BAŞKAN VERGİLİ'DEN İDDİALI SÖZLER

Başkan Vergili, Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projesinin hayata geçmesiyle bu afetten etkilenmediğine dikkat çekti

Manşet 05.07.2022, 16:23 05.07.2022, 16:31
1657
BAŞKAN VERGİLİ'DEN İDDİALI SÖZLER
banner131
banner36

Vergili: "Üç-Beş Asansörle Belediyecilik mi Olur Diyenlerin Ölüleri Bile Rahat Değildi"

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, BRTV ekranlarında katıldığı televizyon programında gündemdeki konuları değerlendirdi. Başkan Vergili, çevre illerin ve Karabük’ün ilçelerinin selden ağır şekilde etkilenmesine rağmen, Karabük merkezinin Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projesinin hayata geçmesiyle bu afetten etkilenmediğine dikkat çekti.

Sözlerine son günlerde bölgede yaşanan sel felaketini değerlendirerek sözlerine başlayan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, çevre illerin ve Karabük’ün ilçelerinin selden ağır şekilde etkilenmesine rağmen Karabük merkezinin bu afetten etkilenmediğine dikkat çekti. 

Yaşanan afet öncesi Karabük’ün sigortası projesi konumundaki “Yağmur Suyu Drenaj Hattı” Projesinde %90 gerçekleşme oranını yakaladıklarını ve bunun faydalarını da gördüklerini ifade eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Daha önceleri İstasyon başta olmak üzere; Yeşil Mahalle, 5000 Evler ve 100. Yıl gibi bölgelerde baskınlar oluyor ve hasarlar oluşuyordu. Ancak çevremizde böylesine ciddi hasarlar varken biz bu sıkıntıları yaşamadık. Bu bile bizim için önemli bir gelişme. Projemiz yakında tamamlanacak, ancak bundan sonra şehir büyüdükçe projeye de ilaveler yapılması gerek” dedi. 

Bize Üç-Beş Asansörle Belediyecilik mi Olur Diyenlerin Ölüleri Bile Rahat Değildi

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili açıklamalarının devamında; “Bu şehirde halen yalan yanlış eleştiriler yapanlar, değişik mecralarda yorum yapanlar var. Diyorlar ki; üç-beş asansör ya da ışıkla belediyecilik mi yapılır? Bunları diyenlerin ölüleri bile rahat değildi. Mezarlıklar çöple ve içki şişeleriyle doluydu. Biz öyle bir şehri teslim aldık. Bu eleştirileri yapanlar ne yaptığımızı, nasıl bir şehirde yaşadıklarını bilmiyorlar. Karabük’e en son 10-15 sene sonra gelenler yeniden geldiklerinde bizleri arayıp teşekkür ediyor. Bu eleştirileri yapanlar şunun farkında değil; ben hayatını siyaset üzerine kuran ya da siyasetten nemalanan biri değilim ki. Bu şehirdeki kentsel dönüşümden bile bizim rant elde ettiğimizi iddia edenler var. Ama biz bu günlere ağzı dualı insanlar sayesinde geldik.

Bugüne kadar Karabük ölçeğindeki hangi şehirde,  Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projesi bu kadar ciddi şekilde hayata geçirilmiş. Bir taraftan kazacak, diğer taraftan da asfaltını yapacaksın, bu iş bu kadar kolay değil. Biz altyapıda son derece önemli çalışmalar yaptık. Su da, kanalizasyonda ve Yağmur Suyu Drenaj Hattı’nda son derece önemli işlere imza attık. Karabük’ün İçme Suyu Hattı’nın neredeyse % 60’ını yeniledik. Asbest ve kanserojen madde içeren boruların olduğu hatları tamamen yeniledik.  Peki, aklınızca şimdi siz kimi aşağılıyorsunuz, neyi eleştiriyor sunuz?  Daha şimdiden Yağmur Suyu Drenaj Projesinin faydalarını görüyoruz. Yine su basabilir, ama asla eskisi kadar olmaz. Biz normal şartlar altında Karabük’ün 500 yıllık programına göre bu problemi çözdük “ dedi.

Hepiniz Çarpılırsınız…!

Açıklamalarının devamında, yapılan eleştirilerin sistematik ve şehir dışından eleştiriler olduğunu iddia eden Başkan Vergili, 12 yıllık görev süresi içerisinde hiçbir alanda kimseyi kayırmadığını belirtti. Başkan vergili açıklamalarını şu cümlelerle sürdürdü; “Birileri yorumlar yazıyor. Bunları yazanların büyük bölümü de şehir dışından. O kadar çok güzel yazıyorlar ki. Bıraksınlar bu işi kardeşim. Bu güne kadar ne çevreme, ne partililerime, ne de bir başkasına bu belediyenin bir kuruşunu peşkeş çekmedim. Bu güne kadar belediyede de hiçbir zaman siyaset yapmadık. Kimseye de siyasi görüşünü sormadık, çünkü bu bizim işimiz değil. Çünkü bize MHP’li de oy verdi komünistte. Bizde hizmet etmeye geldik. Seçimi kazandıktan sonra; ‘ Hangi mahalle bana oy verdi?’ diye soramazsınız. Seçimi kazandıysanız herkes size oy vermiştir ve onlara hizmet etmek zorundasınızdır. 3 dönem Belediye Başkanı seçilmek herkesin harcı bir işte değil. Şayet biz herkesin hakkını ve hukukunu korumasaydık bu halk bizi üç dönem seçmezdi. Daha tarihinde de yok. Bize laf söyleyenler önce düşünecekler. Haksız yere laf söyleyenlerin hepsi çarpılır. Bizimle ilgili yalan yanlış yorum yapanlara toplu cevap veriyorum; hepiniz çarpılırsınız…”

Yorumlar (10)
Abdullah Işıkdağ 1 ay önce
Şehir merkezi 200 metre. Kırık parke ve pislikten yürünmüyor. Kares ile Mako arası sidikli yol adını almış. Tüm tabela ve direklere herkes ilan yapıştırmış. Trafik tabelalarına bile adaklık ve kurbanlık ilanı yapıştırılmış.Türkiyenin en kötü şehri. Başksn dolaşsın da çevresini görsün.
Şunu yaptım bunu yaptım demekle olmuyor.
Ali bey 1 ay önce
Sayın başkan peki ya mayın tarlası gibi olan yollar demezler mi:)
Deniz 1 ay önce
Boş yapma vergili belediye başkanlığını beton atmak sanıyorsun.
Genç osman 1 ay önce
Ya başkan Allah aşkına kimse eleştirmesin istiyorsunda, bi oylama yap bakalım şu ucube meydanı kim istiyo Karabük te . Proje ureteceksen once halka soracaksın. Yoksa genel başkanın gelsin miting yapsin diye mu millete zulmetmen ne kadar doğru, hep desinler derdindesin, wn büyük meydan bizde dediler, bravo
kemal 1 ay önce
SAYIN BAŞKAN YEŞİL MAHALLE YEŞİL SOKAĞIN HALİNDEN HABERİN VARMI. E-5 KARAYOLU GİBİ. BU SOKAĞIN ARAÇ YOĞUNLUĞINU AZALTACAK TEDBİR ALINIZ.KAÇ SEFERDİR BURADA YAZIYORUM,BUNU SİZE İLETECEK Bİ ALLAH'IN KULU YOK MU?
onuncuköyden 1 ay önce
Hiç kimse çarpılmıyor başkan, Ne yalan söyleyen ne kul hakkı yiyen ne de yaşama sevincimizi alanlar Kimseye birşey olmuyor. O yüzden bu kadar rahatlar
Ali Cantez 1 ay önce
Belediyecilik görmesek söylediklerine kanacağız. Kredini çoktan tükettin. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz...
Karabuklu 1 ay önce
Başkan benim hakkımda konuşanlar hep şehir dışından demiş neden acaba? Şehir dışındaki yaşayanlar oradaki belediyelerin yaptıkları yollara,parklara,oto parklara,yeşil alanlara,belediye cafelerine halka hizmet eden ve Karabük'te olmayan hizmetleri yaşadıklarından dolayı Karabük onlara köy gibi geliyor.Bir karabuklu 15 senedir yurt dışında olsa ve Karabüke gelse hiçbir yabancılık cekmez.Ben üni okuduğum şehre 3 yıl sonra gittim hayretler içinde kaldım aradaki fark bu Rafet başkan.
Yenice'li 1 ay önce
Başkanıma laf yok, her yer güllük gülistanlık, şehir merkezi ve mahalleler pırıl, pırıl, hele şehir merkezindeki kaldırımlar insanın gözünü kamaştırıyor. Park sorunu desen yok, sosyal belediyecilik had safhada, sportif faaliyetler desen almış başını gidiyor, başkanımız çocukla, çocuk, genç ile genç, personelinin her türlü sosyal aktivitelerine katılıyor, üreten belediyecilik anlayışı ile en önde, tebrik ediyorum. Pardon Safranbolu Belediyesi ile karıştırdım galiba :::::::)))))
Adem 1 ay önce
Sayun başkan karabukte yollar rezil durumda...belen tokiden zobrana kadar bir git yada aydinlikevlerin ici 100 yıl mh. İçi 5000 evler her yer köstebek yuvası...aydinlikevlerin içinden o tırlar kamyonlar neden gidiyor neden organize için aydinlikevlerin cebioglunun üst tarafından karabuk köyü mezarlık ordan acil çevre yolu yapılmalı...kısacası karabuk iyi yönetilmiyor gidin keçiöreni iyi inceleyin...turgut altınok duayen başkan...sizin Karayollari uhtesindeki yola batti cikti viyaduk yapma gibi luksunuz olamaz..birakin ulastirma bakanligi bagli KGM bagli kastamonu bolge baliklar kayasi kastamonu kavsagini ve bulak kavsagini yapsın.. siz belediyenin gelirlerini buraya harcamayın...akıl tutulması bu sayın başkan...siz acil olarak karabukteki bütün yolları asfaltı söküp otoban kalitesinde asfaltladın ve bordürleri boyayın bütün caddelere yol ayraç çizgilerini cizin..nasıl bir trafik müdürlüğümüz var yollarda çizgi yok arabalar birbirinin uzerine cikiyor...
banner12
29
parçalı az bulutlu
banner125
banner18
banner74