CHP'DE İPLER GERİLİYOR

CHP Milletvekili H. Avni Aksoy ile İl Başkanı Abdullah Çakır ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse'nin arasındaki siyasi çekişme her geçen gün artıyor.

banner108
Manşet 06.12.2020, 15:46 06.12.2020, 18:38
4877
CHP'DE İPLER GERİLİYOR
banner36

CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy’un, CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır ve Elif Köse ile siyasi ilişkileri yumuşayıp, düzelme seyredeceğine, her geçen gün daha da geriliyor.

Son aylarda Milletvekili Aksoy’un, İl Başkanı Abdullah Çakır ve CHP’li Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile aralarında giderek sertleşen, gerilen siyasi çekişme, geçtiğimiz ay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile Safranbolu’da gerçekleşen Kanaat Önderleri toplantısından sonra had safhaya ulaşmıştı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile yapılan ve CHP Karabük Milletvekili Aksoy’un bizzat organize ederek, katılımcıları belirlediği Kanaat Önderleri toplantısında, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve İl Başkanı Çakır, katılımcıların ağır eleştirilerine maaruz kalmış, adeta dar ağacına asılmışlardı.   

Daha öncesinde de CHP’li Vekil Aksoy, kendisine karşı bir blok oluşturulduğu ve hatta milletvekili olarak tanınmaması için çaba sarf edildiği yönünde alttan alta çalışmalar yapıldığı yönünde şikayetlerde bulunarak, İl Başkanı ve Belediye Başkanını eleştirmeye başlamıştı.

CHP'Lİ MİLLETVEKİLİ AKSOY, SONUNDA ETEĞİNDEKİ TAŞLARI DÖKTÜ

CHP içinde bir süredir kendisine karşı bir muhalif blok oluşturulmaya çalışılmasından ve yine kendisinin bir milletvekili olarak tanınmaması gibi algı girişimlerinden son derece rahatsız olan Milletvekili Aksoy, BRTV’de çıktığı canlı yayında isim vermeden Abdullah Çakır ile Elif Köse’ye ağır eleştirilerde bulunmuştu.

Aksoy, BRTV’de konuk olduğu canlı yayında; “Senin ‘milletvekilini tanımam’ demek gibi bir lüksün yok, çünkü milletin seçtiği bir vekil var karşında. O zaman aklını başına toplayacak ve durumunu gözden geçireceksin. Ya gereğini yapacaksın ya da istifa edeceksin.”

“Bir elbise giydim diye ne oldum delisi olmayacaksın. Halka, millete 'yok ben böyle yaptım, astım, kestim, bir makama geldim, elbiseyi giydim bitti, kimseyi tanımam.' Öyle yağma yok. Herkes aklını başına toplayacak. Milletle abla-kardeş gibi bir ilişkileri olması lazım. Ya CHP'ye yakışır işler yapacaklar ya da çekip gidecekler.” gibi, Çakır’a ve Köse’ye isim vermeden ağır eleştirilerde bulunmuştu.

SÖZLEŞMELİ AVUKAT, KÖSE’NİN VE ÇAKIR’IN MAAŞLI SÖZCÜSÜ GİBİ

CHP’li Milletvekili Aksoy ile Çakır ve Köse’nin arasındaki gerginliği daha da arttıran bazı kişilerin olduğuna işaret eden Aksoy, Safranbolu Belediyesine sözleşmeli avukat olarak başlayan Yaşar Koç’un sosyal medyadaki paylaşımlarına da sert karşılık vermişti.

CHP Karabük İl Başkan Yardımcısıyken, Safranbolu Belediyesine sözleşmeli avukat olarak başlayan Yaşar Koç, 22 Kasım’da kendi Facebook hesabından İbn-i Haldun’un bir söylemini paylaşmış ve “Fazla tevazu gösterirsen, ahmaklar akıl vermeye kalkar. Tevazudan susulan bu süreçte, meydanı boş bulan kimi ahmaklar; kanaat (?) bildiriyor, maksatlı eleştiri beyan ediyor, tezgah çeviriyor, konuşuyor, yazıyor, ihanet ediyor…” diye yazmıştı.

Belediye avukatı Koç’un bu paylaşımını kendi üzerine alınan CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ise “Şayet siz milletvekiline belli bloklar, engeller koyarsanız, devlet memuru sözleşmeli adamlar filan oralardan maaş alıp ahmakça yazı yazıyorsa, şöyle bir laf vardır ‘Çakalların ulumaları, vızıklamaları aslan sahaya inene kadardır.’ Eğer senin yanındaki bir personel, senin milletvekiline hakaret ediyorsa, işine o gün son vermen lazım. Öyle bir şey olmaz. Nereye kadar gidecek bunlar?” diyerek, cevap vermişti.

CHP’Lİ VEKİLE HAKARET NİTELİĞİNDE PAYLAŞIMLAR VE BEĞENEN ENTERESAN KİŞİLER

Milletvekili Aksoy’un bu cevabına karşılık Av. Yaşar Koç’un bu günkü paylaşımı ise ‘bu kadarına da pes’ dedirtecek cinsten.

Koç’un bugün Facebook hesabından yaptığı ve çok tartışmalara neden olacak paylaşım yazısı şöyle;

“Ortada herhangi bir isnat veya hakaret yokken, suçluluk psikolojisi ile alınganlık göstermek suretiyle ahmaklığını kabul etmek, tuhaf bir durum.

Sokak sokak, dernek dernek gezip, en tepedeki adamını dahi fütursuzca eleştirenler; kendilerine yöneltilen eleştirilere karşı daha anlayışlı olmalıdırlar.

Klişe sloganlarla, geçmişiyle, hamasi ve suni çıkışlarla bir şey yapmaya çalışanlar unutmasın ki; bir unvanı veren almasını da bilir.

Dünyamın da sınırı olan dilim – haklı olduğum müddetçe-; kıdem unvan, makam, mevki ayırmaksızın doğru bildiğini her zaman söyleyecektir.”

CHP İl Eski Başkan Yardımcısı ve Safranbolu Belediyesi Avukatı Yaşar Koç’un, CHP Milletvekili Aksoy’u kasteden bu yazısına beğeni yapanlar ise durumu daha da şaşırtıcı bir hale getiriyor.

CHP Safranbolu İlçe Yönetiminden üç kişi, Safranbolu Belediye Personeli ve en enteresanı Safranbolu Belediye Başkan Yardımcılığı görevine Gaziantep’ten getirilen kişinin, CHP Karabük Milletvekiline adeta “ahmaklığı kabul ettin” içeriğini taşıyan bu yazıya beğeni yapmaları, okları CHP İl Başkanı Abdullah Çakır ile Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’ye doğrulttu.

CHP’Lİ MİLLETVEKİLİ AKSOY, BU HAKARETE KARŞI SUSACAK MI?

Kendisi için isim verilmeden; Ahmaklığı kabul ettiği, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu her yerde eleştirdiği ve kendisine halkın verdiği milletvekilliğini, yine halkın alacağı ifadelerinin yar aldığı belirtilen bu paylaşımla ilgili CHP Karabük Milletvekili Aksoy’un nasıl bir tepki göstereceği ve tavır sergileyeceği ise merakla bekleniyor.  

Yorumlar (8)
Recep İvedik 1 yıl önce
Reise oy verdiğinde halkı "bunlar makarnacı!, koyun!" diye aşağılayanlara bakın siz. CeHaPe zihniyeti yine birbirinden güzel icraatlarıyla manşetlerdeki yerini kimselere bırakmadan devam ediyor. Halkımızın, madem bu kadar iddialısınız sizi de görelim diyerek şans verdikleri seçim olalı iki yıl geçmeden birbirlerini yemeğe çoktan başlamış. Sorsanız bunlardan fazla halkı düşünen sosyal demokrat kimse yoktur. Gelin görünki sözde sosyal demokrat, özde eleştirdiklerinden farkı olmayanlar koltuğa oturur oturmaz eleştirdikleri kişileri çoktan geçmiş. CeHaPe zihniyeti dişinizi biraz daha sıkın nasıl olsa seçime şurada 3 yıl kaldı. Rahmetli Ecevitin bunlardan bir yol olmadığını anlayıp ayrı parti kurması da boşuna değilmiş, yaşayarak daha iyi anlıyoruz. Eğer halkın sizi oturttuğu koltuk geniş geldi ise her fırsatta Reisten istediğiniz istifa makamı sizler içinde bir seçenektir, yol yakınken değerlendirebilirsiniz.
Şeref Tatvan 1 yıl önce
Bu avukat kime neye güveniyor? Daha önce de Devlet Bahçeli’ye hakaret eden ve bu konuda davalık olan bu avukatın arkasında belediye başkanı mı var yoksa il başkanı mı? Yoksa gizli il başkanı mı var? Önüme gelene hakaret ederim geri adım atmam onlara kol kanat gerene de hakaret ederim demiş resmen. Vekil mekil tanımayan bu şahıs kıdem unvan ayırmam diyor. Ve benim verdiğim su parasıyla benim seçtiğim vekile sövüyor. Yok öyle yağma. Bu adama gerekeni Elif Başkan yapmıyorsa CHP genel merkezi yapsın. O da yapmıyorsa biz seçmen olarak yaparız!
Ali cantez 1 yıl önce
Bu arada gargabukhabere gündoğdu. Mhhp yandaşı
CEHAPE 1 yıl önce
Hayır bir de bunlar Devlet yönetmeye talip olduklarını söylemiyorlar mı ? İşte o zaman bir gülme geliyor, insan tutamıyor kendini.
Suat sayın 1 yıl önce
Arkadaş yapmışsın bir hata özür dileyeceğin yerde halen paylaşımlarına devam ediyor o kadıncağız ı zor duruma sokuyorsun edepli ol biraz edepliiiiii
vatandaş 1 yıl önce
bu abdullah çakır eskipazar ilçe başkanı hüseyin şahine de saldırmıiştı unutmadık muharremciydi sahi
Safranbolu lu 1 yıl önce
Bunlardan Bi cacık olmaz güvendik ama boşmuş elif Köse de boşmuş dili bozuk avukat tepeden bakan başkan yardımcısı allh ıslah etsin sabır 3 yıl kaldı baaaay demeye
Koç holding 1 yıl önce
Avukata helal olsun ama bu belediyede demekki her memur siyasi açıklamalar yapabilecek vekile seçilmişlere laf söyleyebilecek buradan bu sonuç çıkıyor
banner11
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74