Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

KARABÜK KATRANLA MI KAPLANIYOR..?

KARABÜK KATRANLA MI KAPLANIYOR..?
Bu haber 22 Haziran 2013 - 15:41 'de eklendi. 26 kez görüntülendi.

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI DR. NECDET AKSOY “KARABÜK’ÜN HER YERİNE KATRAN DÖKÜLÜYOR”

necdet-sok-iddia

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Karabük Belediyesi tarafından yollara asfalt değil, katran döküldüğünü söyledi. Aksoy, katranın insanları kanser yaptığını savundu.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Karabük Belediyesi tarafından dökülen asfaltın KARDEMİR’de ortaya çıkan katranla yapıldığını belirterek, katranın zararlı bir madde olduğunu söyledi.

Karabük Belediyesi’nin asfalt değil, yollara katran döktüğünü iddia eden Başkan Aksoy, katranın insanları kanser yaptığını savundu.

Başkan Aksoy, “Safranbolu Belediyesi 2009 yılında 40 bin ton asfalt serdik, 2010 yılında asfalt çalışmalarımızı doğalgaz çalışmaları bittikten sonra yapmak üzere durdurduk ve bu sırada da 20 bin ton asfalt ürettik. 2011 yılında doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı yerlere 35 bin on asfalt serdik. 2012 yılında doğalgaz çalışmaları kentin büyük bir kısmında bittiği için toplam 54 bin ton asfalt serdik, 2013 yılında planladığımız 70 bin ton asfaltı halkımızın hizmetine sunacağız. Bizden önceki arkadaşlarımız 1986 model farklı bir belediyenin ikinci bir plentini Safranbolu’ya getirmiş, hizmet etmek için kurulmuş. Bu plent RT9 dediğimiz KARDEMİR’de ortaya çıkan katranı işleyerek ortaya çıkarır. Katran asfalt maddesi değildir, bugün birileri yakın belediyeler hala katranla asfalt üreterek halka hizmet etmeye devam ediyor. Katran çevreye zararlı bir maddedir, katranla yapılan asfalttan insanlar kanser olur. Bugün birileri çıkıp hala diyor ki, ‘Karabük’ün her yerini asfaltla donatıyorum.’ Katranla donatıyorsun haberin yok. Katran zararlı bir maddedir, bununla yapılan asfalt en fazla 3 sene kalır, 3 seneden sonra orada bulamazsın onu. Yazın Mayıs sıcaklarında bile adeta süngerin üzerinde yürüyormuşsunuz gibi bir his verir. Çünkü yumuşak, bir sonraki yağmurda o asfalt dediğimiz katran akar yer altı sularına karışır, yer altındaki sularda farklı şekilde yer üstüne çıkarak bizde onları içeriz. O nedenle sen içme sularını katranla zehirliyorsun demektir. O su ile köylü amcam bahçesini sular, katranlı suyla yetişen meyvelerin içerisine katran girer dolayısıyla katran iyi bir madde değil, asfalt maddesi olarak hiç iyi bir madde değildir. Katranla çalışan bu plenti modern bir plent ile değiştirdik. Bu plentimiz doğal gazla çalışır, çevreye sıfır zehir üretir. Bizim kullandığımız asfalt dünyanın her yerinde kullanılır ve makuldür. Bu asfaltlar 15 sene garantilidir.” dedi.

katran-asfaltRAFET VERGİLİ NE DİYECEK..?

Necdet Aksoy’un Karabük Belediyesi ile ilgili bulunduğu bu şok iddia hakkında, Başkan Rafet Vergili’nin ise nasıl bir cevap vereceği kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
9 ADET YORUM YAPILDI
emre26 Haziran 2013 / 16:47 Cevapla

Kordon parka akan kanalizasyonu keserek alt yapı yatırımıyla şehre sosyal alan ve ekmek kapısı açan başkan kimdi? Belediye binasını ve araştırma hastanesini yeşilmahalleye taşıyarak bu bölgenin de gelişmesini sağlayarak Safranboluyla Karabükü birleştirmek düşüncesi kimindi. 200 evler yeteri kadar zaten gelişmiş yeşilmahalle şehrin göbeği ama varoş görüntüde. Kurtuluşa TOKİ getirerek oraları şehre entegre etmek kimin projeseydi, kurtuluş kaderine terkedildi. Battı çıktı güzel hizmettir ama trafik sorununu rahatlatırsa trafik sorunu olmayan bir şehirde trafik sorunumuz oldu battı çıktı kardemir göbeğinin benzinliklerin altından geçecektiki ışıklardaki yığılma sorununu çözsün niye benzikliklerin altından geçemedi ankara caddesi esnafına da darbe vurdu. Her sabah her mahallede en az 2 işçiyle sürekli caddde sokak temizliği yaptırtan belediye başkanı kimdi? Belediye işçileri mahalle sakinleriyle ahbap olmuştu artık. Yapılan güzel şeyler kesinlikle var ama abartmaya gerek yok 2 adet yürüyen merdiven 1 tane üst geçit bir şehir belediyesi için büyük şeyler değil. Alt yapı imar politikaları bunlar görünen şeyler değil ama asıl iş budur malesef görünen merdivene veriliyor itibar merdiveni karabük gibi iş adamı bol bir şehirde hatır gönül işiyle belediyeden para çıkmadan isim hakkı vererek zaten yaptırırsın…

aykut24 Haziran 2013 / 19:04 Cevapla

Hay sen çok yaşa dr. Aksoy. Karabukte neden bu kadar kanserli hasta oldugunun teşhisini koydun. Bizde sebebini cok merak ediyorduk. Ya senin göbek adın komik mi başkan?

Safranbolu belediye başkanı önce kendi kapısının önüne baksın… son dört yıldır “korumanın başkenti” “müze kent” kavramlarını unutuk unutuldu. uluslar arası altın safran belgesel filim festivali o kadar sıradanlaştı ki mahallileşti…
Safranbolu “Dünya Miras Şehri Organizasyonu” “Tarihi Kentler Birliği” “Bakab” “Unesco” gibi önemli kuruluşlara üye ancak bu üyeliklerin gereği olan faaliyetler içinde belediyeyi göremdik… faaliyet varsa da bizim haberimiz yok… geçen hafta mavi sistem çalıştayı diye bir program düzenlendi, Safranbolu evlerinin ıslak zeminlerini modrn bir anlayışla tekrardan dizayn etmek amacıyla katılımcılara baktım bir Alman Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi.. Ülkemizde konu ile ilgili birikimi olan o kadar üniversite varken hele hele bölgemizde konu ile ilgilenebilecek bir fakültemiz varken Almanya nerden çıktı diye düşündüm… İstanbul Ticaret Üniversitesini şöyle bir tanıyayım dedim… o da ne, rektörü AKP’nin kurucularında başbakan yardımcılığı ve miletvekilliği yapmış olan Sayın Prf. Dr. Nazım EKREN… sayın başkan bu seçiminiz inşallah tavafuk olmuştur… Kültüre ve tarihe de siyaset bulaştırmayacağınızı tahmin ediyorum… Bu arada düne kadar Safranbolu’da çıkmayan sayın hocamız Çekül vakfı başkanı Metin SÖZEN’i Safranbolu’da göremez olduk….
Safranbolu’nun tek sorunu asfalt değildir kaldıki sizin asfalt ürettiğiniz plenti kargaz kurdu ve size devretti yanılıyormuyum… yani siz değilde başka bir kişi de başkan olsaydı zaten aynı kalitede asfalt üretilecekti… Bir Belediye ben bilmem kaç ton asfalt ürettik ve serdik diye övünmesini de doğru bulmuyorum.. zaten bu sizin en doğal görevlerinizden biri değil mi… Bir öğretmen ben derslere giriyorum diye övünmesi gibi bir şey bu… Öğretmen tabi ki derslere girecek ama asli görevlerinin dışında kendine öğrencilerine ve çevresini birşeyler katabiliyorsa daha anlamlı olur… belediyenin mutada işlerinden biri olan afalt dökme işini çok büyük bir iş olarak sürekli gündeme getirme Safranbolumuza haksızlık olur… Bu arada Safranbolu belediyesinin döktüğü asfaltı çok merak ediyorum… acaba sağlığa yararlı bir asfaltmı yoksa o da sağlığa zararlıda en az zararlı bir ürünmü petrol türevi olupta sağlığa zararlı olmayan ürün varda bizmi bilmiyoruz..
Bu arada lütfen artık mevcut parkları yenileyip yenileyip yeni park yaptık demeyin… küçücük Misakı Milli meydanını süper proje olarak lanse etmeyin meydan görmek istiyorsanız lütfen Karabük’e bir gidin… Karabük belediyesinin Her mahallede yaptığı modern Sosyal yaşam merkezlerini örnek alın…. Karabük neredeyse her hafta ulusal basına çıkar oldu bu konuda öncü olan Safranbolumuzu ulusal basında görmez olduk…

  canım türkiyem24 Haziran 2013 / 17:29 Cevapla

  sayın mustafa hocam, necdet başkan rafet başkana göre çok daha başarılı belediye başkanıdır. karabükte rt9 dan yapılan yollarda kokudan durulmuyor ama safranboluda cevreyi rahatsız edecek bir koku yok nedeni de safranbolu belediyesi necdet beyin zamanında kendi asfalt plentini kurması. ama rafet bey rt 9 yol katranını fabrikadan alıyor ve yollar yazın görecegiz rt 9 dan yapılan yollar cok kötü kokacak hemde sünger gibi olacaktır. neyse seçime 8 ay kaldı sandıkta mhpli belediye başkanı sayın rafet bey maglubiyeti görecektir.

   Mustafa ACAR24 Haziran 2013 / 22:28 Cevapla

   güzel kardeşim… 2009 yılına kadar bu Safranbolulular nasıl yaşadı… rt9 düne kadar kimsenin bilmediği bir kavram.. yazımı iyi anlamışsınız… benim derdin asfalt falan değil yazımı lütfen iyi okuyun… Kaldı ki karabük belediyesinin kullandığı malzeme yasak bir malzeme de değil… şayet siz karabük belediyesinin yaptığı hizmetler ile arkasına iktidarın gücünü almış bir belediyenin yaptığı hizmetleri karşılatırıp halen daha mevcut belediye başkanı Rafet VERGİLİ hakkında olumsuz düşünceler ortaya koyuyorsanız siz tam anlamıyla politize olmuşsunuz.. Bu arada ben karabük belediye başkanını tanımam merhabam bile olmamıştır oy da vermedim… Ama elhamdülilllah gönül gözüm açık yapılan iyi şeyleri sizin gibi politik düşünmeden değerlendire biliyorum…

   aykut25 Haziran 2013 / 16:43 Cevapla

   Bir gercegi kabul edin artik. Rafet Vergili tekrar belediye başkanı olacak ve siz bunu hazmedemiyorsunuz. Huseyin Erer doneminide gorduk biz. Asansör ve yuruyen merdivenler butun yurtta beğeni topladı ama size begendiremedik. Birakin bu politikayı hizmete bakın

    canım türkiyem25 Haziran 2013 / 17:11 Cevapla

    ASANSÖR YAPMAKLA VE YÜRÜYEN MERDİVEN YAPMAKLA BAŞARILI BELEDİYECİLİK OLMAZ. KARABÜKÜN ÇÖZÜM BEKLYEN BİR DÜNYA SORUNLARI VAR. EN BAŞTA TRAFİK VE PARK SORUNU. ŞEHİR GÖRÜNÜM AÇISINDAN ÇOK BİR DEGİŞLİKLİK YAŞAMADI, NE ZAMAN YAGMUR YAGSA YOLLAR TAŞIYOR VE ARABALAR VE DÜKKANLAR SULAR ALTINDA KALIYOR BU ANLAMDA ALT YAPININ YENİDEN GÖZDEN GECİRİLMESİ GEREKİR.

     aykut26 Haziran 2013 / 08:17

     5 yil boyunca akp olarak bu bahsettgin sorunlari neden cozmediniz kardeşim. Trafik sorununu alt yapı drenaj olayini çözdunuzde size niye cozdunuzmu dedik. Hukumetin tum imkanlari elinizdeydi. H.Erer pankart yaptirmaktan iş yapamadiki adam. Yolun ortadindan sola donus ust gecit ornegi sadece Karabük te var. Sehrin gobegindeki yeri evkura satti. Hurriyet caddesini bugun su basiyorsa mazgallarin daraltilmasindandir. Esnafa git sor. Sen hiç R.Vergili’nin afişini gördünmü Karabük’te sokaklarda. Başbakanı arkasina alarak cektirdigi resimleri Karabuklu unutmadı. Calısana halk desteğini veriyor. Allah razı olsun baskandan.

aysel özbay22 Haziran 2013 / 16:21 Cevapla

tevekkeli deyil Bütün kanserliler Karabükte. Safranboluda hiç kanser vakası gözükmediği söyleniyor. Demekki Faktör Asfaltmış…. Başkana teşekkürler Halkını düşündüğü için ))))))))))))))))))))))


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.