BU UTANÇ BİZE YETER..!

Karabük'ün öz evladı, Milli Para-Tekvandocu Alican Özcan'a Konya Selçuk Belediyesi sponsor oldu ve Karabük'ten hiç bir kurum destek vermedi. Bu utanç bize yeter.

banner73
Manşet 10.03.2021, 14:11 10.03.2021, 14:37
9898
BU UTANÇ BİZE YETER..!
banner36

Karabük Net Haber olarak kendi özel haberlerimizin yanı sıra abonesi olduğumuz ulusal haber ajanslardan gelen haberlere de yer veriyoruz.

Anadolu Ajansı, zaman zaman Karabük'ün başarılı gençlerini haberleştirip onurlandırıyor.

Bu haftada bu başarılı gençlerden birisini haberleştirip abonelerine servis etti.

Bu gencimiz Milli para-tekvandocu Alican Özcan.

Para-tekvandoda Türkiye, Kore Uluslararası, Avustralya Okyanusya ve Ürdün Asya para tekvando şampiyonlukları ve iki dünya üçüncülüğü bulunan Alican, bu yıl yapılacak Paralimpik Oyunları öncesinde önündeki ilk engel olan Asya Açık Para-Tekvando Şampiyonası'na hazırlanıyor.

Başarılarıyla dünya sıralamasında 4. sıraya kadar yükselmiş Karabük'ün çocuğu Alican Özcan...

Diyeceksiniz ki neden bunları anlatıyorsunuz?

Haberde şöyle diyor, "Konya Selçuklu Belediyesi sporcusu Alican Özcan"

Merak edip bu başarılı gencimizle görüştük ve neden Konya? diye sorduk.

Öyle ya Karabükspor'dan sonra kentimizin adı unutuldu bu ülkede. Neden bu başarılı gencimiz Konya adına dünya arenasında diye merak ediyor insan.

Karşımıza öyle bir acı tablo çıktı ki, bu utanç bize yeter.

Bu başarılı gencimize Karabük'te hiç kimse sahip çıkmamış, sponsor olmamış.

Bir dönem Güleç Petrol Çınar Spor Kulübü destek olmuş, Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ise antrenör ile çalışma ortamı sağlamış.

İlimizin gururu bu gencimiz belediyeler başta olmak üzere çalmadığı kapı bırakmamış. Karabük adına dövüşebilmek ve kentinin adını duyurabilmek için.

Bütün kapılar yüzüne kapanmış.

Hatta 150 lira harçlık vermeye kalkan bile olmuş.

Bu utanç bize yeter…

Özellikle kentimizdeki belediyelerimizde spora savaş açılmış, adlarına kurulmuş ve geçmişte bir çok başarıları olan kulüpler kaderine terk edilmiş durumda.

Belediyelerimiz geçmişte gençlere, çocuklara ve sporculara kapılarını açar, hatta başarılı olanlarına maaş bağlardı.

Tıpkı Karabük'ün öz evladı olan Alican Özcan'a Konya Selçuklu Belediyesinin sahip çıktığı gibi...

Tebrikler Konya Selçuklu Belediyesi, Karabük'ün sahip çıkamadığı gencine maaş bağladığın ve yılda iki defa dünya şampiyonluklarında sponsor olmayı kabul ettiğin için.

Bu gencimiz sizin sayenizde Lübnan ve Tokyo'da Karabük'ün adını duyuracak, ülkemizin bayrağını dalgalandıracak.

Sevgili Alican kardeşimizden Karabük adına özür diliyoruz.

Yorumlar (9)
Özgür 1 ay önce
Karabuk emekcisine sahip ciktimiyki sporcusuna sahip çıksın piyasayı gezin insanlar hangi sartlar altında kacparaya çalışıyorlar bi bakın saygilar
Yakup KARA 1 ay önce
Olsun yabancı değil ki biz üniversitemizde kaç tane konyalı istihdam ediyoruz bunlarında yazmanızı rica ederim daha bürokratları rektörleri siz sayın hadi bakalım.
Cumali Poyraz 1 ay önce
Karabük Belediyesi bu gencimize sahip çıkabilirdi. eskiden Karabük Belediyesi her alanda sosyal faaliyetlerde önde giderdi. Örneğin Karabük Belediyesi Futbol takımı, 3.lige çıkmış voleybol takımları vardı. Konservatuvarı vardı (1989-1994) Ülkemizde Belediye öncülüğünde sportif takımlar var.
İsci 1 ay önce
Karabük bldiyesinin bu konuda sifir
Doruklara sevdalandım 1 ay önce
Bu şehir spordan anlamaz ,onlara araba markalarıyla modelleriyle ilgili haber yapalım mümkünse ,ve tabiki sen şu partilisin sen bu haberleri bize uyar ..spora hiç girmeyelim
Hüsamettin 1 ay önce
Karabükte para yok Konya zengin.
Ali Polat Demir 1 ay önce
Oncelikle Alican Özcan kardeşimi başarısından dolayı tebrik ediyorum. Ailesi ve Ülkesi adına Gurur verici bir başarı. Fakat Karabuk spor sanat ve bilim alanlarında potansiyeli olan bir şehir olmasına rağmen maalesef yerel yönetim kadrolarının iş dünyasının ve siyasetin aynı başarıyı ve gururu taşıyamadığı acikca belli. Bu gidişle yitik bir şehir olmaktan öte gidemeyen kültür yoksunu bir yer olarak kalacağız. Dolayısıyla Karabük'ün demirleri eskisi gibi degil artık çürük küflü pasli bicimde hurdaya dönmüş. Hurdaya dönmüş bir şehirden ne beklenir?
Talan Demir 1 ay önce
Cami yaptirma derneğine tarikat yurtlarına bağış yapan müslümanların! Yaşadığı şehir Karabük sporcu ve spor kulüpleri öksüz.konu spora destek olunca kör sağır dilsiz maddi imkanı olanlar.
KARABÜKÜN EVLADI 1 ay önce
BELEEDİYEMİZİ KÖTÜLEMEYELİM LÜTFEN. SÜREKLİ ASFALT YAPILIYOR KAZILIYOR TEKRAR YAPILIYOR VE PARK YAPIYOR BİNLERCE GENÇ BU PARKLARDA SPOR YAPIYOR PİKNİK YAPIYOR.İRONİ TABİK Kİ.
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74