CHP, AK PARTİ ARASINDA "HADDİNİ BİL" KAVGASI

CHP İl Başkanının, AK Parti Merkez İlçe Başkanına "haddini bil, bilmezsen bildiririz" açıklamasına AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz'den sert cevap geldi.

Manşet 06.07.2022, 16:04 06.07.2022, 17:55
1543
CHP, AK PARTİ ARASINDA "HADDİNİ BİL" KAVGASI
banner36

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, bugün düzenlediği aylık olağan basın toplantısında Karabük’ün çeşitli konularına değindi.

CHP İl Başkanı Çakır, ayrıca AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanı Özkan Çetinkaya’nın geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımı eleştirdi.

AK Partili Çetinkaya’nın CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ile ilgili Tuvalet Fırçası, aciz, ucuz ve adisin şeklindeki paylaşım yapmış ve bu paylaşımını bir süre sonra kaldırmıştı.

CHP İl Başkanı Çakır, AK Partili Özkan Çetinkaya’yı uyardığını ifade ederek “Kendisine çeki düzen versin, vermiyorsa da verdirmesini biliriz.” Diye konuştu.

Çakır, basın toplantısında şu açıklamaları yaptı;

“Son zamanlarda gerek genel başkan yardımcılarımıza gerek milletvekillerimize burada siyaset yapan bir arkadaşımız, yani konumunu da söyleyeyim, AK Parti’de Merkez İlçe Başkanlığı yapan arkadaşımız, hakaret boyutlarına varacak şekilde sosyal medya üzerinden, Twitter üzerinden hakaretler yağdırıyor ve çok ilginç bunları yaptıktan sonra da kaldırıyor. Ya arkadaş bunu yapıyorsan, doğru bildiğini yapıyorsan niye kaldırıyorsun, yanlışsa niye yapıyorsun.

Ben her zaman söylüyorum bizim üslubumuz Karabük’te Cumhuriyet Halk Partisi’nin üslubudur. Biz eğer tartışacaksak, kavga da edeceksek Karabük’ün yararına kavga edelim, Karabük’ün menfaatleri için kavga edelim, Karabük’ün menfaatleri için ben herkese, her zaman söylüyorum bir araya gelelim, bir masada oturalım, Karabük’ü beraber tartışalım. Ama herhalde bu arkadaşa dediler ki ‘sen CHP’de, CHP’li milletvekillerine saldırırsın’ seçimde geliyor ya bir beklentisi de olabilir, onu da bilmiyorum. CHP yetkililerine saldırırsan puan kazanacağını zannediyor.

Ben özellikle bu arkadaşımızın bundan sonraki söylemlerine özellikle dikkat etmesini sizlerin vasıtasıyla tekrar iletmek istiyorum. Eğer üslup bozulursa, bizlerde aynı şekilde, aynı sertlikte cevap veririz. Gerçi ne kadar öyle desem de bizim terbiyemizin müsaade etmeyeceğine eminim. O seviyeye düşmeyiz lütfen bu arkadaşımız kendisine çeki düzen versin, vermiyorsa da verdirmesini biliriz.”

AK PARTİ İL BAŞKANINDAN, CHP İL BAŞKANINA SERT CEVAP

CHP İl Başkanı Abdullah Çakır’ın bu açıklamasının hemen ardından, AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, sosyal medyasından cevap niteliğinde bir açıklama yaptı.

Açıklamasının altına bir haber sitesinde yer alan “Muharrem İnce’yi eleştiren ilçe başkanı, İl Başkanından şiddet gördü” başlıklı haberi paylaşan AK Parti İl Başkanı Altınöz “Kendi ilçe başkanlarını ister döversin, ister söversin ama benim ilçe başkanıma ağzını açıp bir şey söyleyemezsin” dedi.

AK Partili İsmail Altınöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, Merkez İlçe Başkanımıza ‘Kendisine çeki düzen versin, vermezse biz verdirmesini biliriz’ demiş. CHP Karabük İl Başkanı olarak kendi ilçe başkanlarını ister döversin ister söversin ama benim ilçe başkanıma ağzını açıp bir şey söyleyemezsin sayın Başkan.

Her gün CHP’li yöneticiler AK Parti Genel Başkanımıza ve Parti yöneticilerimize her türlü hakareti yapacak, size kimse bir şey diyemeyecek öyle mi.

Merkez İlçe Başkanımız Özkan Çetinkaya’nın her türlü yanındayız. Çeki düzen vermesi gereken bir yer varsa bu da CHP’nin kendisidir. İktidara geleceklermiş, %24 oyla nasıl iktidar olacaksınız. HDP ‘ye güvenen CHP ve yandaşlarını bu millet sandığa gömecektir.

Yorumlar (9)
Yazık 3 ay önce
Ak parti kimin nerede sınav kazanamayan boş beleş adamı varsa her yere doldurdu. Kimi bekçi oldu kimi taşeran kadroda elini işe değdirmeden küçük dağları ben yarattım dercesine caka satıyor. Ülkenin çivisi çıkmış. Kimseye güç yetiremiyorlar. Ekonomi batmış. Ev fiyatları uçmuş hak hukuk bitmiş . Muhalefete cevap vereceğinize fakir fukaranın boğazından ne geçiyor, aç mı açıkta mı ona cevap verin
Mavi Ates 3 ay önce
Abdullah Çakır helal olsun herzaman arkandayız
Deniz 3 ay önce
Sırrı Sakık HDP Muş Belediye Başkan Adayı, ağabeyi Namık Sakık AKP Muş Milletvekili aday adayı

Abdullah Zeydan 26. Dönem HDP Hakkari Milletvekili, kardeşi Rüstem Zeydan 23-25 dönem AKP Hakkari Milletvekili

Celadet Gaydalı 26. Dönem HDP Bitlis Milletvekili, kardeşi Safter Gaydalı 19-20-21. ve 22. dönem AKP Bitlis Milletvekili
Leyla Birlik 26. Dönem HDP Şırnak Milletvekili, kardeşi Rizgin Birlik ise 27. Dönem AKP Şırnak Milletvekili

Akpli il başkanı önce partisini iyi tanısın.
Alpdoğan 3 ay önce
Selahattin Demirtaşın çizgisini beğenenler,neden hapiste diyenler de chp de.Hdp ye her chpli aileden bir oy deyip hdp barajı geçince pilav dağıtanlar da chp de.Bu günün hdp sini ilk defa meclise sokan da o günün chp si,shp dir.
Kamuran 3 ay önce
Hedef 2023 Ak parti tekrar iktidar olacak
Genç osman 3 ay önce
Olacak tabi, Karabukte alınmadım ihale bırakmadınız. Türkiye genelini hesaba kalmıyorum bile
Memur 3 ay önce
Bir kamu kurumunda çalışsaydınız durumun nasıl vahim olduğunu devletin değil partinin hükümlerine göre yönetildiğini neredeyse tüm üst düzey kadroların liyakatsiz ve adam kayırmacı politikayla yürütüldüğüne şahit olurdunuz. Ak parti hizmet adı altında devlet mantığının üstüne çöktü. Her taraf işten güçten anlamayan parti yalakasıyla doldu. Partili olmayan bildiğiniz vatan haini ilan edildi. Daha yazacak çok şey var ama… Kimsenin umurunda değil
hüseyin 3 ay önce
Chp li birinin itirafı.Bizde isim önemli değil,chp nin adayı tuvalet terliği olsa oy veririz.
saban 3 ay önce
Bütün partiler aynı elin parmakları. Sadece halka alternatif miş gibi görünüyorlar. Hepsi aynı güce hizmet ediyorlar. Bunu Covid yalanında çok iyi gördük.
banner12
17
parçalı bulutlu
banner125
banner18
banner74