VALİ BEY, SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN ÖZÜR DİLEMELİDİR

Karabük Valisi Fuat Gürel'in 7 torpilli sağlık personelini Valilikte masa başı görevlendirmesi, sağlık çalışanları arasında büyük tepki gördü.

Köşe Yazıları 13.11.2020, 13:08 13.11.2020, 13:18
13319
VALİ BEY, SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN ÖZÜR DİLEMELİDİR
banner131
banner36

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen bir konu, Karabük’te sağlık çalışanlarının moralini bir hayli bozdu.

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü kadrosunda bulunan, Eflani, Yenice, Safranbolu ve Karabük’te kamu hastanelerinde görev yapan 7 sağlık çalışanının Valilik bünyesinde, çeşitli birimlere geçici görevle alındığı ortaya çıktı.

Aralarında hemşire ve ebe gibi sağlık personellerinin olduğu 7 kişi bir süredir Valilik bünyesinde masa başı görevlerde çalışıyorlarmış.

İnsanlığın verdiği küresel savaşı ülkemizde de veriyoruz.

Korona Virüse karşı verilen savaşın askerleri sağlık personelleri ve şimdi bu 7 torpilli sağlık çalışanını cepheden kaçan askerlere benzetsek yeridir.

Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel, ekonomik ve sosyal statüsü yüksek olan, kiminin karısını, kiminin kızını, kiminin gelinini hatırını kıramadığından mı valiliğe masa başı göreve aldı?

Bu konu mutlaka aydınlığa kavuşmalıdır.

Korona Virüs ile mücadelenin en çetin olduğu bu dönemde, doktorlar, hemşeriler ile birlikte tüm sağlık personelleri müthiş bir özveride bulunuyorlar.

Hayatlarını hiçe sayıyorlar.

Gecelerini gündüze katıyorlar.

Ve Sayın Valimiz, bu sağlık çalışanlarına adeta bir hakaret gibi 7 torpilliyi yanına alıyor.

Olacak şey değil.

Akla, mantığa sığmıyor.

Sayın Vali hiç mi düşünmüyor?

Karabük ilinde kendisini temsil ettiğim, Sayın Cumhurbaşkanıma ne izahat da bulunurum diye?

Doktorumuz yeterli değil.

Hemşiremiz yeterli değil.

Keza top yekün sağlık personel sayımız yeterli değil.

Eflani, Yenice, Safranbolu ve hatta Karabük halkı, sağlık çalışanı eksikliğinden yeterli hizmeti zaten alamıyor.

Demokratik çerçeveler içinde

Söylenecek söz

Yazacak yazı bulamıyoruz.

Sayın Vali Fuat Gürel Bey, ivedi bir şekilde gereğini yapmalı

Ve en önemlisi tepki oluşturan bu tasarrufundan dolayı KARABÜK VALİSİ SAYIN FUAT GÜREL

Karabük il genelinde görev yapan tüm SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN ÖZÜR DİLEMELİDİR.

  

Yorumlar (26)
Kemal 2 yıl önce
Yazıklar olsun bunların ismini açıklayıp hemen aslı görevlerine dönmelidir özür yetmez soruşturma yapılmalıdır izin dahi alamadan çalışanlar bu memleketin çocukları değil mi
KARABÜKLÜ 2 yıl önce
Kimdir bu torpilliler. Diğer bir gazeteci birinin bir sanayicinin gelini olduğunu yazmıştı. Yazıklar olsun size torpilliler, yazıklar olsun sana vali beg.
Ayseee 2 yıl önce
Herkes tek taraflı bakmış olaya yorumun onaylanmayacagini bildiğim halde yazıyorum. Bu haberin yapılma amacı görevlendirilen sağlık çalışanlarını mi yoksa hedef başka birileri mi. Yapana değil de haberi yaptırana bakacaksın geniş düşünmek lazım. Karabük halkı korona sürecinde 7/24 hizmet veren vefa hattını aramiyormu. Burda korona hakkında bilgilendirmeler ve talepleri karsilanmiyormu buraya oturtulan kişilerden de Karabukun farklı kurumlarında çalışan birçok memurları mevcut bunda yadırganacak ne var Bu süreçte dahi sağlık çalışanlarının hedef olarak gösterilmesi birçok kurum varken elenip saglikcilari bulmaları çok garip. Şimdi vefa hattını arayan hasta vatandaşların karşısında bı sağlıkçı yerine başka bı memurla konuşması ne kadar doğru. Bı haber yaparken arastirilmadan halkın lehine aleyhine olduğuna bakılmadan yapilmasi ne kadar doğru. Yeni açılacak 112 acil çağrı merkezi tam tamamlanmadığı için valiliğin içinde yürütülen işleri ve burada görev yapan su anda bile vefanın cagrilarini karşılayan halka bu süreçte dahi elinden geleni yapan sağlık çalışanlarına özür borçludur bu haberi yapanlar. Diger yorumları yapanlar isim isteyen vatandaşlar vardı. Merak etmeyin gidin valiliğe isimleri ve görev pozisyonları ne iş yaptiklarini tek tek verirler size valilik gayet şeffaf çalışan bir merkez. Halk olarak herkes biliyor zaten orada sağlıkçı da olduğunu vefayı bı kaç kez aradiysaniz korona için bilirdiniz. İnsAllah size ugramazda aramazsınız ne diyim.
lale 2 yıl önce
Ergün bey kadrosu Eğitim Araştırmada olan ve il sağlık müdürlüğünde geçici görev ile çalışan kaç ebe-hemşire-sağlık memuru-att vardır.
Vatandaş 2 yıl önce
Neden sadece sağlık personelleri ile ugrasilir anlamış değilim izinleri iptal emekli olmak yasak istifa dahi edemiyorlarmis duyduğum kadarıyla kamu da en düşük maaş da onların
E.Demir 2 yıl önce
Valiliğe bi gelin 10 dk çalışın bu yazının tam tersini yazarsınız. Oturduğunuz yerden yazmak kolay biraz da sahaya inip direk gözlem yapın...
Hemşire 2 yıl önce
E.Demir sizde hastaneye gelin covid yb da yada servislerde bi çalışın da çalışmak nasıl oluyormuş bi görün.Sayın Valim bence il sağlık müdürlüğünde masa başında calişan hemşireler ve hatta yoğunbakım sertifikası olan masa başı hemsiŕler hastaneye çekilmeli. Hastanede calışanların iş yükleri biraz hafifletilmeli.Saygılar...
KEAH 2 yıl önce
Napiyorsunuz valilikte merak ettim 8 aydir covitte calisiyorum icersi dugun salonu gibi personel yetersizliginden adam sayimiz eksik hergun 12 24 16 saat calisiyoruz valilikte olanlari gorsem ne olacak kardesim ne olacak bide koruma ic gudusune girip durmayin burda hemsirenin ebenin sekreterin, rontgencinin cani cikiyor eleman eksikliginden valilige gelinde gorunmus kim benim hakkima giriyorsa hakkimi helal etmiyorum
Şenol 2 yıl önce
Net haberde g....tünü bir yere dayamış anlaşılan yoksa bunları yazamaz veya valinin suyu ısındı
Cevat öncü 2 yıl önce
Daireler zaten imamla doldurdular din görevlisi güya bunlar yazık oluyor bu vatana herkes işini yapsın torpilli diye aldılar milleti sağa sola bak ne oldu çöktü memleket Ergün bey seni kutluyorum cesurca yazmaya devam et
Hasan Çakıroğlu 2 yıl önce
Valla alıştık bunlara artık bunu yapanda yaptıranda aynı derce vijdansız
Karabük sevdalısı 2 yıl önce
Hepsini açığa alacaksın vali de dahil
Gerçekci 2 yıl önce
Bir ilde vali ne iş yapar yani vali olmaz ise ne olur? hem belediye başkanı hem vali bir ili yönetmek için fazla değilm?i devletin sırtına kambur değilmi? Benim anladığım, iktidarların seçim kazanamadıkları illerde temsilcisi olsun düşüncesiyle atadıkları ve sınırsız yetki verdikleri devlet memurları.
caner yılmaz 2 yıl önce
Valilikte geçici görevle çalışan her kurumdan bir çok personel var. sağlık camiasından da var fakat bunlar 3-4 yıl öncesinde başlayan personel. Haberi sanki virüs başladıktan sonra bunlar gönderilmiş gibi yapıp hem Vali Beyi hem de sağlık yönetimini suçlamak bana pek etik gelmedi. Muhtemelen bir şeylere kızılıp yaptırılan ısmarlama haber. Bu habercilerin haber yapmamaları karşılığında kendileri için istedikleri ayrıcakları bilseniz mideniz bulanır. Bu nedenle haberi pek samimi bulmadım.
Tayyip Kılıç 2 yıl önce
Burası Türkiye. Maalesef adam kayırmacılık, torpil iliklerimize işlemiş. Bizden adam olmaz. En büyük mülki amir bunu yaparsa ne dersek boş!
Karabüklu 2 yıl önce
Haberi yapmışsınız da ne görev verilmiş bu calisanlara onu yazmamissiniz belki verilen görev hakkında tecrübeleri vardir
Kürşat Yavuz 2 yıl önce
Valiye bak, ondan sonra toplumsal uzlaşma,hak,adalet, kul hakkından bahset. Allahaşkına bana birisi çıkıp bu durumu izah etsin. Bu valiyi atayan kim? Bu şahıs hangi liyakatlerden sonra bir ilin başına vali olarak tayin edilmiş. Bu valinin bu arkası güçlü kişileri torpilli, kayırılan şahısları belli noktalarda toplayıp, yan gelip yatmalarına göz yumması insan haklarına, kul hakkına tamamen aykırıdır. Karabük böyle uygulamaları, böyle valileri asla hak etmiyor.
Ebe 2 yıl önce
Valilikte Filyasyon yapıp hasta mi takip ediyorlar mis
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner12
23
az bulutlu
banner125
banner18
banner74