BAYRAKTAR’DAN, CHP’Lİ VEKİLE ANLAMLI CEVAP

KARDEMİR'den aldıkları maaşlar ile ilgili açıklama yapan CHP'li Yavuzyılmaz'a, Alparslan Bayraktar'dan anlamlı cevap geldi. "Kardemir'den hiç maaş almıyorum"

banner108
Manşet 19.04.2021, 16:06 19.04.2021, 16:32
2317
BAYRAKTAR’DAN, CHP’Lİ VEKİLE ANLAMLI CEVAP
banner36

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, dün Twitter hesabından,KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerinin maaşlarını içeren bir paylaşımda bulundu.

CHP Milletvekili Yavuzyılmaz, paylaşımında “Kardemir Yönetim Kurulunda AK Partili bürokratların 2021 yılı aylık maaşlarını tespit ettik” diyerek, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar’ın ve Başkan Vekili Erdal Erdem’in Kardemir ve yan şirketlerden ‘huzur hakkı’ adı altında aldıkları aylık maaşlar ile ilgili iddialarda bulundu.

Alparslan Bayraktar’ın ve Erdal Erdem’in hem Kardemir Yönetim Kurulu Başkanlığı ile vekilliğinden maaş aldıklarını, hem de Karçel ile Kardökmak gibi yan şirketlerden de maaş aldıklarını öne süren CHP Zonguldak Milletvekili Yavuzyılmaz’a, anlamlı cevap geldi.

KARDEMİR A.Ş. BAŞKANI “KARDEMİR’DEN BİR KURUŞ MAAŞ ALMIYORUM”

Enerji Bakan Yardımcısı ve Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar, kendi Twitter hesabından CHP’li Milletvekiline cevap verdi.

Bayraktar’ın “KARDEMİR’i ülkemizin en stratejik şirketlerinden biri olarak görüyor ve bu istikamette çalışıyoruz. KARDEMİR ve bağlı ortaklıklarındaki görevimi bahsedildiğinin aksine hiçbir ücret almadan yürütüyorum.” Şeklinde ifadelerin yer aldığı sosyal medya paylaşımı, CHP’li vekilin açıklamalarının gerçek dışı olduğunu ortaya koydu.

Bayraktar, ayrıca tweetinin devamında “Göreve geldiğimiz günden, bugüne kadar yaklaşık 6 ay içinde işçi kardeşlerimizin ve tüm çalışanlarımızın şartlarını iyileştirdik. Bu süre zarfında KARDEMİR hisseleri de %140 oranında değer kazanarak, tarihi boyunca gördüğü en yüksek değerine ulaştı.” diyerek, Kardemir'de kısa sürede yaptıkları ile ilgili bilgilere de yer verdi.

KARDEMİR’DE BİRDEN FAZLA MAAŞ DÖNEMİ DE BİTTİ

KARDEMİR’in bir önceki bağımsızları olan Ömer Faruk Öz ve Bülent Gedikli’nin bulunduğu dönemlerde, KARDEMİR ile Karçel ve Kardökmak gibi yan şirketlerdeki yönetim kurulu maaşları iki katına çıkarılmış, aynı anda üç şirketin yönetiminde bulunanlar astronomik huzur hakları alır olmuştu.

KARDEMİR A.Ş’nin geçtiğimiz ay sonu yapılan Mali Genel Kurulunda ise KARDEMİR ve aynı zamanda bağlı şirketlerinin yönetimlerinde bulunanlar için yalnızca bir şirketten huzur hakkı altında maaş alınacağı yönünde karar alındı.

Genel kurulda tek maaş için alınan bu karar, hissedarlar tarafından takdirle karşılandı.

   

Yorumlar (7)
Çetin 8 ay önce
Bizde inandık. Sanki babanızın hayrına çalışıyorsunuz. Yönetimde çalışacaksınız büyük bir sorumluluk alacaksınız. Bedava çalışacaksınız. İnsanları bu kadar saf sanmayın
Selim 8 ay önce
CHP'nin siyaset anlayışı şudur , sürekli yalan söyle nasıl olsa birisi inanır.
ahmet 8 ay önce
Kişi herkesi de kendi gibi zannedermiş.Bknz chp li belediyeler. Hizmet sıfır fakat herkes rant peşinde.Belediye başkanı bile kendine belediyede başkanlık haricinde kadro tahsis ediyor.
KARABÜKLÜ 8 ay önce
CHP MİLLETVEKİLİNİN YAPTIĞI CHP NİN KLASİK ÇAMUR AT İZİ KALSIN TAKTİĞİ. BİR ÇOK İNSAN SAYIN BAYRAKTAR'IN AÇIKLAMASINI OKUMAYACAK VE CHP Lİ VEKİLİN DEDİĞİNİ GERÇEK ZANNEDECEK. AYIPTIR, GÜNAHTIR, KUL HAKKIDIR, VEBALDİR.
Ömer Lütfu öner 8 ay önce
Hey chp once den ttk da yediniz haltlarin hesabını ver sonra başka il e el at hadionce evinin önünü süpür
Harun karadaş 8 ay önce
Şimdi alıp almadığı bellidir. Tek diyeceğim şu ne olur işe alımlarda liyakat ve adaletli davranmanızı dilerim. Hiçbir melekesi olmayan yabancı dili mesleki anlamda sıfır insanlar bir şekilde girdi. Karabükte tam iki kuşak çalışanlar yerine kimleri aldılar. Kimleri onlarda benzer demeçler verirdi.
Insan 8 ay önce
Bağımsız yönetim kurulu üyeleri her yerde. Çoğu emekli milletvekili. Millet asgari ücretle geçinmeye çalışırken, onlar 2-3 yerden onbinlerce hatta yuzbinlerce maaş alıyorlar aylık. Ben maaş almıyorum demiş peki diğerleri? 7-8 tane daha var onlar ne kadar alıyor bunu da açıklayın? Karcel kardokmak orada kimler var maaşları ne açıklayın? Ulk3mizde aylık 200 bin lira bağımsız yönetim kurulu maaşı alanlar var. Neredeyse tamamı ya asil işlerinden ya da emekli milletvekilliğinden de maaş alıyor. Bu ise Allah ne der, Peygamber ne der kimsenin umurunda değil. Çünkü korkarım müslümanların tanrısı para olmuş. Allah herkese hidayet versin, paraya değil kendisine kulluk etmek nasip etsin. Ülkeyi, dünyayı yönetenlere, milyar dolarları banka kasalarında stoklayanlara, geçim derdi yaşayan zavallı insanları görüp birazcık olsun empati yapabilmeyi nasip etsin.
banner11
10
açık
banner17
banner18
banner39
banner74