Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

KÖSE 100 GÜNLÜK İCRAATINI ANLATTI

KÖSE 100 GÜNLÜK İCRAATINI ANLATTI
Bu haber 17 Temmuz 2019 - 18:46 'de eklendi. 50 kez görüntülendi.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse göreve geldiği 100 günde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla basın toplantısı düzenledi.

SAKEM Aslanlar Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Köse, Safranbolu eski çarşı merkezinin kronikleşmiş sorunu olan park sorununa değinerek şunları söyledi: “Şu anda hemen kapalı otopark yapma şansımız olmadığı için çarşı merkezinin keşmekeşi olan otopark sorununu çözmek için ücretli otopark yaptık. Daha ilk günden çarşı merkezi rahatladı. İlk yarım saat ücretsiz, bir saatlik ücret ise 5 lira. Yani bir buçuk saat 5 lira. Bu uygulamaya yeni başlamış olmamıza rağmen artık çarşı merkezinde o keşmekeş yok. Şu anda başta esnaf olmak üzere herkes bize teşekkür ediyor. Önümüzdeki dönem ücretli otoparkla ilgili ihale yapacağız, buradan gelecek olan geliri tıptı Karabük Belediyesinde olduğu gibi vakıf kurarak başta ihtiyaç sahibi öğrenciler olmak üzere hasta ve diğer ihtiyaç sahiplerine yardım edeceğiz. Tabii burada ilk şartımız yarım saati ücretsiz olacak.” 

Belediye Meclis üyelerinin huzur hakları ile öğrencilere burs vereceklerini belirten Köse, meclis üyelerinin her birinin bir öğrenciye burs vereceğini kaydetti.

“Safranbolu Filizleri” projesi başlatacağız” 

Safranbolu halkını daha çok sosyal projelere katmak, farkındalık ortaya koymak için farklı projelere üzerinde çalıştıklarını belirten Köse ” Belediyemize 4 adet taziye çadırı aldık. Bundan böyle cenazesi olana maddi ve manevi destek vereceğiz. Cenazesi olan hane önüne taziye çadırımızı kurup, cenazeye gelenlere pide, ayran vb. ikramlarda bulunacağız. Safranbolulular bütçelerinden ayırdıkları ile öğrenci okutmaları için “Safranbolu Filizleri” projesi başlatacağız. Safranbolu’daki tüm sitelerde oturanlarla halkımızla konuşacağız. Site sakinleri aralarında her ay cüzi bir para toplayarak bir öğrenciye burs vermelerini teşvik edeceğiz.

Bizde bunu daha da teşvik etmek için bu sitelere binalara plaket vereceğiz. Yine bildiğiniz gibi Safranbolu etkinlik yapacağımız geniş alanlarımız yok. Biz bu kapsamda Safranbolu havuzunu daha aktif hale getirdik, temizledik, yeşillendirdik, burayı halka açtık. Hafta sonu talep olursa bayanlarımıza hizmet veriyor. Tüm halkımızı buraya çay içmeye bekliyoruz. Diğer bir yaz etkinliğimizde parklarda sinema keyfi olacak. Parklarımızda sinema izleyeceğiz. Yaşlılarımıza da unutmadık. Yaşlı bakım merkezlerimizle yaşlılarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Acil buton çalışmamız var. Bundan 6 vatandaşımız yararlanıyor” ifadelerini kullandı.

“Atatürk heykeli yeniden yerine koyulacak” 

Daha önce Köy içi meydanda yer alan ve sonrasında ve kaldırılan Atatürk heykelinin yeniden yerine koyacaklarını kaydeden Köse, “Köy içindeki Atatürk heykelini yeniden dikiyoruz. Bu konuyla ilgili vatandaşlarımızla konuştuk, nereye koyalım diye, alınan ortak kararla heykelin yeniden eski yerine konmasına arar verildi. Halk ile yaptığımız toplantıya eski Belediye Başkanımız Kızıltan Ulukavak da katıldı. Bundan böyle bayramlaşmayı da eskiden olduğu gibi bayramın ilk günü eski çarşıda, ikinci günü ise Köy içinde yapacağız” dedi.

Şuanda yatırım yapacak gücümüz yok” 

Ülkenin ekonomik açıdan büyük dar boğazdan geçtiğini ifade eden Başkan Köse, “Ekonomik olarak büyük bir dar boğazdan geçiyoruz. Tasarruf yaparak gerekli tedbirleri alarak yolumuza devam edeceğiz. Şu anda yatırım yapacak gücümüz yok. Önümüzdeki öncelikli olarak arıtma ve alt yapı çalışmalarına hız vereceğiz. Boruların çoğu asbestli borular, bunları değiştireceğiz. İmalat olarak bir şey yapamayacağımız için elimizdeki mevcutları en iyi şekilde değerlendireceğiz ona bakacağız” diye konuştu.

“Farklı bir program uygulayacağız” 

Bu yıl 25-28 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Altın Safran Film Festivali için çalışmalara başlanıldığını ve farklı bir festival oluşturmak istediklerini dile getiren Köse, “Daha çok halka hitap eden, halkın katılımın olacağı bir festival programı hazırlıyoruz. Amacımız festivale toplumun tüm kesimini katmak. Bu yüzden farkındalığımızı ortaya koymak için çalışıyoruz. Farklı bir program uygulayacağız. Programı Ağustos ayı içinde kamuoyuyla paylaşacağız. Duyuru geniş kitlelere ulaşması için çalışma yapacağız. bu yıl festival 4 gün olacak. Festivali ” kendin çal kendin oyna” formatından çıkaracağız” ifadelerine yer verdi.

Haftada iki gün mahallerde muhtarla ve halka bir araya geleceklerini ifade eden Köse, “Halkın talep ve şikayetleri bizin için önemli. Bu yönde çalışmalarımızı yapacağız. Ortak kararlar alarak, hep birlikte güzel projelere imza atacağız. Bu anlamda Kent konseyi toplantısını da geçtiğimiz hafta yapıldı ve Başkanlığına İş Adamı Şefik Dizdar seçildi. Şu anda yönetim ve sekretaryasını oluşturmak aşamasındalar. Kent Konseyiyle de paralel çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu.

“Lokum dağıtımından turistler rahatsız” 

Safranbolu eski çarşıda gelen turistlere lokum ikramının artık olmayacağını kaydeden Başkan Köse “Bildiğiniz gibi Safranbolu’da lokum ikramı ile ilgili haberler çıktı. Bu ulusalda yer aldı. Bizde esnaflarımızla yaptığımız toplantı sonrası lokum ikramının yanlış olduğunu, turistlerin bundan rahatsız olduğunu karar verdik ve kaldırılması yönünde karar aldık. Biz vatandaşı darlayan ikram yerine, vatandaşın yörenin bu tadını dükkana girerek tatmasını istiyoruz. Bunun daha önemli olduğunu kanısına vardık” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
18 ADET YORUM YAPILDI
safranbolulu21 Temmuz 2019 / 23:23 Cevapla

tabii tabi ne demek. yeni imar alanları da açalım. binalar yapılsın, yerleşim olsun. işşiz sayısına katkıda bulunalım. böylece kandırılacak yeni insanlar olur… oy alırız….zaten millet fare gibi gunnuyor. yirmiyıl sonra güvenliksiz ve hiç yaşanmaz bi yer olsun safranbolu. satalım gitsin. şunu unutmayın….safranboluyu, gerçek safranboluludan başka kimse düşünmez beyler bayanlar. hata!. Saraçoğlu vardı niye çıkarmadınız. bugün böyle dövünmezdiniz.

Angaralı Peruhi21 Temmuz 2019 / 12:33 Cevapla

O değil de şöyle bakıyorum Safranbolu’ya Manhattan gibi maşallah! Her yer bina, baya muasır medeniyet olmuşuz. Müteahhit dostlarım şu an zor durumdalar biraz daha bina yapmak lazım. Yoksa mazallah park yeşillik falan yapılır üzülürüm yeminle.. UNESCO kenti şehrimize heykel putlar dikilmesin bina yapalım ekonomiye can lazım..

pratisyen20 Temmuz 2019 / 20:34 Cevapla

sonuna kadar haklısın belediye doktoru iyi dürüst insan oranı %20 lere düştü. 0ranı % 80 e çıkarıncaya kadar bu durum aynen böyle devam edecek görünüyor. halkın bilinçlenmesi lazım. mustafa eren gibi şahsiyetlerin şansı o zamanlar iyi ve dürüst insan oranının % 6o sevilerinde olmasaydı yoksa onun elinde de sihirli değnek yoktu. mamafih, şimdi ortam riyakar ve yalakalarla dopdolu.

belediye doktoru20 Temmuz 2019 / 11:41 Cevapla

işgaliye parası felan yazacak personel kalmamış ki belediyede, kaç yıldan beri ağmaz dönmez etmişler. kimse de düzeltemez artık. belediye fabrika ayarlarına dönsün istiyorsanız, halkımızın hangi partiden olursa olsun Mustafa EREN’i, Cemal AKARSU’yu, akp den de Adem KARATAŞ gibi şahsiyetleri belediyenin doktoru olarak başkan yapması lazım. gerisi menfaatçilerin boş işleridir. teşhis budur. tedavi olmayı kabul etme tercihi halkımızın kendisindedir.

Ali19 Temmuz 2019 / 20:57 Cevapla

heykel dikmek marifet mi ?
Çok önemli bir gelişme gibi anlatılıyor. İzmir de heykeller kenti lakin b.. kokusunda geçilmiyor deniliyor.
Yazık ya.

Safranbolu sevdadir19 Temmuz 2019 / 01:42 Cevapla

Başkan dar boğazdan geçiyoruz demiş ama belediyeye katkısı küçümsenmeyecek kadar güzel getirisi olan isgaliye ücretlerini niye almadığını bir aciklasin yapamayacağı vaatlere zemin hazırlamak için mi geldiği günden beri bu cezaları kesmiyor. esnafla halkla iç içe bir belediyecilik anlayışı içinde olacaz dedi ama şu anda aldığı çoğu karar uzun vadede alınması gereken ve istişare ile yapılacak işler olmasına rağmen yaptım oldu şeklinde hızlıca karar alıyor dikkat etmesi gerekiyor bence çok yanlış kararlar alıyor başkan

ahmet demirdöven18 Temmuz 2019 / 23:26 Cevapla

heykel dikmek icraat falan değildir. dile getirilmesi bile hata. Atatürkü kullanarak siyaset yapmayı bırakın. vatandaşa hizmet üretin. c.tesi pazar akşamları eski çarşı tarafından merkeze gelen trafik yığılmasına bir çözüm bulun. araçlar rampada dur kalkla uğraşıyor.

vah vah18 Temmuz 2019 / 20:26 Cevapla

tek duam bu maceradan inşaallah vatandaş dersini almıştır. ben ve birçok kişi aldık. seçime dek uzunca bir süre var, ama bekliycez, süreci biliyorsunuz işte. yapacak bişi yok. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Safranbolu18 Temmuz 2019 / 19:07 Cevapla

Para yok diye aglamanin mantığı yok ilk önce hala esnaftan toplamadigi isgaliye ücretlerini yazmaya baslasin başkan esnafa isgaliye ücretini 500 lira yapıyorum desin esnafin zaten sesi çıkmaz böyle bir ücrete belediyedeki işçilerin yarı parasını çıkartır bu şekilde milletin tezgahı semsiyesiyle ugrasmaktan sa para kaynaklarını tekrar aktif hale getirsin para yok lafı sadece yapamayacağı icraatlara kiliftan başka birşey değil

Ah ah18 Temmuz 2019 / 16:39 Cevapla

3 ayda bahar gelecek dedin yaza hasret kaldık.

Yavuz18 Temmuz 2019 / 13:11 Cevapla

Kanserojen asbestli boruları değiştirmek aciliyet arz ediyor. Bırakın bu heykel sevdasını. Bu arada otopark ücreti kanunen gönüllü ödenir, vatandaş bunu vermek zorunda değil ama haberi yok bu durumdan.

Gönüllü18 Temmuz 2019 / 12:40 Cevapla

Bu elesrirenler varya hepsi akp yanlisii kisier kadının elnde sihirli değnek yok belediyenin borcu var 46 milyon siz. Önce boşaltılan belediyenin hesabını sorun

Batık esnaf18 Temmuz 2019 / 10:50 Cevapla

cehape zihniyeti işte tamda bu.heykel dikmek

Batık esnaf18 Temmuz 2019 / 09:59 Cevapla

yani gerçenten bu cehape zihniyeti denilen sey tam da bu.heykel meykel yeri e koyarak icraat yaptiğini millete anlatan ve sanan bir zihniyet.

Şenol18 Temmuz 2019 / 08:50 Cevapla

Heykeli alın başınıza çalın. siz anladınız onu. Sizin yapacağınız icraatı..

Can Türk17 Temmuz 2019 / 22:31 Cevapla

Hep yapacapız edeceğiz tarzı… ilk 100 gün dişe dokunan icraat yok. Park sorununu çözmek için ücretli yaptık yazıyor bu doğruysa komik gerçekten çünkü eleştirdikleri şeyi yapmışlar. Sonra da tıpkı Karabük belediyesi gibi… ifadedine sığınmak..
Heykelle icraat olmaz. Ülkenin darboğazına da sığınmaya gerek yok çünkü o kadar kapı gezip iş yapmayı vaad ettiniz. İzlemeye devam…

mehmet yilmazerli17 Temmuz 2019 / 21:49 Cevapla

Eflani ile Sboluyu karşılaştırmak pek reel bir yaklaşım değil. Asıl safranbolunun problemi alt yapı.bugun yağan yağmur sonrası emek mah. sanayi otogar cad. karabük bağlantı yolu okullar bölgesi resmen göller bölgesi gibiydi. şehrin alt yapısının acilen elden geçmesi gerekiyor. eski çarşı üzerinden popülist politikalar’la turizm stratejileri geliştiremezsiniz. şehrin ufku açık politika uretenlere ihtiyacı var.

Kenan kaşi17 Temmuz 2019 / 19:01 Cevapla

Bir icraat yok bütçesi Safranbolu 4*1 olan Eflani Belediyesini örnek alsınlar Eflani merkez nüfusu 2000 bin belediye bu nüfusa göre para alıyor belediye arıtma tesisi yapıyor kendi asfalt patentini kurdu secimden bu yana 12 tane yeni araç kadrosuna kattı festivaller turnuvalar yapılıyor toki başlıyor belediye iş merkezi yapıyor güneş enerjisi santrali kuruyor kısacası heykele boş işlere para harcamıyor az personel az para ile mükemmmel işler yapılıyor 100 günü değil 4 seneyi gorecez Chp zihniyeti fazla gitmez icraat yok


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.