AK PARTİ'DEN İYİ PARTİ AFİŞİNE SERT CEVAP

Tarım Bakanlığı'na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yerli çiftçilerden temin edilen patates ve soğanlar, Hükümetimiz tarafından ülke genelinde ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başlandı.

banner108
Manşet 22.04.2021, 22:15 22.04.2021, 23:42
3756
AK PARTİ'DEN İYİ PARTİ AFİŞİNE SERT CEVAP
banner36

Tarım Bakanlığı'na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yerli çiftçilerden temin edilen patates ve soğanlar, Hükümetimiz tarafından ülke genelinde ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başlandı.

İyi Parti Karabük İl Başkanlığı da dağıtılan patates ve soğan ile ilgili, Şener Şen'in 'Züğürt Ağa' filminin karikatürize edilmiş resminin yer aldığı ve "Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana" yazılı afiş asmıştır. Bu astıkları afişle aslında kendi içinde çelişkiye düşmektedirler.

İyi parti Karabük İl Başkanlığı tarafından yapılan bu açıklama popülist siyaset izleme alışkanlığının bir tezahürüdür. İyi parti il başkanı çok değişik partilerde siyaset yaptı. Erol Serin; köylünün züğürt ağa olduğu, köydeki insanların yokluk içinde olduğu, köylerde hiçbir hizmetin olmadığı ,Züğürt ağa filmindeki gibi köylerin bir tuvaletinin bile olmadığı,kadınların çeşmelerden suyunu testilerle taşıdığı dönemler de Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerde siyaset yaptığı partinin  iktidarda olduğu dönemlerin  Türkiye’sini de çok iyi hatırlar. 

Şu anda AK parti iktidarı var ve köylerimize her türlü hizmet yapılmaktadır. Çiftçilerimiz Sayın Erol Serin’in daha önce siyaset yaptığı ve iktidar oldukları o dönemlerdeki gibi sahipsiz bırakılıp, Züğürt ağa gibi olmasınlar diye; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile patates ve soğan üreticisine destek olmak amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alımı yapılan ürünler ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanmıştır.

Pandemi sürecinde otel, lokanta vb. toplu tüketim yerlerinde yaşanan talep daralması nedeniyle yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda patates ve soğan tüketimi gerilemişti. Tüketimin azalması stokların artmasına ve fiyatların üretici aleyhine düşmesine neden oldu. Bu durum karşısında çiftçimizin olumsuz etkilenmemesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ile TMO, üreticilerden yemeklik patates ve kuru soğan alımı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara 81 İl Valilikleri aracılığıyla dağıtımı ile görevlendirildi.

Devlet bu alımları yapmasa insanların elindeki tarım ürünleri çürüyerek milli servet heba olacak ve çiftçilerde çok büyük bir zarara uğrayacaktı. Ak Parti hem çiftçiyi mağdur etmemiş hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın da ihtiyaçları giderilmiş oldu.

Geçtiğimiz yıl patates ve soğan fiyatları bazı fırsatçılar nedeniyle 5-10 Lira’ya çıktığı zaman da “Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana” diyen aynı zihniyetteki muhalefet, fiyatlar 1-2 Liraya düşünce ve hatta ücretsiz dağıtılmaya başlanınca yine aynı türküyü söylemeye başlamıştır.

Amaçları sadece körü körüne muhalefet yapmak olan bu zihniyetin halk nezdinde artık bir karşılığı olmadığını görmemekteler.

CHP’nin ve HDP’nin kuyruğuna takılan İyi Parti bir o tarafa, bir bu tarafa savrulup gitmekte, kendisine yol bulmaya çalışmaktadır.Türkiye ne soğana ne de patatese muhtaç olmadı ama yapıcı bir muhalefete muhtaç oldu ve olmaya da devam etmektedir.

Yorumlar (8)
bayram ali 8 ay önce
BENCE GAYET GÜZEL VE ANLAMLI BİR AFİŞ
cio 8 ay önce
2023 yılı vurgusu yapan Hükumetten Patates-Soğan dağıtımı çok büyük bir işmiş gibi gösterilmesi Ak Partinin %3 oy kaybına neden olmuştur.
128 milyar dolar yalan veya doğru bilemem, kimseye inanmıyorum ama şu bir gerçek Hükümetin Çok büyük medya gücüne rağmen Ak Parti burada da doksana golü yedi. Ak Partinin burada da %4 oyu gitti. Demek istediğim, hükumet bu kafayla muhalefete iş kalmadan kendi kendilerini bitireceklerine inanıyorum.
Geçen seçimden sonra Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan bundan sonra milletin bam teline dokunacağız dedi ama! Seçimlerden sonra bam bam millete zamlar, vergilerle mi dokunmuş oldular. Kendimi her defasında her seçimde çok zorlayarak 6 defa Ak Partiye oy verdim. Ama bu kez zorlamayacağım. Kimseye oy yok.
osman 8 ay önce
Ak parti ile hedef 2023
Ahmet 8 ay önce
Chp nin yan sanayii İp siz partiden de ancak chp nin yaptığı gibi arsız bir siyaset beklenir.Bunlardan ülkücü yerine türkücü olur.
Kemal 8 ay önce
İyi parti chpnin peşine takılmış
Ahmet 8 ay önce
Bu mübarek günde rezillik baska birsry degil
güven özçetin 8 ay önce
ne dersenız deyın su an en ıyı partı akp ve mhp dır gerısı havanda su döğüyor.tek amaçları Erdoğan gitsin olan ve hıcbır projesı olmayan partılerden malesef ülkeye yarar deyıl zarar gelir.HEDEF İNŞAALLAH 2023
Ahmet ziya 8 ay önce
Soğanın kilosunu 35-40 kş
Çiftçiden alınan soğan çuvalı 20 kilo 40 kş tan 8 lira, patates 40-50 kş tan bir çuvalı 20 kilo 10 liraya yeni mahsul koyacak depo kalmadığından alınıp birer çuvalının bedeli 18 lira tutarı yoksul vatandaş sadaka gibi 18 liralık yardımla övünmek sosyal devlete yakışmıyan bir şey!
banner11
10
açık
banner17
banner18
banner39
banner74