Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

KIZ ÖĞRENCİ YURDUNDA REZALET

KIZ ÖĞRENCİ YURDUNDA REZALET
Bu haber 22 Aralık 2013 - 2:22 'de eklendi. 52 kez görüntülendi.

100. YIL’DA ÖZEL BİR KIZ ÖĞRENCİ PANSİYONUNU KURU SIKI TABANCA İLE BASAN BİR KİŞİ KISA SÜRELİ BİR REHİN OLAYI YAŞATTI

 

YURTTA GÜVENLİK ZAAFI YAŞAYAN DİĞER KIZ ÖĞRENCİLER KORKUYLA PANİK YAŞADI

 

100. Yıl Mahallesinde bu gece 01:30 sularında özel bir kız öğrenci pansiyonuna kuru sıkı tabanca ile giren alkollü bir genç, kız arkadaşını bağırarak aramaya çalışınca ortalık karıştı.

Gece yarısından sonra alkollü bir genç, muhtemel üniversiteli kız arkadaşının kaldığı kız öğrenci yurdunu kurusıkı tabanca ile bastığı ve kız arkadaşını bulamayınca kısa süreli bir rehin alma olayı yaşandığı öğrenildi.

Edinilen gayri resmi bilgilere göre, alkollü olduğu belirtilen bir şahsın elinde kuru sıkı bir tabanca ile 01:30 sularında muhtemel kız arkadaşının kaldığı özel bir kız öğrenci pansiyonunu geldiği ve güvenlik olmadığından binaya girerek, odalarda D. İsimli kız arkadaşını bağırarak aradığı, bulamayınca odalardan birinde bir kız öğrenciyi rehin aldığı, polisin gelmesiyle de teslim olduğu belirtildi.

Olay yerinde bulunan kız öğrencilerden edinilen bilgilere göre polisin ikna ettiği alkollü şahsın, ardından intihara kalkıştığı ifade edildi.

Kız öğrenci pansiyonunda kalan, üniversiteli kız öğrencilerin olayın etkisi ile büyük bir panik yaşadıkları ve güvenlik zaafı yaşandığından pansiyon sahibini suçladıkları belirtildi.

Olayla ilgili daha net bilgileri ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağız.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
16 ADET YORUM YAPILDI
safran26 Aralık 2013 / 11:32 Cevapla

Bunların hepsi uyanık. Sen 2013 yılında Karabük Üniversitesine 11000 öğrenci alıp bunların barınacağı imkanları yaratmayı aklından dahi geçirmessen bunlar normal. Bu yurtların öğrencilerden aldığı senetlerinde yasal ortamda hiçbir geçerliliği yok. Önce Karabük ili ve Rektörlüğün bu konuyu çözmesi gerekmez mi. Karabük ve Safranbolu çok güzel bunlar eğitim ve barınma için yeterli değil.

mehmet 7823 Aralık 2013 / 16:12 Cevapla

yurtta kalan arkadaşlardan biri yurt müdürü kyk müdürü yazmış. bu adam hem yurt işletip hem kyk müdürlüğü mü yapıyor? devlet memuru ticaret yapamaz, adam hem devletin yurdunda müdürlük yapıp hem de el altından yurt işletiyor yanlış anlamadıysam. ayrıca bu rezilliğin yaşandığı yurdun adı da açıklanmalı, nasıl ki hile yapan gıda firmaları ifşa ediliyorsa bunun da adını açıklayın sayın site yöneticileri… ayrıca tuğba isimli yorumcunun yazdığın yanlış anlamadıysam bunun da üstüne gitmelisiniz bence. 100. yıl’da bi yurdu işletenin aynı zamanda kyk’da görev yaptığını söylüyorlardı, tahminim bu yurt bahsedilen yurt. devlet memuru ticari faaliyette bulunamaz siz de biliyorsunuz…

ÜNİVERSİTE23 Aralık 2013 / 11:53 Cevapla

arkadaşlar bu sorunlarınızı sayın gençlik ve spor bakanı Suat KILAÇ’a twitterden ulaştırın bakın nasıl çözülüyor. nasıl önlem alınıyor.

fırtına22 Aralık 2013 / 23:53 Cevapla

bu yurda çocukların emniyetini sağlayamadığı gerekçesi ile ya ağır para cezası vereceksin yada kapatacaksın yazık

karabük22 Aralık 2013 / 23:40 Cevapla

(Bn para bul isdemiyorum sadece arkadaşlarimizin rahati icin güvenlik görevlisi ola bilirim yani belgemde var yaş 28) diye makara geçiyor yayınlıyorsunuz ama benim yazımı yayınlamıyorsunuz sayın editör…

karabük22 Aralık 2013 / 23:38 Cevapla

öğrenci yurdu gibi çalışan apart pansiyon gibi işletmeler kesinlikle kapatılmalıdır. bu işletmeler gayri resmi çalışmaktadır. öğrenci barındırmak milli eğitim bakanlığına bağlı özel öğrenci yurtları veya kredi yurtlar kurumuna bağlı yurtlardır. bu işletmeler öğrenci barındırması kesinlikle yasaktır yönetmelikte bu yazıyor. bu işletmeler m.e.b.’dan ruhsat almaları gerekir ama yüzde 99′u bu ruhsatı alamazlar çünkü binaların standartlara uygun değil. maliyeti ucuza yapmak için deprem kat sayı oranı 1 yani konut tarzından yapılmıştır oysaki yurtların deprem kat sayı oranı 1.40 dır yani ruhsata başvuru yapsalar bile ruhsat alamazlar. evden bozma bu yerler sağlık, güvenlik, yangın, deprem gibi standartların hiç birine uygun değildir.kesinlikle kapatılıması gerekir. burdan öğrencilerimize velilere sesleniyorum kesinlikle m.e.b bağlı yada kyk bağlı yurtlarda kalınız çünkü herhangi bir sıkıntınızda karşınızda muhatap bulabilceğiniz bir kurum bulabilirsiniz. en yakın zamanda yetkililer bu tarz işletmelere çare bulurlar yoksa bu haberler her geçen gün dahada çoğalıp karabük için kötü bir reklam olup öğrencilerin başına bi iş gelmeden bu işletmeler kapatılmalıdır. saygılar

Caner22 Aralık 2013 / 23:37 Cevapla

Nurettin bey güvenlik görevlisi tutacağına D. isimli kızı yurttan atmış. Dua etsin vahim bir şey yaşanmadı. Yoksa aynısı başına gelirdi. Kayıt alırken bin bir türlü göstermelik yalan. Yok mu buraları denetleyen bir kurum?

bayram22 Aralık 2013 / 22:02 Cevapla

Bn para bul isdemiyorum sadece arkadaşlarimizin rahati icin güvenlik görevlisi ola bilirim yani belgemde var yaş 28

karabük22 Aralık 2013 / 19:13 Cevapla

öğrenci yurdu gibi çalışan apart pansiyon gibi işletmeler kesinlikle kapatılmalıdır.bu işletmeler gayri resmi çalışmaktadır. öğrenci barındırmak milli eğitim bakanlığına bağlı özel öğrenci yurtları veya kredi yurtlar kurumuna bağlı yurtlardır. bu işletmeler öğrenci barındırması kesinlikle yasaktır yönetmelikte bu yazıyor. bu işletmeler m.e.b.’dan ruhsat almaları gerekir ama yüzde 99’u bu ruhsatı alamazlar çünkü binaların standartlara uygun değil.maliyeti ucuza yapmak için deprem kat sayı oranı 1 yani konut tarzından yapılmıştır oysaki yurtların deprem kat sayı oranı 1.40 dır yani ruhsata başvuru yapsalar bile ruhsat alamazlar.evden bozma bu yerler sağlık, güvenlik, yangın, deprem gibi standartların hiç birine uygun değildir.kesinlikle kapatılıması gerekir. burdan öğrencilerimize velilere sesleniyorum kesinlikle m.e.b bağlı yada kyk bağlı yurtlarda kalınız çünkü herhangi bir sıkıntınızda karşınızda muhatap bulabilceğiniz bir kurum bulabilirsiniz. en yakın zamanda yetkililer bu tarz işletmelere çare bulurlar yoksa bu haberler her geçen gün dahada çoğalıp karabük için kötü bir reklam olup öğrencilerin başına bi iş gelmeden bu işletmeler kapatılmalıdır. saygılar

tuğba22 Aralık 2013 / 17:26 Cevapla

Dün gece korkudan tir tir titredim!!! Korkudan uyuyamadık! Ya birimize zarar verseydi bunu hesabını kim verecek! Güvenlik niyetine kapıya diktikleri yaklaşık 60 yaşında olan F.Teyze silahı görünce arkasına bakmadan kaçmış. Yurttan ayrılmak istedik yurt sahibi KYK müdürü Nurettin bey bu normal bir olay herkesin başına gelebilir. İnsanların evine hırsız giriyor ne yani onlarda mı evlerini bırakıp gitsin diyor. Vallahi pes. Senetler onlarda kaldı bizde yurtta. Hukuken hiç mi şansımız yok. Ben bu gece sonra ki gece nasıl rahatça uykuya dalıcam.

  şengül bıyıklı23 Aralık 2013 / 02:09 Cevapla

  özel yurtlar Milli Eğitimin denetiminde olmak zorunda

   şengül bıyıklı23 Aralık 2013 / 02:11 Cevapla

   http://mevzuat.meb.gov.tr/html/25659_0.html

   ÖZEL ÖĞRENCİ YURTLARI YÖNETMELİĞİ

   Bakanlar Kurulu Kararı : 3/11/2004-2004/8106
   Resmî Gazete : 3.12.2004/25659

    mehmet 7823 Aralık 2013 / 16:18 Cevapla

    bu uyanıklar yurt değil pansiyon adı altında açıyorlar bu ticaret yerlerini. eşek yüküyle de para kazanıyorlar fırsatçılar. gerçekten yurt olarak faaliyet gösterenler ve öğrenciler çekiyo bu adamların yaptıklarının sıkıntılarını. belediye, zabıta, maliye üstüne gitmeli bunların. 2 tane uyanık esnaf cebini dolducak diye öğrencileri mağdur etmeyin, Karabükümüzün adını da yerlere düşürmeyin…

mehmet 7822 Aralık 2013 / 12:58 Cevapla

üç kuruş harçlık alan gariban öğrencileri sömüreceğinize az yiyin de iki güvenlik dikin kapının önüne. rezalete bak ya, bizim esnafın çoğunun dini imanı para, özellikle 100. yıldakilerin. adamların gözünü para hırsı bürümüş. sanki bakkal işletiyorlar, bunları denetleyen de yok. o kızcağızın psikolojisi ne olacak he yurt sahibi olan adam. buraları kim denetliyorsa hesabını sormalı bu sorumsuz adamdan…

  nedim22 Aralık 2013 / 14:12 Cevapla

  kesinlikle katılıyorum. nereye kadar sömürecekler merak ediyorum. denetim yok vergi yok ne güzel memleket…

  vedat22 Aralık 2013 / 17:16 Cevapla

  doru yazıyorsunuz bu yurtta kızım var olayları anlatttılar çocukların psikolojisi bozuldu, biz bu yurda verirken her türlü garantiyi verdiler maalesef güvenlik yokmuş kayıt sırasında kapıda meğersem göstermelik güvenlik görevlisi koymuşlar işler bitince geri almışlar. yurt sahibini akşamdan beri arıyorum tlfnlara cevap yok ben bu işi yurtlar kurumuna gerekli bu yurda nasıl bi işlemle güvenlik zaaafını göz yumuyorlar oysa kadrolu güvenlik görevlisi bulundurmak zorunluğu olması lazım her önüne gelen elini kolunu sallayarak girmemesi lazım .


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.