Karabük Net Haber

KARABÜK’TEN DEVLET GEÇTİ

KARABÜK’TEN DEVLET GEÇTİ
Bu haber 06 Ağustos 2014 - 17:12 'de eklendi. 16 kez görüntülendi.

devlet-karabuk

MHP GENEL BAŞKANI DR. DEVLET BAHÇELİ KARABÜK ZİYARETİNDE BULUNDU

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ;

“TÜRKİYE’DE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ SORUNLU SEÇİMLER OLMUŞ, ZAMAN ZAMAN MUHTIRALAR VE DARBELERLE ARA REJİMLERİN YAŞANMASINA FIRSAT TANIMIŞTIR”

“BU DALGALARIN ALAYI BU VATANDAŞLARIMIZIN KAPISINI ÇALAR DA BİR GÜN SİZİN KAPINIZA BİR DALGA GELİRSE NE YAPACAKSINIZ”

“TÜRKİYE’DE ÖFKE KABARIYOR, YARIN ALLAH MUHAFAZA BU GERİLİM BİR ÇATIŞMAYA YÖNELİRSE NE AK PARTİ KALIR, NE DİĞER SİYASİLER”

“CUMHURBAŞKANI KİM OLSUN DEDİĞİMİZDE 12 PARTİNİN BİR ARAYA GELDİĞİ ÇATI ADAYI EKMELEDDİN İHSANOĞLU’DUR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1980 yılında 114 turda seçilemeyen Cumhurbaşkanının 80 ihtilalini yapanların gerekçesi olduğunu söyleyerek, “Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimleri sorunlu seçimler olmuş, zaman zaman muhtıralar ve darbelerle ara rejimlerin yaşanmasına fırsat tanımıştır” dedi.

Bahçeli, Ovacık ilçesi ziyareti ardından geldiği Karabük’te belediye önünde halka hitap etti. MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye’de 12’inci Cumhurbaşkanını seçeceklerini belirterek, “Bundan evvelki süre içerisinde 19 seçim yapılmış, bunlardan bazıları ikinci ve üçüncü defa görev üstlenmişler. Böylelikle TBMM’de bulunan siyasi partilerin değerli üyelerinin ya kendi içlerinde belirlediği veya dışarıdan önerdiği adaylarla Cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleştirilmiştir. TBMM’de isterse meclisin sayısı 450 isterse 550 olsun burada seçim yapılırken, huzur içerisinde güven ortamında Türkiye’yi istikrara kavuşturabilecek bir süreçte bu seçimle gerçekleştirilememiştir. Her zaman seçimler sancılı olmuştur. Bu seçimler ya siyasi krizin başlangıcı veya da siyasi krizin sonuçlanmasını ortaya koymuştur. Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimleri sorunlu seçimler olmuş, zaman zaman muhtıralar, zaman zaman darbelerle ara rejimlerin yaşanmasına fırsat tanımıştır. Bu tecrübeleri bir kenara bırakmamak lazım” dedi.

1980 ara rejiminde yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini örnek veren Bahçeli, “Zulüm altında kalmasına, mağduriyet ve mahkumiyet yaşamalarına sebep olmuştur. Eğer 1980 yılında mecliste bulunan siyasi partiler bir uzlaşma sağlamış olsalardı 5 ay 17 gün içerisinde seçemedikleri Cumhurbaşkanını daha önce seçmiş olsalardı acaba bu zulüm yaşanır mıydı? Türkiye bir başka daha güzel ortama sürüklenebilir miydi? Tam 114 tur yapılmış ve Cumhurbaşkanı seçilememiştir. Öyle bir ortam sosyal şiddet bir yanda, ekonomik krizi, sosyal gerginlik öbür tarafta 114 turda Cumhurbaşkanı seçilmemiş. Bu durum 1980 ihtilalini yapanların gerekçesi haline gelmiştir” dedi.

devlet-karabuk-1“Şimdi bu sıkıntıları yaşayarak geliyoruz” diyen Bahçeli, “Ama arada bir fark var. Şimdi ise mecliste değil sizlerin iradesiyle Cumhurbaşkanı seçilecektir. Bu çok önemli bir adımdır. Demokrasimiz için devletin başını seçmede millete müracaattır. Millet olarak bunu iyi değerlendirmek durumunda olmalısınız. Milletvekilini seçiyorsunuz, meclisi oluşturuyorsunuz ama devletin başını seçmekte yetkiniz olmuyor, meclistekilerin kanaatlerine bırakıyorsunuz. Şimdi ise milletvekili olarak değil millet olarak Cumhurbaşkanı seçme yetkisine sahipsiniz. Şimdi karşımızda bir manzara var. Bir şahsiyet var ben Cumhurbaşkanı olacağım demiş, geçmişte de bu arzusu vardı fakat sonuç alamayacağını anladığı için kardeşi Abdullah’ı önermiş. Şimdi ise ‘ben kardeşliğimi yaptım Abdullah bana kardeş olsun’ diyerek aday ben olayım diyor” ifadesinde bulundu.

“BİR GÜN SİZİN KAPINIZA BİR DALGA GELİRSE NE YAPACAKSINIZ”
Devlet Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ancak bu memleketin evladı olarak söylüyorum, Cumhurbaşkanlığı makamında kutuplaşma, cepheleşme, kamplaşma olacaksa, orada gerilim stratejisi devam edecek etnik temelli bölünme körüklenecek, mezhep temelli ayrımcılık teşvik edilecekse Türkiye’nin başını da bölmeye yönelik bir hale gelecekse sonumuza katlanmak mecburiyetinde olacağız. Bu vebal AK Parti’ye oy vermiş herkes için geçerlidir. Seçimlere giriyoruz, kumpas, montaj diyorlar şunu diyorlar bunu diyorlar. Silahlı kuvvetlerinin yarısına yakın yönetimini sorguladılar içeri aldılar. Emniyet mensuplarını aldılar. Sabahleyin bir 06.30 baskını birinci dalga ikinci dalga diye devam ediyor. Değerli vatandaşlarım bu dalgaların alayı bu vatandaşlarımızın kapısını çalar da bir gün sizin kapınıza bir dalga gelirse ne yapacaksınız. Herkes haddini bilsin. Türkiye’de öfke kabarıyor, yarın Allah muhafaza bu gerilim bir çatışmaya yönelirse devlet-karabuk-2ne AK Parti kalır, ne diğer siyasiler. Bunları geçmişte yaşadık. O sebepten dolayı bir kararın ertesindeyiz. Her şeyden evvel söylüyorum. Kabul edin etmeyin 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetten aklanmayan, paklanmayan bir Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olamaz. Olamaması gerekli. Çünkü önce AK Partisi’ne oy vermiş kardeşlerimin huzurunda yargıya git aklan, paklan, temizlen, sana her türlü iftiranın yapıldığını ispat et gel bu milletin başına geç. Bu millet sana saygı duysun. Yargıçları sürerek, diğerlerini ortadan kaldırarak bu yol olmaz. Hal böyle olunca son söz olarak söylüyorum Recep Tayyip Erdoğan’dan Cumhurbaşkanı olmaz olmamalı. Ama devlet de başsız olamaz. Kim olsun dediğimizde 12 partinin bir araya geldiği çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’dur.”

Bahçeli, konuşmasının ardından Karabük Belediyesine geçerek Belediye Başkanı Rafet Vergili ile görüştü. Başkan Vergili ziyaret anısında Belediyenin SYM’lerinde kursiyerler tarafından işlenmiş ipek halı hediye etti.

Bahçeli belediye ziyaretinin arından Bartın’a hareket etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
10 ADET YORUM YAPILDI
ŞEYHÜLİSLAM12 Ağustos 2014 / 18:09 Cevapla

RECEP 21 MİLYON OY ALDI. BU NE DEMEK TOPLAM SEÇMEN SAYISININ %37.6’SI DEMEK. YANİ BUNDAN SONRA İŞLERİN HİÇ İYİ GİTMEYECEĞİNİ BİLDİĞİ İÇİN, TEK YOL CMHRBŞK’LIĞI OLDU. YİNE Mİ AĞNAMADIN ALLAHI’IN KÖYLÜSÜ:))))))))) HÜRMETLER. SİZ BİRBİRİNİZE KATILIN DURUN.

köylü11 Ağustos 2014 / 15:47 Cevapla

Ahmet size katılıyorumm…

Erken oten horozun sesini keserler boyleee…
Çatısıda hocasıda yetmedi bunlaraaa..

KARABÜK de VERGİLİ ve DEVLET in ÇATI sına saplanan 6 oklar nedeni ile yaralı… 6 ay belini dogrultamazlar….

Karabük ten devlet geçmiş.
Ancak gidersinizz..
Bayyy bayyyy

ahmet11 Ağustos 2014 / 10:13 Cevapla

aldınız mı karabük’te boyunuzun ölçüsünü. iki dönem belediye başkanlığı kazandık diye Karabük sizin mi sandınız. 13 – 14 parti bir olsanız da karabükte Erdoğan %65 şimdi dağılın. dersinize çalışın. belediyenize de söyleyin adam gibi icraat yapsın. seçim oldu bitti yollar bile tamir edilmedi. kaldıki araç çayı projesi bulak projesi yapılsın. çelik camii işine benzetmeyin verilen vaatleri de.

ŞEYHÜLİSLAM09 Ağustos 2014 / 20:36 Cevapla

ÇOK ŞÜKÜR YAPILAN ELEŞTİRİSEL YORUMLAR, SAYIN DEVLET BAHÇELİ’NİN VE SAYIN VERGİLİ’NİN DOĞRU YOLDA OLDUĞUNA İŞARETTİR. ALLAH İKİSİNDEN DE RAZI OLSUN. İKİSİ DE, BİR RECEP, İKİ ERDOĞAN DEĞİLLER. HÜRMETLER.

ŞEYHÜLİSLAM07 Ağustos 2014 / 19:39 Cevapla

SAYIN GENEL BAŞKAN, SİZİ EN KISA ZAMAN DA KARABÜK’DE YİNE AĞIRLAMAK İSTERİZ, ŞEREF VERİRSİNİZ. HÜRMETLER.

  hasan7809 Ağustos 2014 / 18:35 Cevapla

  SENDE HERŞEYE HER HABERE MUHALEFETSİN BE KARDEŞİM BÜTÜN HABERLERE YERLİ YERSİZ YORUM YAPIYOSUN. TAMAM BENDE AKP TARAFTARI DEĞİLİM AMA BU BOŞ YORUMLARLA DA HER HABERE HER ALLAH’IN GÜNÜ YORUM YAPMA…. TAM Bİ YAĞDANLIK GİBİSİN…

köylü07 Ağustos 2014 / 14:48 Cevapla

Her yere her söze imza atanlarr. İmzanın ne olduğunu değerini Öğrenmeli…
AĞzınıza saĞlık Ahmet bey…
Kent betonu ancak oto park olur…
Herkes kendi adına teşekkür etsinn…

ŞEYHÜLİSLAM06 Ağustos 2014 / 18:34 Cevapla

KARABÜKLÜ’LER OLARAK SÖYLEMLERİNİZİN ALTINA İMZA ATIYORUZ. SAĞOLASIN USTALARIN USTASI. HÜRMETLER.

  ahmet07 Ağustos 2014 / 12:30 Cevapla

  sen Karabüklüler adına değil ancak kendi adına konuşabilirsin. ha o usta dediğin de önce Ecevit in çıraklığını yaptı. şimdi de kılıçdaroğlu na çıraklık yapıyor. o usta dediğin ülkücü falanda olamaz. kesinlikle solcu olabilir. icraatlerine bakarsan görürsün. bir seçim yenilgisinde istifa etmişti. ne değişti de tekrar MHP’nin başına geldi ve halende MHP yi silmeye devam ediyor. o ancak sol liderlerin çırağıdır. birde şu sözünün eri rafet vergili ye söyleyin hani haziran sonunda Karabük şantiye oluyordu. bırak şantiyeyi yollar bile tamir edilmiyor. yaşam merkezi yapacam dediği 100 yıl mah.de koyduğu tabela ve konteynırda kaldırıldı. kel meydan dersen kaç kişi o meydandan faydalanıyor. hiç olmazsa otopark olarak açsın orayı. çarşıda araba koyacak yer bulunamıyor.

  tatar ramazan09 Ağustos 2014 / 00:07 Cevapla

  DOGRU DİYOSUN BEHLÜL İSLAM ZAMANINDA MEYDANLARDA İPİ SALLAYAN BENDİM DEMİ ŞEHİT AİLELERİN DÖRTGÖZLE BEKLEDİGİ VE TÜRKİYENİN BİR DEFA OLSUN MHP OLSUN DEDİGİ HÜKÜMET NE YAPTI O BEYAZ KAGIDA İMZA ATTI, NE DİYE NE DİYE KOLTUK İÇİN YAZIKLAR OLSUN 12 EYLÜL DE O KADAR SAG SOL DAVASINA BİNLERCE İNSANIMIZI KAYBETTİK NE İÇİN YAZIKLAR OLSUN GİTTİNİZ KOSKOCA RAHMETLİ TÜRKEŞİN MİRAS BIRAKTIGI MİLLİYETCİ HAREKET PARTİSİNİ KUCAKLARDA GEZDİRİYONUZ YAZIK YAZIK

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER