AK PARTİLİ VEKİLLERDEN FİLYOS LİMANI AÇIKLAMASI

AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  4 Haziran Cuma günü Filyos Limanı'nı ziyaret ederek Doğalgaz ve Petrol aramalarıyla ilgili yeni müjdeler vermesi ile ilgili bir yazılı basın açıklaması yaptılar.

banner108
Manşet 03.06.2021, 14:25 03.06.2021, 14:51
1341
AK PARTİLİ VEKİLLERDEN FİLYOS LİMANI AÇIKLAMASI
banner36

AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  4 Haziran Cuma günü Filyos Limanı'nı açılıyla ile ilgili bir yazılı basın açıklaması yaptılar.

Milletvekilleri Güneş ve Ünal yaptıkları yazılı açıklamada şu bilgilere yer verdiler;

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 4 Haziran Cuma günü bölgemiz için önemli bir proje olan ve ilimizi yakından ilgilendiren Filyos Limanı’ nı ziyaret edip, Doğalgaz ve Petrol aramalarıyla ilgili yeni müjdeler açıklayacaktır. Bizlerde AK Parti Karabük Milletvekilleri olarak bu tarihi ana şahitlik etmek için orda olacağız.

Filyos Limanı Bartın, Zonguldak ve Karabük’ümüz için büyük önem arz etmekte olup ülke ekonomisine çok büyük değer katacak ve Türkiye’nin 3. Büyük Limanı olarak Uluslararası ticarette yerini alarak, Fatih ve Kanuni Sondaj Gemilerine lojistik üs olacaktır.

Filyos Limanı’nın 3 bin metre rıhtım boyu, 2 bin 450 metre mendirek ve 25 milyon ton kapasitesi bulunmaktadır. Doğalgaz arama ve tarama çalışmalarının merkezi haline gelecek olan Filyos Limanı Karadeniz’de bulunan doğalgaz rezervinin karaya çıkartılmasında da büyük öneme sahip olacaktır.

Sultan 2. Abdülhamid Han‘ın rüya Projesi olarak bilinen 150 yıllık Tarihi proje Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hayata geçmektedir. Karabük’ümüz ve bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz."
 

Yorumlar (4)
Vatandaş 7 ay önce
Filyos Limanı açılıyor iyide Karabük Filyos limanı yapımına kadar Karayolunu bölünmüş olarak yapamaz mıydı ? Bu alt yapı yatırımı olmayınca Yatırımcı maliyetleri açısından o çevreyi tercih eder. Özelikle ihracatçılar.
murat saral 6 ay önce
Allah aşkına bu limanın Karabük' e ne faydası olacak ta bu vekiller orda... Daha limana erişim için doğru düzgün yol yok yol. Artı liman zaten tosyalıya verildi neyin şenliği bu anlayan beri gelsin.
Hoca 7 ay önce
Vekillerin araçları bütçeden dolar, Karadenizde petrol çıkar şu anda 0.90 dolar cıvarında benzin musluktan aksa kıymeti yok artık ha bu arada yakın eşdost kardemir A. Ş sorgusuz girer biz aç işsiz sonra oy görelim bakalım... İnanasım kalmadı kusura bakmayın
Atakan 6 ay önce
Önce yol lazım,Karabük zonguldak yolu,Karabük Bartın yolu ,başka illerin buralar köy yolu köy yolları bir duble yol yapın lütfen yazık canlar gidiyor bu yollarda her yıl kazalar
banner11
4
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74