1 KIZIL GEYİK AVLANMAK İÇİN SATIŞA ÇIKARILDI AMA…

Karabük il geneli ormanlarında bir Kızıl Geyik avlanmak için Doğa Koruma, Milli Parklar Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı fakat talep olmayınca, iptal edildi.

banner108
Manşet 08.12.2020, 14:03 08.12.2020, 14:36
3152
1 KIZIL GEYİK AVLANMAK İÇİN SATIŞA ÇIKARILDI AMA…
banner36

Karabük İl Genelindeki ormanlarda yaşayan bir adet Kızıl Geyik avlanması için Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü tarafından 10 Bin TL bedel ile satışa çıkarıldı ama talep olmayınca iptal edildi.

Edinilen bilgilere göre Doğa Koruma Milli Parklar Sinop 10. Bölge Müdürlüğü ile Karabük Müdürlüğü, Karabük il genelindeki ormanlarda yaşayan bir adet kızıl geyik avlanılması için geçen ay satışa çıkarıldı.

Satışa çıkarılan kızıl geyik için yapılan duyuruya süresi içinde talep olmayınca, satış işlemi ilgili müdürlük tarafından iptal edildi.

Son aylarda Türkiye genelinde Tarım Orman Bakanlığının avlanmak için çok sayıda geyik ve ceylan türü yaban hayvanlarının avlanmak için yapılan satışları, hayvan sevenler derneklerinin yargıya yaptıkları müracaatları ile iptal edildiği de sıkça gündeme gelmişti.

Karabük’te de avlanmak için satışa çıkarılan kızıl geyik türünün önümüzdeki günlerde tekrar satışa çıkarılıp, çıkarılmayacağı ise merakla bekleniliyor.

Yorumlar (8)
Birisi 13 ay önce
Karabük kaçak avcılar cenneti olmuş durumda insanlar neden 10 000 nin tl ödesin!
Bekir 13 ay önce
Keyif için spor için öldürmek sadece insanın doğasında var sadece. Talep olmamasına sevindim.
Avcı Geliri Meselesi 13 ay önce
Gidin domuzları vuranlara ödül verin. Başka işiniz yok mu?
Mikail Öcal 13 ay önce
Çok şükür talipli çıkmamış da hayvancağız kurtulmuş.
Çetin 13 ay önce
Bu zavallı geyiklerle uğraşacağınıza ülkeyi soyan hırsız geyiklerle uğraşın. Ülkeye iyilik yaparsınız
Ayhan Uzun 13 ay önce
İhtiyaç tan değil zevk için avlanmak doğru değil. Hesabını hepimizi yaratan Rabbimize veremezsiniz. Tez vaz geçin bu sevda dan. Devlette buna çanak tutmasın.
Emre 13 ay önce
10 bin lira ile ne yapacaklardı acaba? Ormanlarda vahşi yaşam bitti. Hala neyi satıyorsunuz?
Oktay 13 ay önce
Bir canlı, devlet eliyle ihale ile katlediliyor. Nasıl bir kanundur anlamak imkansız. Geyigin kime ne zararı var. Doğada yaşasın vakti geldiginde eceliyle olsun. Ne istiyor milli parklar bu masum hayvandan. Çıkmayın ihaleye kardeşim. Kanun mu emrediyor bunu? Adı doğa koruma ama yaptıkları hayvan katliamı. Bunu yapanları kınıyorum.
banner11
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74