Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE TGB İSYANI

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE TGB İSYANI
Bu haber 29 Mart 2013 - 2:46 'de eklendi. 23 kez görüntülendi.

 

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE TGB’Lİ ÖĞRENCİLER İLE ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ ARASINDA GERGİN ANLAR YAŞANIYOR

İŞTE YAŞANAN OLAYLAR, TGB’Lİ ÖĞRENCİLERİN KAMERASINDAN

 

kbu-tgb

 

HABERİN VİDEOSU

 

Karabük Üniversitesinde yine gergin anlar yaşanmaya başlandı. Kısa adı TGB olan Türkiye Gençlik Birliği’ne üye olan bir kısım öğrenci, üniversite içinde bazı toplantı ve görüş alış verişi yapmak isteyince ortalık karıştı.

TGB’li öğrenciler Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı İbrahim Kadı’yla uzun bir tartışma süreci yaşadılar.

İşte, TGB Karabük İl Başkanlığı tarafından Karabük Net Haber Editörlüğüne gönderilen olayları anlatan haber metni, fotoğraflar ve video görüntüsü.

Bugün Karabük Üniversitesi’nin kantinde “Nasıl bir üniversite, bilime yapılan saldırılar, eğitim sorunları ve öğrenci sorunlarının tartışılacağı bir söyleşi olacaktı. Fakat AKP’nin ileri demokrasisini savunan güvenlik memurları, TGB’nin bilimsel bir etkinlik yapacağını duyunca sabah erken saatlerden itibaren okula giren bütün öğrencileri, hem öğrenci kimliklerini, hem de nüfus cüzdanlarını kontrol ederek üniversiteye aldılar.
 
Arkadaşlarımız “Ne oluyor” diye güvenliğe sorduğunda, “Üniversitemizin bugünlük bir uygulaması ve olağanüstü bir hal ilan edildi.” diyerek cevap verdiler.
 
Şaşkına dönen AKP memurları, önce etkinliğin yapılacağı kantini kapatarak, normalde öğrencilerin oturduğu kantine, burası personel kantini diyerek, buraya öğrenci giremez dediler. Daha sonra öğrencilerin yoğun bulunduğu kantine giderken TGB’lilerin önüne Rektör Yardımcısı İbrahim kadı çıktı.
 
Kadı “Sizi ne kantinde, ne de dışarıda ki çardaklar da bir arada oturmanıza izin vermem.” dedi.
 
TGB’liler kantinde ve çardakta oturmanın hakları olduğunu söyleyince, Karabük üniversitesinin Kadısı, “5 dakika içinde dağılıyorsunuz” diye cevap verince, okul güvenliği ve TGB’liler arasında arbede yaşandı.
 
Görüntü alan ve ses kaydı yapan öğrencilerin fotoğraf makinesi ve cep telefonuna Kadı tarafından el konuldu. Kadı “Burası benim üniversitem. Burada ben ne dersem o olur, burada siyaset yaptırmam.” diye bağırmaya başladı ve kimliklerinin toplanması yönünde talimatlar yağdırdı.
 
Bu bizim anayasal hakkımız diyen TGB’lilere Kadı “istediğiniz yere şikayet edin beni.” diyerek karşılık verdi.
 
Akşamüzeri TGB İl Yöneticisi Semih Balkanlı, İbrahim Kadı tarafından huzuruna çağırıldı.
 
Burada Kadı “Yine burası benim üniversitem, burada siyaset yaptırmam.” diyerek TGB yöneticisine gözdağı vermeye çalıştı. Buna karşılık Semih Balkanlı, üniversitelerin topluma yön veren, bilim üreten kurumlar olduğunu, Fen- Edebiyat Fakültelerinin bilim ürettiği, kar amacı gütmediği için kapatılacağını, üniversitenin sizin değil öğrenci ve toplumun olduğunu söyleyince, Kadı “Bunları sonra konuşuruz.” diyerek konuyu kapattı.
 
TGB yöneticisinin rektörlük tarafından çağrıldığını duyan diğer TGB’liler okul önüne gidince, TGB İl Başkanı Uğur Sarıoğlu durakta beklerken, özel güvenlik görevlileri tarafından kimliği alınarak Kadı’nın huzuruna götürüldü. Daha sonra diğer TGB’liler de okula girmek isteyince, özel güvenlik görevlileri dersleri olmasına rağmen 25 TGB’li üniversite öğrencisini okula almadılar. Gelip tehdit savurdular. TGB’liler arkadaşları gelene kadar üniversite önünden ayrılmadılar.
 
Kadı, TGB Başkanı Uğur Sarıoğlu’na “Nasıl bir üniversite ve bilim etkinliği yapmak için diretmenizin saygısızlık olduğunu, ben orada size her türlü müdahale etmesini bilirdim. Benim öğrencilerim var. Sizi parçalarlardı ve ben kendimi savunabileceğimi söyleyince durdurdum onları.” diyerek cevap verdi.
 
Sarıoğlu, bunun aslında saygısızlık olmadığını, bizim burada sadece arkadaşlarımızla oturup fikir üreteceğimizi, üniversite ve bilime yöneltilen saldırılara karşı tartışma yapılacağını söyledi.
 
Okul da hiçbir farklı fikrin ve düşüncenin konuşulmasına izin vermeyeceğini ve “burada benim kanunlarım geçer” diyerek karşılık verdi. Konuşmanın sonunda da Rektör Yardımcısı İbrahim Kadı “benim soyadım Kadı. Osmanlı zamanında hakim ve adaleti sağlayan kişi demektir. Bunu da üniversite de ben yaparım. Siz de buna uymak zorundasınız.” diyerek tehdit etti.
 
Osmanlı döneminde yaşamadığımızı, Cumhuriyet döneminde yaşadığımızı söyleyince “tamam dışarı çıkabilirsin.” diyerek arkadaşımızı dışarı çıkardı.
 
Korku dağları sardı. Bu olağanüstü hal ilan etmeleri son çırpınışlarıdır.
 
Buradan ilan ediyoruz. Kadılar, müftüler fetva yazarsa, işte kement, işte boynum asarsa, dönen dönsün. Biz dönmeyiz yolumuzdan diyoruz.
 
 
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
36 ADET YORUM YAPILDI
türk kan06 Nisan 2013 / 00:08 Cevapla

İbrahim Kadı bu üniversitede sadece ülkücülerin ve cemaatin arkasında duruyor. Öğrenci konseyinin yapılanmasına bir bakın başkan ülkücü yardımcısı cemaatten. Daha geçen gün Rektörü ülkü ocağı ziyaret etti, acaba neden bu ziyaret ülkücülerin sayfasından hariç üniversitenin sayfasında yayınlanmadı?

  Aykut06 Nisan 2013 / 17:26 Cevapla

  Senin ülkücü öğrencilerle sorunun ne?? Sende ülkücüler kadar olgun ve adam ol sende hakettiğin yerlere gir, rektör beyi ziyaret edebilin.. böyle vurduyla kırdıyla olmaz bu işler. Bu gidişler ilerleyen zamanlarda sizi kapmasınlar başka freksiyonlara dikkat edin!!

Turk04 Nisan 2013 / 16:12 Cevapla

Bu arada TGB’li arkadaşlar dersler nasıl gidiyor? Bilim falan nasıl aranız 🙂

Turk04 Nisan 2013 / 16:10 Cevapla

Tamam şimdi anlaşıldı, Metehan Erdönmez’in tanımından anladığım kadarıyla bu TGB’ciler, ODTU; Hacettepe vs kampuslerde gördüğümüz kırmızı afişleri asan, heryere “AKP defol”, “…. Fethullah” gibi yazılar asan, havalar hafif ısınınca latin dansları vs. organizasyonlar için dışarıda sergi vs açıp kayıtlar yapan, bu ülkeni maneviyatları ile alakası olmayan, uzun yıllar okuya(maya)n, Che Guevara hayranı (gerçi sözde milliyetçiler ama)… vs elemanlar bunlar. Kadı hocayı savunma dedim yok, ama siz gibilerden %99 olarak bizler nefret ediyoruz haberiniz olsun. İstediğiniz kadar devrim çığırtkanlığı yapın, sonuç değişmeyecek.

Metehan Erdönmez02 Nisan 2013 / 00:44 Cevapla

TGB bir örgüttür ve genel merkezi vardır. Kararlar oradan çıkar, açıklamalarınızı benim 15 yaşındaki kardeşim bile çürütebilir ve buradan aslında gerçek zeka yaşınızı bulabiliriz. TGB, tamamen öğrencilerden oluşan ve bugüne kadar hiçbir şekilde illegal yollarla eyleme girişmemiş maddi yıkımlar yapmamış bir örgüttür. Vatansever gençlerin oluşturduğu bir örgüt olan TGB din temelinde hiç bir vatandaşı kandırmaz ve onlara yapmamaları gereken şeyleri pensilvanyalardan değil, bizzat yüzyüze anlatır. Bizlerin hiçbir korkusu yoktur, olmamıştır. Bizler amerikan askerlerinin başlarına çuval geçirmiş, nato askerlerini gemilerine geri kaçırmışızdır. soruyorum o zaman bu ülkenin gerçek sahibi olduğunu iddaa eden yancılar nerededirler. Artık devir kraldan çok kralcı olma devridir. Bu devirden ötürü de Karabük Kadı’dan çok Kadıcı olmuştur. 50 yaşını aşmış bir akademisyen lise müdürü edasıyla ortalıkta cirit atmakta, üniversitede lise baskısı uygulamaya çalışmakta, göz korkutmaya uğraşmaktadır. Hiç bir üniversite kişilerin şahsi malı değildir. O üniversiteyi onlar kendi paralarıyla yaptırmamışlardır. O üniversite öğrecilerin bilimi öğrendiği yerdir. Öyle kalacaktır. Bunu herkes bilmedilir. Üniversiteler halkındır, kamu malıdır, kimse üzerinde hak talep edemez. Bugün dünya görüşü ikiye ayrılmıştır. Ezen ve ezilen sınıf. Bu ülkemizde Bölen ve bölmeyen olarak iki ye ayrılır ve TGB böldürmeyecen, cephede bölücü amerikan emperyalizmine ve onun uşaklarına akp hükümetine karşı mücadele etmektedir. Geçmişte kendi üç kuruş çıkarına düşenler istiklal mahkemelerinde af dilemişlerdir. Gelecektede üç kuruş çıkarcılarının sonu istiklal mahkemeleri olacak ve vatansever halk onları yargılayacaktır. Ben arkadaşlarının bu tarz tartışmalarda yer almasını istemiyorum. Arkadaşlarım beni dikkate alırlarsa sevinirim. TGB’yi merak edenler http://www.tgb.gen.tr adresinden öğrenirler. Aydınlık doğudan geldiğinde batıdaki korkaklar kaçacak delik arayacaklar, ancak hepsinin sonu ege denizi olacaktır.

  özler02 Nisan 2013 / 12:25 Cevapla

  Metehan Erdönmez, DHKP-C dediğiniz örgüt silahlı mücadele kapsamında dağlarda gerillalar gezdirerek halkı devlete karşı silahlı ayaklanmaya teşvik ederek devleti anarşi yoluyla yıkmaya gider dediğiniz PKK dır ki bu da DHKP-C örgütüyle baglantısını gösterir, DHKP-C dediginiz örgüt en çok üniversitelerde gençleri kandırıp onları büyük şehirlerde örgüt evlerinde zehirleyerek gerekirse bombalı eylemlerde en çok da üniversite içinde radikal eylemlerde kullanır ayrıca karabük dede gördügümüz bir olay liselerde bile örgütlenmeye gidiyor tgb lise ye giden bir gencimiz üniversite hazırlıgındaki gelecegini belirleme cabası içinde olan gençlerin siyasi görüşleri elbette olucak ancak onları radikal eylemlerde kullanmak hiç de hoş görülemez, bu ülkede herkesin bir fikri siyasi görüşü elbette olucak tgb de akp ye karşı siyasi görüş besleyebilir mhp gibi ama tgb siyasi bir parti degil o zaman bu günkü siyasi partilerin hangisinin örgütüdür? ayrıca tgb olsun diger örgütler olsun yaptıkları ve bildikleri tek şey ortamı germek, anarşi çıkarmaktır burda yazılan yorumları herkes okursa bunu çok iyi görücektir ki yaptıgınız tek şey önce karşı tarafa hakaret etmektir burda yazılan yorumlar da şahsıma ve diger yorumculara yönelik yapılan hakaretler ” vatan hainleri, bilinçsiz, bağnazlık, denize döktüklerimizin torunları, imamın ordusu, alçalmak, beyninizdeki örümcek, hala hilafetten korkulmasına bir şey demiycem bile, zeka yaşlarına hakaret, halkın yarısına bölücü emparyalizm uşağı, demokratik olmayan istiklal mahkemelerini savunmak” bence siz halkın yüzde ücünü bile oluşturmayan gençleri kandırmak ve boş yere radikalleştirmekten başka bir emeli olmayan radikal bir örgütsünüz. hem tgb yi yeni bir örgüt gibi sunuyorsunuz hemde geçmişinizi amerikan gemilerini geri göndermeye kadar dayandırıyorsunuz, hem demokratik cumhuriyetten bahsediyorsunuz hemde istiklal mahkemelerini savunuyorsunuz bu da zihninizin darbeci yanını gösteriyor hem amerikaya karşısınız hemde darbeci noto uşaklarının istiklal mahkemelerini savunuyorsunuz ve darbecilerin peşinde silivriye diyorsunuz bu nasıl emparyalizme karşı çıkmak bu ne biçin halkçılık halk darbelere karşıdır bunu demokratik cumhuriyetin geregi olan sandıkda 10 yıldır göstermekte, hem siz bu ülkeyi nasıl bölüyorsunuz ülkeyi bölen ve bölmeyen diye bugün darbe yapıp ülkeyi karanlık bir tabloyla karşı karşıya bı4rakan ve derin oluşumlarla pkk yı kuran bir zihniyetten ülke kurtulmaya çalışırken siz o karışık mafyaveri çete ve anarşik örgütlenmlerin kol gezdigi yılların özlemindesiniz, beni ve benim gibi düşünenleri nasıl istiklal mahkemeleriyle tehdit edersiniz? yargı bagımsız olmalı degilmi? sizin ve sizin gibi düşünenlerin tekelinde mi olmalı yargı? herkes sizin gibi mi düşünmeli? düşünmüyorsa onları istiklal mahkemelerinde yargılayıp asacakmısınız? türkiye cumhuriyeti vatandaşlarını bununla mı tehdit ediyorsunuz bu mu sizin demokrasi anlayışı? özgürlük anlayışı? niyetleriniz ortada hep birilerini asıp kesin hep anarşi hep ortamı germek? “Aydınlık doğudan geldiğinde batıdaki korkaklar kaçacak delik arayacaklar ancak hepsinin sonu ege denizi olacaktır” diyen Metehan Erdönmez farkındamısın biz batıda yaşıyoruz söylermisin senin benim dışımda dogudan ne gelicekte hiç bir zaman işgale ugramamış fikrimi ve bedenimi denize gömecek? sana tavsiyem bu ülkenin gerçek sahiplerini görmen bunun için git, tekrar ve tekrar “İSTİKLAL MARŞIMIZI OKU”, orda yazıyor bizim kim oldugumuz.

anti tgb ÜMİTTT PDR01 Nisan 2013 / 18:35 Cevapla

Türkiye TGB’nin ne kadar aciz bir yapılanma olduğunu levent kırca efendi ele anladı çünkü savundukları birlikte oldukları chp lideri levent beyden önce kürsüye çıkmıştı ve levent bey çileden çıkmıştı aynen şunu demişti buradan sonra belki bir karı düzecem demişti ne bilimi ne çalışması siyaset işleri maşa bunlar ancak laffffffffffffff özet TÜRK ADINI kullanmayın Türk adını kullanırsınız pankart hazırlarken üzerine basarsınız sizin TÜRKLÜĞE SAYGINIZ BU KADAR

siz_kimsiniz01 Nisan 2013 / 14:16 Cevapla

Hocaları, bilim adamlarını eleştirmek normal bireylerin işi değildir. Ancak bir bilim adamının o toplantıdan nasıl bir ürküntüsü olabilir. Bir de bilim adamı ise güvenlik görevlilerin başında nasıl korucu başı gibi direktifler verebilir. Ne demek kendi öğrencilerime parçalatırım ne demek. Üniversite gibi bilim yuvasına yakışan sözler ise devam edin eğer yakışmadığına kanaat ediyorsunuz KORUCU BAŞI OLUN BİLİM ADAMI kimliğini bırakın.

Turk30 Mart 2013 / 23:12 Cevapla

Şimdi bu eylemi yapan arkadaşların bilimle falan işleri olsa “tamam haklısınız arkadaşlar, hakkınızı arayın” diyeceğim. Ama gerek bu ulusalcı arkadaşların, gerekse büyükşehirlerde sarı-kırmızı pankartlarla bi şeyler yapmaya çalışan sosyalist arkadaşların ortak noktasının “okulu bitirememe”, “7-8 yıldır okuyor olma”, “canı sıkılma” gibi ortak noktaları olması hasebiyle, kendilerine “önce öğrenci olarak işinizi iyi yapın, sonra yöneticilerinizin yaptıklarını sorgulayabilirsiniz” diyorum. Kadı hocanın davranışları okuyana fevri olarak gelebilir, ama kendisi üniversitede sağ ya da sol her kesim için aynı şeyi yapardı. Yoksa ne ilk defa girişte kimlik kontrolü yapılıyor, ne de Fen fakültelerini Kadı hoca kapatıyor…

  umutcan31 Mart 2013 / 17:30 Cevapla

  Türk yaptığınız yorum cahilliğin tam anlamıyla tanımıdır, biz Kadı hoca fen fakültesini kapatıyor demedik bu bir, bizlere saldırma cüretini kendinizde buluyorsunuz ancak Diyarbakır’da bölünme mitingine neden birşey söylemiyorsunuz anlaşılan bu ülkede halen denize döktüklerimizin kalıntıları var.

   anti tgb ÜMİTTT PDR02 Nisan 2013 / 22:13 Cevapla

   SEN KİMİ DENİZE DÖKTÜN DE KONUSUYORSUN EY UMUT ATALARIN SENİN GİBİLERİ GÖRSE BU ÜLKENİN SENİN GİBİLERİN ETKİSİNDE OLDUĞUNU BİLSE ŞAVAŞMAZDI BİLE ONLAR KALPLERİNDEKİ İMAN İLE ALLAHIN İNAYETİ İLE ÇANAKKALEDE VE BAŞKA CEPHLERDE BAŞARDILAR SİZ BUNA LAİKLİĞE AYKIRI DERSİNİZ PARDON SAVAŞARAK KAZANDILAR KİMSE YARDIM ETMEDİ ONLARA ŞAVAS STRATEJİSİNİ ÇOK İYİ BİLİRLERDİ ÇANAKKALEDE SEYİT ONBAŞI DA ZATEN 200 TONLUK ADAMDI

hüseyin30 Mart 2013 / 18:32 Cevapla

Kadı Hoca Doğrusunu yapmıştır.. Kimdir bu Tgb ?

  Selami30 Mart 2013 / 22:13 Cevapla

  Hüseyin bey nereden biliyorsunuz yanlıs yapmadığını? görünen köy tabela istemez:) ya onun tayfasındansınız ya da gönül borcunuz var. siz ne kadar tanıyorusnuz sayın İ. Kadı’yı bu kadar eminsiniz. Karabük Karabüklülerindir, bu böyle biline unutulmayın sayın akademik personel. Kimse ahkam kesmez edebince duracak öğrenciside halkıda öğreticiside. Haklı olsa yönetim şimdiye çokdan bi açıklama yapardı madem öğrencisi değil nasıl giriyor hüseyin bey kampuse guvenlığın kacıncı zafiyeti bu trafdan tel çalanlar henuz unutulmadı dusundurucu bu olanlar ya işletme sahibi değişmeli yada portföy değişmeli o zaman kimse gelmesin karabükte öğrenci olmasın gerekte kalmasın üniv. Bakarmısınız kentte huzur bırakmadılar, tabi topladılar yandaşlarını öğretim üyesi kimliğine yakışmayan insanları girip görün siteden

   hüseyin01 Nisan 2013 / 10:22 Cevapla

   25 tane serseri çıkmış toplantı diyorsunuz.. hadi üniversitenin içindeki öğrencileri anlıyomda dışardan gelip eyleme katılan tgb cilere ne diyelim ? derdiniz toplantmı ortalığı karıştırmak mı?

    hüseyin cevahir05 Aralık 2013 / 02:13 Cevapla

    yavrum be orada kimse dışarıdan gelmedi TGBliler bu okulun öğrencileri yaklaşıkta 4 senedir bu okulda öğrenciler hala tanıyamadıysanız önce kendi beyninizi sorgulayın

   hüseyin01 Nisan 2013 / 10:26 Cevapla

   yine diyorum kim bu adamlarda hoca muhatap olup cvp yazacak..

Ali İhsan30 Mart 2013 / 00:50 Cevapla

Üniversitelerin bilim yuvası olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Terorist başlarının ülkemizi yönettiği günümüzde üç beş öğrencinin bir araya gelmesinden korkan zihinler gelecekte yok olmaya mahkumdur. Burada gençlere büyük iş düşüyor. Ülkelerine sahip çıkıp, zaten yeterince bölündüğümüz günümüzde bir de ülkücü-kominist; sağ-sol gibi kutuplara ayrılmamaları gerekir. Gün vatanseverlik, gün sosyalistlik, gün milliyetçilik ve gün en önemlisi ulusumuz için, geleceğimiz için mücadele etme vaktiniz. Yoksa böyle giderse amerikan uşağı, arap milliyetçisi cocuklarınızdan caddeler geçilmeyecek. Üniversite yönetimininde eleştiriye açık olması lazım. Rektör YRd.’nin çocuklarının karşısına çıkıp ahkam kesmesi çok çirkin bir görüntü olmuş. Gereksiz hareketler bunlar hocam. size yakışmamış.

  umutcan30 Mart 2013 / 14:41 Cevapla

  ali abi çok sağolun değerli fikriniz için çok güzel açıklamışsınız, bu ülkede pkk diyarbakırda mitingler yapıyor apo anayasa yazıyor, üniversite de bizler düşünmek istediğimizde bilim yapmak istediğimizde kokuyorlar

tunc29 Mart 2013 / 20:50 Cevapla

İyi dövmeye kalkmamış, hakkaten gülünçtür bu olay özellikle karabük üniv. hakikaten kan kaybına devam ettiği aşikardır. Bende bir bilim adamıyım utançla izliyorum olanları ama hakikaten yazıklar olsun…. Derhal görevden alınmalı ve soruşturma açılmalı rektörüm Yok Karabük üniv. şöyle iyi böyle iyi diyordu. Karabükün adını lekelemektedirler. Daha kampusde güvenlik sağlanamıyor görünen o tabi korunuyorlarsa yapacak birşey yok öğrenciler YÖKe dilekçe ile başvurularını yapsınlar, daha da olmadı daha da yukarıya Cumhurbaşkanlığını dilekçe yağmuruna tutarlarsa haledilir görevlerinden alınırlar. Fark ettiğim sadece bu da değil!!!! Soruşturma açılır gereği yapılır. Bir bilim adamı bunları yapar ise bu noktaya nasıl geldiği de tartışılmaya açılması gerekir.

Gurbetçi29 Mart 2013 / 11:02 Cevapla

Kadı’nın güvenlik amirliğine soyunmasından tutunda kullandığı cümlelere kadar bir akademisyene yakışmayan davranışlar bütününü görmekteyiz. Elbetteki 25 bin kadar öğrencinin tek bir çizgide yürümesi beklenmemeli. Fakat yasal bir aykırılık mevcut ise bunun karşılığının Kadı da olmadığını biliyoruz. Son dönemdeki davranışlarıyla adeta asabi lise müdürü gibi izlenim sergilemekte. Umarım akedemik kariyerine gölge düşürmez.

BÜLENT TÜRKOĞLU29 Mart 2013 / 10:32 Cevapla

Aykut Bey’in serzenişini anlamak mümkün değil. PKK ya bile özgürlük ve barış süreçlerinde pkk’lıların dağdan inip Diyarbakır meydanlarında özgürce konuşmaları yapması yasaklanmamalı fakat üniversite içinde güvenlik görevlileri tedbir almaları ve toplantıyı dağıtmaları uygun. Bunu mu demek istiyorsunuz. Zihinleri vatanperver duygularla hedefi bölücülük olmayan Geleceğimizden neden korkuluyor…

Aykut29 Mart 2013 / 10:03 Cevapla

TGB basın bildirisini tek taraflı olarak bu şekilde yayınlamanız habercilik ilkelerine de aykırı değil mi? Propagandaya alet olmuşsunuz. Söylenenler, istenenler öğrencinin hakkı olduğu kadar gerek gördüğünde güvenlik ve çeşitli sebeplerle önlem almak da yöneticilerin hakkıdır diye düşünüyorum. Yargısız infaz yapılarak değerli bilim insanlarının toplumun önüne bu şekilde hedef gösterilerek atılmasına kendi çapımda karşı çıkıyorum, saygılarımla.

  Editör29 Mart 2013 / 10:11 Cevapla

  Sayın Aykut Bey; Haberin içeriğini okusanız bu önyargılı yorumu yapmazdınız. Haberin başında ne yazıyor..? “İşte, TGB Karabük İl Başkanlığı tarafından Karabük Net Haber Editörlüğüne gönderilen olayları anlatan haber metni, fotoğraflar ve video görüntüsü.”

   Aykut29 Mart 2013 / 11:04 Cevapla

   Yanlış anlaşılmak istemem. Ben gazeteci değilim, ahkam da kesmek istemem ancak haberin sayın Kadı ile temasa geçilerek, ya da üniversitenin de görüşü alınarak yapılması daha doğru olurdu. Örneğin Ankara’da her gün defalarca öğrenci eylemi oluyor, ancak bunların hiçbirini medyada öğrencilerin basın bildirisini aynen yayınlayarak haber yapmıyor ulusal basın. Olay nerede oldu, öğrenciler neye karşı çıktı, polis müdahale ettiyse hangi boyutta etti? Bunlar kafi bence, ben en azından haberin sonunda “konuyla ilgili görüşlerini almak istediğimiz üniversite yönetimi bize randevu vermedi” kaygısını hissetmek isterdim. Sitenize karşı tek önyargım var, o da “bu işi iyi yaptığınız”dır. İyi çalışmalar dilerim.

    Okuyanbilir29 Mart 2013 / 21:24 Cevapla

    Aykut bey sanırım siz öğrenci değilsiniz.. Okula belki hiç girmediniz.. Sadece okuyan bilir.. Demokratik TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE olmaması gereken bazı yanlışların olduğu bu ülkede burada da bazı durumlarda İNSAN HAKLARININ unutulduğu bir üniversite.. Hepimizin kimlik ve nüfus cüzdanına baktılar bizde anlam veremedik belki ellerinde liste vardı ona göre içeri alınıp alınmama olayı oldu.. Sonuç olarak kimsenin üzerine vazife değil kantinde oturulan yere karışmak ne demek ama herkes bu üniversitede özellikle aktif sevilen ve dikkat çeken sosyal olan kişiler sorun çıkarır mı çıkarmaz mı diye hakkında bilgi toplanıyor.. Farklı görüşte olanlar sıkı takipte en ufak okul ile alakalı öğrenci ihtiyacı için olan bir durumda imza toplama olayı soruşturmalarla sonuçlanıyor.. Yani siz bir şey bilmiyorsunuz.. nokta.

BÜLENT TÜRKOĞLU29 Mart 2013 / 09:25 Cevapla

Sayın Rekötürümden dileğimdir.
Rektör Yardımcısı Sayın Kadı’nın görevine son verilmesini. Gençliğin olanca ateşi ile yandığı döneminde arkadaşlarımızın serserilik yapmadığı arkadaşları ile sosyalizasyon süreçlerine olan bu baskının manasını anlayabilmek için akılların tutulması gerekmektedir.
Sayın Kadı’ya da bir tavsiyem var. Cumhuriyet kazanımlarından nasibinizi almadığınız belli oldu. Ama o dönemde bile biliniz ki KADI KURUMLARI PADİŞAHA YALAKALIK YAPMAZLARDI….

  Aykut29 Mart 2013 / 12:20 Cevapla

  Sizin gibi düşünmediği için bir insanı “yalaka”, “Cumhuriyet kazanımlarından nasibini almamış” diye yaftalayıp, görevden alınması için kendi çapınızda telkinlerde bulunmak sizin adaylık açıklamanızın ilk satırındaki partinizin “vatandaşları her türlü ayrılıktan korumak” düsturu ile ne kadar örtüşmektedir? Yönetim ve idare anlayışınız bu ise il başkanlığında başarılar dilerim.

   Misafir Öğrenciler29 Mart 2013 / 20:06 Cevapla

   Ayhan bey, İbrahim Kadı Hazretleri senin neyin olur. Yoksa Kadı Hazretlerinin söylediği TGB’li arkadaşlara saldıracak olan öğrencileri pardon tebaasımısınız..

   karabüklü29 Mart 2013 / 20:42 Cevapla

   aykut bey size de sayın kadının ve AKP nin yalakalıgını yapmak düşmez sayın editör sadece haberi net olarak açık şekilde yazmış sayın BÜLENNT TÜRKOĞLU DA içinden geçenleri söylemiş sizin nereniz sızladı, anlamış degilim BÜLENT beyin il başkanlıgınıda çok iyi yürüteceğine eminim vurgu yapmanıza gerek yok

  Aykut30 Mart 2013 / 06:31 Cevapla

  Tgb lerin bir ilerisi Dhkp-c ler. yani şu 11 çelik kapı giriş türleri engellenen yerler.!!! Yıllarca Atatürkçü düşünce derneeklerini kullandınız şimdi dee Türkiye Gençlik Birliği adı altında aşırı militan kadrolar yetiştiriyorsunuz. Ayıp yaa. Bu ülkeye hiçbirşey veremez onlar. Ne alınları iki rekat namaza gider, ne bu ülke için biirşeyleer yapmak hevesindeler. Neredenmi biliyorum. Müneccim olmaya gerek yok. otdü de gördük. nerede pkk yandaşları var bu grubun içine sızııyorlar. nerede bir baltaya sap olamamışlar var bu gurubun içindee yer almış durumdalar.

   Turk04 Nisan 2013 / 16:05 Cevapla

   Tamam şimdi anlaşıldı. Metehan Erdönmez’in mesajında TGB’nin tanımı var : “Bu ülkemizde Bölen ve bölmeyen olarak iki ye ayrılır ve TGB böldürmeyecen, cephede bölücü amerikan emperyalizmine ve onun uşaklarına akp hükümetine karşı mücadele etmektedir.”

   Yani bu TGB’ciler, Hacettepe’de, ODTU’de vs… gördüğümüz “AKP Defol”, “Cephe”, “Emperyalist AKP”, “… Fethullah” gibi sarı-kırmızı afişler asan, ülkemizde TAMAMEN AZINLIK”, ama sesi çok çıkan, uzun kıvırcık saçlı erkeklerden ve etrafındaki kızlardan oluşan, uzun yıllar


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  [contact-form-7 404 "Not Found"]
 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.