15 TEMMUZU UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ

Altınöz: “15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız”

Manşet 14.07.2022, 12:56 15.07.2022, 00:00
439
15 TEMMUZU UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ
banner36

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

15 Temmuz darbe teşebbüsünün 6’ncı yılı olduğunu ifade eden Altınöz, 15 Temmuz’un milletin vatan hainlerine karşı, tarihte eşi görülmemiş bir cesaret ve kararlılıkla ülkesine, devletine ve iradesine sahip çıktığı günün yıl dönümü olduğunu kaydetti. Altınöz, 15 Temmuz'da milletine, devletine, Meclis'ine, hükümetine, vatanına, bayrağına sahip çıkan ve bu mücadeleyi yaparken şehadet şerbetini içen bütün şehitleri rahmetle andı, gazilere sıhhatli uzun ömür diledi.

Altınöz, 15 Temmuz 2016'da darbe görünümlü işgal girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletiyle beraber büyük bir kahramanlık sergilediğini belirtti.

Tarihte eşi görülmemiş bir mücadeleyle büyük bir ihanetin bertaraf edildiğini hatırlatan Altınöz, 15 Temmuz'un milli iradenin ve demokrasinin zaferi olduğunu, milletin o gece meydanlara çıkarak hainlere, namertlere karşı bir kahramanlık destanı yazdığını vurguladı. Altınöz, yayımladığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajına şöyle devam etti:

Asla unutulmayacak bir demokrasi dersi

FETÖ'nün iç ve dış destekçileri marifetiyle kalkıştığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6’ncı yılını hep birlikte geride bırakıyoruz. Milletlerin tarihinde asla unutulmayan ve unutulmaması gereken günler vardır. Şehitlerimize duymamız gereken minnet ve göstermemiz gereken vefa adına 15 Temmuz 2016’da böylesi bir gündür. Ne FETÖ’cü hainlerin ihanetini ne de milletimizin topyekûn gösterdiği kahramanlığı asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Aradan geçen 6 yıl içinde bu ihanet çetesinin iç ve dış bağlantıları ortaya çıktıkça, millet olarak 15 Temmuz’da nasıl bir varoluş mücadelesi verdiğimiz daha iyi anlaşılıyor.

Tek güç Milli İradedir

15 Temmuz’da vatanımız ve aziz milletimiz en az 1915’te Çanakkale’deki kadar hayati, ihtişamlı ve destansı bir vatan mücadelesi vermiştir. Türkiye, İstiklal Savaşı’ndan sonra bir kere daha bu milletin topyekûn vatanı olmuş, vatanı olarak kalmıştır. 15 Temmuz; ölümlerin üzerine yürüyen bir lider ve o lidere sonuna kadar güvenen bir milletin asla yenilmeyeceğini, teslim alınamayacağını gösteren bir kahramanlık gecesi, bir bağımsızlık vesikasıdır. Herkes bilsin ki, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Anlayışlar değişecek, analizler değişecek, söylemler değişecek, siyasetler değişecektir. 15 Temmuz’la birlikte milleti küçümseyen, yok sayan, demokratik bilinciyle alay eden, bütün siyasal tezler çöpe atılmıştır.

2023, 2053, 2071 ve daha nice hedeflere ulaşmamızda en güçlü motivasyon kaynağımızdır

Asla unutmamalıyız ki; 15 Temmuz’da milletimizin yazdığı destan bize şeref kazandırdığı kadar, omuzlarımıza da ağır bir sorumluluk yüklemiştir. Bu sorumluluk; vatanımızın bağımsızlığı, milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliği için daha çok çalışma ve kenetlenme şuurudur. İşte bu şuur bizim; 2023, 2053, 2071 ve daha nice hedeflere ulaşmamızda en güçlü motivasyon kaynağımızdır.
Tüm bu oyunların bir tek amacı var: Türkiye’yi durdurmak ve küresel hegemonyanın emrine bağımlı bir ülke yapmak. Çünkü onlar, Suriye’de, Libya’da, Doğu Akdeniz’de, Azerbaycan’da küresel planları bozup oyun kurucu bir aktör olan değil, mahkûm ve bağımlı bir Türkiye istiyorlar. İşte bu nedenle 15 Temmuz, “yaşadık, bitti, geçti” diyecek gibi geçiştireceğimiz bir gün asla değildir. 15 Temmuz’u bütün boyutlarıyla her zaman hatırlamalı ve hatırlatmalıyız. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize ve şehit ailelerimize saygı ve şükranlarımızı bildiriyor, her zaman yanlarında olacağımızı ifade etmek istiyorum. Allah hepsinden razı olsun.

15 Temmuz gecesi ortaya konulan bu mücadele ruhunu diri tutmak amacıyla Türkiye genelinde ve yurt dışında olduğu gibi Karabük’te de düzenlenecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarına tüm vatandaşları davet eden Altınöz mesajını şöyle tamamladı:
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6’ncı yıl dönümünde, 15 Temmuz Cuma günü 19:15’te İstasyon caddesinden kent meydanına yapılacak olan Milli Birlik Yürüyüşü ve Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek Anma Programlarına tüm hemşerilerimizi davet ediyorum.
Sayın Cumhurbaşkanımızın hep ifade ettiği gibi 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. FETÖ'nün ihanetlerini hep hatırda tutacağız. Milletimizin destansı mücadelesini, şehitlerimizin hatırasını, gazilerimizin kahramanlığını hep yaşatacağız. Bu bayrak inmez, bu ezan susmaz, bu ülke bölünmez, bu millet diz çökmez, bu devlet, inşallah ilelebet payidar kalır.

Yorumlar (2)
Ali Cantez 3 ay önce
16 temmuza sınırlı kalmamalı.. 12 Eylül 80 darbeside unutulmamalı... 69 lı yıllardaki darbede unutulmamalı ve o günleride RESMİ TATİL yapılmalı... Bu arada fetöterörist başı ile fotograf OLANLARDA görüşenletde terörist ilan edilmeli...
hüseyin 3 ay önce
Fetoyu din alimi zannederken düşman olan chp,vatan haini olduğu kesinleşince dost oluverende chp.Bu örgütün bankaları tv leri kapatılırken desteğe giden de chp,unutma vatandaş.Bu yapıya haşhaşi denince kimlerin alındığını ve 15 inden sonra işler değişecek, ben başbakan olacam diyenleride unutma vatandaş.Seçimi kazanırsak bu khk lıların tümünü işe geri alacaz diyende chp ve zillet ittifakı.
banner12
19
kapalı
banner125
banner18
banner74