CHP, "KARDEMİR AKP'NİN ARPALIĞI MI?"

CHP Karabük İl Başkanı, eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un KARDEMİR Yönetimine getirilmesini eleştirerek, "KARDEMİR, AKP'nin arpalığı mı?" diye sordu.

banner108
Manşet 06.05.2021, 15:47 06.05.2021, 16:14
2549
CHP, "KARDEMİR AKP'NİN ARPALIĞI MI?"
banner36

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah ÇakırKardemir Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilen eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk ile ilgili açıklama yaptı.

CHP İl Başkanı Çakır “Kardemir’in arpalık olarak görülmesi bizi üzmüştür.” Dedi.

“Karabük İnsanı ne zaman değerlendirilecek doğrusu merak ediyoruz?” diye soran Çakır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“En son olarak, ‘Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine eski Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk atandı’

Şaşırdık mı?  

Hayır

Üzüldük mü?

Evet

Karabük, Demir Çeliğin Başkentidir ve bu kentin yetiştirdiği, sistemi bilen, sektörü bilen onlarca İnsanımız varken, sadece KARDEMİR’in arpalık olarak görülmesi bizleri gerçekten üzmektedir.”

CHP İl Başkanı Abdullah Çakır, AK Parti’nin Kardemir ile ilgili her türlü kararı almaya başladığını ve Karabük halkına dayatmalar uygulandığını belirterek açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“Karabüklü yukardan aşağı ben yaptım, atadım oldu sizde uyacaksınız anlayışına mahkum edilmeye çalışılıyor. İnanıyoruz ki AKP’ye gönül vermiş yüzlerce arkadaşımız da bu tutum karşısında tepkilidirler.

Bir kez daha hatırlatalım, Karabük DÇ İşletmeleri 1 TL’ sına bu yöre halkına ve o dönemde ki KARDEMİR çalışanlarına verilmiş, çalışanlarımız o dönemde tazminatlarını bağışlamış, yöre halkımız, sanayicimiz, iş insanımız KARDEMİR ayakta kalsın diye taşın altına elini koymuştur.

Ancak hiç şüphe yoktur ki; Karabük halkı yapılan bu dayatma uygulamaları unutmayacak, günü geldiğinde sandıkta en güzel yanıtı verecektir.”

Yorumlar (17)
Kezban 8 ay önce
Bir akpli olarak bu atanmaya karşı olduğumu belirtmek isterim.
Muhammed ÇELİK 8 ay önce
"Eski Ticaret Bakanı'nda Kardemir'e atanması gerek. BAşarılı bakanlarımız Karabük ve ülkemize hizmet etmeye devam etmelidir" diyorlar :)
Remzi 8 ay önce
Kardemir yönetim kurulu üyeleri 50.000 lira maş alıyor
Apo 8 ay önce
Bu açıklamalar iyi güzelde sanki chp nin yapmadığı şeyler gibi konuşmuşsun başkan...
Yada şunu düşün önceki yönetimle kardemir zarardan zarara koşarken iki kelime ettinmi yok...
İşte bu sebeplerden samimi değilsin başkan millet bıktı bu boş ve samimiyetsiz konuşmalardan...
Keşke siyasetçi olmak için belli kriterler olsada şu içi boş söylemleri daha fazla duymasak
Selim 8 ay önce
Bağımsız yönetim kurulu üyeleri, konusunda eğitim almış, deneyimli, emekli olmayan, milletvekili bakan olmayan kişilerden seçilmelidir. Maaşları da, asgari ücretin 5 katını geçmemelidir. Milletvekili maaşları da asgari ücrete bağlı ve max. 5 katı olmalıdır. Inanın her şey çok daha güzel olur. Tok açın halinden anlamaz. Derdi ile dertlenmez.
hayrettin kaçar 8 ay önce
Türkiye de yoksulluğu bitiren bakan Kardemir de şimdi Las Vegas düşünsün
Ali 8 ay önce
maşAllah hiç boş kalmıyorlar.illaki bir yerden para alacaklar.
bayram ali 8 ay önce
geldiği çok iyi oldu,şimdi kardemir'i uçururlar:)))))))
Ahmet 8 ay önce
Birazda işbankası yönetim kurulundan bahset.Şunuda belirtelim,Kardemirin borçlarının yapılandırılması için 2 otobüs işçi ve sendikacı bir perşembe günü meclise zamanın başbakanı Ecevit e gitmiştik.Sonuç elde var SIFIR.Kardemir Akparti iktidarı ile sn.Mehmet Ceylan ın gayretleriyle borçları yapılandırılarak kurtuldu.Yatırımlarınıda Akparti iktidarının teşvikleriyle yaptı ve bu gün fabrika düze çıktı.Zehra Zümrüt Selçuğun atanması da pek hoş değil,fakat sizde imkan olsa bu yapılanın yüz mislini yapardınız.
Gamze 8 ay önce
yönetim kuruluna evde börek açıp kısır falan dağıtır artık.
ama asıl mesele kardemiri kendi şirketleri üzerinden yiyen sermayedarların yönetim kurulunda olmamasıdır yani güleçler müleçler olmasın bunlar olsun daha iyi
yeterki kardemir kendi satışını pazarlamasını kendi yapabilsin 1 yönetim kurul üyeliğine böyle birisi gelmis cok da seyapmamak lazım ,onemlı degıl
leo 7 ay önce
yiyin bakılım yiyin tıksına tıksına yiyin. yeterki zenginlerin gözünüz doysun , fakirler halden anlar.
Oğuzhan 8 ay önce
Boş boş konuşmuş CHP ve zihniyeti zamanında fabrikanın halini çok iyi biliyoruz işi maaşını ödeyemezdi koca fabrika rezil kepazeydi tabi binlerce ailede rezil oldu o yüzde boş yapma şimdi akp sahip çıkınca hemen karalamaya iftira çamur atmaya başlıyorsunuz
kardemir fan 8 ay önce
rahmetli yolbulanın kemikleri sızlıyordur,sahipsiz demirçeliği kardemir yaptım,sahiplendim,yükselttim,yücelttim.birilerine peşkeş çekilmesi içinmi yaptım tüm bunları.haram olsun emeklerim!
Hepsi bu 7 ay önce
Gercekte kardemir ne yolbulanin nede kamil gulecin nede o gelen uyulerin malidir . Kardemir karabuk halkinin malinidir . Kardemir karabukte kalkcak hic bir yere getirlmeyecek ama karabuk halki bunu anlamis degil . Sahip cikmiyor kardemire . Kardemirin 1000 fazla isciye ihtiyaci var kimsede demir neden isci almiyor . Neden karabuk cocugu bos geziyor sokakta soran yok
Tilki Sinan 8 ay önce
Atandı da kötü mü oldu? İyi oldu ki borsada değeri arttı bu haberle.. Kadının CVsine bir bakın kimdir nedir onu bir öğrenin. KARDEMİR’e en iyi kimse o atanmalı. Yok Karabük’lü olsun yok bilmem ne geçiniz bu kasabalı zihniyetini! Gerekirse Japonya’dan adam getirsinler kim iyi ise o gelsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner11
4
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74