Karabük Net Haber

KARDEMİR YÖNETİCİLERİ ARTIK ÇİZMEYİ AŞTI

KARDEMİR YÖNETİCİLERİ ARTIK ÇİZMEYİ AŞTI
Bu haber 24 Mayıs 2014 - 17:38 'de eklendi. 24 kez görüntülendi.

 

KARDEMİR A.Ş’de Yüksek Fırınlar Müdürü Ahmet Aycan, Koruma Güvenlik Müdürü Taşkın Yılmaz ve Stok Kontrol Şefi Harun Cebeci, görevlerinden alındılar.

KARDEMİR Yönetiminin bu üç müdürünü görevden alma tasarrufunun altında MHP’den Karabük Belediye Meclis Üyelikleri yattığı çok açık. ‘Bu neden yatmıyor’ deseler bile, kesinlikle inandırıcı olmazlar.

Hele hele üçü de MHP’den Karabük Belediye meclis üyesi kimlikleri de taşıyorsa…

2004 ve 2009 Yerel seçimlerinde AK Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi seçilen Nedim Yılmaz’ın bu süreç ile ilgili bir yorum yazısını haber olarak yaptık.

Sayın Nedim Yılmaz, yorum yazısında, KARDEMİR’in, Karabüklü seçmenler tarafından seçilmişlere karşı yaptığı bu tasarrufu bir demokrasi ayıbı olarak, seçmenin iradesine karşı saygısızlık olarak nitelendirmiş. Hatta Anayasa suçu işlediklerini öne sürerek, suç duyurusunda bile bulunmuş.

KARDEMİR A.Ş Yönetimini oluşturan Yolbulan, Yücel ve Güleç aileleri ile Genel Müdür Fadıl Demirel, bu son tasarrufları ile çizmeyi aşmışlardır.

MHP’li bu üç KARDEMİR Müdürünün görevden alınması ve önümüzdeki günlerde yaşanacak süreç bir hayli sıkıntılı olacaktır.

Karabük’ün ayrılmaz bir parçası olan ama yönetimi oluşturan bu üç ailenin Karabük’ten soyutlamaya çalıştığı KARDEMİR A.Ş’de artık bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

KARDEMİR Yönetiminde bulunan bu üç aile, AK Parti Hükümetinin tepkilerini çekmemek ve artık pamuk ipliği ile bağlı oldukları şirket yönetim koltuklarını koruyabilmek adına yaptıkları bu tasarruflarla, onları bekleyen sonlarından acaba kurtarabilecek mi?

Sayın Mehmet Ali Şahin’in hışmına uğramamak adına harcadıkları bu üç müdür ile ilgili acaba Rafet Vergili’nin hışmından kurtulabilecekler mi?

Aynı sektörün içinde yıllardır bulunan Vergili, bunun hesabını çok ağır soracaktır.

Ha, Belediye olarak yetkilerini kullanıp ceza üzerine cezalar mı kesecek, engellemeler mi yapacak?

Bizce hayır…

Karabük’te yıllardır, ticaret, cemiyet ve siyaset alanını istedikleri gibi şekillendirmeye çalışan KARDEMİR A.Ş Yönetimi, bu son hareketleri ile kendilerini daha da köşeye sıkıştırmışlardır.

Ne yaparlarsa, yapsınlar, AK Parti’ye kendilerini ne kadar şirin göstermeye çalışırlarsa çalışsınlar, bundan sonra çok inandırıcı olmayacaklardır.

Neden mi?

Zonguldak Ereğli’de 3-4 dönemdir, yani 15-20 Yıldır CHP’den Belediye Başkanlığını koruyan Halil Posbıyık’ın, geçtiğimiz seçimlerde Erdemir A.Ş işçilerinin tercihi ile iktidarına son verildi. Ereğli’de bu sefer AK Partili Belediye Başkanı seçimi kazandı ve bu da Erdemir çalışanlarının verdiği destek sayesinde oldu.

Karabük’te ise KARDEMİR A.Ş çalışanları Rafet Vergili’ye destek verdi.

Ankara, bu tabloyu net bir şekilde görebiliyor.

Ereğli’de, Erdemir A.Ş sayesinde AK Parti siyasi bir başarı elde ederken, Karabük’te KARDEMİR A.Ş sayesinde bir siyasi başarısızlık elde etmiştir.

Bu ve bunun gibi nedenlerden sonra zaten mahkemeler ve SPK tarafından köşeye sıkıştırılan Yolbulan, Yücel ve Güleç ailesini AK Parti iktidarı artık çizmiştir.

Dedik ya, ne yaparlarsa yapsınlar, bundan sonra çok fazla bir şey ifade etmeyecektir.

Öte yandan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise bundan sonra, bu üç aileyi hedef tahtasına yerleştirecektir.

Demir Çelik sektöründe güçlü bir isim olan Vergili, bu üç ailenin KARDEMİR A.Ş Yönetiminden uzaklaştırılması için var gücünü kullanacaktır.

Zaten Karabük’e çok bir yansımaları olmayan, bir faydaları dokunmayan bu üç aileye de bir had bildirme zamanı bizce geldi de geçiyor.

Kendilerini Karabük’ün çok üzerinde gören, getirdikleri bir Genel Müdüre laf geçirmeyip, Karabük’te ticari bir fayda sağlamadığı gibi, Ereğlili işadamlarını ihya eden KARDEMİR A.Ş Yönetiminin bu koltuklardan çekip alınmaları, Karabük’e yapılacak en büyük hizmet olacaktır.

Bu üç müdürü MHP Belediye Meclis listesinde oldukları için görevden alan KARDEMİR A.Ş Yönetimi,  yine kendi işçileri olan CHP İl Başkanı Bayram Karadağ’a neden bir uyarı yapmıyor.

Kaldı Ki AK Parti’den seçilen İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Sözen’de Enerji Tesislerinde çalışıyor. Peki,  Ahmet Sözen’e neden bir uyarı da bulunulmadı.

KARDEMİR A.Ş’de hisseleri %10.8 iken, SPK tarafından saptanan bir gerçek var. Kardemir ürünlerinin %76.4’ünü kendi şirketlerine almışlardır bu üç aile.

Eskiden 900’ü geçen müşteri sayıları, şimdi 200 civarında. Türk Ticaret Kanunun 54 ve 55. Maddelerinden yargılanmaları devam ediyor. Haksız rekabet yaptıkları SPK raporlarında ortaya konduğu gibi, önümüzdeki günlerde yargı tarafından da netleşeceği beklenmekte.

5 Yılı aşkındır KARDEMİR A.Ş Yönetimini oluşturan bu üç ailenin haksız rekabet yaptıkları ve kendilerine menfaat temin ettikleri yönündeki mücadelesini sürdüren Kaptan D.Ç Müdürü Murat Orhan’da bu konuda çok yol kat etti.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sedat Namal’da, KARDEMİR A.Ş Yönetimini kent adına yaptıkları yanlış uygulamalardan dolayı tepkisini göstermeye başladı.

O kadar çok yerden cephe açmaya başladı ki bu üç aile, hangi cephede mücadele edecekler?

Kendi sonlarını, hızla kendi elleri ile hazırlıyorlar.

Aslında sözün özü şudur;

Ey KARDEMİR A.Ş Yönetimi; Geçtiğimiz Yerel Seçimler öncesi Belediye Meclisi ve İl genel Meclisi gibi yerlere aday olan çalışanlarınız ile ilgili baştan bir genelge yayınlayabilir ve tercih yapmalarını isteyebilirdiniz.

Sesinizi çıkarmayın, baştan testi kırılmadan müdahale etmeyin, ondan sonra da bu tür tasarruflara gidin.

Bunun adı, seçilenlere karşı yapılan bir terbiyesizlik, demokrasi adına bir utanç ve anayasal bir suçtur.

Bu kadar yanlışı yapacaksınız ve bunun hesabı size sorulmayacak mı sanıyorsunuz?

‘Bu zamana kadar ne yaptıysak, hiçbirinin hesabı sorulmadı’ diye düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz.

307 İşçiyi sendikal mücadelede işten atacaksınız, Yönetiminde bulunduğunuz şirketten kendinize her türlü çıkar ve menfaat temin edeceksiniz, şimdi de seçilenlere karşı tasarrufta bulunacaksınız.

Farkında mısınız, her geçen gün siciliniz o kadar çok kabarıyor ve her geçen gün kımıldadıkça o kadar çok derine batıyorsunuz ki…

Sonunuzu şimdiden kendiniz de görebiliyorsunuz.  

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
22 ADET YORUM YAPILDI
Ahmet COSKUN06 Haziran 2014 / 12:08 Cevapla

Ahmet’le taşkının 2010 yılında 3 gün fabrikadan çıkmayıp eylem yapan metalcileri tesbit ettikleri söyleniyordu. Kendi büyüttükleri canavar tarafından yendiler. acınacak yerleri yok.

emekli29 Mayıs 2014 / 10:38 Cevapla

Karabüktede insanlar hala neyin ne olduğunun farkında değil, tepki vermiyorlar halen daha, tıpkı diğer şehirlerde birçok insanın birçok şeyi görmediği, duymadığı gibi, halbuki herşey ayan beyan ortada…

ŞEYHÜLİSLAM27 Mayıs 2014 / 10:23 Cevapla

VELADDALİN AMİN. BUNUN ÜZERİNE DAHA SÖYLENECEK BİR ŞEY YOK. EL FATİHA.

İSMAİL ALTUNKUM27 Mayıs 2014 / 02:51 Cevapla

BİZ KARABÜK OLAMADIK Kİ, HATA BİZ DE SENİ ADAM ETTİK BURADA. KENDİ KENDİMİZİN CANINI YAKTIRDIK

İSMAİL ALTUNKUM27 Mayıs 2014 / 02:47 Cevapla

BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM SENİN ADIN BU KARABÜKE ZALİM YOLBULAN OLARAK YAZILACAK VE HEP ÖYLE ANILACAK UNUTMA

İSMAİL ALTUNKUM27 Mayıs 2014 / 02:44 Cevapla

YÜCE RABBİM BİR NEFES DAHA ALAYIM DA BÜTÜN SERVETİMİ VEREYİM DEDİRTSİN SANA. O KADAR CAN YAKTIN Kİ. O CANLAR YANARKEN NASIL YANIYOR, NE OLUYOR DÜŞÜNMEDİN BİLE. TRİLYONLARIMA, KASAMA BİRAZ DAHA PARA GİRSİN DİYE. O İNSANLARDAN ALDIKLARINI DÜŞÜNÜRKEN SENİN İÇİN ÇEREZ PARASI BİLE OLAMAYACAK PARALARI DÜŞÜNÜRKEN ÖLÜMÜ HİÇ DÜŞÜNMEDİN DEMİ. BİR GÜN ÖLDÜĞÜN ZAMAN NE DİYECEK İNSANLAR BİLİYOR MUSUN. NEYSE YAZMIYORUM…….

İSMAİL ALTUNKUM27 Mayıs 2014 / 02:32 Cevapla

YEMİN EDERİM KENDİ HADDENDE VE O KARDEMİRDE O KADAR HAK YEDİNKİ, ÖLEMEYECEKSİN, SÜRÜM SÜRÜM SÜRÜNECEKSİN, ŞU AN FABRİKAN SANDIĞIN, ASLINDA SENİN OLMAYAN FABRİKANDA ÇALIŞANLARDA BUNU DÜŞÜNÜYOR AMA KONUŞAMIYORLAR. ÇÜNKÜ SENİN ZALİMLİĞİNDEN KORKUP, ÇOLUĞUNUN ÇOCUĞUNUN AÇ KALACAĞINDAN KORKUYORLAR. ŞUNDAN EMİN OL, ARKANDAN HİÇ İYİ KONUŞAN YOK, ÇÜNKÜ 90 YAŞ BOYUNCA YAPTIĞIN BİR TANE İYİLİK YOK. DÜNYA HIRSI VE İHTİRASI İLE YAŞADIN HEP VE HEP KENDİN İÇİN YAŞADIN. ÖYLE BİR ÖLECEKSİNKİ O 307 TANE İŞCİNİN MASUM YAVRULARININ ÇEKTİĞİ ACILARI TÜM ALYUVARLARINDA, AKYUVARLARINDA HİSSEDECEKSİN. O AN ALLAHIM BEN NE YAPTIM, NE OLUR BU ACIYI BANA YAŞATMA DİYECEKSİN. İŞTE O AN İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK VE SANA ASLA AMA ASLA HAKKIMI HELEL ETMİYORUM. BU NASIL BİR DÜNYA ZEVKİ İHTİRASI Kİ, SEN HALEN RAHAT YAŞIYOR VE YATIYORSUN. İNAN SENDEN ADIMIN İSMAİLİN İ Sİ KADAR KORKMUYORUM, ACİZ KUL. SENİN TRİLYONUN, KATRİLYONUN OLSA NE YAZAR. BİR NEFES KADAR BİLE DEĞİLSİN BENİM İÇİN….

İSMAİL ALTUNKUM27 Mayıs 2014 / 02:18 Cevapla

GİT TAMAMMI YOLBULAN DEDEMİN BABAMIN BENİM ARKADAŞIMIN FABRİKASINDAN DEFOLLLL

İSMAİL ALTUNKUM27 Mayıs 2014 / 02:16 Cevapla

29 değil 307’yiz artık hatta bir bütünüz artık zalim yolbulan. Sen bu Karabükün ağası değilsin. şayet sen ağası isen Tayyip Erdoğan bu ülkenin başbakanı değil. Mehmet Ali Şahin de bu kentin milletvelili değil. Yeter artık Ali Kıran baş kesen misin nesin. İsyan ettirme artık insanları. Bir insan bir kentin kaderi ile bu kadar oynayamaz oynayamaz. Sen sadece artık Kardemir çalışanının değil bütün kentin tepkisinini çeker oldun. Menfaatsiz Karabükümüze bir faydan olsun artık. yiye yiye doymadınmı. Yemin ederim birgün iç organların dışarı çıkarak öleceksin. öyle bir ah aldıki öyle böyle değil. bitsin bu ihtirasın artık…

İSMAİL ALTUNKUM27 Mayıs 2014 / 02:04 Cevapla

işçi diyor ki, misafir diyor ki… ne bu ya, yorumlara bakın. Eyyyyy buraya yorum yapanlar önce kendinizi aşın, kendi yüreğinizle cesaretinizle yorum yapın. Adam gibi delikanlıca isminizle o bunu dedi, bu şunu dedi ne kadar kolay demi. İlk önce siz kendiniz bir aşında sonra başkası hakkında yorum yapın. İşte bak yorumsuz kaldığınız için, kendinize güvenemediğiniz için 90 yaşındaki bir kişi siyaseti de Karabük’ü de elinde oynatıyor. Sanki Karabükü yönetiyor astığım astık kestiğim kestik. Adam işi biliyor. insanları serbest bırakıyor MHP’ye yol veriyor. Bu arada Karabük’te seçim kaybediliyor, ovacıkta secim kaybediliyor. hatta muhtarlık kaybediliyor. Sonrada Mhp den belediye meclis üyelerinin hesabını kes. Yoksa sen uyanık Kayserili misin ya. Unutma Seni bu durumlara getiren Sayın Mehmet Ali Şahin ve Ak parti hükümeti. Ama sen ne yaptın ikili oynadın. Sadece kendi menfeaatin için. Ne yardan geçerim ne selden yani. hangi dakika nasıl davranmayı o kadar iyi biliyorsun ki ama yemiyorlar artık. Senin devrildiğin gün, o işci çocuklarının çektiği acıları gördüğüm gün AKP’nin en büyük savunucusu olmayan İsmailinde Allah belasını versin…

ŞEYHÜLİSLAM26 Mayıs 2014 / 09:42 Cevapla

genel seçimlere az kaldı. karabüklüler olarak bunun hesabını sandıkta akp’ye mutlaka sorarız. bunlar karabük halkını aptal yerine koymayı bırakmalılardır. karabüklüler olarak rafet başkanın hem yanında, hem de arkasındayız.

misafir25 Mayıs 2014 / 22:54 Cevapla

peki kamuda çalışanlar olabilir mi? öğrenciler de olamaz sanırım. demek ki sadece esnaflar, ev hanımları ve işsizler üye olabilir, birde okula henüz başlamamış 6 yaş ve altı çocuklar. seni tebrik ederim, demek ki uyku harici tüm vaktini çalıştığın şirket için harcıyorsun.

misafir25 Mayıs 2014 / 17:15 Cevapla

Hiç bir özel kurumsal şirket çalışanı siyasi bir partiye üye olamaz.. Kardemir yönetimi çok doğru bir karar almıştır.
Bu arkadaşlar mesailerini parti için mi harcayacak yoksa kardemir için mi????

  Cengiz25 Mayıs 2014 / 22:34 Cevapla

  Misafir olduğun ne kadarda belli. Ayda 1 gün toplantı o da akşam oluyor zaten. Ne mesaisinden bahsediyorsun kardeş sen? Siyasi partiye üye olamayacaklarsa CHP il başkanı Kardemir’de çalışıyor. Akp nin il genel meclisi Kardemirde çalışıyor. Geçmişte İl genel meclisine üye olup Kardemirde çalışıp işe gitmeden maaş alanları da biliyoruz biz!!!

  misafir25 Mayıs 2014 / 23:36 Cevapla

  bu ülke senin zeka seviyendeki insanların fazlalığı yüzünden bu kadar geri kalmıştır.

   Cengiz26 Mayıs 2014 / 21:40 Cevapla

   Benim yaptığım yoruma bak, senin yazdığın yoruma bak.. Zeka seviyemi ölçe bilmen için 40 fırın ekmek yemen lazım. Kurduğun cümleye bak. Hiçbir özel şirket çalışanı siyasi partiye üye olamaz-mış. Sen Kızıl Çin, ya da Güney Kore de falan mı yaşıyorsun. Akıl tutulmasına kapılmış bir zavallı ancak böyle düşünebilir. Çoğulcu demokrasi dersem sen bundan da bir şey anlayamazsın. Zira dedim ya akıl tutulması (varsa tabi) yaşayan bir zavallısın…

    misafir27 Mayıs 2014 / 08:46 Cevapla

    bir yanlış anlaşılma oldu Cengiz bey kardeşim, ben sana cevap olarak yazmadım, diğer misafir yorumcuya cevaben yazmıştım o yazıyı, sen sonuna kadar haklısın.

SABRİ24 Mayıs 2014 / 19:53 Cevapla

DANIŞIKLI DÖVÜŞ VAR GAZA GEREK YOK BÖYLE GÖREVLERDEYKEN KENDİ KAFASINA GÖRE KİM ADAY OLUR YAHU

vahap24 Mayıs 2014 / 18:47 Cevapla

güç zehirlenmesi..

ayhandikmen24 Mayıs 2014 / 18:19 Cevapla

hayır beyler bu işlerin altında akp var işte somada döküldü her şey kardemirde yapılanlarla somada yapılan aynı peki bu müdürlerde vicdan varmı işci kıyımında sesleri cıkmıyan sendikayla yönetimle akp ile ortak hareket etmediler mi onlar vermedi mi bu isimleri o günlerde nedim yılmaz karabük te deyilmiydi şimdi hala siyasi menavra yapıyor duygu sömürüsüne gerek yok işcinin bedduası yeter işcinin üzerinden cıkar sağlamaya calışan adilere işcilerin bedduası yeter hakkımızı helal etmiyoruz. korudukları çelik iş karabükte bir tane eseri var mı niye korudunuz akp sendika iş veren ortak mücadele ettiniz yinede kaybettiniz m.ali şahinin hukuk oyunu ile işciyi ezdiniz zaten akp nin ruhunda hukuk yok timsahlığı bırakın.. birde hep beraber olduğunuz halde belediye başkanlığının faturası da size ait mhp oyu neki karabükte tepki oyları bunlar. yolbulan/ gülec/ akp/ sendika/ ceylan/ yani birikim bu kimse nemalanmaya kalkmasın 400 aileye ses çıkarma üç müdüre isyanlar….. güldürmeyin hukuğu akp ile kapattık iyi uykular…..

Mhp li24 Mayıs 2014 / 18:07 Cevapla

Sayın Kardemir yöneticileri; SABRIMIZI SINAMAYIN!!!

İşçi24 Mayıs 2014 / 18:01 Cevapla

Ergün bey, Kardemir içindeki huzursuzluğu bir bilseniz. İşçiler arasında ciddi derecede kazan kaynıyor. İsterseniz bir araştırın..

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER