CHP MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN AVNİ AKSOY, AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ

CHP Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır'ı ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse'yi eleştiri bombardımanına tuttu.

Manşet 05.12.2020, 13:55 05.12.2020, 14:15
5707
CHP MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN AVNİ AKSOY, AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ
banner36

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy, dün akşam BRTV ekranlarında katıldığı canlı yayında, partisi içinde kendisine karşı muhalefet yapanlara ağır eleştirilerde bulundu.

Aksoy, kendisini milletvekili olarak tanımak istemeyenler olduğunu belirterek “ya gereğini yap ya da istifa et” mesajını verdi.

Aksoy, isim vermeden ve üstü kapalı bir şekilde CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır’ı istifaya davet ederken, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’ye ise “bana karşı yazılar yazan sözleşmeli memurunu kapının önüne koymalıydın” diye seslendi.

CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy, artık sahaya ineceğini de belirterek ilginç bir benzetme yaptı ve “Çakallarını ulumaları ve vızıklamaları aslanlar sahaya inene kadardır.” Diye konuştu.

“MİLLETİN SEÇTİĞİ VEKİLDEN RAHATSIZSAN YA GEREĞİNİ YAP, YA İSTİFA ET”

Safranbolu’da yapılan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizzat katılımı ile gerçekleştirilen Kanaat Önderleri toplantısına karşı yapılan eleştirilere de ağır cevaplar veren Aksoy şu ifadelerde bulundu;

“Bazı katılımcılar Atatürk demeyen, ‘Ben Atatürk demekten hoşlanmıyorum’ diyen bir il başkanınız var, bu partiye yakışmıyor dediler. Bazı katılımcılar işçi kıyımından bahsettiler. Sayın Genel Başkan ‘Bu işi çözün’ talimatı da verdi zaten konunun muhataplarına. Hüseyin Avni Aksoy asla aciz, birilerinden korkan bir milletvekili olmayacak. Karabük halkı da bunu istemez. Önce vatan, sonra parti, sonra ben diyen biriyim. Burada siyaset yapan bazı arkadaşlarında aklını başına toplaması gerekiyor. ‘Senin milletvekilini tanımam’ demek gibi bir lüksün yok, çünkü milletin seçtiği bir vekil var karşında. O zaman aklını başına toplayacak ve durumunu gözden geçireceksin. Yapmıyorsan da ya yukarıya gidip benim böyle bir sıkıntım var diyeceksin. Bakalım yukarıda ne diyorlar sana? Ya gereğini yapacaksın ya da istifa diye bir müessese var. Yani kim çok rahatsız oluyorsa, millete rağmen, halka rağmen gereğini yapacak. 

Hakikaten çok büyük saygısızlık yapıyorlar, yanlış yapıyorlar. O toplantıya katılan insanlar birbirinden değerli ve toplumda belli yerleri olanlar. Sayın Genel Başkanım o insanlara ‘Sizi fikirlerinizden ve söylediklerinizden ötürü kimse sorgulayamayacak’ dedi. Bunu Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı söylüyor. Buna rağmen siz eleştiriyorsanız, bu partiden rahatsızsınız demektir.”

“ÇAKALLARIN ULUMALARI ASLAN SAHAYA İNENE KADARDIR”

CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy uzun süredir kapalı kapılar ardında ağır eleştiri hedefine aldığı Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi katıldığı canlı yayında da üstü kapalı eleştirdi. 

Aksoy, partisinin örgütleri içinden kendisine karşı belli bloklar konulduğunu öne sürdü ve bugünden sonra sahada olacağını belirterek açıklamalarına şöyle devam etti; 

“Bunu bir gözden geçirecek, ‘Ben ne yapıyorum’ diyecek. Verilen talimatları yerine getirmeleri lazım. Milletvekili, milletin vekilidir, kendi adına hiçbir şey istemiyor, millet için istiyor. Şayet siz milletvekiline belli bloklar, engeller koyarsanız, devlet memuru sözleşmeli adamlar filan oralardan maaş alıp ahmakça yazı yazıyorsa şöyle bir laf vardır ‘Çakalların ulumaları, vızıklamaları aslan sahaya inene kadardır.’ Bugün itibariyle artık sahadayım. Yani ne olacaksa Karabük halkı için, Safranbolu halkı için, bizi seçenler için olacak. 

Hüseyin Avni Aksoy beyefendi naif bir adam. Ama halka, millete yok ben böyle yaptım, astım, kestim, bir makama geldim, elbiseyi giydim bitti, kimseyi tanımam. Öyle yağma yok, herkes aklını başına toplayacak. Ya Cumhuriyet Halk Partisine yakışır işler yapacaklar ya da çekip gidecekler. Benim bunlardan 1 santim geri atan bir durumum olmaz. Ne dedim; aslanlar sahaya inince çakalların vızıklaması kesilir. Bu işin özeti, herkes kendisini gözden bir geçirsin. Bu millet bizi Karabük milletvekili olarak seçti. Ben yalnızca belli bir yere değil, tüm il geneline hitap ediyorum. Onun için düşünsünler, çünkü ben ülkede barış istiyorum, ilde barış istiyorum. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde olmak istiyorum. Liyakate dayalı birisi arandığında, size bir kişi, bana bin kişi başvuruyor. Ama karşımda bir blok. O zaman nasıl olacak bu iş?"

“HEKİM OLDUĞUMDAN CHP OYLARI KARABÜK’TE ARTTI”

CHP Karabük Milletvekili Aksoy, kendisini eleştiren gazetecilere de ağır ithamda bulunarak, “Karabük halkı gazetecinin iyisini de kötüsünü de çok iyi ayırıyor. Akıllarınca kafalarından hesap yapıyorlar. ‘Oradan bana para gelir, buradan bana para gelir’ diyorlar. Araştır, aç telefonu bana sor.” şeklinde ifadeler kullandı. 

“Hüseyin Avni Aksoy vekilliği de hekimliği gibi titiz yapar.” Diyerek Karabük’te oyları kendisinin arttırdığını öne sürdü ve “2018 Seçimlerinde 79 ilde oy kaybı yaşanırken, yalnızca Karabük ve Kırşehir’de oylarımız arttı. Genel Başkan bizi çağırıp bunu nasıl başardığımızı sordu. ‘Biz hekimiz ve insanlara dokunabiliyoruz’ dedim. Kendisi de ‘İlişkileri güçlendirmeye devam edin’ dedi. Biz halkımızla ilişkileri daha da güçlendirecektik ama araya covid girdi. Siyasette oy artırmak için insan kazanmak lazım." 

“BİR ELBİSE GİYDİM DİYE NE OLDUM DELİSİ OLMAYACAKSIN”

Aksoy, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi isim vermeden ağır eleştirilerine devam etti ve şunları söyledi; 

“Dolayısıyla bir elbise giydim diye ne oldum delisi olmayacaksın. Ben halkın vekiliyim. Allah sağlık verirse milletvekilliğim bittiğinde de Safranbolu’da yaşayacağım. Görevim süresince elimden geleni yapacağım. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmamız lazım. Milletle abla-kardeş gibi bir ilişkileri olması lazım. Evet, görevleri zor. Eğer senin yanındaki bir personel filan senin milletvekiline hakaret ediyorsa işine o gün son vermen lazım. Öyle bir şey olmaz. Nereye kadar gidecek bunlar?”

Parti örgütleri içinde bu konuları tartışmadıklarının da altını çizen Aksoy, “Parti içinde konuşmuyoruz, çünkü iletişim kanallarının açık olabilmesi için önce saygı olması lazım. Ben kendime saygı istemesem bile bana oy veren millete saygı isterim. Sevmeyebilirsiniz ama saygı duyacaksınız. Yöneticilerin hepsinin şapkayı önüne koyması lazım. Her ne olacaksa da olur, şöyle de bir huyum vardır, bir adım geri atmam.

Siyaset zor bir zanaat. Beni eleştirenler vatandaş değil. Hani kendince gazeteci olan, beni tanımayan, geçmişi de bilmeyenlere bir kemik atıyorlar ve ‘bunu sıyırasıya kadar yaz’ diyorlar.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (13)
Recep İvedik 1 yıl önce
İktidarın yanlışlarından dolayı esen siyasi rüzgar etkisiyle ellerine geçen belediye başkanlığını sadece kendi başarıları gibi görüp destek veren partileri görmezden gelen ve unutan, başkan yardımcılığı koltuğuna oturtulan belediyecilik nedir bilmeyen zavallıları bu kadar şikayete rağmen el çektirmeyen, yaşanılan taciz iddialarının inkarlarına rağmen taa Ankaralardan duyulduğu CeHaPe zihniyeti iflas etmiştir. Heralde kendileride belediye başkanlığını nasıl olduda kazandıklarını hala anlamaya çalışıyorlardır...
Mahmut Yıldırım 1 yıl önce
Vekilin bu kadar sabırlı davranmasına rağmen hala burnundan kıl aldırmayan belediye başkanı, belediyeden maaş alıp yaş/konum/tecrübe ayırt etmeden hakaret eden belediye avukatı, eline mikrofon alınca kendini haberci zanneden bu işe sizin gibi emek vermek yerine aldığı üç beş kuruşla kendine gazeteci diyen haberci bozuntuları artık ayağını denk alsın.
Feyyaz yıldırım 1 yıl önce
Bu il başkanı belediye başkanı nezaman aklını başına alacakta vekili eleştirmek yerine vekile saygısızlık yaparak küstürmekten vazgeçip verdikleri sözleri yerine getirecekler. Eski iki adet işe yaramaz bi baltaya sap olamamış il başkan yardımcısını işe alarak saçmalık üzerine saçmalık yapıp hesapsızca işler yapmaya devammı edecekler bırakın bu eczneden belediye yönetmeyi herkes işine baksın.
Murathan macir 1 yıl önce
Kim bu memur belediyede ki densizlik yapan bilen varsa yazabilirmi.
Kadir kepeci 1 yıl önce
Belediyenin sözleşmeli avukatıymış
İsmet Orhan 1 yıl önce
Vekilim hiç boşuna uğraşma sana zamanında dedik bu işe müdahele etmelisiniz diye bundan olmaz diye. Ben partili olarak utanıyorum artık dışarıda işittiğim eleştirilerden eminim sizde duyuyorsunuzdur. Acaip acaip işten çıkarmalar işe almalar gereksiz dikkatsiz harcamalar sıfır icraat vatandaşa ceza keserek can yakmalar kişiye özel yapılan kolaylıklar hangi birisini sayayım yeter artık bırakın didişmeyi biraraya gelinde alnımızın akıyla gezelim size oy veren halkıda düşünün yoksa bu halk oturduğunuz o koltuklardan zamanı gelince kaldırmayıda bilir saygılar.
Şahin Y. 1 yıl önce
Kesinlikle haklı sayın vekil belediyeyi bitirdi bu yönetim
Recep 1 yıl önce
Üfffffff yetti bunların kaprisi kavgası birazda hizmet lutfen o belediye kaç yıl hatta kaç ay kalır elinizde böyle yaparsanız illa bi kayyım dahamı görsün bu memleket. İçişleri bakanlığında çağrım bir kere kulak çekin artık.
Ahmet Cem 1 yıl önce
Vekilin rüzgarıyla, Muharrem İncenin rüzgarıyla, karşı adayın yetersizliğiyle seçimi kazanacaksın, sonra ilk gün vekile sonraki günler herkese sırtını döneceksin. İnsanlar seni eleştirecek kulak asmayacaksın, genel merkez fırça çekecek takmayacaksın, genel Başkan gelecek koltuğunda ağırlayacaksın. Yahu sen neymişsin be Başkan. Az icraat yap. Esnafı kucakla, selam ver selam al. Açıkladığın projelerden birini yap, saygı duyulmak istiyorsan saygı duy diyeceğim ama nasolsa anlamayacaksın boşveeer...
Ali Cantez 1 yıl önce
Aslan varda bizmi görmedik... ha çakal dersen istemedigin kadar çok...
İsmail Kalender 1 yıl önce
Sayın vekilim gölgeniz yeter bunlar yerelde sizin sayenizde alınan oyların farkında değiller gereken dersi verirsiniz size güvenimiz sonsuz
yazık 1 yıl önce
ard niyetli bakmıyorum ama chp genel anlamda iktifar olamadığından yerelde de tecrübesiz. safranbolu belediyesi neredeyse 2 sene geçmiş seçimden hala ilk günkü gibi ne yönetimini oluşturabilmiş ne kendi iç kavgasını bitirebilmiş. halk bi seçim yapmış saygım sonsuz ama belediye yönetmek her yiğidin harcı değildir. yazık ettiler ne yazık ki bu noktada. ayrıca sayın vekil çok sabırlıymış. ben olsam genel merkezi yıkar bu hadsizliği yapan avukatmış xmiş y imiş gözünün yaşına bakmadan soruşturmayı başlatırdım.
Vekil dibine kadar haklı 1 yıl önce
Murathan macir kim mi onlar kömürcü aponun alt dudakları.
Bir zamankar felsefeden sorumlu il yönetimindeydi o kendini biliyor.
2 tane daha var.
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74