CAMİDEN BOZUK PARALARI ÇALIP KAÇTI

Karabük’te kimliği belirsiz şüpheli, hırsızlık için girdiği camiden bozuk paraları alarak kayıplara karıştı.

Manşet 04.12.2021, 10:48 04.12.2021, 12:49
1477
CAMİDEN BOZUK PARALARI ÇALIP KAÇTI
banner36

Karabük’te kimliği belirsiz şüpheli, hırsızlık için girdiği camiden bozuk paraları alarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre olay Yenimahalle Millet Caddesinde bulunan Hazreti Ömer Camii’nde meydana geldi. Kimliği belirsiz bir kişi kimsenin olmadığı bir vakit camiye girdi. Bir süre etrafta dolandıktan sonra caminin dernek odasına yönelen şüpheli elindeki tornavida yardımıyla kapıyı açtı. Hırsız girdiği odada istediğini bulamayınca kırdığı çekmecedeki 15 lira civarındaki bozuk parayı alarak gözden kayboldu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri parmak izi incelemesi yaparken şüpheli güvenlik kamerasına yakalandı.

KİLİTLEDİĞİM ÇEKMECE VARDI ONU KIRIP AÇMIŞ

Yenimahalle Makasbaşı Hazreti Ömer Camii Dernek Başkanı Ali Göktaş, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Sabah namazında bir şey yoktu. Cuma namazına geldik. Kapıyı açık buldum. Şüphelendim. Baktım yerde küpürler var, burada işlem yapılmış dedim. Ondan sonra içeriye geçtim. Oturduğum masada kilitlediğim çekmece vardı onu kırıp açmış. İçinde 10-15 lira kadar bozuk paralar vardı, onları almış. Evrakları karıştırmış” dedi.

Göktaş, güvenlik kamerasını incelediklerinde olayı gerçekleştirenin yaşlı bir adam olduğunu söyledi. Hazreti Ömer Camii yakınındaki başka bir camide de hırsızlık girişiminin yaşandığını aktaran Göktaş, ifade vermek üzere polis merkezin gitti.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-1
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74