BU REZALETE KİM İZİN VERDİ

Şirinevler Mahallesinde, KBÜ E.A. Hastanesinin yanındaki idman sahasında verilen konser halkı çileden çıkardı.

Manşet 21.05.2022, 23:00 22.05.2022, 02:47
7081
BU REZALETE KİM İZİN VERDİ
banner131
banner36

Bu akşam saatlerinde Şirinevler Mahallesindeki KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi yanında bulunan Karabük Spor İdman Sahası olarak kullanılan alanda yapılan konser mahalle sakinlerini ve hastaları çileden çıkardı. 

Konser verilen alanın hemen dibinde bulunan hastanede yatan hastalar ve Şirinevler mahallesi sakinleri son derece yüksek sesin oluştuğu konserden büyük rahatsızlık duydular.

"Karabük Gençlik Festivali" adı altında bazı şahısların düzenlediği Pera, Mavi Gri ve Milat gibi grupların çıktığı konserde hastanede yatanlar ve mahalle sakinleri şikayetçi olunca konser planlanandan daha erken bir saatte sonlandırıldı.

Karabük Valiliği tarafından konsere izin verildiği belirtilirken, hastaneye 100 metre bir alanda ve mahalle arasında böyle bir iznin verilmesini vatandaşlar rezalet olarak nitelendirdi.

Şikayetler ile konserin erken sonlandırılacağı bir şarkıcı tarafından gençlere "bir yanımızda huzur evi, bir yanımızda hastane varmış ve rahatsızlıklarından dolayı konseri erken bitireceğiz bu ülkede gençlere eğlenmek anlaşılan yasak" diye anons yaparak, konser alanında bulunan yaklaşık 1000 kişi galyana getirilmeye çalışıldı. Aynı anonsu yapan kişi gençlere "daha fazla bağırınki, daha fazla rahatsız olsunlar" şeklindeki ifadeleri de mahalle halkı tarafından tepki ile karşılandı.

Konsere izin verdiği belirtilen Valiliğin hem hastane, hem huzur evine yakın ve ayrıca tam Şirinevler mahallesinin ortasındaki bir yerde böyle bir konsere nasıl izin verildiği de ayrı bir rezalet.

Galyana gelen gençler arasında konser alanında kavgalar çıkmaya başlayınca Emniyet güçleri kalabalığı dağıtma girişiminde bulundu ve İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ'da konser alanına gelerek olaya müdahale etti.

Yorumlar (10)
realist1907 2 ay önce
Konser alanında konuşmayı yapan kişiyi provokatörlük yapmakla itham ediyorsunuz lakin bu etkinliğe izin veren yetkili merci için tek satır yazmıyorsunuz. Kaldı ki; haberin iki yerinde galeyan kelimesini galyan şeklinde yazıp; ehil olmayan (Türkçe yazmaktan aciz) kişiler tarafından idare edildiğinizi bizzat sergileyerek bir daha komik duruma düşüyorsunuz.
yurttaş keyn 2 ay önce
üniversite stadyumu tam da bu işler için değil mi yahu ?
Üzümlü kek 2 ay önce
Rezalet. Hastane bahçesinde yapsaydiniz bari.
Karabük 2 ay önce
Şarkıcı paçavrası dangalak
Karabüklü 2 ay önce
Safranboluda yapılsaydı herkes alkislardi. Karabukte ilk defa böyle birsey yapildi. Gençlerimiz ilk defa başka ilçede gitmeden eğlendi safranbolu festivalinde günlerce kırankoyde evlerin,xaminin ,hastanenin yakınlarında müzik calinmakta,kimsenin ruhu duymamakta..
Safranboluda yaşlılar yokmu? Karabuk nerkeze böyle bir haber tapmak,konseri yarıda kesmek,hakmı bu?
Valimize konser için verdiği izin için teşekkür ediyorum.
Murat 2 ay önce
Cahillik böyle bir şey. Gençlerin eğlenmesini istememekle hastaneye yakın yerde yapılan konserin verdiği rahatsızlığı dile getirmek ayrı şeyler. O hastanede tedavi altında olan senin yakının da olabilirdi. Çok yazık!
Abdullah Birisi 2 ay önce
Rezil... Eğlenmek yasak değil. Uygun ortamda eğlen. Daha şikayet konusunu anlamamış.
Adam 2 ay önce
Sorumlular dan hesap sorulsun gençleri galyana getiren şahıs hakkında dava acilsin
kızıl elma 2 ay önce
karabüksporun esamesi okunmuyor dinleyen de yok nasıl olsa. idman sahası çimlerin bakımı masraflı. Bu tür organisazyonlar bu tür yerlerde değil kent meydanı olabilir oralarda olabilir başka yerlerde olabilir bence
karabük 2 ay önce
Ya abi sahnede konuşan kişi gayet haklı. Evet konser yanlış yerde fakat bu konser günler öncesinden ayarlandı ve hastanenin yanında olduğu biliniyordu. Keşke başka yerde yapılsaydı. Pera adlı sanatçıyı sahneye çıkarmayarak hakkımızı yediniz. Zaten çoğu kişi Pera ve Mavi Gri için gelmişti. Konseri geç başlattınız erken bitiriyorsunuz. Madem erken bitirecektiniz önceden öyle ayarlasaydınız.
banner11
banner12
20
açık
banner125
banner18
banner74