Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

KENT KONSEYİ YENİLENDİ

KENT KONSEYİ YENİLENDİ
Bu haber 26 Haziran 2014 - 15:49 'de eklendi. 32 kez görüntülendi.

KARABÜK KENT KONSEYİ BAŞKANI YALÇIN KILINÇ SEÇİLDİ

 

BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ “KENT KONSEYİ SİYASALLAŞMADAN UZAK DURARAK, HALKI YEREL YÖNETİMLERE YAKINLAŞTIRMALIDIR”

 

5 YILDIR KENT KONSEYİ BAŞKANI ÖZCAN BÜYÜKGENÇ ADAY OLMADI

 

KENT KONSEYİNİN YENİ BAŞKANI YALÇIN KILINÇ “İSMİ YALDIZLI, İÇİ BOŞ KOMİSYONLAR KURMAK YERİNE, KENTİMİZ İÇİN PROJELER ÜRETME AZİM VE GAYRETİNDE OLACAĞIZ”

 

kent-konseyi-yalcin-kilinc

 

Dün gerçekleştirilen Karabük Kent Konseyi kongresine AK Parti’ye yakın birçok üyelerin katılmadığı dikkatlerden kaçmadı.

50 Üyenin katıldığı kongrede ilk turda 3’te 2 oy alması gereken Yalçın Kılınç bu sınırı yakaladı ve 33 oyla seçimi kazandı.

Dün gerçekleştirilen Kent Konseyi Kongresinde, 5 yıl Kent Konseyi Başkanlığı yapan Özcan Büyükgenç’in konuşması ile kongre açıldı.

Büyükgenç, konuşmasında tekrar aday olmayacağını açıklarken, beş yıl içinde neler yaptıklarını anlattı.

Ardından bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kent Konseyinin siyasallaşmaması gerektiğini vurguladı ve Kent konseyinin en önemli işlevinin halkın yerel yönetimlere katılmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Ziya Ünsal’ın başkanlığında oluşan Divan Kurulu seçimler maddesinde tek aday olduğundan dolayı oylamanın açık mı kapalı mı yapılmasını oyladı. Çoğunluğun açık oylama yapılması yönünde el kaldırması üzerine, oylama açık yapıldı ve kongreye katılan 50 üyeden 33’ünün oyunu alan Yalçın Kılınç ilk turda Karabük Kent Konseyi Başkanı Seçildi.

Kent Konseyi Eski Başkanı Özcan Büyükgenç aday olmadığını açıklamasına rağmen, kongrede Divan Başkanlığına yaptığı sık sık itirazlarla dikkatleri çekti.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu ise şu isimlerden oluştu; Celal Bulut, Ziya Ünsal, Tuğba Başsarıoğlu, İbrahim Harmanbaşı, Neşe Yılmaz, Adnan Taşlıyan, Fatih Çapraz, Kazım Özcan, Ulvi Üngören, Celal Tokatlı ve İsmail Akça

Karabük Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Yalçın Kılınç ise yaptığı teşekkür konuşmasında şu görüş, düşüncelere yer verdi;

Şahsıma teveccüh ve güven göstererek, beni onurlandırdınız. Aday olarak düşünen, uygun gören, teklif eden, seçilmemi sağlayan ya da oy vermese de, Demokratik hayatın güzelliği ve nezaketi çerçevesinde bugün burada olarak seçilmemde meşru katkı sağlayan herkese gönülden şükranlarımı sunuyorum, lütfen kabul edin.

Kent Konseyi mevzuatında görevler kısmında ve temel dayanağında diyor ki; “ Kent Konseyi, Kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini ön planda tutmak.”

Bu minvalde inanın doğru adamı seçtiniz. Zira öncelikle bilmenizi isterim ki, görev süremde Herhangi bir siyasi ikbal peşinde olmayacağım gibi, “ Sonuçta Ben bir devlet memuruyum, beni alırlar, satarlar, sürerler korkusu içinde asla olmayacağımı da bilmenizi isterim”. Zira bilir ve iman ederim ki, rızkı veren Cenab-ı Allah tır. Ben doğru olduğum sürece, o istemedikçe kimse bana bir şey yapamaz.

Bunlara ilaveten Devlet terbiyesi ve nezaketi dahilinde politize ve siyasi taraf olmadan, kentimiz aktif siyasetçi ve bürokratlarına, yönetsel olarak karar verici ve icracı makam temsilcilerine karşı, tabir yerindeyse “Bağcıyı incitmek değil, kaliteli ve bol üzüm hasadı yapmak” arzusuyla dilek, proje şikayet ve eleştirilerimizi yürütme kurulundaki değerli arkadaşlarımla birlikte, ekip ruhuyla ortaya koyup,  takipçisi olacağız. Lütfen sizlerde bugünden itibaren samimiyet ve iyi niyetimize inanın, bizden gelen dilek ya da eleştirilere, mazeretler sunarak cevap vermek yerine bizden istifade ediniz. Zira kendi görev sürem bittiğinde, bende sizlere başaramadıklarım için mazeret sunmayacağım. Sadece özür dileyeceğim.

Yine Kent Konseyi görevleri kapsamında, siz kent yöneticilerine yeri geldiğinde Hz. Peygamberimizin sabır ve sükûnetini, Hz. Ebu Bekir’in devlet ahlakını, Hz. Ömer’in adaletini, Hz. Osman’ın nezaket ve ferasetini, Hz. Alinin ilmini, Büyük önder Atatürk’ün “ Yaradılışımda bir fevkaladelik varsa, Türk olmamdan kaynaklanmaktadır” sözünü hatırlatacağım.

Kimi zaman size işinizi öğretme cüretini göstereceğim ve “Türk- İslam Devlet geleneğinden” Yusuf Has Hacib’in “Kutatgu Bilig”, Platonun “Devlet” eserlerin den, kimi zaman Mustafa Akdağ’dan “Türkiye’nin Siyasi ve İçtimai” tarihinden dem vuracağız.

İsmi yaldızlı içi boş komisyonlar kurmak yerine kentimiz için projeler üretme azim ve gayretinde olacağız.

Rabbim utandırmasın, zorlaştırmasın, kolaylaştırsın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
6 ADET YORUM YAPILDI
VATANDAŞ27 Haziran 2014 / 22:08 Cevapla

Yalçın Hocam inşallah sende önceki gibi kuş- oyuncak-fotoğraf çektirme dışında işler yaparsın.

Kamil Ateş27 Haziran 2014 / 11:37 Cevapla

Hayırlı olsun. Yalçın Kılınç Hocanın Kent Konseyi adı altında Karabük’ ümüze Katma Değeri Yüksek olan çalışmalar yapacağına inancım sonsuzdur. Başarılar dilerim.

av.ismal Altınöz27 Haziran 2014 / 06:56 Cevapla

Kent Konseyi Başkanı ve yürütme ak partiye yakın olmayinca sorun yok. kent konseyinden çok kurt konseyi olmuş. Neredeyse tamami Mhp li olan yapı oluşturulmuş hayırlı olsun.

  Aykut27 Haziran 2014 / 20:51 Cevapla

  5 Yıldır da Ak konseyi idi. Devam mı etmesini istiyordunuz. Aday adayı olduğu zamanki kendisini tanıtan geçmişini unutmuyorum. Kayınbabasının imam olduğuna kadar yazmıştı. Yav böyle kent konseyi başkanlığımı yapılır Allah aşkına. İkbal,etiket,kariyer,cv de yer edinmek için Kent Konseyi başkanlığımı yapılır. Konuyu açıyorsunuz yorumları da bize yaptırıyorsunuz. 12 kişilik konseyin içinden Mhp nin üyesi olduğunu düşündüğüm 3 kişi var. Tabi Karabük belediyesi Mhp de olsun, Ak partililer kent konseyine doluşsun bunumu istiyordunuz. Ak Parti belediyesi olsaydı Kent konseyi başkanlığını bir Mhp liye verirmiydiniz? Ama Mhp geçen dönem bir Ak Partiliye verdi. Bunun için niye Rafet Bey’e teşekkür edemiyorsunuz. Safranbolu için niye birşeyler söyleyemiyorsunuz İsmail bey. Timuçin bey, İl başkanı olunca kurtlara karşı bir hamle başladı galiba sende. Bir iki aya kadar görürüz bakalım niye böyle oluyormuş!!!

Aykut26 Haziran 2014 / 17:07 Cevapla

Hayırlı olsun. Allah utandırmasın. Yalçın Kılıç bey Kent Konseyi başkanlığına yakıştı. Umarım öncekiler gibi orayı siyasi ikbal için kullanmaz. Kent konseyi başkanı olunca Belediye Başkanı aday adayı olmaz!!

Sinan Derin26 Haziran 2014 / 16:35 Cevapla

Özcan Büyükgenç aday olmadı çünkü Spor İl Müdürü olacak.


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER