ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLENDİ

Engelliler gününde engellenmesi tepkilere neden oldu

Manşet 11.05.2022, 10:56
2312
ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLENDİ
banner36

Engelliler Haftası Karabük'te ENGELLEMELERLE kutlandı.

Karabük’te Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen törende davet edildiği halde çelenk sunumu yapamayan Engelsiz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Sevim Karaman kürsüye çıkarak duruma tepki gösterdi.

Engelliler Haftası, tüm yurtta olduğu gibi Karabük’te de çeşitli etkinliklerle kutlandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Türkiye Sakatlar Derneği tarafından hazırlanan programda Kent Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda sıra çelenk sunumuna gelince kriz yaşandı.

Kürsüye çıkan Engelsiz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Sevim Karaman, törene davet edilmelerine rağmen listede isimlerinin bulunmamasından dolayı çelenk sunumu yapamadıklarını belirterek tepki gösterdi. Konuşmakta zorluk yaşayan ve heyecandan titrediği gözlemlenen Karaman’a müdahale eden Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Sezgin Küçüktepe, yanlış anlaşılma olduğunu ifade ederek dernek yöneticilerini sakinleştirmeye çalıştı.

Kısa süreli yaşanan krizin ardından birlikte çektirilen hatıra fotoğrafı ile tören sona erdi.

Yorumlar (7)
Pınar 1 hafta önce
Engelli sty ya yapilani kınıyorum sadece aile sosyal politikalar il müdürlüğü değil valilikte sorumludur bu olaydan demekki neymiş olay olay sadece resim cikilmek ve şak şaktan ibaretmis kimsenin engellinin yaninda olduğu falan yok engel olmayin yeter engellinin istediği budur
Seçmen 1 hafta önce
İzmir böyük şehir Belediyesi'nin bize iteklediği
Safranbolu Karabük belediye otobüsünü görüp binen var mı ? Akla ziyan .Bir kere bin elif köse
merve 6 gün önce
niye iteklesin ki şuanki karabük belediye otobüslerinden daha iyi bir otobüs hediye edilmiş sonuçta.
Ş T 7 gün önce
STK diye diye devlet memurunun tepesine çıkmaya gerek yoktu. Ne faydanız oldu ise onu da açıklayın kamu oyuna. 1 liralık iş yapıp 10 liralık hürmet beklemek doğru değil. Sezgin bey işin mutfağında olan, sorumluluk alan, işini layıkıyla yapmaya çalışan bir idarecidir. Bu meseleyi de olgunlukla çözmeye çalışması takdir edilmelidir. Kendisine kolayliklar ve başarılar dilerim.
Emre Çalış 1 hafta önce
Aile politikalar il müdür yardımcısı Sezgin bey işinin bilincinde engelli ailelerinin daima yanında olan birisidir. Kendisinin bir çok çabasına şahitliğim vardır. Tören protokol kulları çerçevesinde elinden geleni de yapmıştır. Başkan hanımın bu çıkışı yersiz olmustur. Tatlıya bağlanmasına sevindim engelliler adına çalışan herkese sonsuz sevgi ve saygılarımla.
CÜNEYT 5 gün önce
herkes kendisine önem verilmesini istiyor.herkes biraz ego tatmini peşinde sanki.
Ahmet Ziya 7 gün önce
Kusura bakma asıl Onlar engelli olduğu için bu uygulama gitmişler! Allah var, biliyor görüyor!
banner11
banner12
14
kapalı
banner125
banner18
banner74