CHP'Lİ DİNÇEL'DEN ÇARPICI AÇIKLAMA

CHP'li Av. Erdoğan Dinçel, sosyal medya hesabından yine CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy'u eleştirdi.

Manşet 04.01.2021, 14:05 04.01.2021, 14:16
2148
CHP'Lİ DİNÇEL'DEN ÇARPICI AÇIKLAMA
banner36

Karabük’ün sosyal demokrat tabanında tanınmış bir isim olan, Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun yıllar aktif siyaset yapmış ve birçok kez İl başkanlığı görevlerinde bulunmuş, yine milletvekili adayı olmuş Avukat Erdoğan Dinçel, sosyal medya hesabından dikkat çekici bir yazı paylaşımında bulundu.

Dinçel, paylaşımda bulunduğu yazısında yine CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’u hedefine alarak, bazı sorular sordu.

CHP’li Dinçel’in paylaşımı şöyle;   

“İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın KARDEMİR ile ilgili verdiği soru önergesi dikkat çekici.

Bu konuda muhalefetin Karabük Milletvekili ne düşünüyor acaba?

Bilen var mı?

Ben çok merak ettim, Karabük kamuoyu ve partililer de merak ediyor olmalı.

Gerçi kendi partisinin etkinliklerine bile katılmayan bir milletvekilinden ne beklenir bilmiyorum da 30 Aralık günü Safranbolu Belediyesi bir etkinlik düzenledi. Başarılı bir çalışmanın sonucu yedi adet modern halk otobüsünü halkın hizmetine sundu.

Belediyenin düzenlediği bu törene ne yazık ki Safranbolu Kaymakamı dahil hemen hemen hiçbir bürokrat ve Kamu görevlisi katılmadı.

Bu durum, siyasi baskının ve parti devleti olmanın bizi getirdiği nokta açısından son derece önemli ve üzüntü vericiydi. Ancak çok daha üzüntü verici olan, CHP Milletvekilinin de törene katılmaması idi.

Bundan birkaç gün önce kendi ilçesinin ve partisinin İlçe Başkanı'nın cenazesine bile katılmayan bir milletvekilinden biz de çok şey bekliyoruz galiba!

Bunun hesabını, sebep olanlar bir gün vermeli diye düşünüyorum.”

CHP MİLLETVEKİLİ AKSOY, SAFRANBOLU BELEDİYESİNE TEPKİ GÖSTERİYOR

CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy’un, CHP’li Safranbolu Belediyesine tepkili olduğu ve bir süredir, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile hiçbir şekilde görüşmediği, davetlerine katılmadığı öğrenildi.

Karabük’ün ana muhalefet Milletvekili Aksoy’un kendi partisine mensup Safranbolu Belediyesine olan tepkisinin ise geçtiğimiz günlerde sosyal medya paylaşımları ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Safranbolu’da düzenlediği toplantıya katılan kanat önderlerini ve kendisini kastederek “ahmaklar” diyen, Safranbolu Belediyesinin sözleşmeli avukatı Yaşar Koç’a herhangi bir tasarruf uygulanmadığından kaynaklandığı belirtiliyor.

Aksoy’un kendisine hakaret eden belediyenin sözleşmeli avukatının orada durduğu müddetçe, Safranbolu Belediyesi ile ilişkide olmamaya kararlı olduğu da vurgulanıyor.

Yorumlar (4)
Ali sen 1 yıl önce
Sevgili başkan Hüseyin Avni Aksoya en son laf edecek kişi sen olmalısın Cumhuriyet Halk Partisinden defalarca aday olsun ama seçilemedin
Avni bey yıllardır aday adayı oldu aday yapmadılar bir seferde aday oldu seçildi
Safranbolulu vatandaş 1 yıl önce
Bir Belediye Başkanı, koltuğa oturunca kendisinden hem yaş olarak , hem de statü olarak büyük olan milletvekiline, "Afra-tafra yaparsa" , surat asar, sende kimsin havasına girerse, Milletvekili ne yapacak. Belediye Başkanı surat astıkça, ona gidip yalvaracak mı? Ayrıca, haberinizin son bölümünde çok güzel yazmışsınız. Bir sözleşmeli avukat, milletvekiline ve CHP Genel Başkanının misafirlerine ahmak-ahmaklar gibi hadsiz kelimeler yazacak, belediye başkanı ve il başkanı o avukatı, tetikçi olarak kullanacaklar. Milletvekili de tepki koymayacak. Kim ne derse desin, Avni bey haklı. O avukat oradan defolup gitmeden, hele hele Gaziantep'ten gelen o belediye başkan yardımcısı her akşam kafayı çekip çekip huzursuzluk yaratırken bu işler düzelmezzzzzz.
ONUR DENİZ 1 yıl önce
Adamın kızına ihale vermiş belediyeden bırakta o kadar afra tafra yapsın :))
milli bir genç 1 yıl önce
erdoğan beyi ekarte ettiğini düşünen bir çoluk çocuk grubu zavallılar çetesi var. erdoğan beyden kurtardık diye gezerlerken kendi elleriyle kendilerini maymun ettiler.. biz de seyrediyoruz. sarıyor çok
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74