ARAÇ ÇAYI İHALEYE ÇIKTI

Araç Çayı, rehabilitasyon projesi kapsamında ihaleye çıktı

Manşet 25.05.2022, 13:56
5634
ARAÇ ÇAYI İHALEYE ÇIKTI
banner131
banner36

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, Karabük sınırları içerisinden geçen araç çayının rehabilitasyon projesi kapsamında Araç Çayı ıslahının ihalesinin Devlet Su İşleri (DSİ) 23. Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından 16 Haziran 2022’de ihaleye çıkacağını bildirdi.

Karabük’ün refahını arttıracak yatırımların takipçisiyiz

Altınöz, “Karabük sınırları içerisinden geçen araç çayının rehabilitasyon projesi dere yatağının bir tarafında KARDEMİR diğer tarafında da şehir merkezimiz bulunmaktadır. Özellikle Ankara yolu üzerinde bulunan Aktaş köprüsü ile Kayabaşı köprüsü arası yaklaşık 900 metrelik bir hatta dere yatağının çok geniş olduğunu ve eğer sadece bu bölge için çift taraflı betonarme duvar ile tabanı beton kaplı imalat yapıldığı takdirde şehrimize rekreasyon amaçlı yaklaşık 23 dönüm ilave alan kazandırabilme şansına sahip olduğumuzu Karabük için Araç Çayı’nın önem arz ettiğini Tarım ve Orman Bakanlığımıza ve DSİ Genel Müdürlüğümüze iletmiştik.

Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler sonucunda Araç Çayı 16 Haziran 2022’de ihaleye çıkacaktır. Karabük’ümüze ve milletimize hayırlı olsun. AK Parti teşkilatları olarak milletimize olan borcumuzu ancak ülkemize ve şehrimize daha çok hizmet ederek ödeyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (21)
onuncuköyden 1 ay önce
Yine para betona harcanacak. Yav arkadaş bu öncelikli bir problem midir?
HAMİD 1 ay önce
Bölgedeki illerden nüfus açısından kıyasla kaçında 2 veya daha fazla özel hastane var bir yazar mısınız ? Devletin Özel Hastanelere ve vatandaşın özel hastaneye gitmesi için verdiği teşvikler olmasa bugün herkes eskisi gibi özel muayenelerde sürünürdü. GALOŞA PARA VERDİĞİ GÜNLERİ UNUTMADI BU MİLLET.
Deniz 1 ay önce
Karabükün refahını artırma peşindeyiz diyorsunuz bölgedeki en pahalı şehir Karabük.Yazıklar olsun AKP oy moy yok size
Ali Cantez 1 ay önce
Bu ilin kamu görevlisi açıklama yapsa şık olmaz mı?
SAFRANBOLU 1 ay önce
Karabük, öncelikle havası, yolları, park ve bahçeleri, otoparkı, kent meydanı, şehir merkezi, çarşı düzeni v.b. açısından yaşanacak 81 il içinde en kötü iller sıralamasında ilk beşe girer.
Yenice'li 1 ay önce
Hala inşaat yapılacak alan peşindeler. Kardeşim böyle bir çay hiçbir ilde yok üstelik iki çay. Olanlarda zaten mükemmel yapmışlar, örneğin Eskişehir, Amasya vb. gibi. Hala biz Araç çayından faydalanamadık, Yaklaşık 30 yıldır seçim malzemesi yapıldı, ancak hala ne ıslah edildi, ne de park yapılabildi. Diğer yatırımları gibi inşAllah cek caklarla bitmez yapılır, yetkililer tarafından üzerine çay bahçeleri, dinlenme yerleri, kanolarla gezilebilecek oturuluabilecek alanlar yapılır. Canım Karabük artık diğer illeri 20 yıldır geriden takip etmeyi bıraksın istiyorum. Saygılarımla...
Saral 1 ay önce
Ya bi gidin kumda oynayın. Karabük köy olmuş bunlar halen traş peşinde
E.y. 1 ay önce
Dere yatağını daraltmayin. Adliye ve valilik binası taşkın nedeniyle su altında kaldı 15 yıl önce. Ne çabuk unuttunuz
E.y. 1 ay önce
Sn. Başkan önce DSİ araç çayı ıslahı kapsamında mahkemelerin hükmettiği alacakları ödesin. Kesinleşmiş icra takiplerine rağmen kamu malı niteliğindeki hesap ve varlıklarına güvenerek icraya konulan faiz alacakları ile diğer alacakları ödemiyor.
Siz rehabilitasyon diyorsunuz. Önce mahkeme kararlarindaki icraya konulmuş kesinleşmiş icralari odesin
Atakan 1 ay önce
İnşAllah yapılsın güzel gezi alanları yeşil alanlar hastaneler çoğalsın yollar yapılsın Karabük 20 sene geride kalmış durumda,artık ilerlesin lütfen,Bartın yolu Zonguldak yolu tünellerle duble yol yapılsın artık karabukumuz diğer illerle yarissin,hava kirliliği bitsin artık saygilarimla
Aysea arkanızda biraz yandaş sade gövde gösterisi peşindesiniz o dereyi güzelleştirir şehre kayık kenara oturacak yerler olsa bu şehir için bir guzelik yapsanız pehseh çekmeden çevre illere bakın biraz eser yapın gosteris gegil 1 ay önce
Karabukun köyden farkı yok biraz ileriyi görün o dereyi güzel kestirip kayiklar ördekler olabilir yandaşlara gezip hava atmaktan güzel şeyler yapmaya Uras çevre illerden en kötüsü Karabük sayenizde
HAMİD 1 ay önce
betona para mı harcanır, asfalta para mı harcanır ne gerek var hastaneye zihniyeti yine meydanda :) bölgenin en pahalı şehri zonguldak, bölgedeki kaç şehirde yaşadınız ??
Eflanili 1 ay önce
Bana araştırma hastanesinden bu randevu aliversene, sana zahmet
onuncuköyden 1 ay önce
Hastaneye, Asfalta , Betona ne gerek var mı diyoruz? daha okuduğunu anlamıyorsun kakmış dalga geçmeye çalışıyorsun!! Bu proje öncelikli değil, Karabüğün daha büyük problemleri var. Hastane yapılacak da yapılmasın mı dedik? Kocaman şehirde 1 tane özel hastane var, Teşvik edilsin başka hastaneler açılsın. daha yazardım da size laf anlatılmaz!!
Şehrini seven 1 ay önce
Belediye seçimlerinde yayınlanan çay bahçeleri, kanoyla gezi alanı projeleri ne oldu, lütfen porsuk çayı gibi etrafını değerlendirelim, bu çay Karabük için veli nimet
onuncuköyden 1 ay önce
HAMİD KARDEŞ, SEN GEÇMİŞTE YAŞAMAYA DEVAM ET.
Turgut Hızarcıoğlu 1 ay önce
Araç çayı yerine;5000 evler ile safranbolu arasındaki der,(Kanyon köprüsünün olduğu bölge) iki belediye anlaşarak islah etseler ve aşağı kısma uygun yükseklikte taş duvar yapıp bir baraj yapsalar,(Vergilinin yaptıgı taş duvarlar toplamı kadar masrafı olmaz sanıyorum) içinde balıklar ve sandallar dolşsa, çevresinde de belediyeye gelir sağlıyacak dükkanlar olsa,ağaçlandırma ve yeşilikler olsa daha iyi olur kanaatindeyim.Eskişehirde porsuk çayına yapmışlar,hayran kaldım.Tabii işi uzmanına ve plan projeye uygun yaplması şartıyle çok iyi bir hizmet olacğına inanıyorum.Rant için değil hizmet için olmalı.
KAYABAŞI 1 ay önce
Çay dere ıslahı deyilde bu dörtyoldaki trafik sıkışıklıgına bir çare bulsalar çok iyi olur.Battı çıktiyi yaparken shel petrole söz geçirebilselerdi 4 yol trafigi bu hale gelmezdi.
Yusuf ÇEVİK 1 ay önce
Duzcam şu tutma projesi başlandı kadıköy şıhlar mahallesine kadar boruları döşenmiş ti keltepe köyleri icin olmazsa olmaz preje idi ne oldu bizi sildiniz mi ? yaklaşık 15 köy faydalanacaktı sayın Cumhurbaşkanımız a selâm olsun...
Abdullah 1 ay önce
Yine boş işler. Ak partinin saniyede bir araba geçecek denen köprünün projesi gibi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner11
banner12
20
açık
banner125
banner18
banner74