CHP KARABÜK İL BAŞKANI ÇAKIR GÖREVDEN Mİ ALINACAK?

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy'un şikayetleri ile görevden alınır mı?

Manşet 26.01.2021, 16:24 26.01.2021, 16:42
2815
CHP KARABÜK İL BAŞKANI ÇAKIR GÖREVDEN Mİ ALINACAK?
banner36

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Genel Merkez Yönetiminin ülke genelinde rahatsız olduğu yaklaşık 25 il başkanının belirli bir zaman diliminde, sırayla görevden alınacağı üç ay önce gündeme düşmüş, hemen ardından Ağrı, Gaziantep ve Elazığ İl Başkanları ile bazı ilçe başkanları görevden alınmıştı.

Diğer rahatsızlık duyulan il başkanlarının da görevden alınmasının söz konusu olduğu belirtilirken, tüm gözler görevden alınan il ve ilçe başkanlarının CHP Parti Meclisine (PM) yaptıkları itirazlara çevrilmişti.

CHP tüzüğüne göre; görevden alınan il başkanlarının itirazı için Parti Meclis üyelerinin 3’te 2’sinin ‘Evet’ oyu vermesi gerekiyordu, fakat geçtiğimiz günlerde yapılan PM toplantısında itirazlar reddedildi.

Parti Meclisinin üç il başkanı ile bazı ilçe başkanlarının görevden alınmasını onaylanmasından sonra, şimdi gözler diğer rahatsızlık duyulan illere çevrildi.

HÜSEYİN AVNİ AKSOY, KARABÜK İL BAŞKANIN GÖREVDEN ALINMASINI İSTİYOR

CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ile İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na üç sayfa mektup yazarak, rahatsızlık duydukları konuları dile getirmiş ve bunların düzeltilmesi için hem fikir olunmasını istemişlerdi.

CHP Milletvekilleri Aksoy ve Çelebi kendilerine karşı duyarsız kalınırsa, Muharrem İnce’nin kurmayı düşündüğü partiye geçmeyi düşündüklerini de açıklamışlardı.

Son bir haftadır gündeme gelen konuyla ilgili bugün Milletvekilleri Aksoy ve Çelebi ile Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun bir görüşme yapması bekleniliyordu. Önce CHP Gurup Başkanvekili Özgür Özel ile bugün bir görüşme yapan mektupçu vekillerin, şimdi Kılıçdaroğlu ile görüşmesi bekleniliyor.

Görüşmelerde CHP Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi ile Hüseyin Avni Aksoy’un rahatsızlık duydukları parti içindeki politikaları, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu ve diğer konuları da dile getirirken, Aksoy’un seçim bölgesi olan Karabük İl ve Safranbolu İlçe başkanı ile teşkilatlardan rahatsız olduğunu dile getirdiği öğrenildi.

Aksoy’un, CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır’ın kendisine karşı Karabük’te cephe oluşturduğu, bir milletvekilinin hak etmediği tavırlar ve aşağılayıcı muamelelere maruz kaldığı yönünde şikayetlerde bulunduğu ifade ediliyor.

CHP içinde mektupçu iki milletvekilinin partiden istifa etmemesi için ikna turları yapılırken, Aksoy, CHP'de kalırsa şikayetleri doğrultusunda Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır’ın görevden alınmasının söz konusu olduğunun da altı çiziliyor.  

Yorumlar (12)
murtaza 1 yıl önce
Chp artık 2. parti bile olamayacak. Chpliler birbirlerini yedi bitirdi.
yalçın 1 yıl önce
Hedef 2023
Devir Ak parti devri
Hasan 1 yıl önce
Hüseyin Avni Aksoy’un ak partiye geçeceği söyleniyor
atam 1 yıl önce
karabük il başkanlığına yapılacak yaptırım yeterli mi ? safranbolu belediyesi ne olacak , sn. vekil acaba bu konuyu kilicdaroglu karsisinda ele aldı mı? chp bu düzensizliklere ve disiplinsizliklere ankaradan yaptirim uygulamazsa, anadolunda bir daha ayağa kalkamaz, kalkamayacaktir ... bir belediyenin kendi partisinden olan vekiline muhalefet ettiği , avukatlari araciligi ile onu itibarsizlaştirdigi hicbir yonetimde gorulmemistir ...
Hamdi 1 yıl önce
Hüseyin Avni Aksoya sahip çıkılmadı. hüseyin bey ak partiye geçsin
Hüsnü 1 yıl önce
Pkk ile ittifak yapan bir partidir chp
Kamil 1 yıl önce
Chp = Hdp
Kömürcü apo 1 yıl önce
Kömürcü apo partiyi 4 e böldün.
Eserinle övün.
Barış geyik 1 yıl önce
Elif bacı da alınsın görevden... Safranbolu böyle eziyet görmedi
Hakkı Karadayı 1 yıl önce
Yola çıkarken koluna gireni yarı yolda başkalarına tercih edersen yarın sokakta selam verecek insan bulamazsın. Başkan kendi gibi başkanların koluna girip, siyasete başlarken koluna giren vekile dirsek atmıştır. İşin sonunda Başkan haklıysa vekil silinir gider, haksızsa kendi silinir gider.
merhum ibrahim beyin anısına 13 ay önce
hiç merak etmeyin erken seçim var. ama beklendiği gibi genel değil, önce yerel seçim yapılacak......
ESKİPAZARLI 13 ay önce
ESKİPAZAR ESKİ İLÇE BAŞKANI HÜSEYİN ŞAHİNİN AHI YERDE KALMAZ İNŞAALLAH ADAMI HAKSIZCA YEDİLER SIRA ONLARDA ŞİMDİ
banner11
banner12
-7
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74