ESNAF ODASI BAŞKANLIĞINI DEVREDEN TÜMEN, BİRLİK BAŞKANLIĞINA DEVAM

Karabük Esnaf Odası Başkanlığını Yıldıray Yıldırım'a devreden Nurettin Tümen Karabük Esnaf Odaları Birlik Başkanlığına devam ediyor.

Manşet 14.05.2022, 14:30 14.05.2022, 14:36
651
ESNAF ODASI BAŞKANLIĞINI DEVREDEN TÜMEN, BİRLİK BAŞKANLIĞINA DEVAM
banner36

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı ve aynı zamanda Karabük Esnaf Odası Başkanı olan Nurettin Tümen, Esnaf Odası Başkanlığını 25 yıldır beraber çalıştığı Yıldıray Yıldırım’a devretti.

Tümen’in dün akşam sosyal medya hesabından, Karabük Esnaf Odası Başkanlığını Yıldıray Yıldırm’a devrettiğini açıklaması, bazı kavram karmaşalarına ve yanlış anlamalara neden olduğu öne sürüldü.

Karabük İl Genelinde Esnaf Odası, Şoförler Odası, Berberler Odası ve Elektrikçiler Odası gibi 15 tane ayrı faaliyette olan oda bulunuyor. Bu odaların tamamı da kısaca ‘Birlik Başkanlığı’ olarak Karabük Esnaf Odaları Birliğine bağlı.

Geçtiğimiz Ocak ayının 8’inde yapılan Kongrede, güçlü rakibi olan Ali Rıza Gökçekli karşısında çetin bir mücadeleden sonra seçimi kazanan Nurettin Tümen, kendi kurduğu Karabük esnaf Odası Başkanlığını korumuştu.

Karabük’teki 15 odanın kongrelerinin ardından geçtiğimiz hafta yapılan KESOB (Karabük Esnaf Odaları Birliği) kongresinde de 15 Oda Başkanı ve Yönetim Kurulunun oy kullandığı seçimde Hüseyin Kılıç 50, Nurettin Tümen ise 63 oy almıştı.

Tümen, Esnaf Odası Başkanlığının ardından 20 yıldır sahip olduğu Esnaf Odaları Birlik Başkanlığını da korumuş oldu.

Karabük Esnaf Odası Başkanlığı, Karabük Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı ve Karabük 2 Nolu Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı gibi üç ayrı görevi yürüten Nurettin Tümen, yine 25 yıldır beraber yol yürüdüğü Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yıldıray Yıldırım’a Karabük Esnaf Odası Başkanlığını devretti.

Tümen, halen Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı ve 2 Nolu Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı görevlerine devam ediyor.

Yıldırım’a daha önceden Esnaf Odası Başkanlığını devredeceğine dair kendisine de söz verdiği belirtilen Tümen’in bu sözünde durduğu ifade ediliyor.

Nurettin Tümen’in sosyal medyasından bu konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şöyle;

“Kıymetli Esnaf Arkadaşlarım,

Sizlerin destek ve güveni ile kurucusu olduğum Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda 20 yıldır Başkan olarak görev yapmanın gururunu yaşıyorum. En son gerçekleşen Genel Kurulu’muzda bundan sonraki dönemde artık bu göreve aday olmama kararı aldığımı ve bu onurlu görevi layıkıyla yapacağına inandığım bir başka kardeşimize devretmenin hepimiz için daha doğru olacağı kanaatimi siz değerli esnaf dostlarımla da paylaşmıştım.

Bu kararım çerçevesinde, hepinizce de malum olduğu üzere siz değerli dostlarımın tekrar eden güven ve teveccühleri ile 07.05.2022 tarihinde yeniden Karabük Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı’na seçilmiş olmam, yine S.S. Karabük 2 No.lu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kredi Kooperatifi’ndeki başkanlık görevimle birlikte Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunda şahsıma tevdi edilmiş olan görevin sorumluluğu ve yoğunluğu nedeni ile Karabük Esnaf Odası Başkanlığı görevimi, daha önce de söz verdiğim , birlik Genel Sekreteri olarak görev yapan Yıldıray YILDIRIM kardeşimize devretme kararı almış bulunmaktayım. Yine bu görev değişikliği nedeniyle boşalan Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreterliği görevine de yeni yönetim kurulumuzun da ışığında, çalışma arkadaşım, kardeşim Hasan ŞAHİN’in getirildiğini siz değerli esnaf dostlarım ve Karabük Kamuoyu ile paylaşmaktayım.

Bugünden itibaren Siz değerli esnaf ve sanatkarımıza hizmetimi Karabük Esnaf Odaları Birliği ve Karabük 2 Nolu Kredi Kefalet Kooperatifi başkanlığım ile devam ettireceğim.

Bugüne kadar büyük bir gururla taşıdığım görevlerimde önceliğim, esnaf kardeşlerimin huzuru ve mutluluğu olmuştur. Bu bağlamda bir başkan olarak birlik ve beraberliğimizin sağlanması için her türlü fedakarlıkta bulunmada en ufak bir tereddüt duymadığımı, birlik ve beraberliğimizin her şeyden önemli olduğunu, bugünlere hep birlikte bu şekilde geldiğimizi hatırlatarak, şahsıma gösterilen güvene layık olmak için bundan sonra da azami gayretle çalışmalarıma devam edeceğimi siz değerli dostlarıma ifade ederek, hepinize bol bereketli kazançlar ve esenlikler diliyorum.”

Yorumlar (1)
FATİH 3 gün önce
ADAMSIN SEN ADAMMM....
banner11
banner12
14
kapalı
banner125
banner18
banner74