EHLİYETİNİ GERİ ALMAK İSTEYENLERE MÜJDE

Alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan sürücüler SÜDGE kurslarına gidemediklerinden ehliyetlerini alamıyorlardı. Şimdi bu kurs Karabük'te de açılıyor.

banner108
Manşet 22.09.2021, 12:54 22.09.2021, 13:05
2298
EHLİYETİNİ GERİ ALMAK İSTEYENLERE MÜJDE
banner36

Alkollü araç kullanmaktan ehliyetleri 2 yıl süre ile geri alınan sürücüler, İl Sağlık Müdürlükleri tarafından açılan Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitim Kurslarında (SÜDGE) görülecek olan ilgili eğitimin ardından, psikiyatri doktor görüşmesine tabi tutulmasından sonra ehliyetlerini geri alabiliyorlar.

Karabük’te de çok sayıda ehliyeti 2 yıl süre ile geri alınan sürücüler, kısa adı SÜDGE olan Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitim Kurslarının uzun süredir açılmasını bekliyor.

Son 2, 3 yıldır ehliyeti geri alınan sürücüler, Karabük İl Sağlık Müdürlüğüne SÜDGE Kurslarının açılması için müracaat ediyorlar.

Komşu illerdeki SÜDGE kurslarına başvuran Karabüklü sürücüler, aylar sonrasına randevu verildiği için Karabük’e de aynı kursun açılmasını sürekli talep ediyorlardı.

2 yıllığına geri alınan fakat SÜDGE kursuna gidemediği için ehliyetlerini 3, 4 yıldır alamayan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için Karabük İl Sağlık Müdürlüğü gerekli çalışmaları yaptı ve bir aya kadar Karabük’te SÜDGE Kurslarının açılacağı belirtildi.

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, pandemi nedeniyle Sağlık Bakanlığının SÜDGE eğitim sertifika kurslarının uzun süredir kapalı olduğunu ifade ederek, Bakanlığının sertifika kurslarını açmasıyla birlikte Karabük’te 5 Psikolog ve 2 Pratisyen Hekimin SÜDGE Eğitim sertifikalarını aldıklarını belirtti.

İl Sağlık Müdürü Sarı, en geç bir aya kadar açacakları Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitim Kurslarına 12 şer kişilik gruplar halinde sürücülerin alınacağını söyledi. 

Dr. Sarı, “6 Hafta sürecek olan kurslarda pandemi nedeniyle Karabük  dışından kursiyer kabul etmeyeceğiz. Çünkü ilimizde ehliyeti 2 yıllığına alınan ve süresi bitip de SÜDGE kurslarına gitmeyi bekleyen çok sayıda kişi var. Bu kursa gidemediği için uzun süredir ehliyetini geri alamayan Karabüklü  hemşehrilerimizin mağduriyetlerini gidermek birinci önceliğimiz olacak” dedi.

Yorumlar (7)
samet derel 4 hafta önce
çok büyük bi derdimizdi Allah razı olsun. ehliyetleri geri alalım daha fazla içelim daha fazla kaza yapalım daha fazla öldürelim. ama hastanelerde göze , dişe , kardiyolojiye randevu bulamayalım o hiç önemli değil. alkoliklerin ehliyetine kavuşmasından daha önemli ne olabilir sağlıkta.
samet derel begenmedigin alkollü kişilerin ödedigi cezalar sana maaş vs. olarak dönüyo iyi düşün 2 hafta önce
samet derel begenmedigin alkollü kişilerin ödedigi cezalar sana maaş vs. olarak dönüyo iyi düşün
Bora 4 hafta önce
Çok geç kalındı çok mağdur var bunu düşünüp açanlara çok tskler
İzzet 4 hafta önce
Sonunda mükemmel bir haber
Ali Kaan Güntekin 4 hafta önce
Ömür boyu trafikten men edilmesi gereken zatlar, üfürükten bir kursa gidip tekrar tehlike saçacaklar. Bravo...
Alpdoğan 3 hafta önce
Alkollü araç kullanmak cinayete teşebbüstür.Ehliyeti alkol yüzünden kaptıran ancak yeniden sıfırdan ehliyet alma kurallarına tabi olmalıdır.Tekerrüründe ehliyet ve araba kullanması ebediyen yasaklanmalıdır.
Latif karademir 4 hafta önce
Benim yedigim 15000 bin cezayi kim oodeyecek ki acilsa ne acilmasa ne de yine de lutuf olmus tesekkurler
banner11
6
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74