ÇAĞ ÇELİK D.Ç.’DE EYLEMLER BAŞLIYOR

Çağ Çelik D.Ç.'de sendikaya kayıtlı oldukları gerekçesiyle çıkartılan işçilerden beşi geri alınmayınca Özçelik İş Sendikası fabrika önünde eylemlere başladı.

Manşet 10.01.2022, 14:24 10.01.2022, 15:03
4442
ÇAĞ ÇELİK D.Ç.’DE EYLEMLER BAŞLIYOR
banner36

Özçelik İş Sendikası’nın Karabük’te Demir Çelik sektöründe faaliyet gösteren özel haddehanelerde üye kayıt çalışmalarında, Çağ Çelik Demir Çelik A.Ş’de 410 çalışandan yeterli çoğunluk sendikaya üye olmuş ve Çalışma Bakanlığı’ndan yetki tespiti alınmıştı.

Çağ Çelik D.Ç.’de Özçelik İş Sendikasının üye kayıtlarından ve yetki tespitinden sonra 30 işçi işten çıkarılmış ve daha sonra 25’tanesi geri alınmıştı.

Özçelik İş Sendikası Karabük Şubesi işe geri alınmayan beş işçi ile ilgili bugün eylemlere başladılar. Çağ Çelik Fabrikasının önünde eylemlere başlayan sendika yöneticileri ve işçiler eylemlerinin işe iadeler gerçekleşinceye kadar devam edeceğini belirtiyorlar.   

Yorumlar (12)
Kaya 2 hafta önce
Çağ Çelik firması dürüst ve düzgün bir firmadır
Yasin kapıcı 2 hafta önce
Bence eylem yapılmasına gerek yok
Yasin Yaşar 2 hafta önce
Karabükte bu tür eylemler yapılmasını hoş karşılamıyorum. Herşey masada anlaşılabilir. Bu tür hareketler yakışmaz sendikaya
Özkarabüklü 2 hafta önce
Sanayiciyi üzmeyin
Doğruların gizli ordusu 2 hafta önce
Adamlar 30 işçinin 25 ini geri almış zaten. Bu neyin eylemi? Maksat şov mu yapmak. Yeni yönetim kendinini ispatlamaya çalışıyo ??
Cagri 3 hafta önce
Patron cagri daha çok rezil olacak ;)
cagri.gulec 3 hafta önce
CAGRİNİN REZİLLİĞİ GİT GİDE BÜYÜYECEK.. REZİL OLACAKSINIZ...
EYYY KAMİL GÜLECCC... İŞTEN ATTIĞIN İNSANLARIN HAKKI YAKANA YAPIŞACAK GÜNÜ GELİYOR..
Vatandaş Haddeci Ateş Savaşçıları 3 hafta önce
Buradan Hadde sahiplerine sesleniyorum gerçekten ben dışarıdan bir vatandaşım fakat bir kaç arkadaşım bu sektörde çalışıyor ve çalışma ortamlarında bir nedenle bulundum. Şunu diye bilirim Kardemir İşçisinden daha ağır işleri hele o kızgın demirlere daha yakın çalışanlar. Diyorum ki bırakın sendikayı falan direk işin niteliğine göre bir ücretlendirme yapın ve o ksımda çalışanları en az bir kat fazla ücret verin. Çünkü asıl emekçiler onlar . Ver abi 10.000 ver hak bu ateş savaşçılarına, İstirahat de ver.... yerine bir kişi daha olsun.... Mesai kalıp da ailesine daha fazla imkan sağlayayım diye düşündürme işçiyi.... O vücutta Allahlın yarın hesabı sorulacak neden bu kadar hor kullandın, kullandırdın. faydalandın...
enerji 3 hafta önce
daha geçen hafta sayfa sayfa bildiri yayınlayıp;çalışanlarımıza %60 zam yaptık diyen de güleç;30 kişiyi işten çıkaran da güleç.hangi güleç gerçek güleç.
bulaklı 3 hafta önce
asgari ücrete verilen zamma ilave olarak yüzde 10 zam yapıp . yüzde 60 zam yaptık diye show yapıyorlar.
Ozkarabuklu 3 hafta önce
Hem %60 zam yaptık diye reklam yapacaksın, hem de sendikaya üye oldular diye işçi çıkaracaksınız. Ne yapıyorsunuz akıl erdirmek zor.
kamil G 3 hafta önce
yüzde 60 zam değil asgari ücrete ilave olarak yüzde 10 ..
banner11
banner12
-5
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74