük Belediyesi Encümen Üyeliği görevinden AK Parti gurubu ile yaşanan tartışmalar sonrası istifa eden Fatih Çapraz’ın, Başkan Yardımcısı olarak Encümen’e Başkanlık yapması yönünde görevlendirildi.

Karabük Belediyesinde iki AK Partili ve bir MHP’li olmak üzere üç meclis üyesinden oluşan Encümenden, MHP’li üye Fatih Çapraz geçtiğimiz günlerde istifa etmiş, yerine bir AK Partili daha üye gelmişti. Üç AK Partili üyeden oluşan Encümen’e Belediye Başkanı veya Başkanın görevlendireceği Başkan Yardımcısı başkanlık edebileceğinden dolayı Fatih Çapraz’ın bu göreve getirildiği öğrenildi.

Fiili bir başkan yardımcılığı yapmayacağı öğrenilen Fatih Çapraz’ın makam odası olmayacak. Özetle aktif bir başkan yardımcılığı görevi olmayacak. Başkan Yardımcılarının aldığı 7 ila 9 Bin TL arasındaki maaşı ise öğrencilere burs olarak verileceği belirtildi.

Belediye’de herhangi birimin bağlanmayacağı ve sadece Encümen’e başkanlık yapacağı belirtilen Fatih Çapraz’ın bu göreve gelmesi ile Başkan Rafet Vergili’nin artık uzun bir süre Encümen toplantılarına katılmayacağı ise kesinleşmiş oldu.

Yorumlar (2)
Seyit 1 yıl önce
Karabükün kaybettiği 15 yıl.
Demir Oto kilit 1 yıl önce
Hayırlı olsun kardeşim inşAllah
banner11
banner12
-8
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74