BAŞKAN KÖSE'DEN ESNAFA NAKİT PARA YARDIMI

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Haziran ayı meclis toplantısında pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafa nakdi yardım yapma kararını aldırdı.

banner108
Manşet 08.06.2021, 10:42 08.06.2021, 12:57
1332
BAŞKAN KÖSE'DEN ESNAFA NAKİT PARA YARDIMI
banner36

Safranbolu Belediyesi, Haziran ayı meclis toplantısında pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafa can suyu olması için Bin TL'ye kadar nakit para yardım yapma kararı aldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Leyla Dizdar Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yapılan Haziran ayı meclis toplantısında zor günler geçiren esnafa destek için önerge verdi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından ek gündem maddesi olarak sunulan önerge, meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi. “Siftah bizden, bereketi Allah’tan” sloganıyla başlatılacak olan yardım kampanyasının esnafa can suyu olması amaçlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Bu yaşadığımız pandemi dolayısıyla birçok esnafımız zor durumda. Yüzde 80 her yerde aynı şeyler yaşanıyor. Kapandılar, açıldılar hatta hiç açılamayanlar oldu. Çok kısa süre açılıp, iş yapanlar oldu. Biz de yeni normalleşme sürecinde iş yerlerini açan esnaflara destek olmak, ‘Siftah bizden, bereketi Allah’tan’ sloganıyla yola çıkarak, destek olmak istedik. Bunu meclis gündemine taşıdık” dedi.

Önergeye destek olan muhalefet ve iktidar üyelerine teşekkür eden Köse, “Meclis gündeminde de tüm arkadaşlar, muhalefeti ve iktidarıyla hepsi onayladılar. Hepsine teşekkür ediyorum, bu önergeye destek verdikleri ve esnafın yanında oldukları için. Esnafımıza biraz can suyu olsun istedik. Gerçekten zor günler geçirdiler. Geçirdikleri zor günlerin artık son bulmasını istiyoruz. Bundan sonra inşallah pandemi belasından kurtuluruz. Tekrar kapanma olayı yaşanmadan eski güzel günlerine dönmüş olurlar diye temenni ediyorum” diye konuştu.

Başkan Köse'nin meclisten oy birliği ile çıkan önergesine göre işyerinin kapalı olma süresine bağlı olarak Bin TL'ye kadar nakit para verilecek.

Yorumlar (0)
banner11
13
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74