Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

KARDEMİR, VERGİLİ’YE POSTA MI KOYUYOR..?

KARDEMİR, VERGİLİ’YE POSTA MI KOYUYOR..?
Bu haber 11 Nisan 2014 - 19:44 'de eklendi. 24 kez görüntülendi.

krdm-bld-2KARDEMİR A.Ş GÖRÜLMEMİŞ BİR TASARRUFTA BULUNDU VE KENT MEYDANI İLE ESKİ 38 EVLERİN OLDUĞU PARK ALANINI TEL ÖRGÜLER İLE ÇEVİRDİ

 

KENT MEYDANININ OTOPARK ÇIKIŞI TEL ÖRGÜLER İLE KAPATILDI

 

RAFET VERGİLİ “NE YAPMAK İSTİYORLAR, GÖRECEĞİZ”

 

krdm-bld-ana-foto

KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Fadıl Demirel, şirketin arazileri olan bölümleri tel örgü ile çevirdi.

Çevirdi, çevirmesine ama…

KARDEMİR A.Ş’den geçtiğimiz yıllar da bir anlaşma yapılarak alınan çarşı merkezindeki 100 Evler alanına Kent Meydanı yapılmış, terminalin karşısındaki eski 38 Evlerin olduğu yerde yıkılarak yeşil alan uygulanmıştı.

KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü Fadıl Demirel’in talimatı ile bir, iki gün önce Kent Meydanın bulunduğu alandaki, KARDEMİR’e ait olan arsaların etrafı tel örgüler ile çevrildi.

Çevrilen alan içine kent meydanının bir bölümünün de girdiği görülürken, meydandaki yer altı otoparkının tek çıkışı olan da bu çevrili alanın içinde kaldı.

Kent Meydanın konseptini tamamen bozan bu çevirme uygulaması, karşısında vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi.

Daha da enteresanı, Karabük’ün girişi olan Terminal karşısındaki eski 38 Evlerin yıkılarak yerine yapılan yeşil park alanının tam ortasında kalan KARDEMİR arsası da tel örgüler ile çevrildi.

KARDEMİR’in bu tasarrufundan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin de tel örgüler çekildikten sonra haberi olduğu ifade edilirken, Vergili konuyla ilgili sadece “KARDEMİR’in şu an ne yapmak istediğini pek anlamış değilim. Bekleyip, görelim bakalım” dedi.

krdm-bld-2KARDEMİR’in ne yapmak istediği şu anda belli olmayan bu tasarrufunu değerlendiren konuya yakın bazı kaynaklar “Seçimlerden sonra galiba Kardemir Genel Müdürü Fadıl Bey, ‘AK Parti’ye şirin görünmek için böyle bir yola mı başvuruyor’ diye, düşünmeden kendimizi alamıyoruz. Yoksa böyle tek taraflı ve mantıksız bir uygulamayı durup, dururken adeta ortamı germek istercesine kim yapar” şeklinde görüş beyan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
31 ADET YORUM YAPILDI
Aziz ÖZLÜ28 Nisan 2014 / 14:13 Cevapla

Kardemir yönetimi tel örgüyle uğraşacağına sosyal sorumluluk projelerine baksın. Koca bir kenti zehirliyor. Karşılığı tel örgü çekmekten başka ne yapıyor.

atakan kartal14 Nisan 2014 / 09:54 Cevapla

kardemirin ne yapmaya çalıştığı çok açık. hükümete yalakalık yapmaya çalışan bir genel müdür ve yönetim. Karabük yazılı ve görsel medyasında neymiş KARDEMİR KARABÜĞÜN olmassa olmazymış. EY karabük yazılı ve görsel medyası kulaklarınızı açın yada gözlerinizle iyi okuyun bu kardemir artık özel ŞİRKET. önceden 1,5 milyon ton üretimi 2 yüksek fırınla yapıyordu şimdi 5 tane yüksek fırınla neymiş 4 milyon ton üretimmiş. bırakın kardeşim kardemir bu şehri RESMEN ZEHİRLİYOR.DEFOLUP GİTSİN DİYECEM ÇALIŞANLARA YAZIK.YADA ADAM GİBİ ÇAĞDAŞ MODERN DOĞA DOSTU ÜRETİME GEÇSİN. DOĞAL GAZA GEÇSİN.VAN DA DEPREM OLDU YERİNE KOCA BİR ŞEHİR KURULDU.KARDEMİR ŞEHRİN ORTASINDA KALMIŞTIR. KARŞISINDAKİ KARABÜK KÖYÜ MAHALLESİ SOĞUKSU YENİMALLE ŞEHİR MERKEZİ KISACASI BU ŞEHRİ YA KASTAMONU TARAFINA YENİDEN İNŞA ETMEK YADA ESKİPAZAR TARAFINA YENİDEN İNŞA ETMEK ELZEM OLMUŞTUR. YOKSA HAVA KİRLİLİĞNDEN YAŞANACAK GİBİ DEĞİL. BEN BELEDİYENİN YERİNE OLAYIM HERGÜN HAVA KİRLETİYOR DİYE PARA CEZASI KESERİM.KARDEMİR SURİYEDE BEŞAR ESADIN KİMYASAL SİLAHINDAN DAHA TEHLİKELİ İNSANLARI ÖLDÜRÜYOR.GECE ELEKTRİK SARFİYATI VAR DİYE FİLTRELERİ ÇALIŞTIRMAYAN BİR KARDEMİR ,HALA DOĞAL GAZA GEÇMEYEN KARDEMİR, BU ŞİRKETE 3ÜNCÜ, 4 ÜNCÜ, 5 İNCİ YÜKSEK FIRINI YAPMAYA KİMLER NEDEN NASIL İZİN VERDİLER BUNUN İZİNLERİ NASIL ALINDI KARDEŞİM.ZATEN ŞEHİR ÇANAĞIN İÇERSİNDE.HAVA SİRKİLASYONU YOK SOLUK ALINMIYOR.O YÜZDEN KARDEMİR BU ŞEHRİN OLMASSA OLMAZI DEĞİLDİR.DOĞA DOSTU İNSAN DOSTU ÜRETİM YAPMADIĞI SÜRECE ŞEHRİ ZEHİRLEDİĞİ SÜRECE KAPANIP GİTSİN. SAYGILARIMLA

  halkçı14 Nisan 2014 / 13:43 Cevapla

  katılıyorum sana birader bu memlekette hasta oranı çok yüksek geneli kanser hastası ve kardemir halkı son 3 yıl öncesine kadar daha çok zehirliyor. halk ise uyumaya devam..

  nusret19 Nisan 2014 / 00:04 Cevapla

  çok bilmiş efendi.tuzun kuru herhalde. sen önce şu şehir içindeki haddehaneleri o başkanına dışarı attır. öyle bilir bilmezde kardemir hakkında ahkam kesme. neymiş doğalgaza geçmeliymiş. sen hiç kardemirin içine girip gördünmü veya araştırdınmı? neyi doğalgazla üretmeyi düşünüyorsun? demirimi eriteceksin doğalgazla. cehaletin bu kadarına da pes. kardemir kok gazı ve yf gazı hatta birde çekikhane gazı üretiyor. ürettiği de yetmediği zaman kullanmak için doğalgazı çektirdi. o doğalgazda her yerde kullanılamaz. bir kere demir cevherinin eritilmesi için kok kömürü lazımdır. öyle doğalgazla olmaz. araştır öğren. artı 1937 de bu kardemir buraya kurulmuş ki Karabük şehir olmuş köy olmaktan kurtulup vilayet olmuş. şehirin kardemire yakın olması yöneticilerin hatasıdır. o zaman öyle gerektirdi ise de günümüzde sağlığını düşünenin kendini şehir merkezinden Safranbolu 100 yıl 5000 evler tarafına atması gerekir. şehir merkezinin kaydırılması şehir yöneticilerinin sorunudur. senin belediye başkanın devlet hastanesi o berbat ortamdan kaldırılacak diye yaygarayı basarken şehrin taşınması da mümkün gözükmüyor. sonuç olarak Karabük kardemirle vardır. oradan türkiye ekonomisine çok büyük katma değer üretiliyor. direkt olarakta 5000 civarı kişi ekmek yiyor. biz kardemirimizin kapanmaması için 8 kasım eylemleri yaptık. kapanmasını önledik. özelleşti ve son yıllarda şaha kalktı. hatta alan kalmadığı için filyosa buranın iki misli kapasitede dç.kurulması düşünülüyor.

   vatandaş28 Nisan 2014 / 14:05 Cevapla

   Yalakalığın daniskasını yapıyorsun Nusret efendi. O tel örgü ile çevrilen yerde 70 milyonun hakkı var. Senin gibi basiretsizler yüzünden bedavaya gitti koca şehir. Utanmadan ahkam kesiyorsun.

Mahalle Başkanı13 Nisan 2014 / 13:33 Cevapla

Düşünce platformunda onur girdap yazınca tüm karabük bu adama küfür etmişti. Kent meydanının otoparkı yok bir gecede alelacele yıkılıp projesi bile belli olmadan yapılmaya başlanmış demişti. Haklıymış nokta

Tonyukuk12 Nisan 2014 / 23:58 Cevapla

Fadıl denen büyük Çelikçi hep huzursuzluktan nemalanan, insanları birbirine kırdırıp karşısına geçip seyretmekten zevk alan zavallı bir insan. sektörle ilgili internetten okuduklarını ara sıra basınla paylaşıp büyük çelikçiliğini konuşturan, kendi getirdiği yalakalarının gazıyla büyük adam sıfatına sahip olduğunu zanneden, Karabük gibi başka yerde dikiş tutturamamış, aynı iş yerinden ceketini bile alamadan iki kez kovulmuş, kıblesi belli olmayan adamların el üstünde tutulduğu bir memlekette büyük çelikçi, büyük meslek adamı edasıyla dolaşan, milleti yemekhaneye doldurup atıp tutan, aba altından sopa gösteren bu zat Osman Kılavuz gibi büyük bir adamdan sonra o koltuğu dolduramamanın ezikliği ile yatırım üstüne yatırım planlayarak (çoğunun ne derece gerekli olduğu tartışılır), saltanat günlerini uzatmanın peşinde. yolbulanla güleçlerde bu La Fontaine masallarını dinlemeye devam ediyor.

  hasan ünsal13 Nisan 2014 / 14:17 Cevapla

  @tonyukuk
  F.D. daha güzel özetlenemezdi. tebrikler.

  Demir14 Nisan 2014 / 05:31 Cevapla

  aynen katılmamak mümkün değil, sorunun ana temeli bu adam, hep sorun, hep sıkıntı, hep garibanlara kazık, büyük çelikçiymiş haaaa,

karabuklu12 Nisan 2014 / 06:32 Cevapla

Bırakın allah aşkına kardemirde çalışan ve bağlantısı olan kac kişi var mhp belediye meclis üyesi bu mu posta koymak. 3 kisi direkt orda çalışan yonetici birde kardemirin sozlesmeli avukatlığını yapan kisi var 4 kişi bumu posta koymak. kardemir istemese bunlarin hiçbiri giremezdi mhp listesine onun için ucuz kahramanlik yapmayin. kardemir kendi arazisi ise istedigini yapar. 100 evleri verirken iyiydi. ayrica kardemire belediye hic birsey yapamaz Ereğli’de halil posbiyik demircelik fabrika ile ugrasti devamli ceza kestiriyordu 20 yıllık baskan devrildi. buralar kurumsal
Şirket kurallara göre yonetirler.

  Aykut12 Nisan 2014 / 13:21 Cevapla

  Bildiğin kadar konuş da inanalım efendi!! Bahsettiğin 3 kişiyi Kardemir vermedi. Belediye Başkanı o kişileri meclisinde istedi. Doğru yada yanlış karar bu tartışılır ancak Kardemir yönetiminden istenmedi bu kişiler. Hatta birileri tarafından duyumlarımıza göre bu kişiler listelerden çıkmak için tehdit bile edildiler. Fadıl efendi kendi kafasına göre tasarruflarda bulunuyor ama yanlış tasarruflarda bulunuyor. Kurumsal bir şirketten bahsediyorsunuz ama sendikal mücadelede bu şirket kurumsallığını yitirmiştir. Kardemir Yargıtay’daki davayı da kaybetti. Sen biliyormusun ki SPK ya kayıtlı bir şirketin yönetiminin hatası sonucunda ödenen tazminatların tamamı o şirketin yöneticilerine rucuu edilir. Kardemiri çok kötü günler beklerken, Kardemir konuyu başka taraflara çekmek için bu tür uygulamalara giriyor. Önce kamuoyunda 350 ler olarak bilinen davayı neden kaybettiğine bir bakalım. Zira bu şirket sadece iki ailenin şirketi değil. Binlerce insan borsada bu şirketlerin hisselerini alıyorlar. Ödenecek trilyonlarca tazminat söz konusu..

   Sinan derin12 Nisan 2014 / 22:11 Cevapla

   Nöbetçi yorumcu Aykut efendi arazi Kardemir’inse kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok. bir Vergili sana kaç para veriyor onu söylermisin.

    Aykut13 Nisan 2014 / 01:46 Cevapla

    Sen benim nöbetçiliğimi, kaç para aldığımı vs. vs. bırak da söyleyebileceğin bir fikrin varsa onu söyle kardeş. Kardemir kaç kuruş vermiş de o araziye sahip olmuş? Ayrıca 38 evlerde tel çit ile çevrilmiş yerde sanırım fıdıl efendi tavuk besleyecek!!! Yarın o telleri çektiği gibi kaldırınca zoruna gitmeyecekmi? Herkes her sahip olduğu araziye istediği şeyi yapamaz. Dağ başında yaşamıyoruz. Kaldıki dağ başında bile insana istediğini yaptırmıyorlar. Arazi onunsa istediğini yaparmış. Yok yaaaaaa.. Görürüz kaldırıyormu kaldırmıyormu…

     sinan Derin13 Nisan 2014 / 19:07

     Arazi zaten KARDEMİR’indi efendi senin dünyadan haberin yok. Bi öğren ondan sonra burada ahkam kes. Kelaynak kuşuna benzeyen kent meydanının olduğu arazi zaten Kardemir’indi

    Aykut13 Nisan 2014 / 22:11 Cevapla

    Vallamı, ben onu bilmiyordum bilader yaa.. Kardeş sen ayranmı içtin, kafanmı iyi. Ben o arazinin Kardemir’in olmadığını mı söyledim. Kaç kuruş verdin de aldın derken devletten 1 tl ye özelleştirildiğini kastettim. Sen sütünü iç yat hadi..

     safranbolulu14 Nisan 2014 / 08:54

     kardemir niye seçimleri beklemiş arkadaş seçimden hezimetle ayrılınca mı akılları başlarına geldi

tarık12 Nisan 2014 / 03:32 Cevapla

Belediye bu fabrkaya havayı kirlettiğinden dolayı mühürleme yetkisine sahip sadece hava değil çevreye verdiğ zarada cabası basın cezayı bakın nasıl adam oluyor hadsizler.

İşçi12 Nisan 2014 / 00:39 Cevapla

Fadıl, Karabük e geldi geleli şehrimiz hep huzursuz olmuştur. Bizim Karabükte yetişen müh. Hep önünü tıkamış Erdemir den sanki bizimkiler mühendis değil transfer müh. Atamıştır. Kardemirde sadece sendikasını değiştirdi diye yaklaşık 307 çalışanının hesabını kesmiş ve ocaklarını söndürmüştür…. yaklaşık 2010 yılından bu zamana kadar beddua ve ah almaktadır…. Şimdide bunlar yetmezmiş gibi şehrimizin belediye başkanı ile uğraşmaktadır…. Unutma ki keser döner sap döner Fadıl efendi….

  Demir14 Nisan 2014 / 05:35 Cevapla

  kardeşim aynen,aferin sana,,,helallllll

Fuat Avni11 Nisan 2014 / 23:43 Cevapla

Karabukte Ak partinin kaybetmesinin intikami alinmaya calisiliyor

  Sinan derin12 Nisan 2014 / 22:15 Cevapla

  Kardeşim kimse bilip bilmeden konuşmasın Kardemir buralara tel çekme çalışmasını seçimler öncesinden başladı önceden kendi arazisinin yerlerini belirledi ondan sonra tel örgü çekti.

Akp'li11 Nisan 2014 / 21:00 Cevapla

Tamamen sorumsuzca yapılmış bir çalışma! Birileri Kardemir’e şu anda Kardemir’in elindeki gayrimenkullerin bu halkın olduğunu hatırlatması lazım! Kaç kuruş verdiniz de aldınız o gayrimenkulleri?

Ramiz11 Nisan 2014 / 20:59 Cevapla

Karabük’deki vatandaşlar bu duruma “Ohaaaaaa” derler…

Murat11 Nisan 2014 / 20:58 Cevapla

Hayırdır, Karabük halkını açık cezaevine mi kapatmak istiyor bu Kardemir genel müdürü? Kimin gazıyla oluyor bu işler? Böyle bir uygulamayı seçimden sonra yapmış olması da ayrıca düşünülmesi gereken bir konu

KULTİGİN11 Nisan 2014 / 20:10 Cevapla

KARDEMİR VERGİLİYE POSTA KOYMUYOR… KARABÜK HALKI TARAFINDAN TOKAT YİYENLER KOYDURUYOR BU POSTAYI.. BU TOKADI HAZMEDEMEYENLER, İCAZETİ KENDİNDEN ALANLARI SIKIŞTIRIYORLAR, ONLARDA NE YAPALIM, ANCAK BU KADARINI YAPABİLİRİZ DİYORLAR.. HEPSİ BU..

Aykut11 Nisan 2014 / 19:56 Cevapla

Bu işten Kardemir AŞ çokkkk ama çokkk zararlı çıkar. Zira Belediye’nin yaptırım gücü çok fazla. Umarım Rafet Vergili ile zıtlaşmak istemez. Karabük’deki insanlar Kardemir AŞ ye şimdiye kadar her zaman sahip çıkmıştır. Gerek devletin elindeyken, gerek özelleştirildikten sonra Kardemir AŞ yi kendi fabrikası gibi benimsemiş bir Karabük halkı var. Eğer Kardemir AŞ “yok kardeşim ben halk falan dinlemem derse de bundan Kardemir zararlı çıkar. Mutullah beyin ve Kamil beyin bu duruma dur diyeceklerini düşünüyorum. Fadıl Demirel Karabük’ü ve Karabük’lüyü düşünen bir isim hiç olmadı. Bu tel örgülerin mantığının ne olduğunu Fadıl Demirel bey açıklamak zorunda. Durduk yerde Kardemir ile Karabük halkını ve Belediyesini savaştırmak zorunda bırakırsa bundan Kardemir zararlı çıkar.

  ahmet13 Nisan 2014 / 23:25 Cevapla

  bildiğim kadarıyla o arsa karşılığı belediye o araziye iş merkezi de yapacak ve kardemire verecekti. zannedersem belediye sözleşmeye uymadığı için kardemir malına sahip çıkıyor. fadıl bey kendi bildiğine iş yaptıramaz. o kardemirin genel müdürü ise kardemirin menfaatinide koruyacaktır. fadıl beyi sevmeyebilirsiniz. eleştiren sizler kardemirin genel müdürü olsanız kardemirin menfaatini korumayacakmısınız?

   Aykut14 Nisan 2014 / 23:50 Cevapla

   Öyle bir anlaşma yok Ahmet bey. Yanlış biliyorsunuz. Belediyenin böyle bir taahhüdü yada anlaşması yok. Adliyenin arkasındaki arsa evet Kardemir’in. Buna kimsenin itirazı yokki. 38 evlerin bulunduğu yer de Kardemir’in. Ama o teli çekmesindeki mantık nedir? Adliyenin arkasından Kent meydanına araç yolu var. O bölgede bırakması gereken yol var. İmar durumuna bakılırsa bu görülür. Haa o imar durumundaki yol kısmının kamulaştırılmasının yapılabilir. Ama Kardemir gibi bir şirkete oranın tel ile kapatılması yakışıyormu. Yıllardır biz Kardemir Karabük halkının fabrikasıdır diyerek sahip çıkmadık mı? Peki Kardemir’in kazancından bu yöre halkının cebine 5 kuruş paramı giriyor? Çalışanların kazancını bana kimse örnek göstermesin. İşçimize havadan para vermiyor. Çalıştırıyor ve emeğinin karşılığını veriyor. Ama Kardemir kendi üzerine düşen sorumlulukları ne kadar yerine getiiriyor. Şu şehirde Kardemir’in bir sorumluluk projesi varmı? Bütün şehirlerde büyük şirketler vardır. Her şehirdeki büyük şirketler o şehirle özdeşleşmiştir ve sosyal sorumluluk projeleri uygularlar. Kardemir ünv.de fakülte yapıyor derseniz buna gülerim. Kaç liralık fakülte yapıp kaç tl vergiden düşüyorlar bunlar da bir araştırılsın bakalım? Yenişehir bölgesinde memurlar kulübü, mühendisler kulübü, havuzlu bahçe gibi sosyal amaçlı tesisler çürüyor. Demir çelik işletmelerindeyken buralar bu yörenin insanının hizmetindeydi. İşçi lokali oldu büyük clup. Yani işçinin lokaline bile işçi giremiyor. Tamamen işletmecinin insiyatifinde. Memurun lokali çürüyor. Mühendisin lokali çürüyor. Bir havuzlu parka giderdik orası da viranelik. Yenişehirin asfaltını belediye atmasaydı, borularını değiştirmeseydi oralarda viranelikti. Fadıl bey yarın gider. Kardemir burada kalır ve bu yöre insanıyla kalır. Başta Mutullah bey ve Kamil bey bu duruma biran önce dur demeli. Acaba kaybedilen bir seçimin diyetimi ödettiriliyor şeklinde çıkan yorumlara ne derece doğrudur acaba!!!

    ahmet15 Nisan 2014 / 12:58 Cevapla

    kardemirle akpartinin intikam alması gibi bir görüşe kargalar bile güler. akparti ne intikamı alacak. önümüzdeki seçimde gene vekillerin ikisini alacak. özellikle vergili aday olup meclise kaçmak isterse ona da sandıkta dersini verecek. öyle bir teşebbüste de belediye kimlere kalacak belirsiz. kaybeden Karabük halkı olacak. halk kesinlikle yanlış seçim yaptığını anlayacak. ama 5 yılımızda heba olacak.

     Aykut15 Nisan 2014 / 14:49

     Ula bende seni ciddiye alıp cevap vermişim senin derdin ak siyaseti yapmakmış burada. Alırsın ikinin birini belki. Ceylan Safranboludan belediye başkanlığından süresini doldurmadan kaçarken iyiydi değilmi? Rafet bey 5 yıllık bir dönemini doldurdu yine kaçıyor olacak öylemi. Hadiii ordan hadiii.

    ahmet19 Nisan 2014 / 00:20 Cevapla

    sen ceylanın Safranbolu belediyesinden hangi şartlarda ayrıldığını ve oraya hangi partiden seçildiğini iyi araştır. ceylan refah partisinden Safranbolu belediye başkanlığına seçildi. içinde sizin partinizin de bulunduğu üçlü çapulcu hükümeti her türlü ayrımcılığı kendilerinden olmayan belediyelere yaptılar. safranboluya gelince bütçede para yok ovacuma ya gittiler keseyi açtılar. şimdi akparti hükümeti böyle bir ayrım yapmıyor. ceylan kapatılan refah partisinden akparti saflarına geçti ve vekil oldu. karabükün enver tümeni de refah kapatılınca doğruyola geçti. sonra chp den aday oldu ve bitti. ama ceylan siyasete atıldıktan sonra hiç bir zaman bitmedi. sizler şu anda vergili savunucuları çok pişman olacaksınız bu vergiliye verdiğiniz oylara. aynı enver tümenin ikinci dönemi gibi olacak Karabük kaybedecek. mhp de karabükten hiç bir zaman vekil çıkaramaz. rüyasında görür. nesine oy versin Karabük MHPnin genel başkanı başbakanlık yapmaktan korkan b.ecevit e başbakanlığı ikram eden bir lider.


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER