Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

KARABÜK SAĞLIK SEKTÖRÜ YAYMAYA BAŞLADI

KARABÜK SAĞLIK SEKTÖRÜ YAYMAYA BAŞLADI
Bu haber 24 Mayıs 2013 - 16:01 'de eklendi. 59 kez görüntülendi.

KARABÜK SAĞLIK SEKTÖRÜNDE SORUNLAR BÜYÜMEYE BAŞLADI

KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ KARABÜK GENEL SEKRETER VE YARDIMCILARI YETERSİZ Mİ KALIYOR

HASTANELERİN BİLGİSAYAR OTOMASYON SİSTEMİ HASTALARA ÇİLE MAKİNESİ OLDU

saglik-sektoru-yaymaya-basladi

 

analiz-haber

Türkiye Genelinde geçtiğimiz aylarda yapılan sağlık sektöründeki büyük değişimden sonra Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği uygulamasına geçilmişti.

Bu uygulamanın hayata geçirilmesinden sonra, Karabük Kamu Hastanelerinden ve Sağlık sektöründen sorumlu olarak Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Seyfettin Kalay Kamu Hastaneleri Birliği Karabük Genel Sekreterliği’ne atanmıştı.

6 Ay önce Karabük’ün sağlık sektörünün patronu olarak atanan Dr. Kalay, kendi ekibini kurarak çalışmalara başlamıştı.

Göreve ilk başladığı anlarda yaptığı açıklamalar ile umut veren birisi olarak kamuoyunda tanınan Dr. Seyfettin Kalay, altı aylık görev süresinde beklenilen başarılı çalışmaları sergileyemediği gibi, oluşan sorunlar da giderek büyüyor.

BİLGİSAYAR OTOMASYON SİSTEMİ, HASTALARIN ÇİLE MAKİNASI OLDU

Karabük devlet Hastanesinin ve bağlı olduğu Beşbinevler Devlet hastanesinde aynı anda kullandığı bilgisayar otomasyon sisteminin arızalanmadığı gün olmuyor.

Tüm hastaların kabulünün, kayıtların tutulduğu ve tüm işlemlerin yapıldığı bilgi işlem sistemi olan bilgisayar otomasyon sisteminin sürekli çöktüğü ve devre dışı kaldığı zamanlarda da hastaların muayene olamadığı, hastanelere hastaların kabulünün yapılamadığı ifade ediliyor.

Önceki otomasyon sisteminden daha düşük versiyonlu bir otomasyon sisteminin kurulduğu da belirtilirken, bu sistemin sürekli arıza vermesinde hastaların büyük mağduriyet yaşadığı da belirtiliyor.

GENEL SEKRETER VE YARDIMCILARI KARABÜK’TE DURMUYOR

Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Seyfettin Kalay’ın ve kendi göreve getirdiği iki yardımcısının doğru dürüst Karabük’te durmadığı da edinilen haberler arasında yer alıyor.

Genel Sekreter ve bir yardımcısının Bartın’da, diğer yardımcısının da Ankara’da ikamet ettiği, haftanın 3 günü Karabük’te durdukları, diğer günler ikamet ettiği illere gittiği de iddia ediliyor. Bu iddiaları dile getiren çevreler “Genel Sekreter ve Yardımcıları Karabük’ü Bartın’dan doğru yönetiyorlar” şeklinde söylemlerde bulunuyorlar.

HASTANE MÜDÜRÜ KAMİL TEMEL İMPARATORLUĞUNU AÇIKLAMIŞ

Kamu Hastaneleri Müdürlüğü görevine getirilen ve daha geçen yıl ki cezaevi sürecinin soru işaretlerini hala üzerinde taşıyan Kamil Temel’in ise hastanede adeta imparatorluğunu ilan ettiği konuşuluyor. Temel’in idare ve yönetim kadrolarında acımasız bir şekilde partizanlık yaptığı yönünde şikâyetler hat safhaya ulaştı.

HESABINI VEREMZSİNİZ..!

Karabük Sağlık Sektörünün Yöneticileri olarak yaptığınız çalışmalarda herhangi bir başarı olmadığı gibi, sorunların sürekli çoğalmasının hesabını veremeyeceği belirtilirken, bu yılsonu açılacak olan Şirinevler’deki yeni akıllı, büyük hastaneyi nasıl yönetecekleri de tartışılıyor.

Sağlık sektörü “Bu kadrolar, akılsız hastaneleri yönetemezken, akıllı hastaneyi nasıl yönetecekler. Giden Başhekim Nurullah Soyhan’ı arar hale geldik.” şeklinde alaycı hicivlerde bulunanalar, durumun ciddiyetini böyle vurguluyorlar.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI DÖNER SERMAYE VE FARKLARINDA SORUN YAŞIYORLAR

Karabük ve Safranbolu Devlet Hastanesi çalışanları döner sermayeleri ve farklarını hiçbir ay zamanında alamazken, sözleşmeli personellerin ise maaşları sürekli gecikmeli ödeniyor.

Safranbolu Devlet Hastanesi’nin ise durumunun tam bir vahamet içinde olduğu vurgulanırken, elektrik ve su paralarını dahi ödeyemedikleri belirtiliyor. Safranbolu Devlet Hastanesi doktorları döner sermayelerin ve farkların ödenmemesinden dolayı adeta kazan kaldırmış durumdalar.

Sağlık çalışanların haklarının sürekli gecikmeli ödendiği ilimizde, Genel Sekreterlik ve Yönetim Kadrosunun döner sermaye ve farklarının zamanında aldığı da ifade ediliyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
29 ADET YORUM YAPILDI
RAHMAN BALCI26 Şubat 2014 / 01:47 Cevapla

İŞİNDE GÜCÜNDE OLAN İNSANLARI BUKADAR BASİT ŞEKİLDE KARALAMAK BUKADAR İNSAFSIZCA İLERİ GERİ AĞZI OLAN KONUŞUYO MİSALİ O TEMİZ İNSANLARA ÇAMUR ATMAK BUKADAR KOLAY OLMAMALI YAZIK YAA ÇOK YAZIKK ÇOOK…….. ALLAHIM HEPİNİZİ HEPİMİZİ GÖRÜYO GÜN GELECEK EDEN ETTİĞİNİN HESABINI VERECEK BU BİLİR BİLMEZ TIP TUTMALARINDA ÖTE DÜNYADA Bİ HESABI OLACAK RABBİM BÜYÜKTÜR….

RAHMAN BALCI26 Şubat 2014 / 01:40 Cevapla

yazık çooook yazık o bahsettiğin insanlar okadar temiz işinde gücünde özverili çalışkan işlerini hakkıyla yapan insanlar ki ALLAH’ım şüphesiz bu temizlikteki insanlara çamur atan sen ve senin gibileri birgün olur cezalandırır yazık yaa çok yazık insan karalamak İNSAN KARALAMAK HAKKINDA İLERİ GERİ KONUŞMAK BUKADAR KOLAY OLMAMALI…

hastane çalışanı02 Haziran 2013 / 17:02 Cevapla

ve bu haberi yapan şahsın ismi neden yazılmıyor? azılı katillerin bile mahkemesi sonuçlanmadan suçu sabitlenmeden isimleri açıklanmaz. Kamil Temele kasıtlı bir yüklenme mevcut. Umarım şahsına yapılan bu hakaret karşılıksız kalmaz.

sağlık 7829 Mayıs 2013 / 11:52 Cevapla

canları sıkılınca istedikleri yere müdür istedikleri yere başkan, yardımcı vs. oluyorlar. liyakate önem veren nerdeeeee. sağlık senli ol yeter, hele bir de yönetimdeysen ohhh gelsin keyif, gelsin müdürcülük. koridorlarda abdest aldığını göstere göstere dolaş, akşama kadar evraka elini sürme. budur sizin anlayaşınız. o evraka da ancak bir adamınızın hayrınaysa veya sizden olmayan birini yiyecekseniz elinizi sürersiniz.

  abdullah30 Mayıs 2013 / 16:24 Cevapla

  sen kendin yapıyosunda onurlu ve başarılı insanlara burdan klavyenin başından kolay oluyor çamur atmak…. sen hiç bu yazıları yazarken daha dogrusu çamur atarken vicdanın sızlamıyormu hiç m,i ALLAH tan korkmuyormusun.. kendini hizmete adamış kendinden başka herkesin derdine derman olmaya çalışan bir idarecinizi yere göge çıkaracakken sizin yaptıgınız çamurdan başka birşey degil dilerim allahtan attıgınız çamurlar suratınıza yapışır

hastane çalışan28 Mayıs 2013 / 22:06 Cevapla

karabük devlet hastenesinde 24 yıldır çalışıyorum. bu hastenedeki çalışanları benden iyi bilen var mı bilemiyorum, nurullah bey döneminde onun ekibi rahat yerlerde çalıştı bizler servislerde az elemanla resmen süründük. Şimdi yeni bir sistemle çalışıyoruz, değişen çok farklı bir şey olmadı yine çalışan aynı, çalışmayanlar aynı. şirinevlerden gelenler idari kadrolarda, hepsinin birer odası ve emir verecekleri adamları var. ya eğitim hemşiresi oldular. Ben 24 yılımın karşılığında müşahade odasında hastaların ortasında, pisliğin kokunun içinde. beş dakika bile hiç bir yere ayrılamadan 16 saat çalışıyoruz. daha doğrusu bu çok kötü şartlarda çalışmaya çalışıyoruz, bu sorunumuzu ilettiğimizde hiç önemsenmeyip, kimseninde umrunda olmadı. tek tesellim emekliliğime kısa bir sürenin kalması allah beni o hastaeneden kurtarmak nasip etsin.

  hikaye dir29 Mayıs 2013 / 09:55 Cevapla

  Değereli arkadaşım bende 23 yıldır şirinevlerde çalıştım. Söylediklerine kesinlikle katılıyorum ancak hastane birleşmelerinde çetin bakır şirinevler çalışanlarını mahvetti.çetin bakırın yanına devlet hastanesi idarecileri yaklaştırmadı bile.sözde nuruullahın adamı olanlar.şimdide seyfettin beyi çembere aldılar.yani sorun devlet hastanesi şirinevler sorunu değil.sorun idareci sorunu.dün çetin bakır sonra nuruulha soyhan şimdide bunlar değişen bişi yok.idareci dalaetli olacak.hz ömer adaleti derler.ömerin adaletine muhammedin insanlığı oılacak.cemaat değil.yıllarca kimlerin ne şekilde döner sermaye aldığı belli.yüzde 10-20 verilmemesi gerektiği genelgelerle sabit olmasın arağmen(şu an bile)yakınımız diye dağıtılıyor.personel işim var diye izin isterken bazılarına saatlik izin al denirken bazılarına git deniyor.dışarda fittiri fittiri gezen idareci yokmu imza föyleri 8.15 te kalkarken imza kontrol edenler saat 9 da işe gelmiyormu.bizim çoluğumuz çocuğumuz yokmu okula giden teslim edeceğimiz servis bekleyen vs.bu mu idarecilik.eğer buysa her canlı idarecilik yapar

  hasta30 Mayıs 2013 / 16:39 Cevapla

  vallahi kardeş 24 yıldır hastanede servislerde çalışıyosun hala servisler b…k götürüyo senin iyi bir başarı sergilemedigini önceki yönetimde görmüş bu yönetimde sen kalkmış burdan başkalarına laf atcagına o böle yapıyo bu böle yapıyo diye ilk önce kendi servisine bak adam akıllı ondan sonra başkalarına yorum yap

hikaye dir28 Mayıs 2013 / 13:34 Cevapla

şirinevler personeline yatacak yer ayarlanıyor denilince orda bir dur. tüm personel şuan bir ve aralarında bir sorun yok. sorun yaratmaya çalışma. hastane birleşmesi daha önce de yaşandı ve o dönemde şirinevler personeline acayip gibi davranıldığını bugün o dönemim yöneticileri dahi kabul etmekte.

Sağlık Bakanlığı27 Mayıs 2013 / 00:25 Cevapla

Bu Haber Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun ve müsteşarın önüne kondu ve onların Genel Sekreterlik uygulamasında da beklediği zaten böyle bir gelişmeydi sanırım…
Yakında tüm illerde bu Genel Sekreterlik uygulamalarındaki aksaklıklar yüzünden bu tür haberlere hep birlikte şahit olacağız. Ankara’dan selamlar…

Sağlık Sektörü26 Mayıs 2013 / 02:58 Cevapla

Sayın gazete yöneticilerimiz sizden de ricam insanların direk karalanmasına izin vermeyin bu tip mesnetsiz haberlerle gerçekten çalışmak için gelen insanların çalışma şevkini kırmayın Sağlık Sektörü Türkiye nin sürkülasyonu en yoğun sektörüdür. Madem düzeltmek için bir faaliyette bulunuyorsunuz Zengin işadamlarının sağlık sektörüne daha fazla yatırım yapmalarını sağlayın… Hastanelerde yaşanan problemin temel kaynağıda elektirik kesilmeleridir. Kurum yeni binasına taşındığında yep yeni bir vizyonla gelecektir. Eğer illa halka hizmet etmek istiyorsanız kurumun taşınma hızını veya yeni binada yapılabilecek teknolojik gelişmeleri hızlandırın yardımlar yapılsın. Genel olarakta tüm sağlık sektörü çalışanlarının ALLAH yar ve yardımcısı olsun… Her bakımdan işiniz çok zor. Çünkü hasta ile uğraşılıyor ve çok ince bir çizgide çalışılıyor.

edina solak25 Mayıs 2013 / 15:32 Cevapla

kardeşim bu sn başkan eski görev yaptığı hastaneyi batırıp buraya gelmiştir.. bartın da hiç mi tanıdığınız yok. açıp sorun.

  Sağlık Sektörü26 Mayıs 2013 / 02:52 Cevapla

  Daha önce görev yaptığı hastaneyi aradım ve çok iyi durumda ilk defa özel laboratuvarı getirerek devleti kara geçirmiştir. İlk defa dijital sistemi arşiv Radyoloji birimlerinde kullanarak devlete maddi olarak getiri sağlamıştır. Zaten ordaki başarılarından dolayı göreve getirilmiştir. Bunlar yaptıklarından sadece birkaçıdır. Sadece taraf olduğunuz için insanları karalamayın… Kamu Hastaneleri Birlikleri sağlık sektörü için yeni oluşturulan bir yapıdır ve açın arayın Türkiyenin her yerinden bu tip problemler yaşanmaktadır. Ama tabi sizin bundan da haberiniz yoktur eminim o yüzden bırakın karalamayı da sizde biraz çalışarak katkı sağlamaya çalışın

   edina solak27 Mayıs 2013 / 12:54 Cevapla

   madem o kadar başarılı idi oradaki görevine neden devam etmediler?
   Ya da o zaman şu gerçek ortaya çıkıyor… Karabük’te sağlık hizmetleri batmıştı. Sn. Başkan burayı kurtarmak için görevlendirildi…

erkan canlı25 Mayıs 2013 / 13:48 Cevapla

Bu nasıl habercilik? bazı çevreler şöyle diyor, bazıları böyle diyor… isim versenize.. bir de devlet hastanesi yıllardır rezalet. sanki yeni birşey gibi… türkiyenin heryerinde böyle bu arada… Sağlık sektörü rezil durumda, karabüke özel birşey sanmayın.. binanın önüne “üniversite hastanesi” yazınca birşey mi değişiyor? hastane aynı hastane personel aynı personel. hocalar asistanlar başlamadan da pek birşey beklemeyin yeni binaya geçilince…

Sağlık Sektörü25 Mayıs 2013 / 11:52 Cevapla

Bence biraz fazla acımasızca yargılamalar yapılmış insanlar hakkın da Devlet parayı geç gönderir döner alamazsa sorumlu idareci olmaz…. Yöneticiler altlarında çalışan kadroları belirleyemedikleri için sıkıntı çıkar kendi personeli dersiniz olmaz bu kadar acımasızlık……

  ali tel25 Mayıs 2013 / 21:26 Cevapla

  idareci devleti temsil eder. bu nedenle devlet parayı geç gönderiyorsa bir sorumlu lazım. onları oraya getirenlere soracaklar o zaman.

   Sağlık Sektörü26 Mayıs 2013 / 02:47 Cevapla

   Devlet işinde çalışırsan anlarsın ne demek istediğimi ali tel yanlı olmayın bir şeyleri düzeltmek için çaba harcayın…..Sırf sizin partiniz yada sizin sendikanız yada cemaatinizden değil diye insanları direk yargılamayın…. Yöneticiler mükemmel olsalar bile Merkez kadrodaki üst yöneticilerde sıkıntı varsa yine yapılan işin bir anlamı kalmaz

    ali tel26 Mayıs 2013 / 20:21 Cevapla

    Döner sermayesini, sabit ödemesini geç alan biz olduğumuz için söylüyorum. Kimseyi tuttuğum yok. Cemaate değil Allah’a inanıyorum. Bu geç ödemeler yüzünden borçlarımızı ödeyemiyoruz.

     dogrucu davut27 Mayıs 2013 / 14:19

     sen de sık sık ankara, antalya görevi yazdır. yol parası, taksi parası, harcırah derken … ( anladin sen onu )

    Ben26 Mayıs 2013 / 23:55 Cevapla

    Çalışanlar senin cemaatine, dininine, siyasetine, sendikana bakmıyor, ekonomisine bakıyor, hak ettiği parayı zamanında almak istiyor.

Ankara Karabük25 Mayıs 2013 / 06:56 Cevapla

Ankaradan doğru yatağımızdan kalkar kalkmaz memleketimize ne olmuş, ne bitmiş hemen bilgisayarın başına geçip takip ediyoruz ve hemen hemen her hafta da Karabük’deyim bahsettiğiniz genel sekreteri ve genel sekreter yardımcılarını çok fazla tanımıyorum sadece protokollerden dolayı tanıyorum Ancak Kamil Temel arkadaşım çocukluğumuzun beraber geçtiği kırk iki yıllık arkadaşım ona yakıştırılan bu çamuru kesinlikle kabul etmiyor ve katılmıyorum tek kelime ile atalarımızın dediği gibi sütte leke vardır Kamil’de leke yoktur arkadaşlar kimse yargısız infas yapmasın.

ali tel25 Mayıs 2013 / 01:22 Cevapla

Sayın Seyfettin Kalay kendi kadrosunu kurmuş gibi görünmekle beraber işin aslı maalesef öyle değil. kendisi siyaseten atanmış bir bürokrat ve yardımcıları da siyasetin atadığı kişiler. seyfettin kalaya maalesef karabükte sağlık sorunları gerektiği şekilde yansıtılımıyor. göreve geldiğinden beri kaç kere hastaneleri gezmiş, gezmesi yönünde telkinde bulunulmuş. kanunen her ayın 15in de ödenmesi gereken sabit ödemelerin zamanında ödenmediği de bir gerçek. döner sermaye farklarının da gecikmeli yattığı da bir gerçek. seyfettin kalay maalesef uyutuluyor galiba. bu hastanelerde hastane hakkında bilgisi olan hiç mi tanıdığı yok durumlar ne diye sormuyor.

Sağlık24 Mayıs 2013 / 16:33 Cevapla

hay kaleminize sağlık 10 numara bir yazı olmuş.

  hasan kasapoğlu24 Mayıs 2013 / 20:26 Cevapla

  Kamil bey hakka hukuka riayet eden bir idarecidir. Şirinevler Devlet Hastanesindeki üstün başarılarıyla hep gündemde kalmıştır; Tüm hastalara yardımcı olmak için işlerin aksamaması için gayret göstermekde ve sorunları çözmek için canla başla çalışmaktadır. Karabükdeki sağlık sektörünü ileriye götürmek için olmazsa olmaz bir sağlık yöneticisidir.

  .

   ahmet yılmaz25 Mayıs 2013 / 11:06 Cevapla

   gördük ne kadar dürüst olduğunu demir operasyonunda!!! komiksiniz…

    nurullah soycan26 Mayıs 2013 / 14:30 Cevapla

    kesinlikle siyasetin becerıksızlığı vede basiretsızlığıdır. amaç şu an görev yapan yönetimi karalamak vede Zonguldak dolaylarına yol açmaktır. ve de o kadar çok koltuğundan oynayan ınsan pusuda beklemektedir ki anlatamam. koltuklar gidince hepside düşman oldular. ben kamil temel i tanırım ADAM GİBİ ADAMDIR. dürüst vede namusludur. seyfettın beye gelınce akıl hocaları farklı. derdi labratuvarı özelleştırmek. ama oda kötü niyetli biri olmamasına rağmen kimseye güvenmemenin sadece bartın ekibine vede malum bayan doktor arkadaşın sözüyle hareket ediyor.kullanılan proğram camaatin programı. ama kesinlikle berbat. amaç ozelleştırmeye altyapı hazırlamaksa amenna. ama yazık. esasında kimse kötü değil fakat istişare kesınlıkle yok. sebepde bu. ayrıca sami kardeşimde çok çalışkandır. Nurullah bey zamanından beri kendını ıspat etmıştır…

    Dur....26 Mayıs 2013 / 14:58 Cevapla

    Kamile söylenecek söz var herkes işten kaçarken taşın altına elini soktuğudur. Birileri Kamil beyin başarısını ve daha önemlisi duruşunu kıskandığı için ayağını kaydırmak için düğmeye bastı.
    Demir operasyonu tam bir provokasyondu. Kamil beyin nezdinde birilerini yıpratma girişimidir. Olan garibim Kamil beye oldu. Siz hiç bir gece suçsuz yere nezarette yattınız mı? Bu insan kendini ifade edinceye kadar 2 ay hapiste yattı. Böyle bir zulme hanginiz dayanırsınız.
    Kamil bey gibi çalışkan ve dürüst bir bürokratı yemek için yapılmış girişim o kardeşimizi yıldırmadı. Kamil bey suya sabuna dokunan bir insandır. Oturduğu yerden bilmeden ahkam kesen değil…. Git tanış ondan sonra konuş, kulaktan dolma şeylerle değil.


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.