40 YILLIK DOKTOR AÇIĞA ALINDI

Karabük'ün en eski doktorlarından olan Cemal Mızrak, hakkında süren çok sayıda idari soruşturmalar nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açığa alındı.

Manşet 14.09.2022, 18:01 14.09.2022, 18:14
5475
40 YILLIK DOKTOR AÇIĞA ALINDI
banner36

Geçtiğimiz günlerde haber bültenlerine taşıdığımız Karabük’ün en eski doktorlarından olan Dahiliye Uzmanı Dr. Cemal Mızrak, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açığa alındı.

Hakkında geçmişten de gelen çok sayıda idari soruşturması olan Dr. Cemal Mızrak, en son geçtiğimiz günlerde oğlunun eczanesinin yanında hizmet veren bir aile hekimine fiziki saldırı da bulunmuş, ardından da İl Sağlık Müdürlüğü binasına giderek, bina da olaylar çıkarmıştı.

Edinilen bilgilere göre Karabük İl Sağlık Müdürlüğü, Valilik oluru ile Dr. Cemal Mızrak hakkında yürütülen idari soruşturmaların salahiyeti açısından üç ay boyunca açığa alındığı öğrenildi.

Dr. Mızrak, hakkındaki idari soruşturmalar nedeniyle açığa alındığı üç ay boyunca kamuda görev yapamayacak.

Öte yandan Dr. Mızrak hakkında, İl Sağlık Müdürlüğünde çalışan çok sayıda memurlarla ve saldırıya uğrayan doktorla da mahkemelerinin sürdüğü belirtildi.

Yorumlar (13)
Durmuş 3 hafta önce
Bula bula kaç yıldır adam gibi çalışan doktorumu buldunuz şu anda hayattaysam ona borçluyum eşimde şu anda onun sayesinde amaliyat olacak erken tanısı sayesinde eşimde dilber çimen geçen hafta kayıtlardaysa var
Ayşe fatma 3 hafta önce
Açığa alındı dediğiniz doktor bugün kan tahlili yaptığı hastaların sonuçlarının geç saatlere kadar bekleyip mağdur olmasın diye reçetelerini yazıp kurumdan ayrılmış çok değerli bir hekimimizdir. Şimdi sorarım size hangi hekim yapar bunu hem açığa alınıp hemde geç saatlere kadar bekler sırf hastaları uğraşmasın diye. Kim ne derse desin hepsi boş Cemal mızrak Karabük’ün en değerli hekimlerindendir yeri doldurulmaz. Geri dönmesini dört gözle bekliyoruz. Hocamızı bilen bilir!
Y 3 hafta önce
Vali beye rıcamız gorevıne donmesını isterız cemal bey doktorun
Y 3 hafta önce
Gorevıne gerı donmesını isterız hastaneye cemal mızragı bu kadar uzaklastırma olmaz vali bey
Sağlıkçı 3 hafta önce
Doktor beyin saldırı kısmını onaylamasamda benimde sık sık müdürlüğü basmak içimden gelmiyor değil. Dönen dolapların haddi hesabı yok. Doktorunuz haklı iken haksız duruma düşmüş
Zafer Atakan 3 hafta önce
Bu ayıp size yeter. Umarım…. Gani müjdenin dediği gibi “hiç bir iyilik cezasız kalmaz”TAMAMAEN KEYFİ VERİLMİŞ… bir karar!
Huseyin 3 hafta önce
40 yıl değil, 100 yıllık doktor olsa ne yazar, adamın ruhu tüccar. imkan verseler hastane önüne oğluna işportada ilaç sattırır hatta kendi de satar. Bir de herkese talimatla övgü yorumları yazdırmış. Biz de yuttuk.
Adalet tecelli eder 2 hafta önce
Karabükün cemal hocaya ihtiyaci vardir. Vali bey olayi arastirmasini isteriz .boyle bir doktor karabuke kolay kolay gelmez .paraya ihtiyaci olan birisi degildir 40 yildir doktor olan birisinij . ruhu tuccar diyen arkadas eczaci heralde il saglik mudurlugunde akrabasi yoktur babasida doktor degildir insAllah
Kerem 3 hafta önce
Böyle doktor mu olur yaa. Açığa alınmak yerine diplomasi iptal edilmelidir. Başka bir doktora saldırı, devletin kurumunu basmak...
reis 3 hafta önce
bu herif daha oğlu öğrenciyken eczane açılacak yer kovalamaya başlamış olan, asm açılacak yerleri araştıran, asm'ler ile anlaşmaya çalışan, işi gücü para olan, doktor etiği ile ahlakı ile uyuşmayan hareketlere sahip olan bir herif, daha bunun devlet kadrosunda ne işi var, neden devletle ilişiği kesilmiyor anlamıyorum.
Sultan 2 hafta önce
Cemal Hoca değerli bir doktorumuzdur. Adaletli hastalarına her daim yardımcı olan bir bir hekimimizdir. Bu haksızlıktan inşAllah bir an önce dönülür.
Davut 2 hafta önce
MaaşAllah doktor işini gayet sağlam yapıyor, baksanıza paralı adamlarına kendini nasıl savundurtmuş, karabüknethaber , dikkat edin, siz doğruları yazınca gazetenize de saldırır yakında bu adam, helal olsun karabüknethaber
Yasin 2 hafta önce
MIZRAK artık çuvala sığmıyor :))
banner12
19
kapalı
banner125
banner18
banner74