AYNI PARKTA 2. HEYELAN

Beşbinevler'de aynı çocuk parkında 2'inci heyelan yaşandı

Manşet 12.04.2022, 14:24 13.04.2022, 00:13
4361
AYNI PARKTA 2. HEYELAN
banner131
banner36

Beşbinevler'de aynı çocuk parkında 2'inci heyelan yaşanınca ebeveynleri ve dükkan sahiplerini korku sardı.

Karabük’te geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağmurun ardından kentin bazı bölümlerinde heyelanlar devam ediyor. Yağışlar sonrası yumuşayan toprak sonucu oluşan heyelanda bu kez çocuk oyun parkının bir bölümü yaklaşık 4 metre çöktü.

Olay, Beşbinevler Cumhuriyet Mahallesi 40 No’lu Sokak üzerinde bulunan oyun parkında meydana geldi. Geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağmurun ardından toprağın yumuşamasıyla heyelanlar meydana geldi. Yaklaşık 4 metre çökmenin meydana geldiği alanda istinat duvarının yıkıldığı görüldü. Çatlaklıkların bulunduğu parktaki dükkanlar yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalırken korkutan heyelan sonrası vatandaşlar yetkililerin biran önce önlem alması gerektiğini dile getirdi.

Aynı parkın farklı bölgesinde geçtiğimiz yılın Ağustos ayında da heyelan meydana gelmiş ve çatlaklıklar oluşmuştu.

Yorumlar (4)
onuncuköyden 4 ay önce
Liyakat ' 0 ' Bilim ' 0 ' Utanma ' 0 ' ... Alanın Zemin etüdü yapılmış mı? Duvarda yeterli drenaj sağlanmış mı ? Çöken alanda bir çocuk olsa eminim suç çocukta çıkardı.
Cumali Poyraz 4 ay önce
Toprağa gömülen milyonlar, yetimin hakkı, kul hakkı kimin umuunda.
Barış Geyik 4 ay önce
Beşbinevlerde resmen bir sosyal çığlık yükseliyor.. yolları çukur.. her yer çöp içinde camur içinde.. insaat alanlari mevcut yollara kaldırımlara meskun mahallere zarar veriyor.. belediye hizmetleri eksik ve zayif denetleme yok . Çöp konteynerleri bile her gün bes on MT yer değiştiriyor geziyor kamyona bosaltinca ittiveriyorlar zaten çoğunun kapağı yok tekeri eksik yamuk ezik delik vs. Cocuk parkları bakimsiz ve yetersiz.. guvenlik yok hava kararınca alkol alan kiz erkek gayri ahlaki ilişkilerin yaşandığı köyden beter bir mahalleye dönüştü..
hoca 4 ay önce
sormak lazım yapım işini ihale eden yetkili mühendis ve müdürlere de nerde? sonra hak ve adaletten bahsederler liyakatsız insanların iş başında olmasının sebebi giden devlet bütçesi... o bölgede öncelikle ağaçlandırma ve drenajın göz ardı edildiği, taş duvarın eğiminin yetersiz olduğu görülmektedir. Bu şekildeki taş duvarı özellikle çift yüz ördürürsün gerekirse 1-1,5 m temelden 75 cm düşersin en az metrede 5 cm eğim ve temelde olmazsa olmaz drenaj yaparsın görünen şu ki hiç biri yok. Orda çoluk çoçuk olmaması mucize...
banner11
banner12
22
hafif yağmur
banner125
banner18
banner74