Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

KARDEMİR YÖNETİMİNDE YEREL BEKLENTİLER VAR

KARDEMİR YÖNETİMİNDE YEREL BEKLENTİLER VAR
Bu haber 09 Ağustos 2017 - 17:13 'de eklendi. 27 kez görüntülendi.

KARDEMİR A.Ş YÖNETİMİNDE KARABÜK TSO İLE ÇELİK İŞ SENDİKASI TEMSİLCİLERİNİN DE YER ALINMASI İSTENİLİYOR

SEKTÖR UZMANLARI KARDEMİR YÖNETİMİN DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜNDE PROFESYONEL ÜYELERİN OLMASINA İŞARET EDİYOR

KARDEMİR A.Ş’nin geçtiğimiz günlerde ertelenen ve önümüzdeki yakın bir tarihte yapılması beklenilen seçimli genel kurulunda Yönetim Kurulunda kimlerin yer alacağı merakla bekleniyor.

Karabük yerelinde, özellikle Ticaret ve Sanayi Odası ile Çelik İş Sendikasından birer temsilcinin KARDEMİR A.Ş yönetiminde yer alması beklentileri var.

Kamuoyunda, Karabük TSO ile Çelik İş Sendikasından birer temsilcinin KARDEMİR A.Ş yönetiminde yer alması yönünde beklentiler oluşturulurken, Demir Çelik sektörü ise, yönetimin sektörde uzman kişiler tarafından oluşturulmasından yana fikirlerini beyan ediyorlar.

Çelik İş Sendikası üst yöneticileri KARDEMİR Yönetiminde yer alma konusuna sıcak bakmadıklarını ifade ediyor ve daha önceki yıllarda yaşanan sıkıntılı süreçleri örnek gösteriyor.

“Sendika masanın her iki tarafında olmaması gerekir. İşveren, işverenliğini, sendika ise sendikacılığını yapması gerekir. Aynı temsilci masanın bir tarafında işveren, diğer tarafında ise işçi temsilcisi olamaz.” Görüşünü net olarak beyan eden Çelik İş Sendikası yöneticileri, kamuoyundaki tartışmalarda kendileri ile ilgili kısmını bu şekilde noktalıyorlar.

Zaman zaman Karabük TSO’dan bir temsilcinin KARDEMİR A.Ş Yönetiminde yer alması yönündeki beklentiler yine canlanmaya başladı. Gerek Sivil Toplum Kuruluşları nezdinde, gerekse siyasi çevrelerde bu görüşü güçlendirmeye çalışan fikir çalışmaları mevcut.

KARDEMİR A.Ş YÖNETİMİ SEKTÖRDEKİ UZMANLARDAN OLUŞMALI

KARDEMİR A.Ş Yönetiminde bu tür yerel beklentiler kamuoyunda yer alırken, Demir Çelik sektörü ise Kardemir A.Ş Yönetiminin sektörde uzman kişilerden oluşması gerektiğinin altını çiziyorlar.

Bağımsız yönetim kurulu üyelerinin finansman, pazarlama-satış, hukuk, şirket organizasyonları, insan kaynakları, endüstri yatırım mühendisliği gibi Kardemir’in şiddetle ihtiyaç duyduğu alanlarda ülke ve dünya çapında tanınırlığı olan, vizyon sahibi, şirkete fiilen katkıda bulunacak insanların yer alması gerektiğinin kaçınılmaz olduğu görüşü demir çelik sektöründe ağır basıyor.

“Siyasal, yerel dengeleri korumak adına yönetimde işe yaramayan, katkıda bulunamayacak, dolgu malzemesi isimler olursa, hem şirket geri götürülür, hem de yönetim kurulu içerisindeki dengeler bir gurup lehine bozulur.” Fikrini taşıyan Demir Çelik sektörü temsilcileri, bu şekilde endişelerini dile getiriyorlar.

Hükümet tarafından atanması beklenen bağımsız yönetim kurulu üyelerin, hakim hissedarların etkisi ile hareket edecek kişilerden değil, KARDEMİR için doğru ne ise onu yapacak kişilerin yer alması gerektiği görüşü ise hissedarlar tarafından şiddetle savunuluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
2 ADET YORUM YAPILDI
Murat Orhan12 Ağustos 2017 / 12:26 Cevapla

Arkadaşlar yaklaşık sekiz yıldır Kardemir yönetiminin yapmış olduğu haksız uygulamaların hem Kardemir’e hem Karabük’e zarar verdiği ile ilgili gerek mahkemelerde gerekse kamuoyu açıklamaları ile duyurmaya KARDEMİR’in zarar ettirildiğini ama yönetim de bulunanların kendi şirketlerinin kar üstüne Kar ettiklerini duyurmaya çalıştım.
Bugün gelinen nokta da ise her şey gayet açıktır.
Kardemir’in hisse değeri 600 milyon dolarda kalmıştır. Kendilerinden başka kimseye karları olmamıştır, bugün ise sivil toplum örgütleri neredeydiniz diye sormak istiyorum tarih sizleri de yazacak unutmayın…

ibrahim öztürk12 Ağustos 2017 / 11:45 Cevapla

Benim anlamakta zorlandığım bir konu var. Aydınlanmamda yardımcı olursanız sevinirim.
Bugüne kadar üyelerinin menfaati noktasında ve mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda hiçbir çaba göstermeyen ticaret odası yönetimi şimdi de kardemir yönetimine girmek için uğraş veriyor.
Bu uğraşın sebebi acaba kardemir’de ADALETSİZZZZZ BİRŞEKİLDEE devam etmekte olan hisse senedi ile %40 öncelikli mal alan üyelerinin bu yüzdelik dilimi %100’e çıkarmak ve diğer demir ticareti yapan firmaları, haddecileri bitirmek için mi? kardemir yönetim kuruluna girmek midir?
Buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum Ticaret odası önce organize sanayi bölgesinde ayyuka çıkan söylentilerin hesabını versin de ondan sonra başka işlere el atsın.


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.