BAKIN ORMANLARIMIZ NEDEN YANMIŞ?

Karabük'te 2 gün üst üste aynı yerde yangına sebep olan neymiş? Bu yangınların sorumlusu kim?

Manşet 06.08.2021, 22:49 06.08.2021, 23:23
9151
BAKIN ORMANLARIMIZ NEDEN YANMIŞ?
banner131
banner36

4 Ağustos Çarşamba günü akşam saat 19:00 sularında Melise Köyü civarlarında çıkan orman yangını ve yine bugün öğle saatlerinde aynı yerde çıkan orman yangınının sebebi bakın neymiş?

Yangınların, Karabük Belediyesi kanalizasyon arıtma tesisinin tam karşısında bulunan demir yolunda, demir tren tekeri ve yine demir rayların arasında sürtünmeden dolayı çıkan kıvılcımlardan meydana geldiği iddia ediliyor.

Aynı yerde iki defa çıkan orman yangının sebebinin, trenin fren yaptığı anda ray ile teker arasında çıkan kıvılcımların otları tutuşturduğu ve kuru orman zeminine sıçradığı iddiaları konuşuluyor.

YANGIN RAPORUNDA YER ALIYOR MU?

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü'nün raporunda, iki gün önce ve bugün çıkan orman yangınlarının nedeninin tren yolundan kaynaklandığı ve yine tren tekeri ile rayların sürtünmesinden meydana geldiğinin yer aldığı iddiaları var. 

BU İHMALİN SORUMLUSU KİM?

İki gün arayla üst üste çıkan orman yangınlarının tren tekerlerinden çıkan kıvılcımlardan kaynaklandığı bilinirken, o bölgede temizlik ve önlem neden alınmadı?

Bunun sorumlusu ormanlık alanın içinden geçen demiryolunun sahibi Devlet Demiryolları mı, yoksa Orman İşletme Müdürlüğü mü?

Bu ihmalin hesabını kim verecek?

Karabük Valiliği'nin konu ile ilgili açıklama yapması bekleniliyor.

Yorumlar (3)
Derya U. 1 yıl önce
Bu ihmalin sorumluluğu, her yıl hat boyunda ineklerini otlatıp bu yıl ise otlatmayan çobana kalır.
Metin 56oğlu 1 yıl önce
Şayet böyle bir durum söz konusu ise hatalı her iki işletme de olur. Bu ihtimali değerlendirip gerekli önlemleri almalılar. Makinistin frene bastı diye suçu olmaz.
Mustafa 1 yıl önce
Evet bugün de aynı yerden yanınca ilk aklıma gelen şey oldu tren kaynaklı olup olmadığı
banner12
19
açık
banner125
banner18
banner74