BU SEFER DE CHP’LİLER KENDİLERİNE GOL ATTI

Bu sabah saat 10:00'da yapılan Safranbolu Belediye Meclis toplantısı yine iptal edildi. Encümen ve Komisyon seçimleri olağan üstü toplantıya kaldı.

banner73
Manşet 03.04.2021, 13:26 03.04.2021, 13:44
3394
BU SEFER DE CHP’LİLER KENDİLERİNE GOL ATTI
banner36

2 Nisan akşam 18:00’de yapılacak olan Safranbolu Belediye Meclis Toplantısında Encümen, Meclis Başkan Vekili, Katip Üyelikleri ve Komisyon Üyeliklerinin seçimleri yapılacaktı.

CHP-İYİ Parti ve AK Parti-MHP meclis üyeleri gizli oylamada başkanın oyu ile birlikte 13’e, 13 olurken ve kuraya kalırken, açık oylama ile yapılacak olan komisyon üyeliklerinde ise başkanın oyu açık oylamada iki oy sayıldığından Milet ittifakı çoğunluk elde ediyor.

Dün akşam yapılan Belediye Meclis toplantısına MHP’li Meclis Üyesi Murat Özodabaşı’nın gece apandisit ameliyatı olduğundan, AK Partili Meclis Üyesi Adem Karataş’ın ise babasının sağlık tedavisi için Ankara’da bulunduğundan, 13 AK Parti ve MHP’li Meclis Üyesinin hiç biri toplantıya katılmamıştı.

Salt çoğunluk sağlanamadığından toplantı bir gün sonra (3 Nisan Cumartesi) saat 10:00’a ertelenmişti. Bu seferde hafta sonu sokağa çıkma yasağı engeline takılan CHP-İYİ Parti gurubunun, Safranbolu Kaymakamlığından izin alması gerektiği gündeme gelmişti.

TOPLANTIYA BU KEZDE CHP-İYİ PARTİ MECLİS ÜYELERİ GELMEDİ

Bu sabah saat 10:00’da yapılan toplantıya CHP’li 8 Meclis üyesinden 4’ü gelmezken, 4 İYİ Partili Meclis Üyesinden 2’si gelmedi. 12 CHP-İYİ Parti Meclis Üyelerinin yarısı toplantıya katılmadı.

Toplantıya CHP’li Meclis Üyeleri; Onur Varlı, Kemal Akgül, Mehmet Baki Duvan, İsmail Özgürel ile İYİ Partili; Fatih Dökmeci ve Hamdi Soykal Kaymakamlığın sokağa çıkma yasağı iznlerini onaylamadığı gerekçesi ile katılmadı.

6 Meclis Üyesi ve Belediye Başkanı Elif Köse’nin geldiği toplantıda salt çoğunluk aranma şartı olmadığı halde, kendi gruplarının yarısının katılmadığı gerekçesi ile Başkan Yardımcısı Halil Bakkal’ın baskısı ile iptal edildi.

BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA KALDI

Encümen ve Komisyon Seçimlerinin yapılacağı Belediye Meclis toplantısı iki kere üst üste iptal edildiğinden, artık olağan üstü toplantı yapılacak.

Olağanüstü meclis toplantısı içinde Belediye Başkanın toplantı tarihinden üç gün önce meclis üyelerine duyuru yapması gerekiyor. Dolayısıyla Belediye Meclis Toplantısı en erken önümüzdeki hafta Perşembe veya Cuma günü yapılabilecek.

İSTENİLSE TOPLANTI OLABİLİR, SEÇİM YAPILABİLİRDİ.

Bu sabah yapılan toplantıda çoğunluk aranma şartı olmadığı ve 6 meclis üyesi ile Belediye Başkanı katıldığı halde, neden iptal edildi?

Belediye Başkan Yardımcısı Halil Bakkal neden toplantının iptal edilmesini ve seçimlerin yapılmaması için baskı yaptı? Bu soruların cevabı kulislerde konuşuluyor.

Meclis üyeleri arasındaki konuşmalara göre Halil Bakkal’ın, Encümen üyeliği için belirlenen CHP’li bir meclis üyesini istemediği ve Encümen üyelerinin kura ile belirlenmesi için bu günkü toplantıyı iptal ettirdiği iddia ediliyor.

GECEDEN AK PARTİLİ VE MHP’Lİ ÜYELER SÖYLEMİŞTİ

Bu sabah yapılan toplantıya Halil Bakkal’a yakın bazı Meclis Üyelerinin katılmayacağı ve Bakkal’ın bu toplantıyı iptal ettireceği iddiaları dün gece bazı AK Partili ve MHP’li Meclis Üyeleri tarafından dile getirilmişti.

Buna göre Başkan Yardımcısı Bakkal’ın kendi partisinden encümen üyesi adayı olan bir ismi istemediğinden bu sabahki toplantıyı provoke ettiği konuşuluyor.  

Yorumlar (12)
Muharrem 2 hafta önce
Elif hanım değilki başkan Halil Bakkal zaten. Ailesi bu çocuğa dükkan bile emanet etmezdi bazı bay bilmişler şehiri emanet etti çok acı
Fatih Kemal 2 hafta önce
İmarcılar yine aynımı seçildi yoksa şirket bozuldumu
BURHAN 2 hafta önce
Düzeltme! Bu durumda Cumhur ittifakı altın golle yada penaltılarda öne geçecek. Bu durumda ne gibi düşünceleri var Halil Bey' in :) :)
Kamil bey 2 hafta önce
Yazık bu şehre,iş bilmez insanların elinde oyuncak oldu.
Safranbolulu 2 hafta önce
YILLARIN GERÇEĞİ, CHP İLE UĞRAŞMAYA GEREK YOK , SADECE KENDİ HALLERİNE BIRAKACAKSIN, ONLAR BİR ŞEKİLDE YOLUNU BULUP BİRBİRLERİNİN HAKKINDAN GELİR.
Aykut elmaz 2 hafta önce
Çok komik olmaya başladı bunlar belediye başkanının kaymakam dan icazet alması
Serdar 2 hafta önce
1 meclis üyene sahip çıkamadın başına gelenler ortada, 1 tane daha kaçarsa yanındakilerin yüzünden kaçacağa da benziyor hatta 1 değil 3 4 düşün artık olacakları
Yusuf 2 hafta önce
İyicee şamar oğlanına çevirdiler bunları
Abdullah 2 hafta önce
Bunlar önce birbirlerini yemekten vazgeçseler daha iyi olacak sanırım. Şuanda dışarıdan görünen tablo aynen şöyle, 3 tane meclis üyesi dışındaki hepsi başkana küsmüş durumda bunları toparlaması gereken Halil efendi bırak toparlamayı dağıtmak için elimden geleni ardına koymuyor resmen senin daha çokkkk başın ağrır Elif abla çokkk ekip olun artık yoksa daha çok gol yersiniz
İsmet 2 hafta önce
Personel de halk ta illah dedi artık bu adam Elif Başkan niye görmezden geliyor
Fatih 2 hafta önce
Ona talimat gelmiştir o toplantıya engel ol diye. Bilenleriniz vardır kimlerin kankası sabah akşam beraberler ve kardeşi kimin sekreteri
osman 2 hafta önce
halilim yedin belediyeyi
14
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74