AK PARTİ'DE DIŞARIYA SIZAN MESAJ SKANDALI YAŞANIYOR

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanının, Hastane Başhekimine gönderdiği mesaj bir yıl sonra sosyal medyalara düşünce, parti içinde büyük tartışmalar başladı.

Manşet 18.07.2022, 18:34 18.07.2022, 18:47
7158
AK PARTİ'DE DIŞARIYA SIZAN MESAJ SKANDALI YAŞANIYOR
banner36

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı’nın bir yıl önce Safranbolu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erkan Andaç’a gönderdiği yazılı bir mesajın ekran görüntüsü şimdi ortaya çıkınca, parti içinde tam bir skandala dönüştü.

Hastane başhekimine bir personelin başka yere görevlendirilmesi ile ilgili tepki gösterdiği AK Parti İlçe Başkanı Sarı’nın yazılı mesajında; Zaten personel yetersizliği içinde olan hastaneden bir kişinin gereksiz yere neden başka bir yere görevlendirildiği, bu görevlendirmeden neden haberi olmadığı ve bu personelin acilen hastanedeki görevine geri dönmesi gerektiği ifade ediliyor.

BİR YIL ÖNCE GÖNDERİLEN MESAJ ORTAYA ÇIKINCA İLÇE BAŞKANI ŞİKÂYETÇİ OLDU

Hastane başhekimine gönderdiği yazılı mesaj bir yıl sonra sosyal medyalara düşünce, ilçe başkanı Av. Mehmet Sarı, Türk Ceza Kanunun 132. Maddesine göre Haberleşmenin gizliliğini ihlal ve ifşadan şikâyetçi oldu.

Safranbolu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erkan Andaç’tan, haberleşmenin gizliliğini ihlalden, yazılı mesajı sosyal medyalarda yayınlayan K.Y isimli şahıstan da yine haberleşmenin gizliliğini ifşadan şikâyetçi oldu.

Hastane başhekimi doktor karakolda ifade verirken, mesajı sosyal medyalarda yayınlayan kişi ise gözaltına alındı ve telefonu incelemeye tabi tutuldu.

YAZILI MESAJ NASIL DIŞARIYA SIZDI?

İlçe Başkanı Mehmet Sarı’nın gönderdiği mesajı, hastane başhekiminin şikâyet etmek için AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’a gönderdiği ve bir yıl sonrada Milletvekili Ünal’dan da üçüncü şahıslara sızdığı iddia ediliyor.

İktidar partisinin ilçe başkanının bir bürokrata gönderdiği yazılı mesajın, neden milletvekiline gönderildiği ve milletvekilinden de neden bir başkalarına verildiği şimdi parti içinde sorgulanıyor.

TCK 132’YE GÖRE 1 İLA 3 YIL ARASINDA HAPİS CEZASI İLE YARGILANACAKLAR

Türk Ceza Kanunun 132. Maddesi olan Haberleşmenin gizliliğini ihlal suçu; iki veya daha fazla kişinin, başkaları tarafından bilinmeyeceği inancı ve iradesiyle, belli iletişim araçları kullanarak gerçekleştirdiği haberleşmenin dinlenmesi, okunması, kaydedilmesi veya ifşa edilmesi ile oluşur. Cezası 1yıl ile 3 yıl arası.

AK Parti İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı’nın Cumhuriyet Savcılığına şikâyet ettiği bu olayda, kendi cep telefonuna gönderilen yazılı mesajı bir başkasına vererek ihlal etmekten, mesajı sosyal medyalarda yayınlayan K.Y isimli şahıs ise ifşa etmek suçundan yargılanacak.

Peki ya yazılı mesajın asıl yayıldığı kişi olarak iddia edilen Milletvekili Cumhur Ünal içinse, 'dokunulmazlıktan mı yararlanacak?' sorusu siyasi kulislerde konuşuluyor.

İLÇE BAŞKANI MEHMET SARI TEPKİLİ

AK Parti’nin Safranbolu İlçe Başkanı ve aynı zamanda Avukat olan Mehmet Sarı kanuni hakkını sonuna kadar arayacağını söylerken, yakın çevresine ise başhekime attığı mesajı kamu adına yaptığını ve kendi şahsi bir isteği olmadığını ifade ettiği belirtiliyor.

İL BAŞKANI İSMAİL ALTINÖZ SESSİZ

Kendi ilçe başkanının kamuoyunda sıkıntıya sokulmak istercesine yazılı masajının dışarıya sızdırılması yönünde yaşananlar ile ilgili şu ana kadar sessiz kalan AK Parti İl Başkanı Av. İsmail Altınöz’ün konuyla ilgili bir açıklama yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

Yorumlar (17)
Yorumcu 3 ay önce
Gazeteci,bir hukuk devletinin nasıl parti devletine dönüştüğünü,parti başkanının başhekimin işine niye karıştığını haber yapmamış, bu haberde "atlamış.". Asıl onu haber yapması gerekirken sızıntıyı haber yapmış.Gazeteci dediğin bizde böyle mir'im...
vatandaş 3 ay önce
mümkünse MHP'den, makul ve mantıklı bir açıklama bekliyoruz:)))))))))
irem 3 ay önce
peki mesaj içeriği neden sorgulanmıyor? Başhekime ne hakla kurum içi görevlendirme ile ilgili yetkili kişiymiş gibi bir emir verilip verdiği karar sorgulanıyor çok ilginç????
OF OF 3 ay önce
Solcusu gider sağcısı gelir, müslümanı gider ateisti gelir fakat şu coğrafyada kronikleşmiş degismeyen gerçek sudur ki;
BIZIM MEMLEKETIMIZDE
DÜZEN DEĞİŞİŔ
LAKİN
DÜZÜLEN HER ZAMAN GARIBAN HALKTIR.
Sağlıkçı. 3 ay önce
Sağlık mevzuatla değil bildiğiniz kabile hükümlerine göre yönetiliyor. Kim kine üstünlük sağlarsa iste. Hani diyoruz ya sağlık tıkandı. Balık baştan koktu bi kere. Burdan ne kalite çıkar ne hizmet.
cahit 3 ay önce
Hey Allahım bizi kimler yönetiyor
VATANDAŞ 3 ay önce
Doğrusu şaşırmadık.
lazo 3 ay önce
Ah Cumhur Ah, çek artık elini bu sağlıktan çek da, millet bi nefes alsın yav, köşeyi döndünüz tama yeter da.
murat ali 3 ay önce
Memleketi bitirdiler, dingonun ahırına çevirdiler nokta.
Kemal 3 ay önce
Bir başhekim bir çalışanını yer değiştirmeyecek mi baskısı altında bütün bùrokratlar siyasetin siyasesetçi tanıdığı olan bir temizlik işçisi bile amir dinlemiyor
naci k. 3 ay önce
her şey çok normal de bir tek "vay efendim mesajı nasıl sızdırırısın" mı sorun? bitmişiz okeye dönüyoruz.
levent bozkurt 3 ay önce
baş hekim ilçe başkanın emirerimi böyle siyaset olmaz safbolu devlet hastanesinde eleman yetersiz
ahmet 3 ay önce
mesajın içeriğinde sorun yok mu.
bir parti ilçe başkanı yürütme erki ve hiyerarşisi içerisinde yer almakta mıdır.
başhekim personeli ile ilgili tasarrufunda ilçe başkanında izin alması mı gerekiyor. bu kısım sorunlu değil mi
Tatar Ali 3 ay önce
Daha çok oyunlar entrikalar döner bu il sağlıkta ,abi kardeş ,kurumları o kadar lacka yaptılar ki,içler acısı ,kafasına göre gorevlendirmeler,şahsi hesaplar,yalanlar dolanlar,oyun icinde oyunlar...sonuç bu malesef , ikisininde sevmem şahsım için .kuklada olmayacaksin kuklayi oynatanda,,,dönem adamlarıni çok iyi biliriz.o kurumda neler dönüyor çok iyi biliyorum .kimseye kalmayacak o koltuklar..yaptıklarınızı da hepsinin vebali var hepsini ödeyeceksiniz.yazik..
Misafir 3 ay önce
O zaman Safranbolu ilçe baskani gelsin bashekim koltuğuna bashekime gerek yok zaman. Tipli bay ekonomist gibi o varken maliye bakani yada merkez bankası baskanı ada gerek yok her bir nanedende çok iyi anliyormus gibi. Ülkenin içler acisi hali.
Vatanperver 3 ay önce
Benim bildiğim hastaneyi bashekim yönetir AKP il baskaninin haddinemi koskoca bashekimin isine karismak memleketinde böyle icime etmedinizmi zaten zihniyetiniz batsın.
Mahmut 2 ay önce
Parti başkanını askeri törenle karşılayan zihyinet bunu yapmış çok mu? Ak Parti Cumhuriyetine hoşgeldiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner11
banner12
28
açık
banner125
banner18
banner74