BÜLENT ERSÖZ MEYDAN OKUYOR

AK Parti İl Kongresine bir gün kala adaylığını açıklayan Bülent Ersöz, adeta meydan okudu.

Manşet 18.01.2021, 15:10 18.01.2021, 15:22
4221
BÜLENT ERSÖZ MEYDAN OKUYOR
banner36

AK Parti’nin yarın yapılacak olan 7. Olağan Karabük İl Kongresi’ne bir gün kala Bülent Ersöz yazılı bir basın açıklaması yaparak aday olduğunu ilan etti.

AK Parti Genel Merkezi’nin uzun bir süre yaptığı çalışmalar ve istişarelerden sonra mevcut il başkanı Av. İsmail Altınöz ile tek liste olarak kongreye gitme kararı almasına rağmen, muhalif bir grubun hareketi ile on gün önce il başkanlığına aday olma çalışmaları yapan Bülent Ersöz kongreye bir gün kala aday olacağını açıkladı. 

Karabük’ün siyaset büyüğü ve Devlet adamı, Cumhurbaşkanı Yüksek İstişare Kurul Üyesi Mehmet Ali Şahin’in de “Genel Merkezimiz ile Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da ‘Mevcut il başkanımız İsmail Altınöz ile devam’ dedi. Artık bize düşen bu karar doğrultusunda hareket etmektir.” Şeklinde açıklama yapmıştı. 

Genel Merkez kararı ve Şahin’in açıklamasına rağmen Bülent Ersöz, bugün yaptığı yazılı açıklamasında “AK Parti İl Kongresi adaylığımızı ilan ve ihbar ediyoruz” diyerek, adeta AK Parti’ye meydan okudu.

CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜM YALANI

AK Parti Karabük İl Kongre tarihinin açıklanması ile muhalif bir grubun adayı olarak çalışmalar yapan Bülent Ersöz, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat kendisi ile video konferans üzerinden bir görüşme yaptığını, bu görüşmenin kendisi açısından son derece olumlu olduğunu, birçok kişiye söylediği belirtiliyor.

AK Parti’de Merkez İlçe Başkanlığına, İl Başkanlığına ve Milletvekili Adaylığına birçok kez aday adayı olan, fakat aday gösterilmeyen Bülent Ersöz’ün “Cumhurbaşkanı ile bizzat görüştüm” şeklinde söylemlerinin ne derece doğru olup olmadığı AK Parti içinde sorgulanmaya başlandı.

AK Parti kulislerinde “Ersöz, Cumhurbaşkanımız ile bir görüşme yaptıysa ve kendi açısından olumlu bir görüşme olduysa, neden saklıyor ve açıkça deklere etmiyor.” Şeklinde sorular soruluyor.

AMAÇ PROVEKE ETMEK Mİ?

2019 Ekim ayında yapılan Merkez İlçe Kongresinin ardından, AK Parti Genel Merkezinin İl Başkanlığı çalışmasını yaptığı sıralarda aday olmak istediğini belirtmeyen ve kongreye 10 gün kala il başkanı adaylığı için çıkan Bülent Ersöz’ün iyi niyetli bir adaylık çalışması olmadığı yönünde görüş beyan ediliyor.

“YEREL SEÇİMLERDE RAFET VERGİLİ İÇİN ÇALIŞTI” SUÇLAMASI

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde AK Parti adayı Burhanettin Uysal ile hiçbir çalışma sergilemediğine işaret edenler, Bülent Ersöz’ün açıktan MHP Adayı Rafet Vergili ile seçim çalışmaları yaptığını öne sürüyorlar.  

Yorumlar (7)
1878 13 ay önce
Aylar öncesinde İttifak ortağı olan MHP İl Başkanlığı seçimi için genel merkezin tek aday ile seçime gidilmesi yönünde görüş bildirilmesi üzerine bir açıklama yaparak," önce ülkem ve milletim sonra partim sonra ben ilkelerine bağlı siyaset yapan biri olarak bu karara uyduk" diyerek büyüklüğünü gösteren adam gibi adam bir tarafta, bir tarafta da bütün açıklamalara rağmen hala ben adayım diyerek somut olmayan sadece duyumlarla yönetimde ve teşkilatta olumsuzluk varmış gibi bir algı oluşturma çabası ve adaylığını meşrulaştırma çabaları beyhude. Hem şehrimizde hemde ülkemizde yaşanan bu süreçte birilik ve beraberliğin en üst seviyede olması gereken bir ortamda hem parti disiplini, terbiyesi deyip ikilik çıkarmanın İl'imiz siyasetine faydası olmayacak, puslu havayı seven, kendi çıkarı peşinde olanların ekmeğine yağ sürecektir.
Ender 13 ay önce
Genel merkeze, Mehmet Ali Şahin beye, Reise meydan okuyor. Iyi cesaret.
KARABÜK78 13 ay önce
Reklam kokan hareketler bunlar kongre yapıldı bi daha kine artık.
m.a 13 ay önce
Dosta düşmana karşı ayıp yemin ederim.
Ömer Lütfü öner 13 ay önce
Genel merkez kararına rağmen yinede aday olduğu nu açıklamak partiyi bölmek hizip çıkarmak seçimden sonra gereği yapılır her halde
Hakan 13 ay önce
TEK ADAYIMIZ İSMAİL ALTINÖZ
mustafa 13 ay önce
saman altından su yürütüp Genel Merkeze bayrak açan bir adayı delege olarak kabul etmem mümkün değil.
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74