DUYARLILIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER SAYIN VALİ

Karabük Valiliğine, İl Sağlık Müdürlüğünden geçici görevle alınan 7 sağlık personelini tepkiler üzerine Vali Gürel, hepsini kurumlarına geri gönderdi.

Manşet 13.11.2020, 16:41 13.11.2020, 17:17
6824
DUYARLILIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER SAYIN VALİ
banner131
banner36

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü kadrosunda bulunan Eflani, Yenice, Safranbolu ve Karabük kamu hastanelerinde çalışan hemşire, ebe, ATT uzmanı gibi 7 sağlık personelini, pandemi döneminden önce ve sonra Valilik bünyesinde çeşitli birimlerde çalıştırılmak üzere geçici görevle alındığı ortaya çıkmıştı.

Valilik bünyesindeki çeşitli birimlerde masa başı çalışan sağlık personellerinin, pandemi döneminde kurumlarına geri gönderilmemesinin diğer sağlık çalışanlarına karşı haksızlık olarak görüldüğünden bir tepki oluşmuştu.

Oluşan bu tepki üzerine Vali Fuat Gürel, İl Sağlık Müdürlüğünden geçici görevlendirme ile gelen sağlık personellerini bugün kurumlarına geri gönderdi.

Valiliğe gelen bu sağlık çalışanlarının çoğunun ise 2018 ve 2019 yıllarında Valilikteki çeşitli birimlerde görevlendirildiği öğrenilirken, Vali Gürel'in duyarlı davranarak sağlık personellerini İl Sağlık Müdürlüğüne geri göndermesi takdirle karşılandı.     

Yorumlar (12)
Hemşire 2 yıl önce
İl sağlık müdürlüğündeki masa başı çalışan hemsireler de hastane bünyesine çekilip hastane çalışanlarının iş yükü hafifletilmeli. Masa başı iş için memurlar yönlendirilmeli. İl sağlıkta şu süreçte masa başında oturtulan her bir hemsire için vebal alınıyor.Bu süreci birlikte omuzlanarak yürütmeliyiz.Gariban çalışanın ,8 aydır covid yoğunbakımda-covid servisindehizmet veren ekibin ne günahı var. Saygılar....
misafir 2 yıl önce
Teşekkürler mi? Haberinizde hem tepkiler üzerine geri gönderdi diyorsunuz, hem de teşekkür mü ediyorsunuz?
Yorumcu 2 yıl önce
Tesekkur ediyorsunuz fakat duyulana yazılana göre bir kişi hala masa başında tam bir adelat olmamış. Hepsi geri dönmeliydi birileri hala korunuyor. Adalet yine herkese işlememiş yazık
Gazanfer Erbey 2 yıl önce
Tepki olmasaydı bu adam kayırmacılık büyüyerek devam edecekti. Medya bu yüzden 4. Güç!
Vatandaş 2 yıl önce
ATT uzmanı ne demek doktor mu oluyor
Vatandaş 2 yıl önce
Keşke bir haberde evlerinden oturarak çalışan memur kesimine yapsanız mesela ogretmenler okul kapalıyken bir takım görevler verilip sağlık calisanlarinin yükü azaltilamazmiydi yada tanıdığım sağlıkçılar var çocuklarını bırakacak yerleri yok bakıcı bile sağlıkçı olduğu için bakmak istemiyor anaokulu kreş gibi kullandirilsaydi da biraz olsun hiç yok akılları çocuklarında kalmasaydi
Kemal 2 yıl önce
Teşekkürler net haber teşekkürler vali bey doğru tektir
Ihbar 2 yıl önce
Ah be sayın valim... karabük eğitim araştırma fitnenin, fesatın, adam kayırmacılığın, hizmeti kötü kullanmanın merkezi olmuş.. zamanında gereksiz ve vasıfsız işlere sırf masa başı diye alınan tonla sağlık personeli var... biz saglıkçılar için ohal durumu haline gelmiş bu günlerde hala adam kayırmacilığa göz yumulmamalı.. herkes sahaya dönmeli bir işin ucundan tutmalı... bugünkü tutumlar yarın unutulacak şeyler değil bu salgın dahada ağır bir hal aldığında bu yükün sltında üç maymunu oynayan o idareciler hepsi kalır bunun vebali insanın ahjretini karartır..
erman yılmaz 2 yıl önce
eşi sağlık personeli olan öğretmenlerin de uzaktan çalışması gerekiyor ama valilik ve milli eğitim bu genelgeyi uygulamıyor
Kemal 2 yıl önce
Teşekkür ler net haber teşekkürler sayın vali
Onur 2 yıl önce
Sağlık ocaklarında günde 4 saat çalışan ebe/hemşire ile yoğun bakımda anası ağlayan personel aynı maaşa mı çalışıyor merak ediyorum.
İsmail 2 yıl önce
İŞTE VALİ. Teşekkür sayın Valim.
banner12
23
az bulutlu
banner125
banner18
banner74