AK PARTİ VEFA İFTAR YEMEĞİNE 1200 KİŞİ KATILDI

AK Parti vefa iftar yemeği düzenlendi

Manşet 01.05.2022, 02:26
1860
AK PARTİ VEFA İFTAR YEMEĞİNE 1200 KİŞİ KATILDI
banner36

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mehmet Ali Şahin, AK Parti'nin her alanda Türkiye'ye hizmetler kazandırdığını ve kazandırmaya devam edeceğini söyledi. AK Parti Karabük İl Başkanlığınca düğün salonunda düzenlenen iftar programında konuşan Şahin, AK Parti'nin eser siyaseti yapan bir parti olduğunu söyledi.

AK Parti'nin 20 yıldır Türkiye'ye eserler kazandırdığını belirten Şahin, şöyle konuştu:

"TRT'de sahur programlarını izliyorum. Bu sene ramazan programı Büyük Çamlıca Camisi'nin önünde canlı olarak yayımlandı. Onu izlerken Büyük Çamlıca Camisi'nin 3 yıl önce hizmete girdiğini bildiğim için gönlümden 'AK Parti iktidarda olmasaydı, Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin başında olmasaydı buraya bu cami yapılır mıydı?' diye geçti. Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi şu anda Çamlıca Tepesi'nde. Bu cami AK Parti'nin eser siyasetinin bir sonucudur."

Şahin, 1997'de dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın bir iftar programında "Şu Taksim'e bir cami yakışır." dediğini anlatarak, "Taksim'de cami yok. İnşallah ilk fırsatta Taksim'e bir cami kazandıracağız.' dedi. Erbakan Hoca'mızın bu sözü Refah Partisi hakkında açılmış kapatma davasının delillerinden biri oldu." ifadelerini kullandı.

Dönemin cumhuriyet başsavcısının "Başbakan Necmettin Erbakan, bu sözüyle irticaya pirim vermiştir. Laikliğe aykırı konuşmuştur. Bir başbakan 'Cami yapacağım.' demez. O nedenle parti irticanın odağı haline gelmiştir. Partinin kapatılması gerekir." dediğini anlatan Şahin, "Başka delillerle birlikte 'Taksim'de cami yapacağız.' dediği için Refah Partisi, Anayasa Mahkemesince kapatıldı. Erbakan Hoca'mızın vadedip yapamadığı ve partisinin başına mal olan, kendisine de 5 yıl siyaset yasağı getiren o camiyi oraya AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan yaptı, Taksim'e dikti." diye konuştu.

2023'e Girerken Türkiye, 4 Önemli Hizmeti Görecek

Şahin, daha önce yapılması vadedilip de yapılamayan hizmetleri AK Parti'nin yaptığını söyledi.

"Her alanda Türkiye'ye hizmetler kazandırılıyor. Kazandırılmaya devam edilecek." diyen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz tabii ki yaptıklarımızdan bahsedeceğiz ama asıl iş yapacaklarımızdır. İşte 2023'e girerken Türkiye, 4 önemli hizmeti görecek. Bir, Karadeniz doğal gazını inşallah evlerimize taşıyacağız. Doğal gaza dışarıdan bağımlı hale gelen Türkiye, önemli bir sorunu çözmüş olacak. Bu doğal gaz 25 yıl evlerimizdeki ihtiyacı karşılayacak. 2023'e girerken yerli TOGG otomobilimizi devreye alacağız. 2023'e girerken kendi uçağımız test uçuşlarına başlayacak. Dördüncü adım Akkuyu Nükleer Santrali'nin birinci ünitesi devreye girecek. Türkiye'deki elektrik ihtiyacının önemli bölümünü karşılayacak."

AK Parti'nin eserler ortaya koyan bir parti olduğunu dile getiren Şahin, "Bu ülkede yapılmış olan her hizmetin arkasında sizin emeğiniz vardır. İnşallah sizlerin gayretleri, dualarıyla, milletimizin desteğiyle AK Parti hizmetlerine devam edecektir. İnşallah şu anda yaşadığımız ekonomik sıkıntıların Kurban Bayramı'na yaklaştığımızda daha da azaldığını hep birlikte göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Programa AK Parti Karabük milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ve partililer katıldı.

Yorumlar (9)
Halk 3 hafta önce
Halkın çektiği sıkıntılar AK parti'li siyasetçilerin umurunda değil çünkü onlar halk için değil kendileri için siyaset yapıyorlar.
Deniz 3 hafta önce
Millet aç aç ! Adım başı cami yaptırmak milletin karnı doyurmuyor ! At gözlüklerinizi çıkartıp meydana inin Adam hüngür hüngür ağlayarak fabrikanın kapısına koyulan bayat ekmeği tavuklarıma alıyorum diyerek evime getirdim eşimle yedik diyor ! Yemişim sizin yapacağınız siyaseti.
Karabuklu 3 hafta önce
Adam fabrikanın önünden ekmeği alırken utanıp bunu tavuklara alıyorum diyor ama bunu anlatırken utanmıyor öyle mi? Utanan kişi her yerde utanır bu hikayede büyük bir çelişki var.
selahattin 3 hafta önce
enflasyon düşecek!ekonomi düzelecek!ben eser diye buna derim gerisi hikaye yolmuş,santralmiş,doğal gazmış, ucakmış,20 yıldan beri hep yapıyoruz!buluyoruz !ortada ne uçak var ne gaz :))maşaAllah ütopik hayal görmede üstümüze yok,daha uzaya gidecez hadi bakalım inş:))
hüseyin 3 hafta önce
Oysa heykel yapsalar her şey güzel olurdu di mi?
Ali Cantez 3 hafta önce
Vefa mı Veda mı? Ramazana
Selim 3 hafta önce
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın hatırına oy verdiğimizi asla unutmayın....
nurullah 3 hafta önce
Keşke Rahmetli Hoca nın izindende gidebilseydiniz pehhh
Ali Cantez 3 hafta önce
Mustafa Kemal Atatürk paşanın yolu dışında yolu olan ileri görüşlü deha gelmişmi Türkiye'ye..
banner11
banner12
27
açık
banner125
banner18
banner74