DOWN SENDROMLU KAYIP KIZ ÜÇ GÜNDÜR DAĞDA ARANIYOR

Safranbolu Sarıçiçek dağında çobanlık yapan ailesinin yanında yaşayan down sendromlu, Suriye uyruklu Emine üç gündür aranıyor.

banner108
Manşet 08.07.2021, 16:51 08.07.2021, 17:13
1418
DOWN SENDROMLU KAYIP KIZ ÜÇ GÜNDÜR DAĞDA ARANIYOR
banner36

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, ormanlık alanda kaybolan yabancı uyruklu down sendromlu Emine için başlatılan arama çalışmaları üçüncü gününde de devam ediyor.  

İlçeye bağlı Sarıçiçek Dağı'nda çobanlık yapan ailesi ile birlikte yaşayan yabancı uyruklu 17 yaşındaki down sendromlu Emine Dandal 3 gün önce annesi su doldurduğu sırada bir anda ortadan kaybolmuştu. Kızının ‘Anne’ diye bağırdığını duyan anne Ayush Dandal, geri döndüğünde kızını göremeyince etrafta aramaya başlamıştı.  Haber verilmesi üzerine Jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri seferber edilerek, yoğun bir arama çalışması başlatıldı.

Üç gündür gece geç saatlere kadar kilometrelerce alanın tarandığı bölgede Jandarma ve AFAD ekiplerine, Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı’nın Labrador cinsi Taç isimli iz takip köpeği de destek veriyor. Yağan yağmura rağmen ormanlık alanda devam eden aramalarda 3 gündür bir ize rastlanmadı.

Yorumlar (0)
banner11
13
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74