Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

KARABÜK VE SAFRANBOLU’DA BÜYÜK EYLEM

KARABÜK VE SAFRANBOLU’DA BÜYÜK EYLEM
Bu haber 29 Aralık 2019 - 11:12 'de eklendi. 36.044 kez görüntülendi.

Karabük ve Safranboluda Kafeler ile Restorantların tamamı işyerlerini Pazartesi günü, bir günlüğüne kapatma kararı aldı.

İşyeri sahipleri son dönemlerde sigara içme yasağı kapsamında gerçekleştirilen denetimlerin ve dolayısıyla kapatma kararının bu eylemin ana nedenlerinden olduğu vurguluyorlar.

CAFE SAHİPLERİNİN ORTAK AÇIKLAMASI

100. Yılda cafe ve restoran sahipleri bir araya gelerek, aldıkları bu kararla ilgili de ortak bir açıklama yayınladılar. İşletme sahiplerinin ortak açıklaması şöyle;

“Bizler, tüm modern dünya ülkelerinde olduğu gibi yaş cinsiyet, sınıfsal ve kültürel farklılık gözetmeden, bireylerin birbiri ile buluştuğu, iletişim kurduğu, sosyalleşme olgusunun gerçekleştiği, gündelik stresli yaşamdan kaçış yeri olan hizmet sektörü işyerleri sahibi olarak aşağıda belirtilecek nedenlerden dolayı 1 günlüğüne işyerlerimizi kapatma kararı almış bulunmaktayız.

Öncelikle bizler, Karabük ve Safranbolu ekonomisinde çoğu öğrenci olmakla birlikte, binlerce istihdam sağlamaktayız. Son dönemlerde gün içersinde defalarca tekrarlanan müşterilerimizin de tepkisini çeken denetimler kapatma kararımızın ana nedenlerindendir. Babacan tavırlı memurlar haricinde sayıca az olan bir kısım devlet memurları hizmet sektörü esnafına zanlı gibi davranmaktadır. İşyerlerine girişlerde kibar olmaktan çok öte koşarak işyerlerimize girilmekte ve müşterilerimiz korkutulmaktadır.

Polis vaziyeti ve selahiyeti kanunu ilgili maddeleri gereğince kolluk tecrübesine ve içinde bulunan durumdan edindiği izlenime dayanan makul bir sebebin bulunması durumunda kimlik kontrolü yapılacağı bildirildiği halde, siz değerli müşterilerimizin tamamının kimliklerinin toplanılarak saatlerce süren kanun ve yönetmeliklere aykırı GBT uygulamaları yapılmaktadır.

Tüm Türkiye’de ilgili kamu personeli tarafından yönetmelikler yorumlanırken kenarları açık ve tente sistemi altında işletmelerin sigara içilmesine müsaade edilirken, her yönü açık sigara balkonunda dahi sigara içirtilip içirtilmeyeceği konusunda işletmelerimize her gelen denetimci farklı görüş bildirerek, mağduriyetlere neden olmaktadır. Öte Yandan Sigara içilebilen balkonlarda bile sigara içilmesine ceza yazılması, hatta geçtigimiz günlerde Safranbolu’da bazı isyerlerine geçici iş yeri kapatma cezası uygulanmıştır.

Şehrimizde işsizlik, hava kirliliği, trafik ve ekonomik sorunlar olmak üzere çok ciddi sorunlar varken, ilk sıranın kafeler ve hizmet sektörü olarak gösterilmesini kabul etmiyoruz. Millet olarak geçirdiğimiz birlik ve beraberliğimizin en üst düzeyde olması gereken bu zor günlerde ceza yazabilmek için müşterilerimizin içerisinde çöplerimizin kanuna aykırı aranmasına kadar varan davranışları haketmiyoruz.

Seçim zamanı oy istemek için gelen ve başka zaman uğramayan sayın milletvekillerinin, siyasilerin, sorunlarımızı aktaramadığımız il idarecilerimizin iş yerlerimizi ziyaret edip sorunlarımızı dinleyeceği umuduyla sesimizi duyurabilmek için alınan 1 günlük işyeri kapatma kararı nedeni ile mağduriyet yaratmış isek tüm halkımızdan ve müşterilerimizden özür dileriz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
48 ADET YORUM YAPILDI
levent02 Ocak 2020 / 00:07 Cevapla

Sigarada kötü, işletmeciler için de bu tür denetimlerin de yapılması da kötü. Sonuçta ekmek teknesi, bir yandan da sağlık önemli eyvallah.
Madem bu kadar sağlığımız önemli 1938 ‘den bu yana D.Ç. BACALARINDAN tüten zehirli dumanlar ne olacak, orasıda ekmek teknesi. Organize sanayide bulununan çevresindeki 50 km yere dibine kadar zehir saçan fabrika ne olacak. Kimsenin gıkı çıkmıyor. Orada çalışanlar da evine ekmek götürüyor. Mantıkla ilk önce buralar kapatılmalı. Haftanın her günü; Sabahın 5’de otobüslerle Karabük’ten Ankara’ya giden kanser hastalarını gören var mı? Kış ayında sobalardan tüten dumanlar ne olacak, insanlar mecbur üşümemek için dumanı içine çeke çeke yakıyorlar. Ne yapalım yakmasınlar mı mesala.
Memlekette her şey süper, Tek dert sigaraya mı kaldı derler benim gibi.
çözüm; Sigarayı devlet satmayacak ve sattırmayacak. Bu kadar. Hiç bir cafe sahibide sigara için özel camlı bölmeler üstü açılır kapanır sistem pergole yaptırmak için can atmaz.

Vtnds30 Aralık 2019 / 23:48 Cevapla

Yan tarafı açıkmış! Üstü açıkmış!… Sorun çok daha büyük farkında değilsiniz. Giriş kısmında sigara içilen açık alan, içerideki kısımda sigara içilmeyen kapalı alan olduğu sürece, o mekanda rahat nefes almak, rahatça oturmak, çocukları oraya sokmak mümkün değil. Bunu anlayın artık… Hava akımı daima soğuktan sıcağa doğru olur. Kapının önünde sigara içildiği sürece, sigara içilmese bile içerisi daima duman altı, içerisi daima zehir. O mekanlara girmemiz mümkün değil, çünkü siz içmeyenleri tecrit ediyorsunuz, iç kısma adeta hapsediyorsunuz.

Sigara içilen kısım girişten, insanların geçiş ve oturma bölgesinden uzak ve hiçbir şekilde buralarla bağlantısı olmayan yerlerde olmalı. Yani sigara içenler tecrit edilmeli, etmeyenler değil. Aksi takdirde daha çok ceza yersiniz, yemelisiniz.

BİR DİĞER GERÇEK: Kazandığınız paradan belki daha fazlasını kaybediyorsunuz, farkında değilsiniz. Her ziyarette nezih mekanlara en az 100 TL bırakan benim gibi pek çok insan, yıllardır sizin sağlıksız mekanlarınızdan uzak duruyor. Öğrenciden 3-5 lira kazanayım derken aileleri, bizim gibileri kaybediyorsunuz…

Vatandaş30 Aralık 2019 / 21:16 Cevapla

Sözde 1 günlük kapama eylemine safranboluda 10 tane iş yeri katılmış.Kendi arasında birlik olamayan bir ağızdan hareket edemeyen işletmelerin devletin yasasını protesto etmek ne haddine herkes işine baksın uyuşturucu ile mücadelenin en önemli halkası tütünle mücadeledir. Sayet bu konuda esnaf şikayetçiyse denetimlerin hakkıyla yapıldığının en büyük göstergesidir

Davut buyurucu30 Aralık 2019 / 20:26 Cevapla

Her işletme cafe istihdam sağlıyor vergi ödüyor devletin resmi sattığı yüzde yetmişini vergi aldığı sigaranın cafelerde içilebilir içilmeyen alan olan cafelerde cezalandırmak anlamsız içilebilir içilmeyen alan sağlarsınız bu iş kökten çözülür kimse zarar görmez.

Muzaffer30 Aralık 2019 / 20:25 Cevapla

Kafe/Restoran sahiplerinin amacı : Şerefi ve onuru ile hakkıyla görevini yerine getirmek isteyen vatansever kamu görevlisini pasifize ederek Karabükte kanunları işlemez hale getirmektir. İş yerine güvenen denetimden hiçbir zaman rahatsız olmaz, yarası olan gocunur. Yetkililer asla pes etmemeli.

Ali30 Aralık 2019 / 20:15 Cevapla

Nerde eylem nerde tepki? Hiçbir kafe kapalı değil. Komik.

ali tel30 Aralık 2019 / 18:43 Cevapla

Sigara yasağını destekliyorum kapalı alanlarda sigara içmek yasaksa buna uyulacak. dolambaçlı işlere gerek yok, tente ile kapatıp denetim olacağı zaman açmak olmaz.

Esref Vidinli30 Aralık 2019 / 17:10 Cevapla

Yukarıdaki beyanı tamamen destekliyorum … İstihdama en büyük katkıyı veren kafeteryalarımıza yapılan bu ne olduğu belirsiz uygulamaların düzeltilmesini arzu ediyoruz … Lütfen bu saçmalığa bir çeki düzen verin … Az biraz empati yapın … Saygılar …

Ali cantez30 Aralık 2019 / 16:45 Cevapla

Zafer kardeşim yaniliyorsun. Turk insani kanuna saygilidir ama protestosunuda (kanuni nizam icinde ) yapar. Türkiyedeki insanlar emme basma tulumba gibi her dikte edileni kabul etmedigini defalarca gördum. Siz görememissiniz.

Oğuz akbulut30 Aralık 2019 / 12:57 Cevapla

4 liraya garson çalıştırıp istihdam yapıyoruz demesinler O zaman asgari ücretin saatlik ücreti 11 liraya denk geliyor resmen öğrenciler üzerinden para kazanıyorlar çalıştırırken de öğrenci sömürüyorlar satarken de öğrenci sömürüyorlar. O cezalar iyi olmuş onlara

Zafer30 Aralık 2019 / 11:27 Cevapla

Birbirlerini ihbar eden , takip ettiren içiyor mu , içmiyor mu diye , adam tutup kafe kafe gezdiren ihbar attıran mekanıma gelip görüntü alıp etrafta gösteren kafe sahipleri acaba neden toplanıp böyle bir karar aldılar anlamış değilim. Benim gibi küçük esnaflara olsa kimse sallamaz fakat biraz nüfuslu olunca iş değişiyor Kırmızı Işık’ta geçtikten sonra veya radara girdikten sonra kısacası kanun ihlali yaptıktan sonra gelen cezai işlemler için de eylem yapıyormusunuz acaba çok merak ediyorum Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ,ülkesinin kanunlarına saygı gösterir protesto yapmaz

alparslan 107130 Aralık 2019 / 00:42 Cevapla

helal olsun kardesim sana.. bunlar ya adam olacak ya olacak

alparslan 107130 Aralık 2019 / 00:40 Cevapla

öğrenciler üzerinden para kazaniyorsunuz bu biiirrr..
ikincisi kanunen kapali mekanda sigara içilmesi ve içtirilmesi yassaaaaaak.. üçüncüsü adam olun kanunlara uyun.. hadi yiyorsa 10 gün kendi isteginizle protesto edin ve dukkanlari kapatin.. hadii.. kimsenin sağlığına zarar verme hakkiniz yok..

Rıza30 Aralık 2019 / 00:03 Cevapla

Bugüne kadar kahve ve küçük kafelere siyasi gücü olmayan işleymelere adam gönderip sigara içiliyor diye şikayet eden kodoman tayfasına dokununca ne ağlamalar ne ağıtlar… Devletin Valisine Kaymakamına baskılar Devletin Polisinine terörist muamelesi yazık size… Öbür tarafta herkes herkesle hesaplaşacak… Rahattınız değil mi benim kahvemde işleme susun ama kodoman tayfasının işletmesinde eylem oda yalandan…. Ben katılmıyorum eyleminize siz yılbaşı hazırlığı yapın kapattım diyetek yemezler…

Ali29 Aralık 2019 / 23:59 Cevapla

Haksızlık olduğunu düşünüyorsan Adli mercilere başvuracaksın, kötü muamele yapılıyorsa gidip şikayetçi olacaksın, Savcılık makamı orada. Ruhsatında saat 1 e kadar izin almışsın, sabah 5 kadar salonun açık oh üstünede sigara keyfi ne güzel. Sonra polis suçlu, sağlıkçı suçlu oluyor. Gidin alın ruhsatınzı Belediyeden, işiniz yürüsün.

Serhat Uzun29 Aralık 2019 / 23:33 Cevapla

Sadece sigara üzerinden bu konuyu yaklaşmışsınız. Bu Ay boyunca mekan sahipleri ne tarz denetimlere, ne saçma sapan cezalara maruz kaldı haberiniz var mı? Memura usulsüz ceza yazdığında tepki veriyoruz, diyor ki mahkemeye ver. Yasada yeri bile yok adam kafasına göre yasa uyduruyor. Sonra mahkemede hakkımızı alıyoruz ama cebimizden para çıkmış ve dükkanımız zarar görmüş oluyor. Sigortasız kimse çalıştırmıyoruz ama gene SGK cezası yedik. Sesimizi duyurmak derdimiz, adaletli denetim istiyoruz. İmtiyaz istemiyoruz. Bunca zamandır hizmet eden bir sürü mekan devir ya da kapatma kararı alırken vatandaşın da bunun nedenlerini anlaması ve yanımızda olması en büyük dileğimizdir. Lütfen yanımızda olun. Yılbaşı haftası iş yapacağımız az çok belli ama bu hafta kapatacağımız halde yanlış yorumlayanlar olmuş. Yargısız infaz yapmayın lütfen. Maddi zararı göze aldık ancak onu bile yanlış yorumlayanlar olmuş. Niyetimizi görün ve size daha iyi hizmet etmemiz için yanımızda olun. Saygılarımla

abdullah29 Aralık 2019 / 23:27 Cevapla

Karabük Emniyetini tebrik ediyorum. Özellikle 100. yıl mah. uygulamaları çok iyi. Uygulama ve kontrollerin artarak devam etmesini diliyorum. Bu uygulama ve kontroller olmasa 100. yıl fuhuş ve uyuşturucu çöplüğüne döner…

Kemal29 Aralık 2019 / 23:24 Cevapla

Uygulama çok doğru ama kanunu zamanında uygulamak lazım kanun yeni mi çıktı şimdiye kadar neden göz yumuldu

Karabüklü29 Aralık 2019 / 23:14 Cevapla

Ankaradan geldim memleketimi ziyarete 100.yilda bir cafeterya ya oturdum ayran istedim rengi yeşil karışık bir içecek geldi içine nane mi katmışlar nedir fiyat şişirme tabi siz önce müşteriniz ne istiyorsa onu sunun show yapmayın o kadar öğrenci kardeşimiz var ayıptır bütçeleri herşeye yetmez kural neyse o dur devlet sigara içmeme yasağı koyduysa icilmiyecek sigara içmeyenler neden o dumanı solumak zorunda kalsın

doğru söz29 Aralık 2019 / 21:42 Cevapla

Kamu kurumlarında sigara içiliyor mudur?
Kamu kurumlarında yöneticilerden makam odalarında sigara içen var mıdır?
Kamu kurumları sigara yönetmeliği doğrultusunda denetleniyor mu?

Soner sönmez29 Aralık 2019 / 21:39 Cevapla

Konuşan arkadaşlar sigara içmeyen kesim içenede karışamazsın dinlenmek için geldiğim cafede illaki çayla kahve ile sigara içicem bölüm bölüm ayrılmış ayrıca komple sigara yasağı işletmelere illaki müşteri kaybettirir

Murat YILDIRIM29 Aralık 2019 / 20:32 Cevapla

Sabahları 0930 da kahvaltı veren kafelerin çoğu kapalı oluyor. Stadyum karşısında bir cafeye gittim. İçerisi buz gibi çalışanı battaniye ile oturuyordu. Neden ısıtma çalışmıyor diye sorduğumda fatura yüksek geliyo cevabı aldım. Bir başka cafeye girdim oturdum 30dk boyunca çalışan göremedim. Zaten adam gibi çalışmıyorsunuz komple kapatın. Zaten içerde de sigarayı kendileri içiyordur. Sizi kendinize bırakırsanız neler neler olur neler

Mehmet Yıldız29 Aralık 2019 / 20:28 Cevapla

Cesur duruşunuz İçin tebrik ediyor, herbiri fabrika gibi 15-50 kişi çalıştıran işsizliğe deva işyerlerinin ekmeği ile oynanmamalı. Sistem yanlışlığı, uygulama farlılıkları ile bezdirilen esnaf daha fazla bezdirilmemeli. Şu sıkıntılı günlerde ve bu günlerin baharında bırakında esnaf ve çalışanlar biraz para kazansın.

Adem29 Aralık 2019 / 20:13 Cevapla

Neyin haklı tepkisi herkes kurallara uymak zorunda sigara içmek isteyen dışarda içecek ortamda değil işletme sahipleri bunun neresini protesto ediyorsunuz ayıptır.

Burhan Kelez29 Aralık 2019 / 20:08 Cevapla

Desene esnaf ta ayağa kalktı , alınan kararı destekliyorum .

Serkan Ekmekçi29 Aralık 2019 / 19:59 Cevapla

Bı fabrikanın bacasından çıkan duman kadar zararlı olması hatta dahada zararlı görülmesi cok komik.
İçilebilir alan içilmez alan mevzu bukadar basitken bukadar zorlaştırmak bu dahada komik.

Eleman29 Aralık 2019 / 19:58 Cevapla

Öncelikle söylenecek söz sayın işletmecilere
Değerli işveren esnaf yanınızda çalışan personelin hakkını tam olarak veriyor sigortasını tam yapiyormusunuz mutlaka herşeyi tam yapan esnafı tenzih ediyorum

Serkan Ekmekçi29 Aralık 2019 / 19:54 Cevapla

Cafe cafetaria işletmesinde tütün ve tütün mamullerinin tuketiminin uygun görülen alanlar içerisinde uygulanması hem işletmeyi hem müşteriyi rahat ettirecek ekonomik olarak zor geçirilen günlerde bu tarz bı rahatlık nefes alinmasina yardimci olacaktır.

Mevlüt sarıçam29 Aralık 2019 / 19:40 Cevapla

Bence cok iii olmuş cafeler neden kapatma kararı aliyorki usulsüz iş yapmayin arkadaş ceza yemeyin sigara icilmiyecek diyorsa kanun icilmiyecek herşeyi gectim bazi cafelerde kiz erkek kucak kucağa oturuyor aile ile gidecek doğru dürüst mekan yok iii olmuş cafe sahiplerine aglamasinlar boşuna

Sirdas29 Aralık 2019 / 19:34 Cevapla

Cafe sahipleri kanunlara uymak bu kadar zorunuza mi gidiyo genclerin zehirlenmesi hosunuzami gidiyo evde cocuklarinizin esinizin yaninda sigara iciyomusunuz zikkimlanmak isteyen kapi onunde icip girsin iceri nankorsunuz

Serkan29 Aralık 2019 / 19:26 Cevapla

Çok yerinde alınan bi karar gerçekten bu esnaf artık bu cezalardan kan ağlar duruma geldi buna dur diyen birleşen işletmeleri tebrik ederim

Burak29 Aralık 2019 / 19:16 Cevapla

Yanlız modern dünya ülkelerinin cafesini bırakın sokağında bile özellikle çocukların olduğu ortamda sigara içirtmiyor

Kerem dagli29 Aralık 2019 / 19:11 Cevapla

Insanlar bu tür işletmelere genellikle geldiklerinde içerideki insanları sayıp kafadan bir hesap yapıp ya ne kadar çok kazanıyorlar diye düşünüyor.Oysa ki kira ,kiranın stopajı sigortası kdv damga vergisi gelir vergisi elektrik su doğalgaz eleman vb şeylerin hiç birini düşünmüyorlar. Işletmelerin hepsinin kazandığı para kendine kalsa kimse işyeri kapamaz,işyerleri devretmez. Insanlar normal bir şekilde ve geçinmeye çalıştığı şu zamanda neden bu kadar zorluk. Sigara içmeyen insanlar için de mekânda yer olsun, içen insan içinde.

Hasan29 Aralık 2019 / 19:09 Cevapla

Yukarıda kendi bencil ve önyargılı yaklaşımıyla yorum yapan arkadaşlara acıyorum bende bursada küçük bir işletmenin sahibiyim. Kazanılan 5 kuruşun 3 kuruşu devlete gidiyor yetmezmiş gibi ceza üzerine ceza yağdırıyorlar. Adamlar yukarıda sebeplerini açıklamış siz hala sigaraya takılın konu sigara değil haksız yere rızıklarının gasp edilmesi. Karabük esnafını tebrik ediyorum keşke tüm Türkiye’de bu karar alınabilse.. Keşke devlet büyüklerimiz memurlarına haksızlık yaptıklarında gerekli yaptırımı uygulasada bunlara gerek kalmasa..

Beyza29 Aralık 2019 / 19:05 Cevapla

Ülkede herşeye o kadar zam geldi ki elektrik, Su,Gıda üzerine kiralara enflasyona oranla yapılan zam artışları üzerine birde hergün yapılan denetimler bu aynı yıl sonu devlet kasasına para lazım biz biraz cezai işlem uygulayalım demekten başka bir şey değil .Birde 100.yıl pilot bölge olmaktan çıkarıldığında kimse böyle sorunlar yaşamayacak .Bence bu kadar çirkin yorumlar yapılmadan önce bu insanların yerine kendinizi koyunuz sizlere en iyi şekilde hizmet verebilmek için acaba ne kadar daha ucu ucuna çalışmak zorundalar.Zam olsa çok pahalı diye tepsi gösteriliyor kapansa mağdur ediyorsunuz.Karabük gerçekten anlaşılması zor bir memleket bir sürü işletmeci arkadaşım var hepsi aynı şeylerden mağdur.Tepkinizi destekliyor ve kutluyorum umarım sesinizi duyan birileri çıkar.

Muammer29 Aralık 2019 / 18:54 Cevapla

Birbirlerini şikayet eden esnaflar şimdi dükkan kapatıyor çok komik kural konmuşsa uyulacak yada işyeri usulüne uygun hale getirilecek

doğru söz29 Aralık 2019 / 18:33 Cevapla

Sigara denetimi tüm kurumlarda usulüne uygun yapılmalıdır. Hastanelerin bahçesi,acil girişlerindeki bahçede dahi sigara içiliyor

Hamza29 Aralık 2019 / 18:19 Cevapla

Helal olsun arkanızdayız. 1hafta kapatında sesinizi duyurun oyle 1gün kapatmakla olmaz. Yada 31 ocak 2019tarihinde kapatında yılbaşında millet hizmetsiz(!) kalsın. Bide saolsunla öğrencilere saatliği 4 tl vererek istihdam sağlıyorlar(!). Hakediyorsunuz işiniz gücünüz şhow. Sigarayı ihbar etmeye devam

Zafer29 Aralık 2019 / 17:31 Cevapla

Sorunları çözmek , öneri getirmek, yardımcı olmak, isletme ve müşteri memnuniyetini artırmak,
Bu görevlerini unutanlari kınıyorum.
Her şekilde insanlar madur olacak. Kapatmak çözüm değil.
Haksiz davrananlar hakkında şikayette bulunun.
Keyfe keder uygulamalara karşı çıkmak için bile olsa kapatma kararı hoş değil.
Daha uygar olmak gerekli.
Insanlar madur edilmemeli.
Truzim şehrine yakışmaz
Başka bir şekilde hak arayın. Saygılar sevgiler

Ertuğrul29 Aralık 2019 / 16:51 Cevapla

Keşke bu kararı Cumartesi yada Pazar günü uygulasaydınız madem tepki birazda zararı göze alsaydınız… Komik…

Bülent çağlayan29 Aralık 2019 / 16:29 Cevapla

Acaba hangi gelişmiş ülkede devlet sigara yasağı getiriyor diye böyle bir eyleme maruz kalır tabiki ticaret yapacaksınız tabiki bu ticareti yaparken de uymanız gereken yükümlülükleriniz olacak Allah aşkına devletin ve soğuk yüzünün bulunduğunuz coğrafyada olmadığını bir an için düşünün artık at etimi yeriz it etimi bilmem sizleri tenzih ederim biliyorum ki hemen hepiniz helâlinden rızkınızı kazanmanın peşindesiniz bunda bir şüphem yok ama sizler kendi evinizde aile birliğinizi korumak adına onlarca kural koyarken devletimizin belirlediği kuralları yıkmak veya gereksiz görme lüksümüzün olmadığını bilmemiz gerekir hepinize hayırlı işler güzel ticaretler diliyorum

Davut buyurucu29 Aralık 2019 / 15:45 Cevapla

Cafelere yeni alan tanımı içilebilir içilmeyen alan sağlarsınız devletin markette büfede yasal sattığı sigara cafelerde içilebilir içilmeyen alan olduğu halde yasak koyacan işletmeye ceza kesecen içene ceza kesecen kriz ortamında adam 3 liraya çay sataca ekmek parası kazanacak kira ödeyecek maaş ödeyecek acilen sağlık bakanlığı alan tanımı içilebilir içilmeyen alan.

Kemal özgür29 Aralık 2019 / 15:07 Cevapla

Denetim yapan polisler işyeri sahiplerine kendilerini kapıdan niye karşılamadıkları için tepki gösterdiği yönünde şikayetler var.

muzaffer29 Aralık 2019 / 14:46 Cevapla

insanlık parayla değil alabilisen bedava görevli memur arkadaşların düzgün davranma zorunluluğu vardır fakat ne yazıkki ülkemizde her kulvarda ayrım var sana koşarak gelir bana gelirkende telefon eder kasalarda para kalmadı para gerekli

Hüsnü29 Aralık 2019 / 14:11 Cevapla

Sizi ve yandaş yalaka medyanızı CİMER e şikayet edeceğim

Fatih29 Aralık 2019 / 14:11 Cevapla

Keşke yılbaşı gecesi kapatsaydınız daha çok ses getirirdi Birgün önce eylem yapınca doğal olarak insanın aklına yılbaşına hazırlık geliyor..

Hüsnü29 Aralık 2019 / 14:10 Cevapla

Hem kanuna aykırı sigara kumar uyuşturucuya yer sağlayın hemde devletin polisine memuruna bok atın , il ilçe emmiyet müdürlerine kaymakama valiye siyasi baskı yapın yazıklar olsun hem size hemde bunu yanlı haber yapanlara… Erkekseniz yılbaşı kapatın… 1 gün önce hazırlık ve personeli dinlendirin nede olsa yılbaşı sabaha kadar adam lazım… Sizede yazıklar olsun

Mehmet29 Aralık 2019 / 13:21 Cevapla

Çok yerinde, haklı ve meşru bir tepki. Ortak hareket eden isletmeci arkadasları tebrik ederim. Polislik kovboylugu, mülki idare amirliği de Bolu Beyliği değildir. Gücünü milletten alan devletin memuru. Devletin millet için var olduğunu açık seçik anlatmışlar.Anlamak isteyené.


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  [contact-form-7 404 "Not Found"]
 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.