AHMET SÖZEN'İN YALAN SÖYLEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Karabük İl Genel Meclis Başkanının, Özel İdare'ye yapılan personel alımında kadın ayrımcılığı yapılmadığını iddia etmişti ve şimdi yalan söylediği ortaya çıktı.

Manşet 03.03.2022, 17:53 03.03.2022, 18:01
3891
AHMET SÖZEN'İN YALAN SÖYLEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI
banner36

Karabük İl Özel İdare’nin geçtiğimiz günlerde üç inşaat mühendisi ve bir mimar alımı şartnamesinde yalnızca erkek personel alımının yapılacağı maddesinin yer aldığı evrakı Karabük Net Haber buldu.

Karabük İl Özel İdaresinin yalnızca erkek alımı yaptığı ve kadın ayrımcılığına gittiği yönündeki basında çıkan eleştirilere İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, geçtiğimiz gün yapılan meclis toplantısında cevap vermiş ve yalanlamıştı.

Ahmet Sözen, meclis toplantısında “Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen personel alımlarıyla ilgili bazı basın yayın organları kadınları mülakata çağırmadığımızı ve kadın adaylara şans vermediğimizi öne sürerek akla ziyan bir açıklama yapmışlardır. Asılsız ve mesnetsiz haberlerle derin kuyuya düşenlerin ipi kısa kalmıştır. Bize yapılan bu yakıştırmaları esefle karşılıyor ve şiddetle reddediyoruz.”  Şeklinde konuşma yapmıştı.

Yapılan kadın ayrımcılığını yalanlayan ve söz konusu haberlerin gerçek dışı olduğunu iddia eden İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen’in asıl kendisinin yalan söylediği, meclis üyeleri ile kamuyu söylediği yalanlarla yanılttığı ortaya çıktı.

Personel alım şartnamesinde “Erkek personel istihdam edilecektir” maddesi olmasına rağmen İl Genel Meclis Başkanı Sözen’in, bunu saklayarak, yalan söylemesi karşısında şimdi kamuoyuna bir açıklama yapması bekleniliyor.

Karabük İl Genel Meclis Başkanlığı gibi koltuğu temsil eden bir kişinin böyle yalanlara başvurması karşısında istifa etmesi bekleniyor.

Yorumlar (3)
Ali Cantez 3 ay önce
İstifa etmek erdem gerektirir. Malesef günümüzde erdemli kişi sayısı çok azaldı.
Bb 3 ay önce
Bu özel koşulları kendinize göre koyup kendi adamlarınızı alıyorsunuz ve kendinden olanları alarak tarihe nokta düşeceksiniz .
Vatan sevdalısı 3 ay önce
Valla erkekler işsiz kardeşim evi dişi kuş yapar ama erkek kuş kurar para iş olmayınca erkek kuş ne yapsın... Kadına erkeği bakabilir ama kadı e rkeğine bakmaz bakarsada bir süre sonra o evlilik evlilik ol aktan çıkar o nedenle bu bahsi geçen adam her kim ise helal olsun iyi düşünmüş erkek alsınlar biraz kadınlara iş verilmese emin olun ülkede işsizlik diye bir durum olmaz ve eleman bulunamadığı içinde maaşlarda artış olur... Ama işte ben bunu dedim diye millet bana düşman olur lakin acı gerçekleri görün biraz dost acı konuşur arkadaş...
banner11
banner12
21
az bulutlu
banner125
banner18
banner74