EHLİYETİNİ GERİ ALMAK İSTEYENLERE MÜJDE

Alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan sürücüler SÜDGE kurslarına gidemediklerinden ehliyetlerini alamıyorlardı. Şimdi bu kurs Karabük'te de açılıyor.

Manşet 22.09.2021, 12:54 22.09.2021, 13:05
5343
EHLİYETİNİ GERİ ALMAK İSTEYENLERE MÜJDE
banner131
banner36

Alkollü araç kullanmaktan ehliyetleri 2 yıl süre ile geri alınan sürücüler, İl Sağlık Müdürlükleri tarafından açılan Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitim Kurslarında (SÜDGE) görülecek olan ilgili eğitimin ardından, psikiyatri doktor görüşmesine tabi tutulmasından sonra ehliyetlerini geri alabiliyorlar.

Karabük’te de çok sayıda ehliyeti 2 yıl süre ile geri alınan sürücüler, kısa adı SÜDGE olan Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitim Kurslarının uzun süredir açılmasını bekliyor.

Son 2, 3 yıldır ehliyeti geri alınan sürücüler, Karabük İl Sağlık Müdürlüğüne SÜDGE Kurslarının açılması için müracaat ediyorlar.

Komşu illerdeki SÜDGE kurslarına başvuran Karabüklü sürücüler, aylar sonrasına randevu verildiği için Karabük’e de aynı kursun açılmasını sürekli talep ediyorlardı.

2 yıllığına geri alınan fakat SÜDGE kursuna gidemediği için ehliyetlerini 3, 4 yıldır alamayan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için Karabük İl Sağlık Müdürlüğü gerekli çalışmaları yaptı ve bir aya kadar Karabük’te SÜDGE Kurslarının açılacağı belirtildi.

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, pandemi nedeniyle Sağlık Bakanlığının SÜDGE eğitim sertifika kurslarının uzun süredir kapalı olduğunu ifade ederek, Bakanlığının sertifika kurslarını açmasıyla birlikte Karabük’te 5 Psikolog ve 2 Pratisyen Hekimin SÜDGE Eğitim sertifikalarını aldıklarını belirtti.

İl Sağlık Müdürü Sarı, en geç bir aya kadar açacakları Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitim Kurslarına 12 şer kişilik gruplar halinde sürücülerin alınacağını söyledi. 

Dr. Sarı, “6 Hafta sürecek olan kurslarda pandemi nedeniyle Karabük  dışından kursiyer kabul etmeyeceğiz. Çünkü ilimizde ehliyeti 2 yıllığına alınan ve süresi bitip de SÜDGE kurslarına gitmeyi bekleyen çok sayıda kişi var. Bu kursa gidemediği için uzun süredir ehliyetini geri alamayan Karabüklü  hemşehrilerimizin mağduriyetlerini gidermek birinci önceliğimiz olacak” dedi.

Yorumlar (8)
samet derel 12 ay önce
çok büyük bi derdimizdi Allah razı olsun. ehliyetleri geri alalım daha fazla içelim daha fazla kaza yapalım daha fazla öldürelim. ama hastanelerde göze , dişe , kardiyolojiye randevu bulamayalım o hiç önemli değil. alkoliklerin ehliyetine kavuşmasından daha önemli ne olabilir sağlıkta.
samet derel begenmedigin alkollü kişilerin ödedigi cezalar sana maaş vs. olarak dönüyo iyi düşün 11 ay önce
samet derel begenmedigin alkollü kişilerin ödedigi cezalar sana maaş vs. olarak dönüyo iyi düşün
Ali Kaan Güntekin 12 ay önce
Ömür boyu trafikten men edilmesi gereken zatlar, üfürükten bir kursa gidip tekrar tehlike saçacaklar. Bravo...
Bora 12 ay önce
Çok geç kalındı çok mağdur var bunu düşünüp açanlara çok tskler
İzzet 12 ay önce
Sonunda mükemmel bir haber
Alpdoğan 12 ay önce
Alkollü araç kullanmak cinayete teşebbüstür.Ehliyeti alkol yüzünden kaptıran ancak yeniden sıfırdan ehliyet alma kurallarına tabi olmalıdır.Tekerrüründe ehliyet ve araba kullanması ebediyen yasaklanmalıdır.
Latif karademir 12 ay önce
Benim yedigim 15000 bin cezayi kim oodeyecek ki acilsa ne acilmasa ne de yine de lutuf olmus tesekkurler
ERKAN KEMIk 3 hafta önce
Nasıl randevu alabilirim
banner11
banner12
20
açık
banner125
banner18
banner74