Karabük Net Haber

KYK MÜDÜRÜNDEN FETÖ’CÜ İDDİALARINA AÇIKLAMA

KYK MÜDÜRÜNDEN FETÖ’CÜ İDDİALARINA AÇIKLAMA
Bu haber 10 Aralık 2018 - 16:40 'de eklendi.

Kredi Yurtlar Kurumu Karabük İl Müdürü Kadir Öztürk bu gün Valilik aracılığı ile yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kendisi ile ilgili FETÖ’cü iddiasını yalanladı.

Kadir Öztürk yayınladığı basın açıklaması aynen şöyle;

Karabük Belediyesi tarafından Karabük 5000 Evler 75. Yıl Mahallesi 68. Sokak’ta yapımı tamamlanan çocuk parkının 06.12.2018 tarihindeki açılış töreninde bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; konuşmasında şahsımı hedef alarak bazı açıklamalarda bulunmuş ve konuşmasının bir bölümünde; Yine bir Kredi Yurtlar Müdürü bugüne kadar biz öğrencileri Karabük’e kaydettirmeye çalışırken ben bu müdürü Fetullah’ın imamları vasıtasıyla tanıdım. Daha önce ben bu müdürü tanımıyordum. Benim yanıma ilk geldiğinde Fetullah’ın imamlarıyla gelmişti. Şimdi yurtlarda talebe kaydettirme peşinde. Bırak kardeşim bu işi.” ifadelerine yer vermiştir.

Belediye Başkanı Rafet Vergilinin bu açıklamaları Karabük Belediyesinin Resmi İnternet adresinde yayınlandığı gibi Karabük yerel basını ve internet haber sitelerinde de özellikle şahsımın ve kurumumun ismi manşetten verilerek yer aldığı için konu hakkında açıklama yapma ve kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu oluşmuştur.

  1. Yapılan açıklamanın kaynağı olmakla birlikte haber sitelerinde üzerinde durulmayan “talebe kaydettirme” konusu; Üniversitede öğrenim gören ve yurtlarımızda barınan öğrencilerin ikametlerinin İlimize alınması mevzusudur. Konu hakkında İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ile görüşülmüş ve yurtlarımızda barınan öğrencilerin ilgili mevzuatı çerçevesinde ikinci adres olarak kayıtları yapıldığı bilgisi alınmıştır. Bu yeni ve güncel bir durum değildir. Belediye Başkanının anlatmak istediği gibi “önümüzdeki seçime dönük bir çalışma” asla olmamıştır. Ayrıca bu mevzuda yapılan çalışmalar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nün yetki alanında ve öğrencilerin talepleri doğrultusunda yapılmaktadır.

  2. Yapılan açıklamalar ve özellikle FETÖ ile irtibatlandırılmaya çalışılmam, şahsım ve İl Müdürü olarak temsil ettiğim Kredi ve Yurtlar Kurumumuza karşı yapılmış bir itibar suikastıdır, söylenenlerin hiçbiri doğru değildir, iftira, yalan ve düzmecedir.

  3. Belediye Başkanı Rafet Vergili ile başkan olmadan önce hiçbir görüşmem ve tanışıklığım olmamıştır.

  4. Belediye Başkanı seçildikten sonra ilk görüşmem İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki görevim esnasındadır ve kurumsal ziyarettir.

  5. Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü olarak göreve başladıktan sonra şehrimizin Belediye Başkanı olması hasebi ile kendisine nezaket ziyaretinde bulundum daha sonra da kurumsal bazı iş ve işlemler için makamında birkaç kez ziyaretimiz olmuştur.

  6. Bu ziyaretlerin tamamı ya kendim ya da resmi görevli kişilerle birlikte olmuştur.

  7. İddia sahibi bahsettiği sözde “imamların” isimlerini açıklamalı ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmalıdır.

  8. Geçmişte fetöcülerle olan mücadelemden dolayı, Fuat Avni ismiyle sosyal medyada (twitter) paylaşımlar yapan ve FETÖ’nün sözde sosyal medya imamı olarak tanınan kişi veya kişiler; şahsım ve birkaç yakın arkadaşım hakkında gerçekle ilgisi olmayan paylaşımlarda bulunmuş, bizi FETÖ’nün hedefi haline getirmişti. Sırf bu olay bile Karabük’te FETÖ ile irtibatlandırılacak en son kişilerden biri olduğumuzun göstergesidir. Belki de o gün müfteriler ve bu haberleri yayınlayanlar hakkında Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde açtığımız dava Karabük’te FETÖ aleyhine açılmış ilk davadır. Ancak maalesef o gün araştırıp sorgulamadan bu haberleri paylaşanlar, manşetlerine taşıyarak yayınlayanlar bugün aynı üslupla bizi FETÖ ile irtibatlandırmaya çalışmaktadır. Bu durum da açıklama sahibi ve yayınlayanların asıl amaçlarının şahsımın itibarına kastetmekten başka bir şey olmadığının açık bir göstergesidir.

  9. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin şahsımı ve kurumumuzu hedef alarak yöneltmiş olduğu ağır itham ve iddialara karşı şikâyet ve dava haklarımın saklı olduğunu, bu konunun takipçisi olacağımı ayrıca belirtmek isterim.

Bu haber toplam 14.143 kez okundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
5 ADET YORUM YAPILDI
Anti Şaibe20 Aralık 2018 / 13:36 Cevapla

Fetö ile hükümetin arası ilk olarak niye bozuldu?Dersaneler yüzünden değil mi?Fetö’nün dersanelerine rakip olan Ensar Vakfının Başkanı nasıl FETÖ’cü oluyor? Rafet Başkan üniversite öğrencileri Karabük nüfusuna geçirilmedi diye bu yola giriyor, bence yanlış yapıyor!…

leo16 Aralık 2018 / 01:58 Cevapla

Öyle veya böyle, bilerek veya bilmeyerek, zorla veya zorlama olmadan bu Fetö virüsüne, vebasına Türkiye’nin yarısı bulaşmış. Devlet bu Fetö virüsünü, bu hastalığı görmemişse Vatandaşın burada ne suçu var. Vatandaşa kabahat vereceklerine, devleti bu yapı uğruna bunca yıldır ahmakca yöneten siyasilere de laf söyleseniz birazcık mutlu edersiniz. Benim anlamadığım her kesimden Fetöcü var. Olmayan Siyasi ayak. Bu siyasi ayaklara bir ses verseniz çok hoşnut duyarız,
Sn. Rafet Başkanım; Bekir Bozdağ’ın meclis kürsünden Fetö için nasıl o teröristi savunduğunu alem biliyor. Bu lafları Karabük yerel kanalında ben söylesem mühebbet alırdım herhalde. Öyle değilmi?
Bu bu ülkede İlk önce ADALET İSTİYORUM,
Adaleti olmayan bir Ülkenin geleceği olmaz!

Delm11 Aralık 2018 / 09:42 Cevapla

Yukarda ALLAH VAR. Allah korkusu olan İNSANLAR da. 2002 den 2013 e kadar gel diye yalvaran ben miydim? Devlet memurlarını ve askeri personeli veya emniyet personelini ben mi aldım?? Bu kadar insanın hakkını nasıl vereceksiniz? Ben kimseyi tanımıyorum ama dershane vardı. Gitmeyen üniversite, emniyet veya askeri personel olamıyordu. Bu kadar insanın hakkını yiyenlere bir MÜSLÜMAN OLARAK HAKKIMI HARAM EDİYORUM(Allah korkusu bilenlere)…!!

Güven güven10 Aralık 2018 / 19:59 Cevapla

Kadir Hocamızı tanıyan bir öğrenci olarak kendisinin her zaman bir vatan ve egitim sevdalısı olduğu bizlere de aşılamaya çalıştığı tek şeyin bu olduğu bilinmelisini isterim. Kendisinin ben dahil bircok öğrenci üzerinde birebir ilgisi ve emeği vardır. Karşısında bulunan şahıs da ya konumunu terketmeli yada konumuna yakışır şekilde davranarak biz gençlere örnek olmalıdır. Liderlik vasfına yakışmayan fazlasiyla cirkin ve gerceklikten uzak şeyler bunlar.

Muhammet10 Aralık 2018 / 19:53 Cevapla

Başkan diyorki sen fetocu imam dursunla yanima geldin buda diyo imamların ismini açıkla ya tam komedilik

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER
karabük haber