ASGARİ ÜCRET ZAMMI BELLİ OLDU

Asgari ücret zammını açıklandı

Manşet 01.07.2022, 17:40 01.07.2022, 17:53
4952
ASGARİ ÜCRET ZAMMI BELLİ OLDU
banner131
banner36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada asgari ücret zammını açıkladı.

2022'nin başında 4.253 TL olan asgari ücrete %30 oranında zam yapıldı. Temmuz ayından itibaren geçerli olmak üzere net asgari ücret tutarı 5.500 TL oldu. Asgari ücretteki artış Temmuz ayından itibaren geçerli olacak! Aynı şekilde asgari ücrete vergi muafiyeti, yeni asgari ücret için de geçerliliğini koruyacak.

Asgari ücret zammını açıklamak için kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle;

"Türkiye ekonomik tuzaklara rağmen ekonomik programını başarıyla uygulamaktadır. Küresel ekonomik dengeler nedeniyle yeni bir durumla karşılaştık. Kurdaki ve enflasyondaki yükseliş olarak bu durumu yaşadık. Tüm dünyanın en öncelikli sorunu da budur. Ülkemizde enflasyon rakamları elbette farklıdır. Ancak ekonomik işleyişe etkisi aynıdır. Yatırım, istihdam ve büyüme esasına dayalı ekonomi programımızı kararlılıkla uygulamaya devam ediyoruz. Terörle mücadelede çok iyi seviyeye geldik. Ekonomik olarak da ülkemizi küresel fırtınadan en az zararla çıkartma niyetindeyiz. Türkiye, hem kendi ihtiyacını karşılayan hem de imkanlarını herkesle paylaşan bir ülke olarak öne çıkmıştır. Her alanda üretimi destekleyerek çarkların durmasına müsaade etmedik.

Yılbaşında asgari ücret komisyonumuzun çabalarıyla emekçilerimizin ücretlerinde yüzde 50 gibi bir tarihi artışı gerçekleştirmiştik. Bu yükü işverenin üzerine de yıkmadık. Tüm maaşların asgari ücret kadar olan bölümünden aldığımız vergileri almaktan da vazgeçtik. Bakanlığımız, talimatımızla asgari ücret komisyonunu toplantıya çağırdı. Çalışma sonunda yeni bir asgari ücret belirledik. Asgari ücrete yüzde 30 oranında zam yaparak, yeni asgari ücreti net 5 bin 500 lira olarak belirledik. İşverenlere de 100 TL olarak destek verilecektir."

ZAM SONRASI YENİ ASGARİ ÜCRET HESABI

Yorumlar (2)
Karabüklü 3 ay önce
ASGARİ ÜCRETE ZAM YAPILDI VE ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANLAR YENİ MAAŞLARINI TEMMUZ AYINI ÇALIŞIP AĞUSTOS AYINDA ALACAKLAR, FAKAT İNSAN DEMEYE DİLİM VARMIYOR VİCDANSIZ, İNSAFSIZ , FIRSATÇI YARATIKLAR BAŞTA HAL ÜRÜNLERİ OLMAK ÜZERE İĞNEDEN İPLİĞE HER ŞEYE ZAM YAPMIŞLAR... BRE VİCDANSIZ BRE İNSAFSIZ YARATIKLAR MAYIS AYINDA 5 LİRA OLAN SALATALIK 10 LİRA YİNE 5 LİRA OLAN SOĞAN 10 LİRA MI OLUR...BELLİ Kİ İŞİ DENETLEME OLAN TARIM, TİCARET ,VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜKLERİ VE ZABITALAR DAHA KIŞ UYKUSUNDAN UYANMAMIŞ!!! İNSAFSIZ VE VİCDANSIZ YARATIKLAR VE BUNLARA FIRSAT VEREN SÖZÜM ONA DEVLETİMİN YETKİLİLERİ!!! YETTİNİZ ARTIK !!! YÜCE RABBİM HEPİNİZİN MUSTEHAKINI VERSİN İNŞALLAH...
MEVLÜT DEMİR 3 ay önce
Bu habere sarık ve cübbe resmi koyup ardından kim bu SAPIK diye manşet atılmasını manidar buluyorum. Bu olsa olsa itibar suikastı yapma çabasında olan bir zihniyeti ifade eder. Bu kokuşmuş zihniyeti kınıyorum. Her insan hata yapabilir, maalesef suç işleyebilir. Ama bunun kasıtlı olarak dine, diyanete, din adamına mâl edilmeye çalışılması büyük bir ahlaksızlıktır.
banner11
banner12
15
açık
banner125
banner18
banner74