Karabük Net Haber

KİM BU KARDEMİR’DE İŞE ALINANLAR..?

KİM BU KARDEMİR’DE İŞE ALINANLAR..?
Bu haber 05 Temmuz 2019 - 12:38 'de eklendi. 122 kez görüntülendi.

KARDEMİR A.Ş’nin son birkaç ay içinde 200’e yakın Genel Müdür Yardımcısı, Müdür, Mühendis, Kapsam dışı ve içi personel alımı yaptığını haber bültenlerimize taşımıştık.

Söz konusu haber ile ilgili Karabük il genelinde büyük bir tepki oluştu.

Karabük’ün gençleri KARDEMİR’de işe başlamak için her türlü girişim ve gayreti gösterirken, Türkiye haritasında Karabük’ün yerini bilmeyen ve Karabük’te bu zamana kadar bir gün bile yaşamamış insanlar nasıl işe alındı.

KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç’in, yapılan bu son alımlar ile ilgili bir açıklama yapması kaçınılmaz oldu.

Karabük ile hiçbir ilişkisi olamayan ve KARDEMİR’e alınan bu insanlar kim?

İsimleri ne?

Liyakatleri ne?

Karabük ile ilişkileri ne?

Kimin referansları ile KARDEMİR’e işbaşı yaptılar?

Bu ve bunun gibi cevap bekleyen sorulara açıklık getirilmesi mecburiyet haline geldi.

KAMİL GÜLEÇ, ÖMER FARUK ÖZ’E BAŞKANLIĞININ DİYETİNİ Mİ ÖDÜYOR?

Karabük dışında yaşayan 150 civarında kişinin iddia edildiği gibi KARDEMİR’e işe başlamasında en fazla belirleyici ismin KARDEMİR A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve AK Parti Malatya Eski Milletvekili Ömer Faruk Öz’ün olduğu öne sürülüyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında oğlu ve kendisinin oyu ile birlikte 4 bağımsız yöneticinin oyunu da firesiz alarak KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Kamil Güleç şimdi bu tür tasarrufların uygulanmasına izin vererek, başkanlığının diyet borcunu mu ödüyor?

OSMAN KAHVECİ’Yİ BU MİLLET AFFETMEYECEK

24. ve 25. Dönem AK Parti Karabük Milletvekili olarak TBMM’de Karabük’ü temsil eden eski vekil Osman Kahveci’nin Karabük dışından onlarca kişinin alınmasına sessiz kalmasına, halk büyük tepki gösteriyor.

Yine iddialara göre 50 yaşına gelmiş kendi yakın ve tanıdıklarını KARDEMİR’e iş başı yaptıran Kahveci’nin KARDEMİR A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu olmasına rağmen, kendisini 2 dönem TBMM’ye gönderen Karabüklülerin hak ve menfaatlerini korumadığından ve sessiz kalmayı tercih etmesinden dolayı vatandaş “Bu millet onu affetmeyecek. Uzun süredir KARDEMİR Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi ve iş konusunda kim kendisine gittiyse, olumsuz cevap verip gönderdi. Elin Malatyalısı da burayı doldursun.” şeklinde ifadeler kullanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
16 ADET YORUM YAPILDI
HAS KARABÜKLÜ10 Temmuz 2019 / 20:28 Cevapla

Benim anlamadığım olay şu her dedesi babası bu fabrikadan emekli olan fabrikaya işe mi alınmalı ? bu fabrika türkiyede ilk 20 arasında her almaya çalışan bir fabrika . Yani işe girmek için dedenin babanın burada çalışmış olmasından çok Hangi üniversiteden hangi bölümden kaç ortalamayla mezun oldun okurken kendine ne kattın bunlar önemli . Nasıl olsa Kardemir de çalışırım anlayışıyla Herangi bir üniversitede herangi bir bölümü okumanın ne artısı olabilir ki?

Madenci10 Temmuz 2019 / 16:24 Cevapla

Karabük lü gençler işsiz gezsin başka şehrin insanı gelsin kendini yetiştirisinn sonra gitsin. Kendi adamlarını her yere yerleştiriyorlar vasıfsız olarak vasıflılarıda harcıyorlar. Çalışmadan emek vermeden para alsınlar çalışanı iş yapanıda görmesinler ya da işten atsınlar. Kardemir e yazık birilerinin dur demesi gerekir artık. Yazık bu şehrin gencine

Kemal asrav10 Temmuz 2019 / 00:20 Cevapla

Dedem babam bu fabrikadan emekli üniversite mezunuyum ve yüzde 56 engelli raporum olmasina dogma büyüme karabüklü olmama ragmen ak parti üyesi olmadigim için 1 kere görüşmeye bile cagirilmadim kardemirde birsürü başvurum oldu halbuki lafa gelince adalet ve kalkınma diye isim koymuşlar partinin adına kul hakkı yeme partisi başka hiçbirşey değil yaziklar olsun diyorum sadece!!

HAS KARABÜKLÜ09 Temmuz 2019 / 20:14 Cevapla

Kardemir Genel Müdürünün sosyal medya da yaptığı paylaşımlar Kendisi için mi Kardemir için mi?
Bu kadar başarılı bır şirketin neler yaptığını , üretim rekorları kırdığını göstemeye çalışmaktan başka bir şey değil.
Katma değerli ürünler üretmek için çabalamak , dünyaya açılmaya çalışan bir Kardemirin Tabikide reklamını yapması gerek . Yaptığınız yorumlar Kardemirin büyümesine taş koymaya çalışmaktan başka bir şey değil .

HAS KARABÜKLÜ09 Temmuz 2019 / 19:51 Cevapla

Genel müdürün bunları ben yapıyorum demesi gösteriş için mi Kardemiri Sosyal medya da iyi göstermek için mi ?
Sız daha önce bu denli büyük bir fırmanın kendi reklamını yapmadığını gördünüz mü?
Sadece Kardemirin büyümesini dünyaya açılmaya çalışmasına taş koymasına , üretim rekoru kırmasına engel olmaya çalışmaktan başka bir çabanızın olmamasına karabüklü olarak sasırıyorum

Öz karabüklü09 Temmuz 2019 / 18:56 Cevapla

Bir karabuklu olarak çok net söyleyebilirim ki ” karabüklülük” veya “karabükün çocuğu olmak” gibi kavramlar Kardemir konusunda en çok suistimal edilen kavramlar. Birileri bu kavramları ya çalışanlara hoş görünmek için yada rant icin kullaniyor sadece. Meşhur ceo ercument de bir aralar ” öyle bir sistem kurdum ki artık kardemire ithal yönetici gelmeyecek” diyordu. Sahi kendisinin dedeleri adanaya karabukten mı göç etmişti bilmiyorum. İşin şakası asl olan liyakattir. Bence yolbulanlar da karabuklu olsaydı “karabukluluk” kavrami bu kadar suistimal edilmezdi diye düşünüyorum. Anlayan anladı…

öz karabüklü09 Temmuz 2019 / 13:57 Cevapla

Aşağıda yazan Murat Tombul isimli arkadaş doğru söylemiş. Bencede Bu karabüklü rumuzunu kullanan genel müdür hüseyinin ta kendisi. Sayın genel müdür, genel müdürlük ve tüyü bitmemiş yetimin 1 kuruşluk hakkını koruma işi çiçek böcekle uğraşarak, türkiyenin farklı yerlerinden gelen ömer faruk özden torpilli adamları kardemire doldurarak, çalışanlar bolca tehdit edilerek yapılmaz. Genel müdürlük yapılacaksa, tüyü bitmemiş yetimin bir kuruş hakkı korunacaksa çicek böcekle değil üretimle ilgilenilerek, karlılık endişesi taşınarak ve ÖZELLİKLE EKİBE LİDERLİK yapılarak yapılır. çiçek böcek işini, reklam işini genel müdürün altında o kadar adam var onlar yapar, tehidt parmak sallama işini ise kimse yapamaz varsa yanlış yapan tehdit etmez cezasını verirsin olur biter bunu yapmayıp sadece parmak sallarsan zaafiyetten başka hiçbirşey göstermemiş olursun, milletin diline düşersin. Kimsede seni ve tehditlerini dikkate almaz olur zamanla. Yok ben genel müdürlük yapmayacam, kardemirde ne kadar kalırsam kar diyosan o ayrı konu. Bide senin genel müdür yardımcın var meşhur olan, işletmeye girince hangi konudan anlıyor hangi işte alt kadrolarına yol gösteriyor çözüm önerisi sunuyor ona bir bak. Konu ne olursa olsun çözümü aşağılara soruyor o genel müdür yardımcın, kendisinin iş böyle çözülür dediği, sorumluluk aldığı elini taşın altına koyduğu olay yok. İş yapmasın ama alt kadroya yol göstersin malesef gösterecek yolu bilmiyor. Buralara yorum yazacağına o işle bi ilgilen sen koçum

Karabüklü09 Temmuz 2019 / 08:11 Cevapla

KARDEMİR’i iyi tanıyanlar bu şekilde anlatmazlar anlatanlarda nankör dür bence bu senin uydurman hani dedim ya nankör diye işte sende onlardan birisin ıvırzıvır diyorsun sende ıvırzıvır gibi işe yaramazsın ve bu kadar isim bildiğine görede yakın birisin biyerinize bişey değse hemen başlarsınız götülemeye işte sen yine onlardan birisin boşuna iftara atıpta günaha bari girmeyin Genel Müdür çok iyi ve doğru yolunda biri kimsenin hakkına girmez tanımadan haksızlık etmeyin

Murat Tombul08 Temmuz 2019 / 18:56 Cevapla

Aşağıda karabüklü ismiyle yazan kişi genel müdürün kendisi sanırım. Kardemiri iyi tanıyanların konuştukları karabüklü isimli arkadaşın yazdığından çok farklı. En çok konuşulan genel müdürün kendi reklamını yaptırmak için peşinde fotoğrafçı ile dolaştığı konuşuluyor eğlence konusu yapılıyor. Daha önce hiçbir genel müdür ıvırvızır fotoğrafları paylaşıp bunları ben yapıyorum dememişti. Arada büyük işler yapılırsa belki açıklama yapılıyordu. Kendine Karabüklü diyen vatandaş adın genel müdür hüseyin mi genel müdür yardımcısı hasan mı yoksa genel müdür yardımcısı furkan mı. Gerçi bunların hiçbiri karabüklü değil

Özgür08 Temmuz 2019 / 13:21 Cevapla

Öz Karabüklülere her türlü eziyeti, işkenceyi ve zülmü layık görüp disiplin kurulu diyerek işten atıp mahkemelerde süründürürler, kendi maaşlarına zam yapmaya gelince birilerine peşkeş çekmeye gelince yarış ederler. Allaha inanıryorsanız musalla var, helallik isteme var, hakkımı helal etmiyorum diyenlere ne cevap vereceksiniz, hesap günü var unutmayın, sizin planınız hesabınız varsa Allahın da bir planı bir hesabı vardır merak etmeyin.

Karabüklü08 Temmuz 2019 / 10:18 Cevapla

Nankörlük yapmayın Genel Müdür Hüseyin bey bu kadar iş yoğunuluğunun arasında Karademir personeli temiz güzel bir ortamda çalışsın diye elinden geleni yapıyor neyapsın ortalığı pislikmi götürsün kahvaltı olayına gelince adam sanki çevre köprüde kahvaltı yapıyor görmemezlikten mi gelsin şirketin bir lirasını düşünen bir genel müdürü tanımadan böyle iftiralar atmak ancak akşama kadar boş duran hiç bir işe yaramayan aldığı parayı hak etmeyen asalakların işidir

Mehmet07 Temmuz 2019 / 19:00 Cevapla

Verdiysen memleketin menfaati için vermissindir niye şikayet ediyorsun. Yok menfaatçilere verdim diyorsan o da senin memlekete kötülüğün.

Delm05 Temmuz 2019 / 15:53 Cevapla

Lafta müslim olanlar. Lafta müslüman olanlar. Su faiz, elektrik faiz…..!!!!! İşsizlik ve enflasyon tek hanelere gelecek diyorlar. 17 senedir gelmeyen bundan sonra gelmez. Son 1 yıl hangi işte çalışırsan o işe göre emekli oluyorsun. Yukarıdakiler cin olmuş adam çarptıklarını sanıyorlar. Ama Allah’ın adaleti diyorum. Tabi ki müslüman olarak haklıyla yaşayanlara.?????? Halk adalet dağıttı bu seçimde anlama kapasitesi olanlar anlasın. Anlama kapasitesi olmayanlar da koltuk halkındır denildi…..!!!!

Eflanili05 Temmuz 2019 / 14:57 Cevapla

Dünya fani, hesap zamanı çok çetin geçecek çokkkk.. Onca kul hakkı ,, anam anam Allahım insan düşündükçe kötü oluyor vesselam

Mühendis05 Temmuz 2019 / 13:51 Cevapla

Genel müdür Hüseyin zaten tutuşmuş. Suçunu biliyor tabi. Şirketin bütün müdürlerinin bulunduğu toplantıya kankası Ömer Faruk Özün de has adamı Hasan Akbulut üzerinden mesaj gönderdi yönetimin beni ve benimle gelen ekibi göndereceğine dair dedikodu yapıyormuşsunuz, konuşanların hepsini biliyorum gereğini yaparım diye. Sonun başlangıcı, ışığı görmüş. Çicek böcek birazda simitçiler dışında başka birşeyle ilgilenmiyor üstüne saçma sapan ayar vermeye kalkıyor millete. Kadroları boşaltıp kendi adamlarına yer açmaya bahane arıyorlar.

karabüklü mehmet05 Temmuz 2019 / 13:49 Cevapla

yazıklar olsun be rezillik akıyor her taraflarından vekil eskileri parti yönetileri çöreklenmişler kitlere kamu bankalarana özelleşen kurumların yönetimlerine neymiş efendim bağımsız yönetim kurulu üyesiymişler kamuyu temşil ediyorlarmış.Bende hakkımı istiyorum kardeşim 94 seçimlerinden beri bu harekete oy verdim çalıştım çabaladım zerre menfaat sağlamadım bende istiyorum hakkımı bir kurama bağımsız yönetici olmak istiyorum 2250tl maaşla geçinemiyorum duyun feryadımı

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER