BİR ASIRDIR TADINI KORUDU AMA ŞİŞESİNİ KORUYAMADI

Bir asıra yakındır nostalji haline gelen Bağlar Gazozu, tadını korudu ama eski şişesini koruyamadı.

Manşet 20.09.2022, 13:44 20.09.2022, 13:57
5344
BİR ASIRDIR TADINI KORUDU AMA ŞİŞESİNİ KORUYAMADI
banner36

86 Yıldır, üç kuşak tarafından üretilen Safranbolu, Bağlar Gazozu tadını koruyabildi ama nostalji haline gelen şişesini bırakmak zorunda kaldı.

1936 yılında Safranbolu’da üretime başlayan ve Ayen ailesi tarafından üç kuşaktır halen üretimini sürdüren Bağlar Gazozu, yaklaşık bir asırdır tadıyla Karabük ve Safranbolu’nun vazgeçilmez bir nostaljisi haline geldi.

Kendi özel aroması ve tadını bir asırdır koruyan Bağlar Gazozu, maalesef nostalji haline gelen depozitolu şişe ile artık üretim yapamıyor.

Bağlar Gazozu nostaljisinin tadıyla, şişesiyle korunarak üretimine devam etmesini isteyen insanlar ise şu an halka arz edilen kullan at şişesine alışamadı.

Eski nostalji şişesi ile üretimi bırakan Bağlar Gazozu sahibi Mehmet Ayen, cam şişeyi temin ettikleri Şişe Cam’ın artık Bağlar Gazozuna özel depozitolu ve kalın şişeyi talep etmelerine rağmen üretmediklerini ifade etti.

Ayen “Bağlar Gazozu olarak bir asıra yakındır kendine özel tadını koruyarak üretim yapıyoruz ama depozitolu o eski kalın şişeyi bırakmak zorunda kaldık. Çünkü, artık Şişe Cam, talebimize rağmen Bağlar Gazozunun kendine özel şişesini üretmiyor. Biz de daha ince ve kullan at tipi şişe ile üretim yapmak zorunda kaldık.” İfadelerini kullandı.

Ayen, Şişe Cam’ın taleplerine cevap vermeleri halinde eski şişeden de bir miktar üretim yaparak, nostaljiyi korumayı kendilerinin de istediğini ve bunun içinde çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Bağlar Gazozunun tadıyla birlikte eski nostalji şişesi ile üretimini devam ettirmesini isteyen vatandaşlar, bir nostalji döneminin daha kapanmaması yönündeki duyarlılığını dile getiriyorlar.

Bağlar Gazozunun kendisi gibi nostalji haline gelen 1970'lerdeki reklam filmi ise sosyal medyalarda halen revaçta.

Yorumlar (6)
selahattin 1 hafta önce
tadını koruyamadı maalesef,korudu diyen eski bağlar gazozunu içmeyendir.safranbolu doğumlu biri olarak söylüyorum bunu..ve kasa ile evimize aldığımız günleride biliyorum,eski tadı yok
Şişman tulum 1 hafta önce
Bağlar içiniz
Ego feto 1 hafta önce
Bence eski tattan da eser kalmadı bildigin şerbet oldu..
Yaralı 78 1 hafta önce
Eski tadı yok ve diğer marka gazozlar gibi ülkenin dört bi yanında yok midaneleri yok demek kendileri bilir.
DD 2 gün önce
Ne özel tadı yahu, 50 sene öncekiyle şimdiki bağlar arasında fark yok diyen yalancı ve sahtekardır.
Recep 7 gün önce
Eski tadı olmayabilir doğrudur ama depozitosuzla karşılaştırdığımız zaman çok iyi HERKESİN AĞZI DEĞDİĞİNDEN GÜZEL depozitolu şişeler yani DEPOZİTOLU ŞİŞELER KALDIRILMASIN
banner11
banner12
22
açık
banner125
banner18
banner74