Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

KARADAĞ ADAY OLACAK MI..?

KARADAĞ ADAY OLACAK MI..?
Bu haber 08 Nisan 2013 - 16:37 'de eklendi. 39 kez görüntülendi.

BAYRAM KARADAĞ, BU HAFTA SONU YAPILACAK OLAN İL KONGRESİNDE ADAY OLACAK MI?

 

bayram-aday-olacakmi

 

14 Nisan Pazar günü yapılacak olan CHP Karabük İl Kongresinde şimdilik İbrahim Ayhan başkanlığında atanan mevcut kayyım yönetim ile Bülent Türkoğlu aday.

Şu ana kadar başka bir il başkan adayının çıkmadığı son haftada tüm gözler yaklaşık altı ay önce istifa ederek görevinden ayrılan eski il başkanı Bayram Karadağ’a çevrildi.

Karabük’e gelerek birlik ve bütünlük sağlama çalışmaları adına bazı kararlar alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ile aday olup olmama noktasında tartışma yaşayan Bayram Karadağ, kongrede aday olacağını belirtmiş ve adeta genel merkeze resti çekmişti.

Kongre haftasına kadar çeşitli görüşmeler yapan ama şu ana kadar adaylığını açıklamayan Bayram Karadağ ile ilgili konuya yakın kaynaklar net bir sonuç ifade etmiyorlar.

Karadağ’a yakın CHP kulislerinde, Karadağ’ın aday olması için baskı gördüğünü ama aday olma noktasında ise ciddi tedirginlikler yaşadığı ifade ediliyor.

Eğer Bayram Karadağ bu hafta sonu yapılacak olan kongrede il başkan adaylığını açıklarsa uzun vadede CHP içinde siyaset hayatını tehlikeye sokacağını iddia eden bazı çevreler, “Bayram Karadağ adaylığını açıkladığı zaman, seçilme şansı da yüksek. Fakat genel merkezin ‘aday olma, parti içinde birlik ve bütünlük sağlama süreci oluşturulmalı’ çağrısına da uymamış olur. Uzun süredir il başkanlığı yaptığı Karabük’te teşkilat ciddi bir yıpranma süreci gördü ve tüm bu olumsuz süreçlerin sorumlusu olarak da Bayram Karadağ gösteriliyor. Tekrar aday olduğu takdirde kongreyi kazansa da kaybedecektir, kaybetse de kaybedecektir. Sayın Karadağ, bir süre kenara çekilmesini bilmesi lazım. Yaşı daha genç ve CHP’nin Bayram Karadağ’a da ihtiyacı var. İnat yapıp aday olursa, CHP Sayın Karadağ’ı maalesef kaybedecektir.” Şeklinde görüş beyan ediyorlar.

İbrahim Ayhan’ın başkanlığından rahatsız olduğunu açıkça belirten CHP Karabük Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş’ın, Bayram Karadağ’a aday olma noktasında baskılarda bulunduğu da iddia edilirken, yine aynı çevreler “Merkez İlçe Başkanı, Bayram Karadağ’ı çok sevdiğinden aday olmasını istemiyor. ‘İstifasını gece evinden aldım’ diyen ve sabahın köründe koşa koşa genel merkeze istifasını yetiştiren Serkan Adabaş kendini düşündüğünden Karadağ’ın aday olmasını istiyor.” Diye konuşuyorlar.

KARABÜK NET HABER’İN ANALİZİ

Bayram Karadağ çocuk yaşından bu yana Cumhuriyet Halk Partisi içinde siyaset yapmış ve hemen hemen her kademede görev almış sosyal demokrat bir siyasetçi.

2009 Yılındaki Yerel Seçimlerde ve 2011 Genel Seçimlerinde il başkanlığı yaptığı CHP’nin bir başarı elde edememesi, parti içinde hızla başlayan bölünme ve gruplaşmayı önleyememesi Karadağ’ı adeta hedef tahtası yaptı. Altı ay önce de bir iddia üzerine panik yapıp istifa etmesi ise Karadağ’ın yıpranma sürecini daha da hızlandırdı.

Bu hafta sonu yapılacak olan il kongresine aday olduğu takdirde, Adnan Keskin tarafından mağdur duruma düşürülen Bayram Karadağ’ın seçimi kazanma şansı yüksek olabilir ama bu kadar yıpranmışlığın ve adeta hedef tahtası haline gelmesi nedeniyle seçimi kazansa da uzun vadede siyaset hayatını sonlandırmasına kendi elleriyle zemin hazırlayabilir.

Bayram Karadağ, iyi bir politik akla sahip. Tüm stratejileri, süreçleri ve süreçlerin getirilerini iyi hesaplayan bir kişi. Siyaset de kendini iyi yetiştirmiş bir insan. Tüm bu özellikleri taşıyan Karadağ, bu kongrede, kendi menfaatleri için baskı yapanların gazına gelir, aday olursa, orta ve uzun vadede siyaset hayatını büyük bir tehlike içine sokacaktır.

Bu analizi iyi bilen Bayram Karadağ, bile bile kendi kafasına sıkacak kadar saf olmayacaktır. Aday olacağını hiç tahmin etmiyoruz. Bu dönem kenara çekilecek ve zaman geldiğinde konuşmaya yüzü olacak bir şekilde ortaya çıkacağını tahmin ediyoruz. Tüm bu analizlere rağmen, bu siyaset diyor ve ne gibi bir sürecin yaşanacağının da belli olmayacağını ifade ediyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
5 ADET YORUM YAPILDI
neyiniz gerçek10 Nisan 2013 / 13:25 Cevapla

Bayram Karadağ aday olacak. Peki ya Serkan Adabaş da onu desteklediği biliniyor. Bu nasıl bir ilişki ve çelişki Av. Erdoğan Dinçer de bu dönem sen il başkanı ol.
CHP’ye gönül verenler iyi bilmelidir ki ahvan-ı şerden hayır çıkmaz. İlmi siyaset noktasında kendimize birbirimize güvenemez durumdan sorumlu bu insanlar bir de ne başarısı sağladınız ki hala adaysınız burası DOĞRU YOL PARTİSİ Mİ 6 kere gittim 7 KERE GELDİM. Burası Cumhuriyet Halk Partisi. Ne Bayram ne de İbrahim Ayhan’ın zerre kadar şansı olmamalı devlet memur mantığı ile ADNAN KESKİN BEYE BİR OYUN OYNADILAR SERKAN KENDİ KALESİNE GOL ATTI. ŞİMDİ MERKEZ İLÇEDE YÖNETİMDE KALMA GAYRETİ VERİYORLAR SAHİ SERKAN KAÇ BASIN AÇIKLAMAN VAR CUMHURİYET HALK PARTİSİ ADINA BELEDİYE SEÇİMLERİ İÇİN NE YAPTIN. KISACA PARTİN İÇİN NE YAPTIN
BEN DEYİVEREYİM KOSKOCA BİR SIFIR. DELEGEYİ BU KADAR GÜDÜLECEK KOYUN GİBİ GÖREN ZİHNİYET HOŞ BU ŞEKİLDE DE GÜDÜLEN ÇOK KOYUN VAR…

neyiniz gerçek09 Nisan 2013 / 11:48 Cevapla

Arkadaşlar
Bilinki Bayram Karadağ adaydır. Bu böyle bilinirken tarihi bir karar devresinde olan siz delegeler bu misyonu bölgeselcilik, akrabalık vb. gibi nedenlerle ya da grup kararı ya da eğilimmiş gibi değerlendirip hiçbir adaya oy vermeyin. Fikriniz de vicdanınız da hür omalı eğer hür olamıyorsanız sizin CHP’li olup olmadığınızı sorgularım. Yaptığımız her eylemde AKP’nin ekmeğine yağ süren daha seçimlere bir yıldan az bir süre kalmış iken biz hala yönetim kurullarını il başkanını belirliyoruz.
Peki 1 yıl önce yapılan kongreden sonra Bayram Karadağ neden istifa etti, peki neden şimdi tekrar aday. Kendisinin de dediği gibi birileri aleyhine dava açacağım demişti aklanıp geleceğim demişti sahi aklandı mı da geldi. Ne oluyor sorusuna ben cevap vereyim. Siyasette ipin ucu kaçtı mı toparlamak için hırs yaparsın ve bu sayede partinin durumu pek de fazla önem arz etmez. Bakın hiç yorum yazan var mı? Ne olacak
İbrahim Ayhan, Bülent Türkoğlu ve Bayram Karadağ ha bu arada merkez ilçe de kendi adayını çıkarmaya çalışır gibi izlenimler de yok değil. Sonuçta bir kaç kişinin CHP’si haline geldiğimizin farkında değil misiniz hala…
Ne kadar anti demokratik uygulama varsa hepsi bizde akepelileşmeyelim derken demokrasimiz akpenin bugunku durumundan neyi farklı akraba eş dost bölgeselcilik faktörleri ile para faktörü ve genel merkezin gönderdiği ve karşılığında hiçbirşey kazanılmayan bir karabük chp il örgütleri bütünü. Peki adaylar kimlerdir adayları tanıyalım;
İbrahim AYHAN: Tepeden inme bir şekilde örgütleri tanımadan siyasi tecrübesi olmadan CHP gibi partinin başına il başkanı olarak getirilen bir kişi. Sosyal demokratlığını tartışma konusu yapmam ama derin endişelerimiz vardır. Zira birkaç kişiye bağımlı hareket etmekten öteye gidemeyecekler. Bu belli oldu
Bülent Türkoğlu
Kendisi hakkında birşey bilmiyorum.
Bayram Karadağ
Kendisi hakkında söylenecek çok şey var….
emek kentinde böyle kısır süreçler ve kıytırık akıl almaz durumlar bazıları haklı bu kongrenin KAZANANI OLMAYACAK KAYBEDENİ İSE CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLACAK YİNE….

YILMAZ YILMAYACAK08 Nisan 2013 / 17:15 Cevapla

BAYRAM BAŞKAN, ADAMIN BİRİNİN ÇOCUĞU OLMUŞ, ADAM ÇOCUĞUNU SEVERKEN ÇOCUĞUNUN CANINI YAKIYORMUŞ. ÇOCUK AĞLAMAYA BAŞLAMIŞ. BAYRAM BAŞKAN SENDE CHP’Yİ ÇOK SEVİYORSUN AMA ÇOCUĞU SEVERKEN ZARAR VERİYORSUN. YAŞIN GENÇ BİRAZ DİNLEN, PARTİNİN ÖNDE GELENİ OL, PARTİ İÇİN BU SEFER YENİ OLUŞUMA DESTEK VER HATTA SEVDİĞİN BİRİSİNİ AYHAN BAŞKANA ÖNER, SAYGILAR.

OL BE BAYRAMIM ADAY OL08 Nisan 2013 / 17:09 Cevapla

Hadi be Bayramım be aday ol, açıkla adaylığını ortalık bir yiğit görsün. Hesaplar hiç kapanmasın. İnsanların ağzı da kapanmasın. Ol be Bayramım, aday olda ortalık yiğit görsün. Partiye hiç emeği geçmemiş insanlar söz sahibi. Sen ol onların da dersini ver….

Aykut08 Nisan 2013 / 16:57 Cevapla

Bence aday olacak.


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.