BÖYLE MÜDAHALEYE YAZIKLAR OLSUN

Yolda bisiklete binen 11 Yaşındaki çocuğa iki sivil polisin, bisikleti çaldı diye yerlerde sürükleyerek müdahale etmesi kamu vicdanlarını kanattı.

Manşet 19.12.2021, 16:23 19.12.2021, 16:46
8420
BÖYLE MÜDAHALEYE YAZIKLAR OLSUN
banner36

Safranbolu’nun Kıranköy çarşı merkezinde dün yaşanan bir olay toplum vicdanlarını adeta kanattı.

11 Yaşındaki M.A. bisikleti ile giderken, yol ortasında sivil polislerin aniden araçtan inip, olmayacak bir şekilde müdahale ederek, yerlerde sürükleyip zorla araca bindirmeye çalıştılar.

Edinilen bilgilere göre olay şöyle gelişti;

Safranbolu İlçe Emniyet Müdürlüğüne sarı renkte bir bisikletin çalındığı ihbarı geliyor. Sivil bir polis ekibi de Kıranköy merkezde bir erkek çocuğunu bisikletle giderken görüyor ve aniden 11 yaşındaki çocuğu kolundan tutarak araca bindirmeye çalışıyorlar.

11 Yaşındaki M.A. ise kendisini kaçırmaya çalıştıklarını sanıyor ve imdat çığlıkları arasında kendisini yerlere atıyor. Sivil iki polis memuru ise küçük çocuğu sürükleyerek araca bindirmeye çalışıyor. Olayı gören etraftaki vatandaşlar ise müdahale ediyorlar ve küçük çocuğa sahip çıkmaya çalışıyorlar. Sivil ekip ise vatandaşlara kendilerinin polis olduğunu, çalıntı bir bisiklet ihbarı üzerine bu küçük çocuktan şüphelendiklerini belirtiyorlar. Vatandaşlar ise böyle bir müdahalenin son derece yanlış olduğunu, sonuçta müdahale edilen çocuğun yaşının çok küçük olduğunu ve son derece korkuya kapıldığını belirtiyorlar. Buna rağmen sivil polisler küçük çocuğu karga tulumba polis karakoluna getiriyorlar.

Karakolda 11 yaşındaki M.A.’nın bisikleti çalmadığı ve bisikletini geçen yaz babasının aldığı ortaya çıkıyor.

Polisler tarafından darp ve tacize uğradığını iddia eden 11 yaşındaki M.A.’nın babası Ferhat Akgün ile anne Zeynep Akgün, çocuklarının büyük bir psikolojik travma yaşadığını söyleyerek, sorumlu polislerden şikayetçi olacaklarını belirttiler.   

ANNE BABANIN İSYANI DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Psikolojik travmaya giren ve darp edildiğini iddia eden küçük çocuğun Safranbolu Belediyesinde itfaiye eri olarak çalışan babası Ferhat Akgün, 11 yaşındaki çocuğunun adeta terörist muamelesi gördüğünü, görevli sivil polisler tarafından darp edildiğini ve hatta tacize dahi uğradığını öne sürdü.

“Canımızı, malımızı emanet ettiğimiz devletimize, devletin polisine güvenmeyeceğiz de kime güveneceğiz” diyen Anne Zeynep Akgün ise çocuğunun gece sabaha kadar uykusunda sıçradığını, ‘ben çalmadım, beni bırakın’ diye sürekli sayıkladığını ifade ederek, çocuğunun psikolojik travma yaşadığını söyledi.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜNÜN BEYANI İSE DAHA KÖTÜ

Yaşanılan olay ile ilgili telefonla bilgisine başvurulan Safranbolu İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt ise polis memurların müdahalesinin gayet normal olduğunu, görevlerini yaptıklarını, bunda büyütülecek bir şey olmadığını öne sürdü. İlçe Emniyet Müdürü Yeşilyurt ayrıca olayı araştıran gazetecilere “Neyin peşindesiniz? Ben bu müdahalede anormal hiçbir şey görmüyorum, hepiniz art niyetlisiniz.” Şeklinde suçlamalarda bulundu.

11 Yaşındaki küçük bir çocuğun aniden hırsız muamelesi görmesi, yerlerde sürüklenmesi, darp edilmesini ve karga tulumba sivil araca bindirilmesini gayet normal olduğunu ifade eden Safranbolu İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt’un açıklamaları ise kamu vicdanını daha da yaralayacak bir şekilde olarak nitelendirildi.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

 Karabük Valisi Fuat Gürel’in ise olayın kendisine intikal ettiği ve konuyla ilgili inceleme başlattığı, ardından da soruşturmanın açılması talimat verdiği belirtildi.

Öte yandan konunun Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş'a da iletildiği ve konuyla ilgilnediği öğrenildi. Bilndiği üzere Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, daha önceki yıllarda Karabük Valiliği görevinde de bulunmuştu.  

Yorumlar (14)
Vatandaş 1 ay önce
İlçe müdürün oğluna aynı şekilde müdahale normal gorecekmiydi acaba çok merak ediyorum sizin sayenizde soralım ? Orantılı güç orantılı sorgu die birşey var
Karabüklü 1 ay önce
GERÇEK BİR HIRSIZLIK OLAYI OLSA YA DA KAVGA GÜRÜLTÜ OLSA, SARHOŞLAR KAVGA ETSE BİR TANE POLİS BULAMAZSIN. O POLİSLER VE İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ HAKKINDA İŞLEM YAPILMALI...
Ahmet Karaosmanoğlu 1 ay önce
Aynı Müdahale Bülent Beyin evladına yapılsa aynı açıklamayı yapacakmıydı çok merak ediyorum
VATANDAŞIN BİRİ 1 ay önce
Polise destek veren arkadaşlar. Görüntüleri ve çocuğun babasını dinlediniz mi?ARANAN BİSİKLET SARI-SİYAH BU BİSİKLET MAVİ, MARKASI FARKLI VE GELEN EKİP SİVİL ARAÇLI. ÇOCUK KAÇIRILIYORUM SANIYOR. sİZİN ÇOCUĞUNUZA BUNU YAPSINLAR DA ÖYLE KONUŞUN BAKALIM! OKULDA ÖĞRETMEN ÇOCUĞA LAF SÖYLESE ÖĞRETMENİ ŞİKAYET EDECEK YER ARARSINIZ AMA ÇOCUĞA SOKAKTA BU MUAMELE POLİS HAKLI HADİ ORDAN !!!
Mehmet 1 ay önce
İnşaAllah gereği neyse yapılır
Emre 1 ay önce
MaşAllah çocuk çok aklı başında. Allah kimsenin evladına yaşatmasın. Gereği neyse hemen yapılsın.
.. 1 ay önce
Yazik gercekten. Bence bu polisler, nasil davranmasi gerektigi ile ilgili eğitilmeliler. Çocuk , Sanki adam öldürmüş , sanki terörist....... ne buyuk bi travma o cocuk icin suan. Omru boyunca unutamaz
BAYRAM 1 ay önce
İyi ki kameralar var. Aksi halde yandı polisler . Belki polis yanlış yaklaşıyor ama çocuk kendini yere atıp kaçmaya çalışıyor. Darp taciz yerde sürükleme diye abartmanın anlamı yok. Polisler artık olaylara müdahale edemez hale geldi.
Karabük insanı 1 ay önce
Bu olay burada kapanmasın böyle bir travmayı çocuğa annesine babasına yaşatan insanların polis olması inanılır gibi değil yazıklar olsun yetkililer görün duyun el atın bu duruma böyle polisler olamaz olmamalı
CEYHUN 1 ay önce
YAZIKLAR OLSUN KALBİ KARARMIŞ MERHAMET DUYGUSU KALMAMIŞ İSTİFA ET ALDIĞIN PARAYI YETİMLERE DAĞITSINLAR FAZLALIK SENİN GİBİ VİCDANSIZLAR
Erhan 1 ay önce
Polislik zor meslek lakin suçlu ile sucçsuzu ayırt etme kabiliyeti olmalı.
Her ihbar daki eşgale uygun kişi ve çocuklara bu tür müdahale kabul edilemez .
Çocuğa korku yaşamaktansa durdurup babasını arasa merkeze devlet etse olurdu
İlçe emniyet müdürünün ve o polislerin çocuklarına böyle müdahale edilse normal bir durum diyebilir miydi?
Vatandaş 1 ay önce
Derhal görevden alıcan böylelerini gerçek Türk polisinide zan altında bırakıyor Allah vermesin ne düşünürüm o anki ruh halimle
Feto avcısı 1 ay önce
Ablası FETO dan atılan baba Ferhat Akgün bu kumpasi feto daki abilerin mi ayarladi, buna çanak tutan vali, emniyet genel müdürü il emniyet müdürü koltuğunu korumak için 2 memurunun ipini çekti, acaba sizde mi ... Siyasi baskı altında bu kararı verenler memurunu harcayanlar mahkemede hesap vereceksiniz
leo 1 ay önce
Kamu kurumları yerlerde. Liyakat kalmadı, işi bilen adam yok. Şu hale bak . Sonuna kadar mahkemeye ver kardeşim. Bu şahıslar ve üstleri bu işten sorumludur.
banner11
banner12
-5
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74